Декасан - инструкция, аналоги

Декасан Юрія-Фарм, ТОВ, м.Київ, Україна Украина

Декасан Юрія-Фарм, ТОВ, м.Київ, Україна Украина

Международное название:

Decamethoxin

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Юрія-Фарм, ТОВ, м.Київ, Україна

Страна производства:

Украина

Форма выпуска:

Декасан розчин 0,02% по 200 мл у бутлях.
Декасан розчин 0,02% по 400 мл у бутлях.
Декасан розчин 0,02% по 100 мл у бутлях.
Декасан розчин 0,02% по 100 мл у конт.
Декасан розчин 0,02% по 1000 мл в конт.
Декасан розчин 0,02% по 2 мл в однодоз. конт. №10
Декасан розчин 0,02% по 2000 мл в конт.
Декасан розчин 0,02% по 250 мл у конт.
Декасан розчин 0,02% по 3000 мл в конт.

Категория отпуска:

без рецепта

Похожие ТМ:

- Декасан-цитоклін

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Нет данных

Грудным детям:

Противопоказаний нет

Кормящим:

Противопоказаний нет

Беременным:

Противопоказаний нет

Инструкция по применению

Склад лікарського засобу

діюча речовина: декаметоксин;

1 мл розчину містить 0,2 мг декаметоксину;

допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Розчин.

Прозорий безбарвний розчин.

Назва та місцезнаходження виробника

ТОВ "Юрія-Фарм"

Україна, 03680, м. Київ, вул. М. Амосова, 10.

Фармакотерапевтична група

Антисептичні та дезінфікуючі засоби. Код АТС D08А.

Декасан чинить антимікробну протигрибкову дію та концентрується на цитоплазматичній мембрані (ЦПМ) мікробної клітини i з'єднується з фосфатидними групами ліпідів мембрани, порушуючи проникність ЦПМ мікроорганізмів. Декаметоксин має виражений бактерицидний вплив на стафілококи, стрептококи, дифтерійну та синьогнійну палички, капсульні бактерії та фунгіцидну дію на дріжджі, дріжджоподібні гриби, збудники епідермофітії, трихофітії, мікроспорії, еритразми, деякі види пліснявих грибів (аспергіли, пеніцили), протистоцидну дію на трихомонади, лямблії, вірусоцидну дію на віруси. Високоактивний відносно мікроорганізмів, стійких до антибіотиків. Утворення стійких до декаметоксину форм при тривалому застосуванні відбувається повільно i не перевищує ефективних концентрацій препарату. Бактеріостатичні (фунгістатичні) концентрації подібні до його бактерицидних (фунгіцидних), вірусоцидних, протистоцидних концентрацій. У процесі лікування препаратом підвищується чутливість антибіотикорезистентних мікроорганізмів до антибіотиків.

Препарат практично не всмоктується слизовими оболонками, неушкодженою шкірою та рановою поверхнею.

Показання для застосування

Лікування гнійничкових бактеріальних та грибкових захворювань шкіри, мікробної екземи, гнійно-запальних уражень м'яких тканин (абсцеси, карбункули, флегмони, фурункули, гнійні рани, панариції); стоматологічні захворювання (стоматити, виразково-некротичний гінгівіт, дистрофічно-запальна форма пародонтозу I-II ступеня у стадії загострення).

Також показаний при абсцесі легенів, бронхоектатичній хворобі, кістозній гіпоплазії легенів, ускладненій нагноюванням, хронічному бронхіті у фазі загострення, хронічному тонзиліті, ангіні, носійстві стафілококів та дифтерійних паличок, виразковому коліті, парапроктиті.

У гінекологічній практиці – для лікування кандидозу слизової оболонки піхви, запальних захворювань геніталій мікробного походження, передпологової санації пологових шляхів, лікування післяпологового ендометриту.

Гігієнічна дезінфекція шкіри рук медперсоналу та гумових рукавичок під час обстеження хворих та виконання медичних маніпуляцій та малих хірургічних втручань, передстерилізаційної дезінфекції медичних інструментів та діагностичного обладнання з металів, гуми, полімерних матеріалів та скла.

Протипоказання

Індивідуальна гіперчутливість до компонентів препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Декаметоксин у концентрації, що застосовується в Декасані®, не має токсичної дії. Тривале застосування Декасану не спричиняє будь-яких токсичних реакцій. Підігрівання препарату до 38 °С перед застосуванням підвищує ефективність дії. При запальних явищах та при подразненнях шкіри препарат розводять дистильованою водою у співвідношенні 1:1 або 1:2. 

Застосування у період вагітності або годування груддю

Відсутні застереження щодо застосування у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Відсутні застереження щодо впливу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Діти

Досвід застосування дітям відсутній.

Спосіб застосування та дози

При гнійних та грибкових ураженнях шкіри, гнійних ранах розчин застосовують у вигляді промивань, примочок. Для лікування проктиту i виразкового коліту теплий розчин вводять у вигляді клізм по 50-100 мл 2 рази на добу до повного зникнення ознак гострого запалення. Нориці при хронічному парапроктиті промивають Декасаном® щодня протягом 3-4 діб. Для промивання сечового міхура у дорослих розчин декаметоксину застосовують після попереднього розведення 1:7 очищеною водою у дозі 500-600 мл (на курс лікування 7-20 промивань).

Ураження слизової оболонки порожнини рота лікують шляхом аплікації по 25-50 мл протягом 10-15 хв або полоскання (100-150 мл). Дистрофічно-запальну форму пародонтозу I-II ступеня у стадії загострення лікують шляхом іригації теплим розчином патологічних карманів ясен (50-70 мл) або аплікацій на ясна до затухання запальних явищ. Хворим з кандидозним ураженням слизової оболонки рота, виразково-некротичним гінгівітом призначають полоскання порожнини рота (100-150 мл) 4 рази на добу протягом 5-10 днів.

Лікування кандидозу мигдаликів, хронічного тонзиліту проводять промиванням лакун піднебінних мигдаликів (50-75 мл на промивання).

Санацію носіїв стафілокока, дифтерійної палички проводять шляхом полоскання розчином зіва, промивання лакун, зрошування носоглотки, мигдаликів. Лакуни промивають 3-5 разів через день.

При абсцесі легенів, бронхоектатичній хворобі, кістозній гіпоплазії легень, ускладнених нагноюванням, хронічному бронхіті у фазі загострення Декасан® вводять ендобронхіально:

Тривалість лікування – 2-4 тижні.

Для лікування мікробних та грибкових трихомонадних уражень слизової оболонки піхви Декасан® використовують у вигляді спринцювань (50-100 мл підігрітого до 38 °С препарату 3 рази на добу). У такий же спосіб проводять передпологову санацію пологових шляхів одноразово. Лікування післяпологового ендометриту здійснюють шляхом промивання теплим препаратом порожнини матки (150-200 мл) 2 рази на добу.

Знезаражування шкіри рук та гумових рукавичок проводять шляхом нанесення 5-10 мл препарату на попередньо вимиту поверхню, рівномірного його розподілу по всій поверхні, що підлягає дезінфекції, протягом 5 хв.

Очищені медичні інструменти, загубники, трубки i обладнання дезінфікують шляхом занурення у розчин на 30 хв.

Передозування

У зв’язку з відсутністю всмоктування передозування не спостерігається.

Побічні ефекти

У поодиноких випадках можлива підвищена індивідуальна чутливість. У таких осіб можлива поява висипань на шкірі, печіння, сухості, свербежу після застосування препарату та інших місцевих алергічних реакцій, при ендобронхіальному введенні відчуття жару за грудниною, що самостійно минає через 20-30 хв після закінчення процедури.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Фармацевтична: декаметоксин є катіонною поверхнево-активною речовиною, тому він несумісний з милом та іншими аніонними сполуками.

Фармакодинамічна: декаметоксин підвищує чутливість антибіотикорезистентних мікроорганізмів до антибіотиків.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей і захищеному від світла місці при температурі не вище 25° С. Не заморожувати.

Упаковка

По 50 мл, 100 мл, 200 мл, 400 мл у пляшках скляних. По 50 мл, 100 мл, 250 мл, 500 мл, 1000 мл, 2000 мл, 3000 мл, 5000 мл у контейнерах полімерних. По 2 мл, 5 мл у контейнері однодозовому; по 10 контейнерів у пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Аналоги препарата: Декасан

Совпадает код АТС и состав:

- Декасан-цитоклін