Медичний порталПрепаратиММілдрокард

Мілдрокард - инструкция, аналоги

Мілдрокард ТОВ «НІКО». Украина

Мілдрокард ТОВ «НІКО». Украина

Международное название:

Meldonium

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

ТОВ «НІКО».

Страна производства:

Украина

Форма выпуска:

Мілдрокард розчин д / ін., 100 мг / мл по 5 мл в амп. №10

Категория отпуска:

по рецепту

Похожие ТМ:

- Вазонат

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Склад

діюча речовина: 3-(2,2,2-триметилгідразинію) пропіонату дигідрат;

1 мл розчину містить 100 мг 3-(2,2,2-триметилгідразинію) пропіонату дигідрату;

допоміжна речовина: вода для ін'єкцій.

Лікарська форма

Розчин для ін'єкцій.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що впливають на серцево-судинну систему.

Інші кардіологічні препарати. Код АТС С01Е В20.

Показання

Комплексна терапія ішемічної хвороби серця (стабільна стенокардія, інфаркт міокарда), серцевої недостатності, гострих і хронічних ішемічних порушень мозкового кровообігу, для усунення абстинентного синдрому при хронічному алкоголізмі. Судинна патологія та дистрофічні захворювання сітківки (гемофтальм та крововиливи різної етіології). Зниження працездатності та фізичні навантаження.

Протипоказання

Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату. Підвищення внутрішньочерепного тиску, зокрема при порушенні венозного відтоку, внутрішньочерепних пухлинах. Період вагітності і годування груддю. Дитячий вік.

Спосіб застосування та дози

Серцево-судинні захворювання. У складі комплексної терапії призначають 5-10 мл (0,5 – 1 г) внутрішньовенно, застосовують всю дозу одразу або розділяють дозу на 2 прийоми на добу протягом 10 днів, потім переходять на пероральні форми лікарського засобу.

Гостре порушення мозкового кровообігу. У складі комплексної терапії призначають 5 мл внутрішньовенно 1 раз на добу протягом 10 днів, потім переходять на пероральні форми лікарського засобу.

Судинна патологія та дистрофічні захворювання сітківки. Призначають 0,5 мл ретробульбарно вводять протягом 10 днів.

Зниження працездатності та фізичне навантаження. 5 мл внутрішньовенно 1 раз на добу протягом 10-14 днів. За необхідності терапію повторюють через 2-3 тижні.

Хронічний алкоголізм. У складі комплексної терапії призначають 5 мл внутрішньовенно 2 рази на добу протягом 7-10 днів.

Порядок роботи з ампулою.

1. Відокремити одну ампулу від блоку і струснути її, утримуючи за горлечко.

2. Стиснути ампулу рукою (при цьому не повинно відбуватися віділення препарату) і обертальними рухами звернути і відокремити голівку.

3. Через отвір, що утворився, негайно з’єднати шприц з ампулою.

4. Перевернути ампулу і повільно втягнути в шприц її вміст.

5. Надіти голку на шприц.

Побічні реакції

Препарат добре переноситься, побічні реакції розвиваються рідко.

З боку серцево-судинної системи: тахікардія, різноспрямовані зміни артеріального тиску.

З боку нервової системи: психомоторне збудження.

З боку травної системи: диспепсичні явища.

Алергічні реакції: шкірний свербіж, почервоніння, висипання, набряк

Передозування

Можливі порушення з боку серцево-судинної системи, алергічні реакції. Терапія симптоматична.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Безпека застосування Мілдрокарду у період вагітності та годування груддю не доведена. Щоб уникнути можливої несприятливої дії на плід або дитину, не рекомендується призначати препарат у період вагітності, при необхідності застосування у період лактації годування груддю слід припинити.

Діти

Не застосовують.

Особливості застосування

Через можливість розвитку збуджуючого ефекту препарат застосовують у першій половині дня. Мілдрокард не є препаратом першого ряду при терапії гострого коронарного синдрому. 

З обережністю застосовують при захворюваннях печінки і/або нирок, особливо протягом тривалого часу.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Пацієнти повинні бути попереджені про необхідність дотримуватися обережності при роботі з потенційно небезпечними механізмами та при керуванні автотранспортом, оскільки можливий розвиток збуджуючого ефекту.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

Мілдрокард можна застосовувати одночасно з антиангінальними засобами, антикоагулянтами, антиагрегантами, антиаритмічними засобами, серцевими глікозидами, діуретиками, бронхолітиками. Мілдрокард може спричиняти помірну тахікардію та зниження артеріального тиску, тому слід дотримуватися обережності при комбінації препарату з антигіпертензивними засобами та периферичними вазодилататорами. Мілдрокард потенціює дію коронаролітиків, гіпотензивних засобів, серцевих глікозидів. 

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Цитопротективний, антиангінальний, антигіпоксичний, ангіопротекторний засіб. Будучи структурним аналогом попередника карнітину гамма-бутиробетаїну та оборотно конкуруючи за рецептори, відповідальні за біосинтез карнітину гамма-бутиробетаїн-гидроксилази, підвищує вміст гамма-бутиробетаїну та знижує концентрацію карнітину у клітинах, що приводить до індукції синтезу оксиду азоту і обмеження транспорту довголанцюгових жирних кислот у мітохондрії. Підвищує вміст жирних кислот у цитоплазмі, перешкоджає накопиченню активованих форм неокиснених жирних кислот (ацилкарнітину та ацилкоензиму А). В умовах ішемії відновлює баланс між доставкою кисню та його споживанням у клітинах, запобігає порушенню транспорту аденозинтрифосфорної кислоти, активує гліколіз без додаткового споживання кисню, збільшує вміст креатинфосфату. Підвищує активність найважливіших ферментів у циклі аеробного окиснення глюкози-гексокінази та піруватдегідрогенази, запобігає ацидозу за рахунок зменшення утворення лактату.

В результаті оптимізується метаболічний обмін, знижується інтенсивність вільнорадикальних реакцій, що приводить до зменшення ушкодження мембран мітохондрій, більшої зв'язаності окиснення з фосфорилуванням та збільшення синтезу аденозинтрифосфорної кислоти.

Мілдрокард нормалізує тонус судин, покращує реологію крові, сприяє перерозподілу кровотоку в ішемізовані зони у головному мозку, уповільнює утворення некротичної зони у міокарді, чинить позитивний вплив на дистрофічні зміни судин сітківки.

При серцевій недостатності препарат збільшує скоротливість міокарда, толерантність до фізичного навантаження, знижує частоту нападів стенокардії. Підвищує здатність організму витримувати фізичні та розумові навантаження, швидко відновлюючи енергетичні резерви. Усуває функціональні порушення нервової системи у хворих на хронічний алкоголізм при синдромі абстиненції.

Фармакокінетика. Біодоступність становить 100 %. Метаболізується в організмі з утворенням 2-х основних метаболітів, які виводяться нирками. Період напіввиведення становить 3–6 годин та залежить від дози.

Основні фізико-хімічні властивості

прозора безбарвна рідина.

Несумісність

Не слід змішувати з іншими лікарськими засобами.

Термін придатності

2 роки

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25ºС. Не заморожувати.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 5 мл в ампулах № 10.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ТОВ «НІКО».

Місцезнаходження

Україна, 86117, Донецька обл., м. Макіївка, вул. Енгельса, 1.

Аналоги препарата: Мілдрокард

Совпадает код АТС и состав:

- Вазонат