Медичний порталПрепаратиВВалідол-дарниця

Валідол-дарниця - инструкция, аналоги

Валідол-дарниця Дарниця, ФФ, ПрАТ, м.Київ, Україна Украина

Валідол-дарниця Дарниця, ФФ, ПрАТ, м.Київ, Україна Украина

Международное название:

Validol

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Дарниця, ФФ, ПрАТ, м.Київ, Україна

Страна производства:

Украина

Форма выпуска:

Валідол-Дарниця таблетки по 60 мг №10
Валідол-Дарниця таблетки по 60 мг №6

Категория отпуска:

без рецепта

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Склад лікарського засобу

діюча речовина: 1 таблетка містить розчину ментолу в ментиловому ефірі кислоти ізовалеріанової 60 мг;

допоміжні речовини: цукор кристалічний, кальцію стеарат.

Лікарська форма

Таблетки.

Таблетки білого або білого з жовтуватим відтінком кольору, плоскоциліндричної форми, з рискою та фаскою, з характерним запахом ментолу. На поверхні таблеток допускаються сіруваті вкраплення та порошкоподібний наліт.

Назва і місцезнаходження виробника

ПрАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця".

Україна, 02093, м. Київ, вул. Бориспільська, 13.

Фармакотерапевтична група

Різні комбіновані кардіологічні препарати.

Код АТС C01E X.

Валідол – складна речовина, що утворюється при розчиненні ментолу у ментиловому ефірі ізовалеріанової кислоти. При сублінгвальному прийомі дія препарату обумовлена ефектами ментолу та ефіру ізовалеріанової кислоти. Перший – подразнюючи чутливі нервові закінчення на слизовій оболонці ротової порожнини, чинить рефлекторну судинорозширювальну (у тому числі коронаророзширювальну) дію. Другий – стимулює у центральній нервовій системі утворення та вивільнення енкефалінів, ендорфінів, динорфінів і пептидів, що регулюють відчуття болю. У результаті застосування препарату покращується регіональний кровообіг, зменшується вираженість больових відчуттів. Препарат діє заспокійливо.

Препарат швидко всмоктується у ротовій порожнині і вже через кілька хвилин досягає максимуму концентрації у системному кровотоці. Дія препарату при сублінгвальному застосуванні розвивається через 5 хвилин.

Частково трансформується у печінці. Продукти трансформації виділяються з організму через кишечник з жовчею. Препарат у незміненому вигляді виділяється з організму із сечею та з повітрям, що видихає людина.

Показання для застосування

Функціональні кардіалгії ангіоневротичного характеру, нейроциркуляторна дистонія кардіального типу, легкі нетривалі напади стенокардії при ішемічній хворобі серця (у складі комбінованої терапії), неврози, істерія, морська та повітряна хвороба, нудота невротичного характеру.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату, виражена артеріальна гіпотензія, дитячий вік.

Належні заходи безпеки при застосуванні

У випадках, коли біль у ділянці серця не минає після прийому препарату, необхідно виключити гострий коронарний синдром. При застосуванні препарату у складі комбінованої терапії нападів стенокардії у випадку відсутності ефекту в перші 5 хвилин слід призначати нітрати. Препарат містить цукор, тому його з обережністю призначають пацієнтам, хворим на цукровий діабет.

Застосування у період вагітності або годування груддю

З обережністю, з урахуванням співвідношення користь/ризик, препарат застосовують для лікування вагітних і жінок, які годують груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

При застосуванні в терапевтичних дозах препарат не впливає на швидкість реакції при управлінні транспортом та іншими механізмами.

Діти

Не застосовують дітям.

Спосіб застосування та дози

Дорослим: Валідол-Дарниця розсмоктувати під язиком до повного розчинення по 1-2 таблетки. Кратність прийому та добова доза препарату визначається залежно від ефективності лікування. В середньому добова доза становить 2-4 таблетки. Тривалість лікування – до 7 днів.

Передозування

Головний біль, нудота, збудження, порушення діяльності серця, зниження артеріального тиску, пригнічення центральної нервової системи, реакції гіперчутливості до компонентів препарату (ангіоневротичний набряк, кропив’янка, свербіж, висипання).

Лікування. У випадку передозування слід відмінити препарат та провести симптоматичну терапію. Також рекомендується промивання шлунка.

Побічні ефекти

При тривалому прийомі у поодиноких випадках можуть спостерігатися нудота, сльозотеча, запаморочення, дискомфорт у животі, реакції гіперчутливості до компонентів препарату (ангіоневротичний набряк, кропив’янка, свербіж, висипання).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Нітрати – одночасне застосування з нітратами зменшує головний біль, який виникає при застосуванні останніх.

Седативні препарати – одночасне застосування підсилює дію седативних препаратів.

Нейротропні препарати, які пригнічують центральну нервову систему – одночасне застосування сприяє кращому засинанню та міцнішому сну.

Антигіпертензивні препарати – можливе потенціювання дії антигіпертензивних препаратів при одночасному їх застосуванні з Валідолом-Дарниця.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці в оригінальній упаковці при температурі від 8 ºС до 15 ºС.

Упаковка

По 6 або по 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці; по 1 контурній чарунковій упаковці в пачці; по 6 або 10 таблеток у контурних чарункових упаковках.

Категорія відпуску

Без рецепта.