Екокаін - инструкция, аналоги

Международное название:

Lidocaine

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Л. Молтені і К. деі Фрателлі Алліті Сосіета ді Езеркіціо С.п.А., Італія / L. Molteni & C. dei Fratelli Alitti Società di Esercizio S.p.A.

Страна производства:

Испания

Форма выпуска:

Екокаін розчин 2% по 1,8 мл в картр. №50
Екокаін розчин 2% з адреналіном (1: 100000) по 1,8 мл в картр. №50
Екокаін розчин 2% з адреналіном (1: 50000) по 1,8 мл в картр. №50
Екокаін розчин 2% з адреналіном (1: 80000) по 1,8 мл в картр. №50

Категория отпуска:

по рецепту

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Нет данных

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Загальна характеристика

Основні фізико-хімічні властивості

прозорий, безбарвний розчин;

Склад

1 мл розчину містить: лідокаїну гідрохлориду 20 мг;

допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій. 

Форма випуску

Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група

Засоби для місцевої анестезії. Аміди. Код АТС N01BB02.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Активна речовина лідокаїн є амідним місцевим знеболювальним засобом. Механізм дії пов’язаний із стабілізацією мембран за рахунок блокади натрієвих каналів. Анестезуюча дія швидка. Тривалість знеболювання залежить від місця ін’єкції, концентрації.

Фармакокінетика. Зв’язування з білками плазми становить 60 - 80% при концентрації лідокаїну 1 - 4 мкг/мл. Лідокаїн проникає через гематоенцефалічний та плацентарний бар’єри. Після введення лідокаїн швидко метаболізується у печінці (основними метаболітами є моноетилгліцинксилідид і гліцинксилідид). Метаболіти та незмінений лікарський засіб виводяться нирками.

Показання для застосування

Місцева анестезія (у т.ч. термінальна, інфільтраційна, провідникова) у стоматології.

Спосіб застосування та дози

Дорослим вводити 1 - 2 мл або більше, залежно від вимог операції, шляхом інфільтрації або блокадою периферійного нерва. Знеболювальний розчин необхідно вводити малими дозами зі швидкістю введення приблизно 1 мл/хв.

Максимальна добова доза становить 300 мг лідокаїну.

Для здорової дорослої людини, яка раніше не лікувалася седативними засобами, максимальними дозами, що вводяться одноразово або повторними введеннями протягом не більше 120 хвилин, є 300 мг лідокаїну гідрохлориду.

В педіатричній практиці використовується з обережністю. Доза препарату залежить від віку та маси тіла дитини.

Побічна дія

З боку серцево-судинної системи можливі брадикардія та гіпотензія.

Можуть виникнути алергічні реакції у вигляді ураження шкіри, кропив’янки, набряків або анафілаксії, можливі запаморочення, головний біль, занепокоєння, порушення сну.

Протипоказання

Відома підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату.

Не застосовувати при відомій або припустимій вагітності, в період годування дитини груддю.

Передозування

Критичні ситуації, які виникають унаслідок застосування місцевих знеболювальних засобів, звичайно пов’язані з високими рівнями останніх у плазмі, які виникають через випадкове внутрішньосудинне введення.

Повідомлялося про такі небажані явища при передозуванні:

збудження ЦНС, тремор, дезорієнтація, запаморочення, мідріаз, підвищення температури тіла; при дуже високих дозах можливі тризм і конвульсії. Якщо страждає довгастий мозок, є залучення серцево-судинних, респіраторних та блювотних центрів з подальшим підсиленим потінням, аритміями, гіпертензією, розширенням бронхів, нудотою та блюванням.

При перших ознаках передозування введення препарату слід припинити. Пацієнта необхідно покласти горизонтально, впевнитися, що він дихає вільно, якщо ні, потрібно дати кисень або у випадку серйозної задишки застосувати апарат штучного дихання. Необхідно уникати застосування аналептиків, щоб не погіршити стан пацієнта, збільшуючи споживання кисню. Судоми можна контролювати, використовуючи діазепам у дозах 10 – 20 мг внутрішньовенно. Застосування барбітуратів не рекомендується. Кровообіг можна підтримувати, вводячи внутрішньовенно глюкокортикоїди у відповідних дозах. Діаліз неефективний. У належних дозах як протикислотний засіб можна внутрішньовенно застосовувати гідрокарбонат натрію.

Особливості застосування

Ефективність і безпека лідокаїну у стоматології залежать від дози та належної процедури введення, а також від своєчасних заходів безпеки.

Перед тим як починати лікування, лікар повинен перевірити стан серцево-судинної системи пацієнта. Необхідно уникати будь-якого передозування, а інтервал між застосуванням двох максимальних доз повинен становити щонайменше 24 години.

У будь-якому випадку слід використовувати найнижчі дози і концентрації, необхідні для того, щоб отримати бажаний ефект. Пацієнт повинен перебувати під суворим наглядом, і при перших ознаках передозування (наприклад втрата свідомості) введення препарату необхідно припинити.

У наявності необхідно мати обладнання для невідкладної медичної допомоги, ліки та персонал, оскільки зрідка повідомлялося про серйозні, інколи смертельні реакції, навіть за відсутності підвищеної чутливості до препарату в анамнезі.

Вплив на здатність керувати автомобілем і механізмами.

При застосуванні звичайних доз препарат не впливає на здатність керувати автомобілем. Тільки лікар може визначити, чи пацієнт здатен керувати автомобілем і механізмами після операції.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Препарат несумісний з амфотерицином, метогекситоном натрію, сульфадіазином натрію, мефентерміну гідрохлоридом, лугами, важкими металами, окислювачами, таніном, повітрям і світлом.

Умови та термін зберігання

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 0С. Зберігати в недоступному для дітей місці. Термін придатності – 3 роки.

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка

По 1,8 мл у картриджі, по 10 картриджів у контурній чарунковій упаковці, 

по 5 контурних чарункових упаковок у картонній коробці.

Виробник

Л. Молтені і К. деі Фрателлі Алліті Сосіета ді Езеркіціо С.п.А., Італія / L. Molteni & C. dei Fratelli Alitti Società di Esercizio S.p.A.

Адреса

Страда Статале 67, Локаліта Гранатьіері Скандичі (Флоренція), Італія / Strada Statale 67, Località Granatieri Scandicci (Firenze), Italy

Аналоги препарата: Екокаін

Совпадает код АТС и состав:

- лідокаїн

- Лідокаін- дарниця

- Лідокаїну Гидрохлорид