Медичний порталПрепаратиЛЛамікон-дермгель

Ламікон-дермгель - инструкция, аналоги

Ламікон-дермгель Фармак, ПАТ, м.Київ, Україна Украина

Ламікон-дермгель Фармак, ПАТ, м.Київ, Україна Украина

Международное название:

Terbinafine

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Фармак, ПАТ, м.Київ, Україна

Страна производства:

Украина

Форма выпуска:

Ламікон Дермгель гель 1 % по 15 г у тубах
Ламікон Дермгель гель 1 % по 30 г у тубах

Категория отпуска:

без рецепта

Похожие ТМ:

- Ламікон

- Тербизил

- Мікофін

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Склад лікарського засобу

діюча речовина: terbinafine;

1 г гелю містить тербінафіну гідрохлориду 10 мг у перерахуванні на 100 % суху речовину тербінафін;

допоміжні речовини: бутилгідрокситолуол (Е 321), спирт бензиловий, сорбітанлаурат, полісорбат 20, ізопропілміристат, етанол 96 %, карбомер 974Р, натрію гідроксид, вода очищена.

Лікарська форма

Гель.

Гель білого або майже білого кольору зі слабким специфічним запахом.

Назва та місцезнаходження виробника

ПАТ «Фармак».

Україна, 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 63.

Фармакотерапевтична група

Протигрибкові препарати для місцевого застосування.

Код АТС D01А Е15.

Тербінафін – це аліламін, має широкий спектр протигрибкової дії. Тербінафін у відповідній концентрації чинить фунгіцидну дію відносно дерматофітів, таких як Trichophyton (наприклад, T. rubrum, T. mentagrophytes, T. verrucosum, T. violaceum), Microsporum canis та Epidermophyton floccosum. Тербінафін у низькій концентрації виявляє фунгіцидну дію відносно дерматофітів, пліснявих грибів. Активність щодо дріжджових грибів є фунгіцидною (наприклад Pityrosporum orbiculare чи Malassezia furfur) або фунгістатичною залежно від виду.

Тербінафін специфічно пригнічує ранній етап біосинтезу стеринів у клітинній мембрані гриба. Це призводить до дефіциту ергостеролу і до внутрішньоклітинного накопичення сквалену, що спричиняє загибель клітини грибка. Тербінафін діє шляхом інгібування ферменту скваленепоксидази у клітинній мембрані грибка. Цей фермент не належить до системи цитохрому Р450. Тербінафін не впливає на метаболізм гормонів або інших лікарських препаратів.

Ламікон® у формі гелю має місцевий охолоджувальний ефект, тим самим виявляє протисвербіжну дію. При місцевому застосуванні препарат майже не всмоктується, швидко починає діяти, виявляє ефективність при нетривалому лікуванні (7-14 днів). У більшості пацієнтів, хворих на епідермофітію стоп, не спостерігалося рецидивів або повторного інфікування протягом 2 місяців після лікування Ламіконом® у формі гелю тривалістю 1 тиждень.

При зовнішньому застосуванні абсорбується менше 5 % від застосованої дози, тому системна експозиція тербінафіну незначна. Тербінафін у роговому шарі епідермісу набуває концентрації, необхідної для фунгіцидної дії, на 7-й день застосування та зберігає її до 7 днів після припинення лікування.

Показання для застосування

Грибкові інфекції шкіри, спричинені дерматофітами, такими як Trichophyton (наприклад T. rubrum, T. mentagrophytes, T. verrucosum, T. violaceum), Microsporum canis та Epidermophyton floccosum, наприклад, міжпальцева епідермофітія стоп («стопа атлета»), пахова дерматофітія («свербіж жокея»), дерматофітія тулуба («стригучий лишай»). Різнобарвний лишай, спричинений Pityrosporum orbiculare (також відомий як Malassezia furfur).

Протипоказання

Підвищена чутливість до тербінафіну або до інших компонентів препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Гель призначений лише для зовнішнього застосування. Слід уникати потрапляння препарату в очі. При випадковому потраплянні гелю в очі їх необхідно ретельно промити проточною водою.

Для запобігання реінфікування мікозами шкіри необхідно дотримуватися таких правил: щодня змінювати білизну, оскільки можлива наявність грибків на одязі, що перебував у контакті з інфікованими поверхнями шкіри; уникати носіння одягу занадто тісного або який погано пропускає повітря; ретельно висушувати уражені ділянки шкіри після її миття; щодня користуватися чистим особистим рушником. При мікозі стоп не можна ходити босоніж. Додатково до зовнішнього лікування 1 раз на день рекомендується обробити спреєм Ламікон® шкарпетки або взуття усередині.

«Ламікон® дермгель» слід з обережністю застосовувати при ураженнях, у процесі лікування яких спирт може спричинити подразнення (ураження, що мають високий ступінь запалення, або ураження такої чутливої поверхні тіла, як обличчя).

Застосування у період вагітності або годування груддю

Досвід застосування препарату «Ламікон® дермгель» жінкам в період вагітності обмежений, тому в цей період його застосовують тільки тоді, коли очікувана користь для матері переважає потенційний ризик для плода.

Тербінафін у невеликій кількості потрапляє у грудне молоко, тому препарат не слід застосовувати у період годування груддю. Слід уникати контакту немовлят зі шкірою, на яку наносили гель.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Не впливає.

Діти

Досвід застосування препарату дітям (віком до 18 років) обмежений, тому препарат не слід застосовувати цій віковій категорії пацієнтів.

Спосіб застосування та дози

Дорослим

«Ламікон® дермгель» наносять на шкіру 1 раз на добу. Перед нанесенням гелю необхідно очистити і підсушити уражені ділянки. Гель накладають тонким шаром на уражену шкіру і прилеглі ділянки та злегка втирають. При інфекціях, що супроводжуються опрілістю складок шкіри (під молочними залозами, міжпальцевих, між сідницями, у паховій ділянці), місця на які нанесено гель можна прикривати марлею, особливо на ніч.

Тривалість лікування залежить від характеру та тяжкості перебігу захворювання.

Тривалість та частота лікування:

Для пацієнтів літнього віку коригування дози не потрібне.

Полегшення симптомів зазвичай відбувається протягом кількох днів. Нерегулярне застосування або передчасне припинення лікування може призвести до рецидиву. 

Передозування

Передозування препаратом «Ламікон® дермгель» малоймовірне через низьку системну абсорбцію. Якщо гель випадково потрапив у шлунок, можливі головний біль, нудота, біль в епігастрії, запаморочення. У таких випадках необхідно викликати блювання або промити шлунок.

Побічні ефекти

Місцеві прояви, такі як свербіж, лущення або печіння шкіри, біль та подразнення в місці нанесення, порушення пігментації, еритема, утворення кірки та інші можуть спостерігатись у місці нанесення. Ці незначні прояви слід відрізняти від реакцій гіперчутливості, включаючи висип, про які повідомляється в одиничних випадках і які потребують припинення лікування. При випадковому контакті з очима тербінафін може викликати подразнення очей.

В рідкісних випадках прихована грибкова інфекція може загостритись.

Можливі побічні ефекти:

З боку імунної системи

Частота невідома (неможливо оцінити за існуючими даними): реакції гіперчутливості*.

З боку очей

Поодинокі (≥1/10000, <1/1000): подразнення очей.

З боку шкіри та сполучних тканин

Часто (≥1/100, <1/10): лущення шкіри, свербіж.

Нечасто (≥1/1000, <1/100): пошкодження шкіри, утворення кірки, ураження шкіри, порушення пігментації, еритема, відчуття печіння шкіри.

Поодинокі (≥1/10000, <1/1000): відчуття сухості шкіри, контактний дерматит, екзема.

Частота невідома (неможливо оцінити за існуючими даними): висип*.

Загальні порушення та реакції у місці нанесення

Нечасто (≥1/1000, <1/100): біль, біль у місці нанесення, подразнення у місці нанесення.

Поодинокі (≥1/10000, <1/1000): загострення симптомів.

* дані отримані в процесі постмаркетингових спостережень.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Невідома.

Термін придатності

2 роки.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Заморожування не допускається.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 15 г або 30 г у тубі. По 1 тубі у пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Аналоги препарата: Ламікон-дермгель

Совпадает код АТС и состав:

- Ламікон

- Тербизил

- Мікофін

- екзіфін