Медичний порталПрепаратиББактеріофаг псевдомонас (синьогнійний)

Бактеріофаг псевдомонас (синьогнійний) - инструкция, аналоги

Бактеріофаг псевдомонас (синьогнійний) Мікроген, НУО, ФГУП, м.Томськ, Росийская Федерація Россия

Бактеріофаг псевдомонас (синьогнійний) Мікроген, НУО, ФГУП, м.Томськ, Росийская Федерація Россия

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Мікроген, НУО, ФГУП, м.Томськ, Росийская Федерація

Страна производства:

Россия

Форма выпуска:

Бактеріофаг псевдомонас (синьогнійний) розчин д / внут. і місць. прим. по 100 мл у флак. №1

Категория отпуска:

без рецепта

Похожие ТМ:

- Бактеріофаг-інтесті

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Нет данных

Грудным детям:

Нет данных

Кормящим:

Нет данных

Беременным:

Нет данных

Инструкция по применению

Загальна характеристика

Препарат являє собою стерильний фільтрат фаголізату бактерій синьогнійної палички. Препарат – прозора рідина жовтого кольору різної інтенсивності.

Якісний та кількісний склад

Один флакон (100 мл) препарату містить:

Діюча речовина:

Стерильний фільтрат фаголізату бактерій Pseudomonas aeruginosa - 100 мл

Допоміжні речовини:

Хінозол - 0,01 г

Форма випуску

Розчин для внутрішнього і місцевого застосування по 100 мл у флаконах №1.

Код АТС

J01XX. Протимікробні засоби для системного застосування.

Імунологічні і біологічні властивості

Препарат має здатність специфічно лізувати бактерії синьогнійної палички. Антибактеріальний ефект бактеріофагів зумовлений специфічним лізисом патогенних бактерій у осередку запалення. Загибель бактерій є наслідком того, що вірулентні бактеріофаги адсорбуються на поверхні мікробної клітини, проникають в її цитоплазму, інтенсивно розмножуються, використовуючи структурні компоненти клітини, нав'язуючи свою «програму розвитку», після чого клітина, «нашпигована» фаговими частками, гине.

Показання для застосування :

З профілактичною метою препарат використовують для обробки післяопераційних і свіжоінфікованих ран, а також для профілактики внутрішньолікарняних інфекцій за епідемічними показаннями.

Важливою умовою ефективної фаготерапії є попереднє визначення фагочутливості збудника.

Спосіб застосування і дози

Лікування гнійно-запальних захворювань, що викликані синьогнійною паличкою, з локалізованими ураженнями повинно проводитись одночасно як місцево, так і через рот 7-20 днів (за клінічними показниками).

В залежності від характеру вогнища інфекції бактеріофаг застосовують:

1. При свіжоінфікованих ранах і термічних опіках, місцево у вигляді зрошення, примочок і тампонування рідким фагом у кількості до 200 мл в залежності від розмірів ураженої ділянки.

2. При абсцесах бактеріофаг вводять у порожнину вогнища після вилучення гною за допомогою пункції. Кількість препарату, що вводиться, повинна бути дещо менша об'єму вилученого гною.

3. При остеомієліті після відповідної хірургічної обробки в рану вливають бактеріофаг по 10-20 мл.

4. Введення в порожнини - плевральну, суглобну та інші обмежені порожнини - до 100 мл бактеріофагу, після чого залишають капілярний дренаж, через який протягом кількох днів повторно вводять бактеріофаг.

5. При гнійних плевритах бактеріофаг вводять в порожнину (після відкачування гною) у кількості 50,0-200,0 мл і більше через день, всього 3-4 рази.

6. При циститах, пієлонефритах, уретритах препарат приймають всередину. У випадку, коли порожнина сечового міхура або ниркової лоханки дреновані, бактеріофаг вводять через цистостому або нефростому 1-2 рази на день по 20-50 мл у сечовий міхур та по 5-7 мл у ниркову лоханку.

7. При гнійно-запальних гінекологічних захворюваннях препарат вводять у порожнину вагіни, матки у дозі 5-10 мл щоденно одночасно.

8. При кишкових інфекціях, дисбактеріозі кишечника бактеріофаг приймають перорально 3 рази на добу за 1 годину до прийому їжі. Можливе поєднання двократного прийому перорально з однократним ректальним введенням разової вікової дози бактеріофагу у вигляді клізми після спорожнювання кишечника.

Дітям після 6 місяців та дорослим за 25 - 30 хвилин до прийому препарату давати лужну мінеральну воду без газів або 3% розчин соди питної.

Застосування бактеріофагу не виключає використання інших антибактеріальних препаратів.

У випадку, коли до застосування бактеріофагу для лікування ран використовувались хімічні антисептики, рана повинна бути ретельно промита стерильним 0,9% розчином натрію хлориду.

Використання бактеріофагу у дітей (до 6 місяців). При сепсисі, ентероколіті новонароджених, у тому числі недоношених дітей, бактеріофаг застосовують у вигляді високих клізм (через газовідвідну трубку чи катетер) 2-3 рази на добу у дозі 5-10 мл. У разі

відсутності блювання та зригування можливе застосування препарату перорально. У цьому випадку він змішується з грудним молоком. Можливе поєднання ректального (у вигляді високих клізм) і перорального (через рот) застосування препарату. Курс лікування 5-15 днів. При рецидивуючому перебігу захворювання можливе проведення повторних курсів лікування. З метою профілактики сепсису та ентероколіту при внутрішньоутробному інфікуванні або загрозі виникнення внутрішньолікарняної інфекції у новонароджених дітей бактеріофаг застосовують у вигляді клізм 2 рази на день протягом 5-7 днів.

При лікуванні омфалітів, піодермій, інфікованих ран, препарат застосовують у вигляді аплікацій щоденно двічі на день (марлеву серветку змочують бактеріофагом і накладають на пупочну ранку або на уражену ділянку шкіри).

Перед використанням флакон з бактеріофагом необхідно збовтати та переглянути. Препарат повинен бути прозорим і не повинен містити осаду.

УВАГА! При помутнінні препарат не застосовувати!

Відкриття флакону та набір необхідного об'єму препарату з флакону необхідно проводити, дотримуючись вимог стерильності (проколюванням пробки флакону стерильним шприцем).

Після першого відкриття флакону з препаратом можливе його зберігання за умови дотримання належних умов зберігання, відсутності помутніння препарату у флаконі та дотримання вимог стерильності при наборі необхідного об'єму препарату з флакону.

Побічна дія

Не встановлена.

Протипоказання

Відсутні.

Особливості застосування

Препарат необхідно застосовувати при наявності чутливості збудника до бактеріофагу відповідно до етіології захворювання якомога раніше.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Інформація відсутня.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та імунобіологічними препаратами

Застосування бактеріофагу не виключає використання інших антибактеріальних препаратів.

Умови зберігання

Бактеріофаг зберігають при температурі від 2 до 8 °С, у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці.

Термін придатності

2 роки. Після першого відкриття флакону можливе зберігання препарату при температурі від 2 до 8 °С за умови відсутності помутніння препарату у флаконі та дотримання вимог стерильності при наборі необхідного об'єму препарату з флакону (проколюванням пробки флакону стерильним шприцем).

Пакування

По 100 мл у флаконах №1.

Виробник

Федеральне державне унітарне підприємство «Науково-виробниче об'єднання по медичним імунобіологічним препаратам «Мікроген» Міністерства охорони здоров'я та соціального розвитку Російської Федерації, Росія.

Скорочена назва: ФДУП «НВО «Мікроген» Мінздравсоцрозвитку Російська Федерація, Росія.

За адресою: 115088, м. Москва, вул. 1-а Дубровська, б. 15, тел. (495) 710-37-87.

Адреса виробництва: Росія, 603950, Нижньогородська область, м. Нижній Новгород, вул. Грузинська, б. 44.

Аналоги препарата: Бактеріофаг псевдомонас (синьогнійний)

Совпадает код АТС и состав:

- Бактеріофаг-інтесті