Медичний порталПрепаратиЛЛактулоза

Лактулоза - инструкция, аналоги

Лактулоза Inalco S.P.A. Италия

Лактулоза Inalco S.P.A. Италия

Международное название:

Lactulose

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Inalco S.P.A.

Страна производства:

Италия

Форма выпуска:

Лактулоза сироп, 66,7 г/100 мл по 200 мл у флак.

Категория отпуска:

без рецепта

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Нет данных

Грудным детям:

Нет данных

Кормящим:

Нет данных

Беременным:

Нет данных

Инструкция по применению

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: 6-галоктозид-фруктоза

Основні фізико-хімічні властивості

прозорий розчин жовтуватого кольору солодкий на смак; рН 3,4; щільність – 1,312 г/мл.

Склад

у 100 мл сиропу містяться: лактулоза – 66,7 г;

дпоміжні речовини: вода дистильована.

Форма випуску

Сироп.

Фармакотерапевтична група

Синтетичний дисахарид.

Фармакологічні властивості

Внаслідок метаболізму лактулози у товстій кишці утворюються низькомолекулярні органічні кислоти, які знижують рН її вмісту. Завдяки цьому підвищується осмотичний внутрішньокишечний тиск, відбувається затримка води у порожнині кишечнику, збільшується об’єм його вмісту, підсилюється перистальтика і евакуація калових мас. Послаблюючий ефект м’який, фізіологічний і не потребує одночасного прийому великої кількості рідини, що є сприятливим для людей похилого віку та хворих на серцево-судинні захворювання. Кисле середовище товстої кишки сприяє збільшенню популяції лактобацил та біфідумбактерій, які використовують лактулозу як харчову речовину, а також зниженню кількості гнильної флори і патогенних мікроорганізмів (сальмонели, стафілококи, протей та ін.), що дає можливість використовувати препарат для лікування дисбактеріозів. Пригнічення процесів бродіння у товстій кишці та швидка евакуація її вмісту сприяють зменшенню всмоктування токсичних речовин: аміаку, солей важких металів, радіонуклідів. Крім того, молекула аміаку у кислому середовищі кишечнику перетворюється на іон амонію і виводиться із організму, що полегшує знешкоджуючу функцію печінки при інтоксикаціях, гепатиті, цирозі і, особливо, при печінковій енцефалопатіі.

Фармакокінетика. Лактулоза, надходячи внутрішньо, не всмоктується і не гідролізується у шлунку і тонкому кишечнику внаслідок відсутності в організмі специфічного фермента. Метаболізм лактулози відбувається у товстій кишці під впливом бактеріальної мікрофлори, насамперед – анаеробних лактобацил, біфідумбактерій.

Основними метаболітами є низькомолекулярні органічні кислоти (молочна, оцтова та ін.), які знижують рН вмісту товстої кишки.

Показання для застосування

Порто системна енцефалопатія, хронічний гепатит, цироз печінки, холецистит, дисбактеріоз, запори різної етіології, сальмонельоз, інтоксикації, штучне годування новонароджених.

Спосіб застосування та дози

Дорослі приймають по 15 мл 3 рази на день за 1 годину до прийому їжі, діти 1-10 років – по 5 мл 3 рази на день за 1 годину до прийому їжі, діти до 12 місяців – 1 мл/кг 1 раз на день натще. Курс лікування – 3-4 тижні.

Побічна дія

В окремих хворих після використання препарату можливі метеоризм, біль у животі та проносний ефект, які проходять при зменшенні дози.

Протипоказання

Індивідуальна непереносимість препарату та галактоземія. Хворим на цукровий діабет варто дотримуватися обережності при застосуванні препарату.

Передозування

Проносна дія, яка самостійно проходить без застосування медичних препаратів.

Особливості застосування

Для підвищення ефективності препарат призначають натще.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Антибіотики широкого спектру дії, що приймаються внутрішньо разом з лактулозою, здатні гальмувати метаболізм і знижувати терапевтичну активність препарату. Антибіотики-аміноглікозиди (при внутрішньому прийомі) не зменшують терапевтичну активність препарату.

Умови та термін зберігання

Зберігати при кімнатній температурі у місцях, недоступних для дітей. Термін придатності – 5 років.

Умови відпуску

Без рецепта.

Упаковка

По 200 мл у флаконах.

Виробник

Inalco S.P.A.

Адреса

Inalco S.P.A. VIA CALABIANA, 18, 20139 MILANO, ITALY.

Аналоги препарата: Лактулоза

Совпадает код АТС и состав:

- Дуфалак

- Лактулоза-міп

- Лактувіт