Медичний порталПрепаратиТТіогамма Турбо

Тіогамма Турбо - инструкция, аналоги

Тіогамма Турбо Солюфарм Фармацойтіше Ерцойгніссе ГмбХ Германия

Тіогамма Турбо Солюфарм Фармацойтіше Ерцойгніссе ГмбХ Германия

Международное название:

Tioctic acid

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Солюфарм Фармацойтіше Ерцойгніссе ГмбХ

Страна производства:

Германия

Форма выпуска:

Тіогамма Турбо розчин д/інф. 1,2% по 50 мл у флак. №10
Тіогамма Турбо розчин д/інф. 1,2% по 50 мл у флак. №1

Категория отпуска:

по рецепту

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Оригинал

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Да

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Склад

діюча речовина: α-ліпоєва кислота;

50 мл розчину містять 1,2 % меглюмінову сіль α-ліпоєвої кислоти 1167,70 мг (що відповідає

600 мг α-ліпоєвої кислоти);

1 мл розчину для інфузій містить меглюмінову сіль α-ліпоєвої кислоти 23,354 мг (що відповідає 12 мг α-ліпоєвої кислоти);

допоміжні речовини: меглюмін, макрогол 300, вода для ін'єкцій.

Лікарська форма

Розчин для інфузій.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що впливають на травну систему і метаболічні процеси. Код АТС А16А Х01.

Показання

Порушення чутливості при діабетичній полінейропатії..

Протипоказання

Підвищена чутливість до α-ліпоєвої кислоти або інших компонентів препарату. Серцева та дихальна недостатність, гостра фаза інфаркту міокарда, гостре порушення мозкового кровообігу, дегідратація, хронічний алкоголізм та інші стани, які можуть призводити до лактоацидозу. Період вагітності і годування груддю. Дитячий вік до 18 років.

Спосіб застосування та дози

Препарат вводять безпосередньо з флакона (тобто без розчинника) у вигляді внутрішньовенної краплинної інфузії дорослим у дозі 600 мг на добу (вміст 1 флакона) протягом щонайменше 30 хвилин.

У зв’язку з тим, що α-ліпоєва кислота чутлива до дії світла, флакони слід зберігати в картонній упаковці до безпосереднього їх застосування.

На початку курсу лікування препарат Тіогама® Турбо вводять внутрішньовенно. Курс лікування – 2-4 тижні. Надалі можна продовжити прийом препарату в таблетках у дозі 600 мг на добу.

Побічні реакції

З боку нервової системи та органів чуття: дуже рідко можливі судоми, диплопія, зміни або порушення смакових відчуттів.

З боку системи крові: геморагічний висип (пурпура), тромбофлебіт.

Алергічні реакції: кропив’янка або екзема в місці ін'єкції, системні алергічні реакції, які можуть призвести до розвитку анафілактичного шоку.

Інші: зниження рівня цукру в крові, гіпоглікемія, запаморочення, припливи, підвищена пітливість, головний біль, погіршення зору, нудота, блювання, біль у ділянці серця, тахікардія. Після швидкого введення препарату можливе відчуття стискання в голові, пригнічення дихання, але ці явища спонтанно зникають.

Передозування

Симптоми: можливі нудота, блювання, головний біль. Клінічний токсикологічний профіль може на початку спричинити психомоторне збудження або запаморочення і загалом пов'язаний з такими наслідками, як генералізовані епілептичні напади та розвиток лактоацидозу. Були повідомлення про такі інтоксикаційні наслідки при застосування великих доз α-ліпоєвої кислоти, як гіпоглікемія, шок, гострий некроз скелетних м’язів, гемоліз, дисеміноване внутрішньосудинне згортання (DIC), пригнічення функції головного мозку та розлади внутрішніх органів.

Терапевтичні заходи у випадку інтоксикації.

При підозрі на тяжку інтоксикацію α-ліпоєвою кислотою пацієнта необхідно негайно госпіталізувати в стаціонар і розпочати загальні терапевтичні заходи, передбачені на випадок отруєння (а саме, стимуляція блювання, промивання шлунку, застосування активовованого вугілля тощо). Лікування генералізованих епілептичних припадків, лактоацидозу та інших наслідків інтоксикації, що загрожують життю, має проводитися відповідно до сучасних принципів інтенсивного лікування та залежно від симптомів. Застосування гемодіалізу, гемоперфузії та фільтраційних методик прискореного виведення альфа-ліпоєвої кислоти досі не довело переконливих переваг.

Застосування в період вагітності або годування груддю

Немає достатньо досвіду застосування препарату в період вагітності і годування груддю, тому його не слід призначати у ці періоди.

Діти

Ефективність і безпека застосування препарату у дітей не встановлені, тому його не призначають цій віковій категорії пацієнтів.

Особливості застосування

При використанні препарату Тіогама® Турбо застосовуються світлозахисні чорні пакети (дивись картонну упаковку), які одягаються зверху на флакон при введенні препарата внутрішньовенно!

При проведенні терапії препаратом Тіогама® Турбо хворим на цукровий діабет необхідний регулярний контроль рівня глюкози в крові. В окремих випадках треба зменшити дози цукрознижувальних засобів, щоб запобігти розвитку гіпоглікемії.

Попередження: пацієнтам, які приймають препарат Тіогама® Турбо, слід утримуватися від вживання алкоголю, тому що під дією останнього знижується терапевтична активність α-ліпоєвої кислоти.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Особливих застережень немає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші взаємодій.

α-ліпоєва кислота реагує з іонними комплексами металів (наприклад, з циспластином), тому Тіогама® Турбо може знижувати ефект циспластину. З молекулами цукру α-ліпоєва кислота утворює важкорозчинні комплексні сполуки. Таким чином, розчин α-ліпоєвої кислоти несумісний з розчином глюкози, розчином Рінгера та з розчинами, які можуть вступати в реакцію із SH-групами або дисульфідними зв’язками.

Не можна застосовувати разом з препаратами, які містять метали (наприклад, препарати заліза, магнію).

α-ліпоєва кислота посилює дію інсуліну та пероральних гіпоглікемізуючих засобів.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. α-ліпоєва кислота є речовиною, яка синтезується в організмі і виконує роль коензиму в окислювальному декарбоксилуванні α-кетокислот; відіграє важливу роль у процесі утворення енергії в клітині. Сприяє зменшенню рівня цукру в крові та збільшенню кількості глікогену в печінці. Нестача або порушення обміну α-ліпоєвої кислоти внаслідок інтоксикацій або надлишкового накопичення деяких продуктів розпаду (наприклад, кетонових тіл) веде до порушення аеробного гліколізу. α-ліпоєва кислота може існувати у двох фізіологічно активних формах (окислена та відновлена), яким притаманна антитоксична та антиоксидантна дії. α-ліпоєва кислота впливає на обмін холестерину, бере участь у регулюванні ліпідного та вуглеводного обмінів, поліпшує функцію печінки (внаслідок гепатопротекторної, антиоксидантної, дезінтоксикаційної дій). α-ліпоєва кислота подібна за фармакологічними властивостями до вітамінів групи В.

Фармакокінетика. α-ліпоєва кислота зазнає значних змін при первинному проходженні через печінку. Спостерігаються значні міжіндивідуальні коливання в системній доступності альфа-ліпоєвої кислоти. Виводиться нирками переважно у вигляді метаболітів. Утворення метаболітів відбувається в результаті окислення бокового ланцюга та кон'югації. Період напіввиведення Тіогама® Турбо із сироватки крові становить 10-20 хвилин. 

Основні фізико-хімічні властивості

розчин жовтуватого або зеленувато-жовтого кольору.

Несумісність

Розчин α-ліпоєвої кислоти не сумісний з розчином глюкози, розчином Рінгера та розчинами, які можуть вступати в реакцію із SH-групами або дисульфідними зв’язками.

Не можна застосовувати разом з препаратами, що містять сполуки металів (наприклад, препарати заліза, магнію).

Термін придатності

4 роки.

Умови зберігання

Зберігати в захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати в недоступному для дітей місці. Флакони зберігають в картонній упаковці до безпосереднього їх застосування.

Упаковка

1 флакон або 10 флаконів по 50 мл разом з захисним(и) чорним(и) пакетам(и) у картонній коробці. 

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Солюфарм Фармацойтіше Ерцойгніссе ГмбХ, Німеччина.

Місцезнаходження

Індустріштрассе 3, 34212 Мелсунген, Німеччина.

Аналоги препарата: Тіогамма Турбо