Медичний порталПрепаратиССанорин-аналергин

Санорин-аналергин - инструкция, аналоги

Санорин-аналергин Тева Чех Індастріз с.р.о. Чехия

Санорин-аналергин Тева Чех Індастріз с.р.о. Чехия

Международное название:

Comb drug

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Тева Чех Індастріз с.р.о.

Страна производства:

Чехия

Форма выпуска:

Санорин-Аналергин краплі наз./глаз. по 10 мл у флак.

Категория отпуска:

без рецепта

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Оригинал

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Да

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Склад лікарського засобу

діючі речовини: нафазоліну нітрат, антазоліну мезилат;

1 мл розчину містить нафазоліну нітрату 0,25 мг, антазоліну мезилату 5 мг;

допоміжні речовини: кислота борна, динатрію едетат, метилпарабен (Е 218), вода очищена стерильна.

Лікарська форма

Краплі назальні/очні.

Прозора безбарвна рідина, вільна від механічних включень.

Назва і місце знаходження виробника

Тева Чех Індастріз с.р.о.

Вул. Остравска 29, 747 70 Опава-Комаров, Чеська Республіка.

Фармакотерапевтична група

Протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування при захворюваннях носа. Симпатоміметики у комбінації з іншими засобами (за винятком кортикостероїдів).

Код АТС R01A B.

Нафазолін – синтетичний симпатоміметик з вираженою судинозвужувальною дією, який діє на α-адренорецептори, має виражену швидку та тривалу дію на слизові оболонки. Використовується головним чином для зниження кровонаповнення слизових оболонок при запаленнях верхніх дихальних шляхів. Терапевтична дія настає дуже швидко і триває кілька годин (4 години і більше).

Після локальної аплікації розчину нафазоліну було доведено повне всмоктування діючої речовини.

Антазолін – селективний блокатор Н1-гістамінних рецепторів який завдяки механізму оборотного конкурентного зв'язування блокує дію гістаміну.

Показання для застосування

Симптоматичне лікування:

сінної гарячки;

алергічного вазомоторного риніту;

алергічного кон'юнктивіту.

Протипоказання

Підвищена чутливість до діючих речовин або до інших компонентів препарату;

атрофічний риніт;

артеріальна гіпертензія;

вузькокутова глаукома.

заходи безпеки при застосуванні

Препарат необхідно призначати з обережністю хворим із порушеннями з боку серцево-судинної системи (ішемічна хвороба серця), розладами метаболізму (цукровий діабет, гіпертиреоз), феохромоцитомою та при одночасному застосуванні інгібіторів МАО або інших засобів, які можуть підвищувати артеріальний тиск. Особливої обережності слід дотримуватись при загальній анестезії із застосуванням анестетиків, які підвищують чутливість міокарда до симпатоміметиків (наприклад, галотан) та у хворих на бронхіальну астму.

Слід уникати тривалого застосування препарату та передозування, особливо у дітей. Застосування препарату протягом тривалого часу може призвести до набрякання та подальшої атрофії слизової оболонки носа.

Пацієнтам, які застосовують високі дози препарату, необхідно перебувати під наглядом лікаря у зв'язку з можливим виникненням побічних реакцій з боку серцево-судинної та нервової систем (прискорене серцебиття, артеріальна гіпертензія, аритмія, головний біль, запаморочення, сонливість або безсоння).

При користуванні контактними лінзами неприпустимий прямий контакт препарату з лінзами, оскільки вони можуть помутніти. Контактні лінзи необхідно зняти перед застосуванням препарату та одягти щонайменше через 15 хвилин після його застосування.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Немає достатніх даних чи проникають нафазолін та антазолін через плацентарний бар'єр в грудне молоко, хоча відомо про його системну абсорбцію після місцевого застосування.

Препарат застосовують у період вагітності та годування груддю лише у виняткових випадках за призначенням лікаря з урахуванням співвідношення користь для матері/ризик для дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

При застосуванні Санорину-Аналергіну як краплі в ніс препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

При застосуванні Санорину-Аналергіну як очні краплі рідко може спостерігатися розширення зіниць, нечітке, розмите зображення. Тому керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами можна лише після зникнення тимчасових побічних реакцій.

Діти

Не рекомендується застосовувати препарат дітям молодше 3 років.

Спосіб застосування та дози

Дорослі. У носові ходи − 2-3 краплі в кожен носовий хід, в очі − 1-2 краплі у кон'юнктивальний мішок 3-4 рази на день.

Діти віком від 3 років. В носові ходи − 1-2 краплі в кожен носовий хід, в очі − 1-2 краплі у кон'юнктивальний мішок 3-4 рази на день.

При закапуванні препарату в носові ходи слід закинути голову трохи назад, повернути голову в бік, протилежний від закапування.

При закапуванні препарату в очі слід закинути голову трохи назад або прийняти лежаче положення та слідкувати за потраплянням препарату у внутрішній кут ока.

Препарат слід застосовувати протягом короткого періоду: дорослим – не більше 1 тижня, дітям − не більше 3-х днів, потім зробити перерву на кілька днів.

Передозування

При передозуванні або випадковому застосуванні препарату внутрішньо можуть спостерігатися такі побічні реакції як знервованість, підвищене потовиділення, головний біль, тремор, тахікардія, пальпітація, артеріальна гіпертензія. Інші можливі симптоми передозування: нудота, блювання, ціаноз, лихоманка, судоми, зупинка серця, легеневий набряк, розлади дихання, психічні порушення. Також може спостерігатися пригнічення нервової системи, що супроводжується сонливістю, зниженням температури тіла, брадикардією, перспірацією, шокоподібною гіпотензією, апное чи комою.

Лікування симптоматичне.

Побічні ефекти

Препарат переноситься добре при застосуванні у межах рекомендованих доз. При підвищеній чутливості до компонентів препарату можуть з'явитися незначні побічні ефекти: відчуття печіння або сухості слизової оболонки носа. У поодиноких випадках можливе відчуття закладення носа після зниження ефекту від застосування препарату. 

У дуже рідких випадках можуть спостерігатися системні ефекти внаслідок подразнення симпатичної нервової системи, такі як знервованість, підвищене потовиділення, головний біль, слабкість, тремор, тахікардія, пальпітація, артеріальна гіпертензія, нудота. Дані ефекти зазвичай спостерігаються при передозуванні.

Після закапування препарату у кон'юнктивальний мішок рідко спостерігається мідріаз з наступним розвитком реактивної гіперемії.

При застосуванні препарату протягом більше 1 тижня дорослим та більше 3-х днів дітям може розвинутися звикання, так званий «саноринізм», що супроводжується значним набряком слизової оболонки і виникає через відносно невеликий час після застосування препарату. Довготривале застосування може призвести до розвитку сухого риніту.

При застосуванні у великих дозах, особливо літнім пацієнтам, можливе відкладення гранул пігменту на райдужній оболонці ока. Також можливі свербіж, печіння, біль в очах, порушення зору, підвищення внутрішньоочного тиску.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При одночасному застосуванні з інгібіторами МАО, трициклічними антидепресантами або мапротиліном (та при застосуванні препарату раніше ніж через 14 днів після закінчення вживання вищезазначених лікарських засобів) може підвищуватися артеріальний тиск.

Термін придатності

2 роки.

Після відкриття флакона – 28 днів.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС в захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Не заморожувати.

Упаковка

По 10 мл у флаконі. По 1 флакону у картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.