Трайфед - инструкция, аналоги

Международное название:

Comb drug

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

“Аль-Хікма Фармасьютикалз”, Йорданія.

Страна производства:

Иордания

Форма выпуска:

Трайфед сироп по 100 мл у флак.

Категория отпуска:

без рецепта

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Нет данных

Кормящим:

Нет данных

Беременным:

Нет данных

Инструкция по применению

Основні фізико-хімічні властивості

сироп оранжевого кольору з запахом апельсину;

Склад

5 мл сиропу містять

трипролідину гідрохлориду 1,25 мг;

псевдоефедрину гідрохлориду 30 мг;

допоміжні речовини: натрію бензоат (Е 211), сахароза, гліцерин, сорбіт (Е 420), FD&C жовтий № 6 (Е 110), ароматизатор апельсиновий рідкий, вода очищена.

Форма випуску

Сироп.

Фармакотерапевтична група

Системно діючі протинабрякові засоби, що застосовуються при патології порожнини носа. Код АТС R01B А52.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Трипролідин є антагоністом Н1-рецепторів, забезпечує симптоматичне лікування алергічних станів, спричинених виділенням надлишкової кількості гістаміну, який призводить до підвищення капілярної проникності й утворення набряку. Трипролідин як антагоніст Н1-рецепторів пригнічує запальну гіперемію і свербіж, які супроводжують ендогенне виділення гістаміну.

Псевдоефедрин - протинабряковий засіб, який проявляє пряму та непряму симпатоміметичну активність. Він діє безпосередньо як на α-, так і, в меншій мірі, на β-адренергічні рецептори. Вважають, що α-адренергічний ефект створюється в результаті пригнічення виділення циклічного аденазин-3׳,5׳-монофосфату (АМФ) за рахунок пригнічення ензимної активності аденілциклази. Псевдоефедрин має непрямий вплив, спричиняючи виділення норепінефрину зі свого депо. Псевдоефедрин також безпосередньо діє на α-адренергічні рецептори слизової оболонки дихальних шляхів, спричиняючи звуження судин, що призводить до нормального стану набряклу слизову оболонку носової порожнини, до зменшення гіперемії тканин, набряку і закладеності носа, збільшуючи при цьому пропускну спроможність дихальних шляхів. Посилює дренування виділень із придаткових пазух носа і може відбутися відкриття закупорених проходів в євстахієвих трубах.

Фармакокінетика. Препарат швидко та майже повністю всмоктується з шлунково-кишкового тракту. Виділяється у вигляді метаболітів через кишечник. Період напіввиведення – від 4 до 6 год.

Показання для застосування . Симптоматичне лікування захворювань верхніх дихальних шляхів, нежиті, включаючи алергічні риніти, вазомоторні риніти, риніт при застуді.

Спосіб застосування та дози

Дорослим та дітям старше 12 років – по 10 мл сиропу 3 рази на день.

Дітям:

Тривалість курсу лікування не повинна перевищувати 2 тижнів. 

Побічна дія

Сонливість, іноді – шкірний свербіж, тахікардія, сухість у роті, носі, глотці.

Передозування

При передозуванні можуть виникнути такі симптоми: мідріаз, тахікардія, гіпертонія, серцева аритмія, збуджений стан, галюцинації (частіше в дітей), нудота та блювання, гіпертонічний криз, безсоння, м’язовий тремор, зміна психічного стану.

Лікування. Рекомендується підтримка дихання та серцево-судинної системи, протисудомна терапія. Після отруєння слід промити шлунок. Прискорити виведення псевдоефедрину можна шляхом ацид-діурезу або діалізу.

Особливості застосування

З обережністю слід призначати пацієнтам, які приймають антигіпертензивні препарати, трициклічні антидепресанти або інші симпатоміметики.

З обережністю застосовувати пацієнтам, які страждають на цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, гіпертиреоїдизм, підвищений внутрішньоочний тиск, гіпертрофію простати, а також із серйозними розладами функцій печінки та нирок.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами або працювати зі складними механізмами. Трайфед® може стати причиною сонливості, що слід враховувати водіям та операторам машин.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

З обережністю застосовувати препарат хворим, які одночасно приймають антигіпертензивні препарати, оскільки Трайфед® містить псевдоефедрин і може частково нейтралізувати гіпотензивну дію препаратів, які впливають на симпатичну активність, зокрема бретилія, бетанідину, гуанетидину, дебризохину, метилдопи, блокаторів альфа- і бета-адренорецепторів.

При одночасному застосуванні Трайфеду® з трициклічні антидепресанти або інші симпатоміметичні засоби (деконгестантами, супресорами апетиту, амфетаміновими психостимуляторами), що впливають на катаболізм симпатоміметичних амінів, може виникнути підвищення АТ.

Умови та термін зберігання

Зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі 15 – 25 °С. Термін придатності – 3 роки.

Умови відпуску

Без рецепта.

Упаковка

По 100 мл сиропу флаконі; у картонній коробці в комплекті з мірною ложкою.

Виробник

“Аль-Хікма Фармасьютикалз”, Йорданія.

Адреса

22328, а/с 182400, Амман, Йорданія.

Аналоги препарата: Трайфед