Медичний порталПрепаратиККалію-хлорид

Калію-хлорид - инструкция, аналоги

Международное название:

Potassium chloride

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

ТОВ «Юрія-Фарм».

Страна производства:

Украина

Форма выпуска:

Калію Хлорид концентрат для р-ра д / інф. 7,5% по 10 мл у флак. скл. (конт.)
Калію Хлорид концентрат для р-ра д / інф. 7,5% по 20 мл у флак. скл. (конт.)
Калію Хлорид розчин 4% д / інф. по 100 мл у бутлях.
Калію Хлорид розчин 4% д / інф. по 200 мл у бутлях.

Категория отпуска:

по рецепту

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Нет данных

Грудным детям:

Нет данных

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Склад

діюча речовина: 1 мл розчину містить калію хлориду 75 мг;

допоміжна речовина: вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Концентрат для розчину для інфузій.

Фармакотерапевтична група

Розчини електролітів. Калію хлорид. Код АТС В05Х А01.

Показання

Тахікардія, екстрасистолічна аритмія, зумовлені гіпокаліємією, у тому числі інтоксикація серцевими глікозидами. Тяжка гіпокаліємія (концентрація калію в сироватці крові менше 2,5 ммоль/л).

Протипоказання

Гостра і хронічна ниркова недостатність, повна блокада серця, гіперкаліємія, гіперхлоремія, метаболічні порушення (гіповолемія з гіпонатріємією), гіпергідратація, системний ацидоз, діабетичний ацидоз, гостра дегідратація, значні опіки, кишкова непрохідність, набряк мозку, хвороба Аддисона. Препарат не слід вводити одночасно з препаратами крові.

Спосіб застосування та дози

Режим дозування та терміни застосування встановлюють індивідуально під контролем результатів електрокардіографії і рівня калію в сироватці крові. Як правило, дорослим призначають від 0,5 до 2 г калію хлориду на добу. Як розчинник можна використовувати 200-250 мл розчину натрію хлориду 0,9 % або глюкози 5%. Швидкість введення – 20-30 крапель за хвилину.

Побічні реакції

Порушення електролітного балансу:

З боку травного тракту:

З боку серцево-судинної системи:

З боку імунної системи:

З боку нервової системи: у поодиноких випадках при застосуванні високих доз може виникнути слабкість, парестезії, сплутаність свідомості.

Загальні реакції організму:

У разі виникнення побічних реакцій введення розчину слід припинити. Терапія – симптоматична.

Передозування

Довгий час залишається безсимптомним, доки концентрація калію в сироватці крові не досягне високого рівня (6,5–8 ммоль/л). Проявляється посиленням проявів побічних реакцій. Можливий розвиток гіперкаліємії та гіпергідратації. При цьому у пацієнтів спостерігається м’язова слабкість, біль у животі, парестезії, часте поверхневе дихання, аритмія, можлива втрата свідомості, підвищення температури тіла.

На електрокардіограмі реєструється підвищення амплітуди зубця Т, депресія сегмента ST, розширення комплексу QRS. 

У разі передозування препарату призначають симптоматичне лікування, спрямоване на підтримку життєво важливих функцій. Парентерально вводять препарати звичайного інсуліну і препарати кальцію. В разі необхідності проводять гемодіаліз.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Даних про протипоказання в період вагітності і годування груддю немає, однак слід пам’ятати, що препарати калію знижують тонус матки. З обережністю і за наявності життєвих показань застосовують при нефропатії у вагітних.

Діти

Дані щодо застосування препарату у дітей відсутні.

Особливості застосування

З обережністю призначають при порушенні AV-провідності. Необхідно враховувати, що токсичність солей калію підвищується при недостатності надниркових залоз. Препарат обережно слід застосовувати у хворих з внутрішньочерепними та внутрішньоспинальними крововиливами.

Необхідно лікувати також нестачу магнію, яка може супроводжувати нестачу калію.

У пацієнтів з хронічними захворюваннями нирок або при інших захворюваннях, що супроводжуються порушенням виведення калію з організму, або при дуже швидкому внутрішньовенному введені Калію хлориду 7,5 % можливий розвиток гіперкаліємії, яка потенційно може призвести до летального кінця.

З обережністю застосовують при захворюваннях серцево-судинної системи, при одночасному застосуванні калійзберігаючих діуретиків.

Одночасне парентеральне застосування іонів кальцію може спричиняти аритмію.

Вміст флакону може бути використаний лише одному пацієнту, невикористану частину слід викинути.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Оскільки препарат застосовується в умовах стаціонару, даних про такі впливи немає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Препарат поліпшує переносимість серцевих глікозидів, що дозволяє за необхідності одночасно вводити строфантин або препарати наперстянки. Калійзберігаючі діуретики, інгібітори АПФ, триметоприм збільшують ризик розвитку гіперкаліємії, що потребує контролю рівня калію у крові при їх одночасному застосуванні з концентратом калію хлориду.  

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Засіб, що відновлює дефіцит калію. Сприяє підтриманню належного внутрішньо- і позаклітинного рівня калію, який є основним внутрішньоклітинним іоном, що відіграє важливу роль у клітинному метаболізмі і регуляції різних функцій організму. Іони калію активують велику кількість цитоплазматичних ферментів, регулюють внутрішньоклітинний осмотичний тиск, підвищують тонус симпатичного відділу вегетативної нервової системи, збільшують продукцію адреналіну наднирковими залозами, стимулюють синтез АТФ, глікогену, білків, ацетилхоліну. Знижують частоту серцевих скорочень, зменшують скоротливу активність, провідність, автоматизм і збудливість міокарда. У низьких дозах калій розширює коронарні судини, у високих – звужує. Препарат усуває електролітний дисбаланс в організмі, поліпшує обмін речовин у міокарді і його енергозабезпечення, має протиаритмічні властивості. Знижує підвищену чутливість до серцевих глікозидів і зменшує їх кардіотоксичні ефекти.

Фармакокінетика. При інфузійному введенні препарат надходить з крові всередину клітин, зокрема кардіоміоцитів, у формі іонів калію. Калій залучається до клітинного метаболізму. Виводиться із сечею.

Основні фізико-хімічні властивості

прозора безбарвна рідина;

електроліти: калій-іон – 1,01 ммоль/мл; хлорид-іон – 1,01 ммоль/мл.

Несумісність

Не змішувати з іншими лікарськими засобами. Як розчинник не застосовувати інші лікарські засоби, окрім тих, що зазначені в розділі «Спосіб застосування та дози».

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці. Зберігати при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати.

Упаковка

По 10 мл, 20 мл у флаконах скляних або по 10 мл, 20 мл у контейнерах.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ТОВ "Юрія-Фарм".

Місцезнаходження

03680, Україна, м. Київ, вул. М. Амосова, 10.

Тел./факс: 275-01-08; 275-92-42.