Медичний порталПрепаратиККардікет-ретард

Кардікет-ретард - инструкция, аналоги

Кардікет-ретард Ейсіка Фармасьютикалз ГмбХ, Німеччина Германия

Кардікет-ретард Ейсіка Фармасьютикалз ГмбХ, Німеччина Германия

Международное название:

Isosorbide dinitrate

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Ейсіка Фармасьютикалз ГмбХ, Німеччина

Страна производства:

Германия

Форма выпуска:

Кардікет Ретард таблетки прот. / д. по 40 мг №50 (10х5)
Кардікет Ретард таблетки прот. / д. по 60 мг №50 (10х5)

Категория отпуска:

по рецепту

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Не рекомендовано

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Склад

діюча речовина: isosorbide dinitrate;

1 таблетка ретард містить 20 мг або 40 мг, або 60 мг ізосорбіду динітрату;

допоміжні речовини: лактоза, моногідрат; тальк; магнію стеарат; полівінілацетат; крохмаль картопляний.

Лікарська форма

Таблетки пролонгованої дії.

Фармакотерапевтична група

Вазодилататори, що застосовуються у кардіології.

Код АТС C01D A08.

Протипоказання

Препарат протипоказаний:

Під час терапії нітратами не можна застосовувати інгібітори фосфодіестерази, наприклад, силденафіл, тадалафіл, варденафіл.

Спосіб застосування та дози

При відсутності інших рекомендацій застосовувати препарат незалежно від прийому їжі, не розжовуючи і запиваючи достатньою кількістю води. Коли необхідно розділити таблетку навпіл, її слід покласти на тверду поверхню лінією розлому догори і натиснути на таблетку великим пальцем. Таблетка легко розділиться на 2 половинки.

Кардикет® ретард 20: по 1 таблетці 2 рази на добу. Другу/наступну дозу слід приймати не раніше, ніж через 6-8 годин після прийому першої дози. При підвищеній потребі у нітропрепаратах добову дозу можна збільшити до 1 таблетки 3 рази на добу з інтервалом у

6 годин.

Кардикет® ретард 40: по 1 таблетці 1 раз на добу або по ½ таблетки 2 рази на добу. Другу/наступну дозу слід приймати не раніше, ніж через 6-8 годин після прийому першої дози. При підвищеній потребі у нітропрепаратах добову дозу можна збільшити до 1 таблетки 2 рази на день.

Кардикет® ретард 60: по 1 таблетці 1 раз на добу. При підвищеній потребі у нітропрепаратах добу дозу можна збільшити до 1 таблетки 2 рази на добу. Другу/наступну дозу слід приймати не раніше, ніж через 6-8 годин після прийому першої дози.

Лікування слід розпочинати з найменших доз, поступово збільшуючи дозу до максимально ефективної. Максимальна добова доза становить 120 мг. Тривалість курсу лікування визначається індивідуально. Препарат призначений для тривалого застосування, яке не можна різко припиняти.

Оскільки КАрдикет® РЕТАРД 20/40/60 мг – матричні таблетки, в окремих випадках може спостерігатися виділення матричного каркасу таблетки, що не містить діючої речовини.

Немає свідчень про необхідність змінювати дозування для пацієнтів літнього віку.

Побічні реакції

Небажані ефекти можна визначити як дуже часті (понад 10 %), часті (від 1 % до 10 %), нечасті (від 0,1 % до 1 %), поодинокі (від 0,01 % до 0,1 %) та рідкісні (менше 0,01 %).

При застосуванні препарату можуть спостерігатися нижченаведені небажані явища.

З боку серцевої системи: часті – рефлекторна тахікардія; нечасті – посилення симптомів стенокардії, зниження артеріального тиску.

З боку нервової системи: дуже часті – головний біль ("нітратний головний біль"), що поступово зменшується при подальшому прийомі препарату; часті – запаморочення, сонливість.

З боку травного тракту:

нечасті – нудота, блювання; поодинокі – печія.

З боку шкіри та підшкірної клітковини:

нечасті – алергічні шкірні реакції (наприклад, висипання, почервоніння), прилив крові; поодинокі – судинний набряк, синдром Стівенса-Джонсона; у рідкісних випадках – ексфоліативний дерматит.

З боку судинної системи:

часті – ортостатична гіпотензія; нечасті – судинна недостатність (що інколи супроводжується брадикардією і втратою свідомості).

Загальні порушення: часті – відчуття слабкості.

При застосуванні органічних нітратів повідомлялося про тяжкі гіпотензивні реакції, що супроводжувалися нудотою, блюванням, відчуттям неспокою, блідістю та підвищеним потовиділенням, затуманенням зору.

Під час терапії препаратом може виникнути тимчасова гіпоксемія через відносний перерозподіл кровотоку в альвеолярні зони з гіповентиляцією. Зокрема, у пацієнтів з ішемічною хворобою серця це може призвести до гіпоксії міокарда.

Передозування

Симптоми:

Загальні заходи:

Специфічного антагоніста судинорозширювального ефекту ізосорбіду динітрату немає. Оскільки артеріальна гіпотензія, що розвивається при передозуванні, є результатом венодилатації та артеріальної гіповолемії, терапія має бути спрямована на збільшення об’єму циркулюючої крові (див. "Загальні заходи"). Іноді буває досить надати пацієнтові горизонтального положення. Інколи необхідно зробити внутрішньовенну інфузію 0,9 % розчину натрію хлориду (або аналогічного) розчину. Застосування адреналіну у такій ситуації не рекомендується (переважає шкідливий ефект над позитивним). 

Лікування метгемоглобінемії

Реанімаційні заходи:

у випадку ознак зупинки дихання або кровообігу негайно слід вжити реанімаційних заходів.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Адекватні і контрольовані дослідження у вагітних відсутні. Якщо користь від застосування переважає потенційний ризик слід застосовувати препарат у період вагітності лише у разі крайньої потреби та під постійним наглядом лікаря.

Невідомо, чи проникає ізосорбіду динітрат у грудне молоко, тому не рекомендується призначати препарат жінкам у період годування груддю.

Діти

Не застосовують дітям.

Особливості застосування

Препарат слід застосовувати з особливою обережністю та під наглядом лікаря у таких випадках:

У хворих із закритокутовою глаукомою можливе підвищення внутрішньоочного тиску.

Описаний розвиток толерантності (зниження ефективності), а також перехресна толерантність до інших ліків нітратного типу (зниження ефекту, якщо пацієнт перед тим приймав інший нітрат). Для запобігання зниженню або втраті ефекту слід уникати тривалого прийому великих доз (120 мг на добу).

Пацієнтам, які знаходяться на підтримуючій терапії препаратом, необхідно повідомити, що їм не можна приймати препарати, котрі містять інгібітори фосфодіестерази (наприклад, силденафіл, тадалафіл, варденафіл), через ризик розвитку неконтрольованої артеріальної гіпотензії.

Унаслідок того, що препарат містить лактозу, його не можна призначати пацієнтам з такими рідкісними генетичними захворюваннями як непереносимість галактози, спадковий лактазодефіцит Лаппа, глюкозо-галактозна мальабсорбція.

Унаслідок того, що препарат містить цукрозу, препарат не можна призначати пацієнтам з такими рідкісними генетичними захворюваннями як непереносимість фруктози, порушення всмоктування глюкози і галактози (глюкозо-галактозна мальабсорбція), цукрозо-ізомальтазна недостатність.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Препарат може впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботу з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Гіпотензивна дія препарату може посилюватися при одночасному застосуванні з антигіпертензивними препаратами, наприклад, з β-блокаторами, блокаторами кальцієвих каналів, вазодилататорами, нейролептиками, циклічними антидепресантами, а також при вживанні алкоголю. Гіпотензивна дія препарату посилюється при одночасному прийомі з інгібіторами фосфодіестерази (наприклад, силденафіл, тадалафіл, варденафіл), що може призвести до небезпечних для життя серцево-судинних ускладнень. У разі потреби силденафіл слід приймати не раніше ніж через 72 години після прийому препарату.

Є повідомлення, що одночасне застосування препарату з дигідроерготаміном може призвести до збільшення концентрації дигідроерготаміну у крові і таким чином посилити його гіпертензивну дію.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Подібно до всіх органічних нітратів, ізосорбіду динітрат (ІСДН) діє як донор оксиду азоту (NO). NO призводить до розслаблення гладких м’язів судин шляхом стимуляції гуанілатциклази і подальшого збільшення концентрації внутрішньоклітинного циклічного гуанілатмонофосфату (цГМФ). Таким чином стимулюється (цГМФ)-залежна протеїнкіназа, і внаслідок цього змінюється фосфорилювання різних протеїнів у клітині гладкого м’яза. У свою чергу, це призводить до дефосфорилювання легких ланцюжків міозину і зниження контрактильності.

ІСДН викликає розслаблення гладких м’язів судин, що призводить до вазодилатації. Розширення вен сприяє венозному «депонуванню» крові і зменшує венозне повернення до серця; таким чином знижується шлуночковий кінцевий діастолічний тиск і об’єм (переднавантаження).

Дія на артерії, а при вищих дозах – на артеріоли, призводить до зниження системного судинного опору (післянавантаження). Це, у свою чергу, поліпшує функцію серця.

Вплив як на переднавантаження, так і на післянавантаження призводить до зменшення споживання серцем кисню.

Крім того, ІСДН викликає перерозподіл кровотоку до субендокардіальних відділів серця в умовах атеросклеротичного ураження. Останній ефект, можливо, пояснюється селективною дилатацією великих коронарних судин. Дилатація колатеральних артерій, спричинена нітратами, може поліпшувати перфузію міокарда при стенозі судин. Окрім цього, нітрати протидіють появі та усувають коронарні спазми.

У пацієнтів із застійною серцевою недостатністю нітрати поліпшують гемодинаміку у спокої та при навантаженні.

Фармакокінетика.

У травному тракті ІСДН вивільнюється з таблетки пролонгованої дії повільно, протягом кількох годин. Абсорбція активної речовини висока. Біодоступність – 22 % (ефект першого проходження через печінку). Терапевтична концентрація досягається через 30 хвилин, максимальна концентрація (Cmax) – 1 годину. Зв’язування з білками плазми крові – 30 %. Період напіввиведення становить 12 годин. ІСДН метаболізується у печінці з утворенням ізосорбіду-2-мононітрату (Т1/2 – 1,5-2 години) та ізосорбіду-5-мононітрату (Т1/2 – 4-6 години). Обидва метаболіти мають фармакологічну активність. Виводиться нирками (в основному у вигляді метаболітів).

Основні фізико-хімічні властивості

верхня сторона плоска з фаскою та лінією розлому; з одного боку від лінії розлому штамп "IR", з другого – "20" або "40" або "60". Зворотній бік опуклий, з написом "SCHWARZ PHARMA".

Термін придатності

5 років.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 ºС. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 таблеток у блістері, № 50 (10х5) у пачці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Заявник

ЮСБ Фарма ГмбХ

UCB Pharma GmbH

Місцезнаходження

Альфред-Нобель-Штрассе, 10, 40789 Монхайм, Німеччина.

Alfred-Nobel-Strasse 10, 40789 Monheim, Germany.

Виробник

Ейсіка Фармасьютикалз ГмбХ, Німеччина

Aesica Pharmaceuticals GmbH, Germany

Місцезнаходження

Галілейштрассе 6, 08056 Цвікау, Саксонія, Німеччина

Galileistraße 6, 08056 Zwickau, Saxony, Germany

Виробник відповідальний за випуск серії.

Ейсіка Фармасьютикалз ГмбХ, Німеччина

Aesica Pharmaceuticals GmbH, Germany

Місцезнаходження

Альфред-Нобель-Штр. 10, 40789 Монхайм на Рейні, Північний Рейн-Вестфалія, Німеччина

Alfred-Nobel-Str. 10, 40789 Monheim am Rhein, North Rhine-Westphalia, Germany

Аналоги препарата: Кардікет-ретард