Медичний порталПрепаративвітрум -кідз

вітрум -кідз - инструкция, аналоги

вітрум -кідз Юніфарм, Інк., США США

вітрум -кідз Юніфарм, Інк., США США

Международное название:

Comb drug

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Юніфарм, Інк., США

Страна производства:

США

Форма выпуска:

Вітрум Кидз таблетки д / жев. №30 у флак.
Вітрум Кидз таблетки д / жев. №60 під флак.
Вітрум Кидз таблетки д / жев. №100 під флак.

Категория отпуска:

без рецепта

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Склад лікарського засобу

діючі речовини: 1 таблетка містить вітаміну А (у вигляді ретинолу ацетату) 0,86 мг (2500 МО), вітаміну D3 (холекальциферолу) 10 мкг (400 МО), вітаміну Е (у вигляді dl-альфа токоферолу ацетату) 15 мг (15 МО), вітаміну С (у вигляді аскорбінової кислоти та натрію аскорбату) 60 мг, вітаміну В1 (у вигляді тіаміну мононітрату) 1,05 мг, вітаміну В2 (рибофлавіну) 1,20 мг, вітаміну В6 (піридоксину гідрохлориду) 1,05 мг, вітаміну В12 (ціанокобаламіну) 4,5 мкг, фолієвої кислоти 300 мкг, нікотинаміду 13,5 мг, пантотенової кислоти (у вигляді кальцію пантотенату) 5 мг, біотину 20 мкг, кальцію (у вигляді кальцію карбонату) 100 мг, магнію (у вигляді магнію гідрофосфату) 40 мг, фосфору (у вигляді магнію гідрофосфату) 50 мг, заліза (у вигляді заліза фумарату) 15 мг, міді (у вигляді міді оксиду) 1 мг, цинку (у вигляді цинку оксиду) 10 мг, йоду (у вигляді калію йодиду) 150 мкг, марганцю (у вигляді марганцю цитрату) 1 мг, селену (у вигляді натрію селенату) 25 мкг, хрому (у вигляді хрому амінохелатного комплексу) 20 мкг;

допоміжні речовини: цукор, сахаралоза (цукралоза), кислота стеаринова, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний, полуничний ароматизатор, барвник спеціальний червоний AG (Е 129).

Лікарська форма

Таблетки для жування.

Таблетки у формі фігурок ведмежат, світло-рожевого кольору з сіруватим відтінком зі світлими та темними вкрапленнями.

Назва та місцезнаходження виробника

Юніфарм, Інк.; 350 П’ята Авеню, 6701, Нью-Йорк, 10118, США.

Фармакотерапевтична група

Полівітаміни з мікроелементами.

Код АТС A11А А04.

Збалансований комплекс вітамінів та мінералів, необхідних для росту, повноцінного фізичного та розумового розвитку дитини. Сприяє нормалізації функцій дитячого організму, підвищує стійкість до інфекцій, прискорює процес одужання після захворювань. Захищає від шкідливої дії навколишнього середовища. Необхідний при порушеннях режиму харчування, при незбалансованому та/або неповноцінному харчуванні.

Вітамін А необхідний для нормального перебігу метаболічних процесів, в тому числі для регуляції росту та розвитку організму. Забезпечує нормальну функцію органу зору, структурну цілісність тканин, підвищує резистентність організму до дії шкідливих чинників зовнішнього середовища.

Вітамін D3 посилює всмоктування кальцію в кишечнику та реабсорбцію фосфору в ниркових канальцях, нормалізує формування кісткового скелету та зубів у дітей, сприяє збереженню структури кісток.

Вітамін Е є активним антиоксидантом, гальмує перекисне окиснення ліпідів, яке посилюється при багатьох захворюваннях, запобігає пошкодженню клітинних структур вільними радикалами. Бере участь у процесах тканинного дихання, біосинтезі гему та білків, обміну жирів та вуглеводів, проліферації клітин та інших метаболічних процесах.

Вітамін C має сильно виражені відновні властивості. Бере участь в окисно-відновних процесах, регуляції вуглеводного обміну, впливає на обмін амінокислот ароматичного ряду, метаболізм тироксину, біосинтез катехоламінів, стероїдних гормонів та інсуліну; необхідний для згортання крові, синтезу колагену та проколагену, регенерації сполучної та кісткової тканини. Нормалізує проникність капілярів. Сприяє абсорбції заліза в кишечнику та бере участь у синтезі гемоглобіну. Підвищує неспецифічну резистентність організму, має антидотні властивості.

Вітамін B1 необхідний для нормального функціонування нервової, травної системи, серцевої діяльності та ендокринних залоз.

Вітамін В2 бере участь у процесах росту. Підтримує процес фагоцитозу, впливає на морфологію та функцію центральної та вегетативної нервової системи, відіграє важливу роль у підтримці нормальної зорової функції ока та в синтезі еритропоетину, гемоглобіну. Підвищує секреторну функцію шлунка, покращує жовчовиділення, полегшує всмоктування вуглеводів у тонкому кишечнику, необхідний для підтримки нормальної мікрофлори кишечнику. Покращує функції печінки, сприяє інкреції інсуліну.

Вітамін В6 входить до складу ензимів, які беруть участь у процесах декарбоксилювання та переамінування амінокислот, ліпідному обміні. Необхідний для нормального функціонування периферичної та центральної нервової системи.

Вітамін В12 має високу біологічну активність та бере участь у вуглеводневому, білковому, ліпідному обміні. Підвищує регенерацію тканин, нормалізує кровотворення, функції печінки та нервової системи, активує систему зсідання крові.

Фолієва кислота необхідна для нормального дозрівання мегабластів та утворення нормобластів. Стимулює еритропоез, бере участь у синтезі амінокислот, нуклеїнових кислот, пуринів та піримідинів, а також в обміні холіну.

Нікотинамід субстратно стимулює синтез нікотинаденіндинуклеотиду (НАД) та нікотинаденіндинуклеотидфосфату (НАДФ). У вигляді НАД та НАДФ акцептує та переносить протони у багатьох окисно-відновних реакціях, забезпечуючи нормальний хід багатьох видів обміну, у тому числі енергетичного.

Пантотенова кислота стимулює утворення кортикостероїдів. Є субстратом для синтезу коензиму ацетилування. Бере участь у вуглеводному та жировому обміні, синтезі ацетилхоліну, кортикостероїдів. Оптимізує енергетичне забезпечення скорочувальної функції міокарда, покращує процеси регенерації.

Біотин (вітамін Н) входить до складу ферментів, які регулюють білковий та ліпідний обмін. Є коферментом карбоксилювання, тому необхідний для синтезу вищих жирних кислот та щавелево-оцтової кислоти. Бере участь у синтезі пуринів, які входять до складу нуклеїнових кислот та нуклеотидів.

Іони кальцію беруть участь у передачі нервових імпульсів, у скороченні скелетної та гладкої мускулатури, міокарда, у зсіданні крові, в утворенні та збереженні цілісності кісткової тканини.

Магній регулює обмінні процеси, нейрохімічну передачу та м’язову збудливість, знижає кількість ацетилхоліну у периферичній та центральній нервовій системі.

Фосфор входить до складу нуклеотидів, нуклеїнових кислот, фосфопротеїдів, фосфоліпідів, коферментів, ферментів, є важливим елементом складу кісток та зубної емалі.

Залізо входить до складу гемоглобіну, міоглобіну, цитохромів, бере участь у низці окисно-відновних реакцій, відіграє важливу роль у процесах кровотворення.

Мідь відіграє важливу роль в окисно-відновних реакціях та захисті організму від дії вільних радикалів.

Цинк бере участь у синтезі ДНК, інсуліну, синтезі та розпаді РНК, у метаболізмі ліпідів та білків, сприяє нормальному функціонуванню Т-лімфоцитів, їм надаючи імуномоделюючої дії. Має антиоксидантні властивості.

Йод є складовою гормонів щитовидної залози, які беруть участь у регуляції обмінних процесів в організмі, діяльності головного мозку, нервової та серцево-судинної системи, рості та розвитку дитини, формуванні його інтелектуальних здібностей.

Марганець відіграє важливу роль у ряді фізіологічних процесів як компонент та активатор ряду ферментів, у тому числі супероксиддисмутази (головного антиоксидантного ферменту мітохондрій).

Селен підтримує функцію селеновмісних ферментів: глутатіонпероксидази (метаболізує гідроперекиси ненасичених жирних кислот) та ферментів, які беруть участь у дейодуванні тиреоїдних гормонів. Є антиоксидантом, функціонує разом з вітаміном Е.

Хром бере участь у метаболізмі глюкози, посилюючи дію інсуліну.

Показання для застосування

Як лікувальний засіб при гіпо- та авітамінозах, нестачі мінеральних речовин у дітей у період інтенсивного росту та розвитку, зокрема в ослаблених дітей або, які часто хворіють; при підвищених фізичних та емоційних навантаженнях; при проживанні в екологічно забрудненому середовищі.

Протипоказання

Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Не перевищувати рекомендовану дозу. Не рекомендується призначати лікарський засіб під час лікування іншими комплексами, що містять такі ж складові (вітаміни, мінерали).

Застосування у період вагітності або годування груддю

Оскільки досліджень щодо безпеки застосування лікарського засобу у період вагітності та годування груддю не проводилось, то не слід застосовувати його цій категорії пацієнтів.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або під час роботи з іншими механізмами

Не впливає.

Діти

Лікарський засіб застосовують дітям віком від 3 до 7 років.

Спосіб застосування та дози

Лікарський засіб призначають дітям від 3 до 7 років. Застосовують внутрішньо після їди. Таблетки слід розжовувати. По 1 таблетці через день протягом 1-2 місяців.

Дітям старше 7 років рекомендується застосовувати лікарський засіб Вітрум® Юніор.

Передозування

При випадковому гострому передозуванні можливі біль у животі, нудота, блювання, алергічні висипання на шкірі, головний біль.

Лікування. Необхідно викликати блювання. Подальше лікування симптоматичне.

Побічні ефекти

Рекомендовані дози зазвичай добре переносяться, проте у деяких осіб можуть виникати побічні ефекти. Можливі побічні реакції:

шлунково-кишкові розлади: можливі легкі оборотні шлунково-кишкові розлади, диспепсичні явища, шлунковий дискомфорт, нудота, блювання, діарея;

порушення з боку імунної системи: в осіб із підвищеною чутливістю до компонентів препарату можливі алергічні реакції, анафілактичний шок;

порушення з боку шкіри і підшкірної клітковини: у дуже рідких випадках можливі шкірні висипи, кропив’янка, відчуття свербежу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Оскільки лікарський засіб містить залізо та кальцій, у кишечнику затримується всмоктування антибіотиків групи тетрациклінів і фторхінолонів. Вітамін С посилює дію протимікробних лікарських засобів із групи сульфаніламідів. Антацидні лікарські засоби, що містять алюміній, магній, кальцій, а також холестирамін, зменшують усмоктування заліза. Всмоктування вітаміну Е можуть порушувати препарати заліза, срібла.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в місці, недоступному для дітей, при температурі до 30°С, в щільно закритій оригінальній упаковці.