Медичний порталУстановиРівнеМедичний центрРівненський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом

Рівненський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом

Медичний центр

вул. Соборна, 189 , Рівне, Рівненська область
+38 (0362) 22-69-42,
+38 (0362) 22-15-01
Головний лікар
Гандзюк Олена Василівна
Сховати карту

Про установу

Першого ВІЛ-інфікованого у Рівненський області було зареєстровано на початку 1996 року. Протягом 1996-1998 років епідемічна ситуація щодо ВІЛ-інфекції лишалася в регіоні відносно стабільною – близько 20 нових пацієнтів щорічно. Якщо до 1999 року переважну більшість інфікованих становили жителі південних областей України, то у 1999-му були виявлені перші ВІЛ-інфіковані жителі Рівненської області. Із року в рік інфекція набирала все більшого розповсюдження, і вже на початку 2002 року в Рівненській області нараховувалося 114 ВІЛ-інфікованих.

Тож нагальна потреба у створенні спеціального медичного закладу для допомога ВІЛ-інфікованим визріла давно. Тим паче, що це питання почало розглядатися не тільки на державному рівні, але й на міжнародному. 28 серпня 2001 року був прийнятий Указ Президента України №741/2001 "Про додаткові заходи із посилення боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом". І вже на початку 2002 року в усіх областях України були організовані центри профілактики та боротьби зі СНІДом.

Згідно з розпорядженням голови Рівненської обласної державної адміністрації Миколи Петровича Сороки від 8 жовтня 2002 року №589, у Рівному також була створена самостійна юридична структура – Рівненський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом. Головним лікарем було призначено лікаря-дерматовенеролога Олену Василівну Гандзюк.

Керуючись гуманістичними ідеалами, усі працівники центру мають на меті поліпшувати якість життя ВІЛ-інфікованих людей. Об`єднуючи свої зусилля заради цієї мети, 20 працівників центру надають їм висококваліфіковану допомогу – медичну, психо-соціальну, консультативну, діагностичну та лікувальну, лобіюють інтереси людей, що живуть з цією страшною хворобою.

Основні напрямки роботи центру:

- Представлення інтересів ВІЛ-інфікованих на усіх рівнях державного і суспільного життя.

- Надання медико-консультативної, медичної та психосоціальної допомоги.

- Проведення досліджень медичних, психологічних, соціальних та інших аспектів життя ВІЛ-інфікованих.

- Організація та проведення акцій, спрямованих на профілактику інфікування ВІЛ, пропаганду здорового способу життя.

- Проведення в засобах масової інформації політики, спрямованої на позитивне ставлення і подолання відчуження до людей, що живуть із цією хворобою.

Фахівці

Психолог

Епідеміолог

Гінеколог

Нарколог

Дерматовенеролог

Інфекціоніст

Спеціалісти

Інфекціоніст, Дерматовенеролог, Нарколог, Гінеколог, Епідеміолог, Психолог

Відгуки про Рівненський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом

У нас поки немає відгуків до цієї установі. Але ви можете їх додати.

Додати відгук