Медичний порталПрепаратиТТетрацикліну гідрохлорид

Тетрацикліну гідрохлорид - инструкция, аналоги

Тетрацикліну гідрохлорид ПАТ «Вітаміни». Украина

Тетрацикліну гідрохлорид ПАТ «Вітаміни». Украина

Международное название:

Tetracycline

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

ПАТ «Вітаміни».

Страна производства:

Украина

Форма выпуска:

Тетрацикліну Гідрохлорид таблетки, п / полон. обол., по 100 мг № 20
Тетрацикліну Гідрохлорид таблетки, п / о, по 0,1 г № 20 (10х2)
Тетрацикліну Гідрохлорид таблетки, п / о, по 0,1 г № 10

Категория отпуска:

по рецепту

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Склад

діюча речовина: tetracycline hydrochloride;

1 таблетка містить тетрацикліну гідрохлориду 0,1 г;

допоміжні речовини: цукор, желатин, кальцію стеарат, тальк, крохмаль картопляний, полісорбат, опадрай II червоний 85F35289 (суміш речовин: спирт полівініловий, поліетиленгліколь 3350, титану діоксид Е 171, тальк, кармін Е 120, червоний чарівний АС Е 129, жовтий захід FCF Е 110).

Лікарська форма

Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група

Антибактеріальні засоби для системного застосування. Тетрацикліни.

Код АТС J01А А07.

Показання

Інфекції, спричинені чутливими до препарату мікроорганізмами, серед них: пневмонія, брон-хіт, середній отит, бактеріальна та амебна дизентерія, тонзиліт, фарингіт, синусит, коклюш, скарлатина, гонорея, сифіліс, бруцельоз, туляремія, гнійний менінгіт, рикетсіози (у тому числі висипний тиф), поворотний тиф, пситакоз; інфекції жовчних і сечостатевих шляхів, гнійні інфекції м¢яких тканин, остеомієліт; трахома, кон¢юнктивіт, блефарит.

Профілактика післяопераційних інфекційних ускладнень у хірургічних хворих.

Протипоказання

Підвищена чутливість до препарату та споріднених антибіотиків, місцевоанестезуючих засобів (лідокаїн, прокаїн), грибкові захворювання, вагітність. Препарат не призначають матерям у період годування груддю та дітям віком до 8 років, при захворюванні печінки та нирок з вираженою їхньою функціональною недостатністю.

Спосіб застосування та дози

Препарат застосовують внутрішньо під час або одразу після їди, не розжовуючи. Таблетки слід запивати водою. Дорослим призначають по 0,2-0,5 г 3-4 рази на добу. Добова доза для дорослих становить 0,8-2 г. Призначати препарат дорослим у дозах менше 0,8 г на добу не рекомендується, оскільки терапевтичний ефект може бути недостатнім і можливий розвиток стійких до антибіотика форм мікроорганізмів. Дітям віком від 8 до 12 років препарат призначають по 10–25 мг/кг на добу у 3-4 прийоми; старше 12 років - дози дорослих, тобто по 0,2–0,5 г 3-4 рази на добу. Курс лікування – 5-7 днів, препарат слід приймати ще протягом 1-3 днів після зникнення клінічних проявів захворювання.

Побічні реакції

При появі ознак підвищення чутливості та побічних явищ курс лікування слід припинити і звернутись до лікаря.

Передозування

Можливе збільшення вираженості описаних побічних дій.

Застосування у період вагітності та годування груддю

Препарат протипоказаний для застосування у період вагітності та годування груддю.

Діти

Препарат протипоказаний для застосування дітям віком до 8 років.

Особливості застосування

З обережністю призначають Тетрацикліну гідрохлорид при захворюваннях нирок, лейкопенії.

При тривалому застосуванні препарату слід періодично проводити аналізи крові, функціональ-ні ниркові і печінкові проби.

Під час застосування препарату слід уникати інсоляції та УФ-опромінення.

Тривале застосування Тетрацикліну гідрохлориду може призвести до розвитку суперінфекції, спричиненої резистентними мікроорганізмами; у такому випадку слід призначати адекватну протимікробну терапію.

Препарат не слід приймати одночасно з молоком або іншими молочними продуктами.

Препарат необхідно приймати стоячи і запивати повною склянкою води з метою профілактики пошкодження стравоходу і подразнення слизової оболонки травного тракту, суворо дотримуватися режиму призначення протягом усього курсу лікування, не пропускати дози і приймати їх через рівні проміжки часу. У разі пропуску дози прийняти її якомога швидше; не приймати, якщо майже настав час прийому наступної дози; не подвоювати дози.

Для профілактики можливих ускладнень дуже доцільне одночасне застосування гепатопротек-торів, жовчогінних засобів, еубіотиків, вітамінів, антимікотичних препаратів.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Відсутні дані щодо негативного впливу препарату на здатність керувати автотранспортом та обслуговувати рухомі механізми.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Прийом тетрациклінів внутрішньо одночасно з антацидами, що містять кальцій, алюміній і магній, з гідрокарбонатом натрію і холестираміном може супроводжуватися зниженням біодоступності антибіотика внаслідок утворення комплексів, що не всмоктуються, і підвищен-ням рН шлункового вмісту. Тому між прийомом тетрациклінів і антацидів необхідно дотриму-ватися інтервалів 1-3 години.

Не рекомендується поєднувати тетрацикліни з препаратами заліза, оскільки при цьому може порушуватися їхнє взаємне всмоктування.

Одночасне застосування тетрациклінів і комбінованих оральних контрацептивів, що містять естрогенний компонент (КОК), призводить до необхідності "підстрахувальної контрацепції" через зниження надійності КОК, яке спостерігається.

Тетрацикліни можуть посилювати дію непрямих антикоагулянтів внаслідок інгібування їхнього метаболізму в печінці, що вимагає ретельного контролю протромбінового часу.

Підвищує нефротоксичність метоксифлурану; при сумісному застосуванні з ретинолом підвищується ризик розвитку внутричерепної гіпертензії.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Антибіотик групи тетрациклінів широкого спектра дії. Активний відносно грампозитивних (стафілококів, у тому числі до тих, що продукують пеніциліназу; стрептококів, пневмококів, клостридій, лістерій, палочки сибірки) і грамнегативних бактерій (гонококів, бордетел, кишкової палички, ентеробактерій, клебсієл, сальмонел, шигел), а також спірохет, рикетсій, лептоспір, збудників трахоми, орнітозу. Малоактивний або неактивний щодо синьогнійної палички, протею, серації, кислотостійких бактерій, більшості штамів виду Bacteroides fragilis, грибів, вірусів грипу, поліомієліту, кору. Є дані про ефективність тетрацикліну при холері.

В основі механізму антибактеріальної дії тетрацикліну лежить пригнічення рибосомального синтезу білка мікробної клітини.

У зазвичай застосованих дозах тетрациклін діє бактеріостатично.

Фармакокінетика. Після внутрішнього прийому швидко абсорбується 75-77 % у травному каналі (їжа знижує всмоктуваність), добре зв’язується з білками плазми крові. Швидко розподіляється у більшості рідин організму, включаючи жовч, секрет навколо носових пазух, плевральний випіт, синовіальну, асцитичну рідини. Накопичується у клітинах печінки, селезінки, пухлинах, зубах; проходить через плаценту і проникає у грудне молоко. Терапевтичної концентрації досягає через 2-3 дні. Виводиться нирками шляхом клубочкової фільтрації, з фекаліями (нирками/з жовчю 60%), з білками зв’язується 65%; період напіввиведення в нормі – 6-11 годин, при анурії – 57-108 годин.

Порушення видільної функції нирок може призводити до підвищення концентрації Тетрацикліну в крові.

Основні фізико-хімічні властивості

таблетки круглої форми, вкриті оболонкою, від мали-нового до червоно-коричневого кольору, з гладкою двоопуклою поверхнею.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ○С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 таблеток у блістері, №10 х 1 або № 10 х 2 блістери у пачці з картону.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ПАТ "Вітаміни".

Місцезнаходження

Україна, 20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Ленінської Іскри, 31.