Медичний порталПрепаратиТТетацин Кальцію

Тетацин Кальцію - инструкция, аналоги

Тетацин Кальцію ВАТ «Фармак». Украина

Тетацин Кальцію ВАТ «Фармак». Украина

Международное название:

Sodium calcium edetate

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

ВАТ «Фармак».

Страна производства:

Украина

Форма выпуска:

Тетацин Кальцію розчин д / ін. 10% по 10 мл в амп. №10

Категория отпуска:

без рецепта

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Нет данных

Грудным детям:

Нет данных

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Загальна характеристика

хімічна назва: кальцій-динатрієва сіль етилендіамінтетраоцтової кислоти;

Основні фізико-хімічні властивості

безбарвна прозора рідина;

Склад

1 мл розчину містить натрію кальцію едетату 100 мг;

допоміжні речовини: 2М розчин хлористоводневої кислоти, вода для ін¢єкцій.

Форма випуску

Розчин для ін'єкцій.

Фармакотерапевтична група

Антидоти. Едетати. Код АТС V03A B03.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Тетацин кальцію утворює малотоксичні розчинні комплексні сполуки з важкими та рідкоземельними металами шляхом заміщення кальцію іонами металів, що утворюють з ним комплекси стійкіші за кальцієві, і сприяє виведенню їх з організму із сечею. З іонами барію, стронцію та ін., константа стійкості яких є меншою, ніж у кальцію, Тетацин кальцію у взаємодію не вступає.

Фармакокінетика. Після внутрішньовенного введення препарат рівномірно розподіляється в позаклітинній рідині. Час напіввиведення з плазми при внутрішньовенному введенні становить 20 хвилин. Виводиться із сечею у вигляді хелатних комплексів та у незміненому вигляді. При внутрішньовенному введенні екскреція хелатів свинцю із сечею починається через 1 годину, пік екскреції настає через 24 – 48 годин.

Показання для застосування

Лікування гострих та хронічних отруєнь свинцем, кобальтом, кадмієм, ураном, церієм, ітрієм, ртуттю, торієм, у тому числі для ліквідації синдрому свинцевої коліки.

Спосіб застосування та дози

Дорослим та дітям Тетацин кальцію вводять по 1000 мг/м2 на добу внутрішньовенно крапельно в 250-500 мл ізотонічного розчину натрію хлориду або 5% розчині глюкози.

Разова та добова дози для дорослих при внутрішньовенному введенні становлять відповідно, 2 г (20 мл 10% розчину) і 4 г. Препарат вводять щоденно протягом 3 - 4 днів із наступною перервою також на 3 - 4 дні. При введенні двічі на добу інтервал між ін'єкціями становить не менше 3-х годин. Курс лікування 1 місяць.

Побічна дія

Можливе підвищення температури тіла, яке супроводжується слабкістю, пропасницею та спрагою. Іноді спостерігаються головний біль, міалгії, нудота, блювання, анорексія, набряк слизової оболонки носа, сльозотеча, анемія, дерматит.

На початку лікування у деяких хворих виникає незначне загострення свинцевої інтоксикації, що проявляється погіршенням загального самопочуття, посиленням болю у кінцівках, втратою апетиту. Усі вказані явища до закінчення лікування зникають. Іноді

спостерігаються зниження концентрації гемоглобіну, збільшення кількості ретикулоцитів. Можливе короткочасне зниження рівня загального заліза в крові та плазмі, який швидко зростає після припинення прийому препарату. У деяких випадках відзначається зниження вмісту вітаміну В12 у крові.

Передозування

Введення великих доз тетацину кальцію (50 – 60 г) може призвести до посилення побічних ефектів, розвитку токсичного нефрозу, набряку мозку. Терапія: маніт (для зменшення набряку мозку), форсування діурезу, підтримання життєво важливих функцій.

Протипоказання

Препарат протипоказаний при нефритах, нефрозах, гострих та хронічних гепатитах з вираженим порушенням функцій печінки.

Особливості застосування

Введення тетацину кальцію при гострих аліментарних отруєннях металами проводиться після ретельного очищення шлунково-кишкового тракту: (промивання шлунка, сифонні клізми).

Комплекси препарату з металами легкорозчинні, і можуть всмоктуватись із шлунка та кишечника, посилюючи симптоми та тяжкість отруєння.

Якщо після проведення курсу лікування триває контакт зі свинцем і знову з’являються симптоми інтоксикації, то можливим є повторне призначення препарату у таблетках, але не раніше, ніж через 1 рік після останнього курсу лікування.

При лікуванні Тетацином кальцію доцільно призначати препарати заліза (внутрішньо) та ціанокобаламін (5-6 ін'єкцій по 100 мкг через день).

Недостатній досвід застосування препарату у вагітних та при годуванні груддю. Немає доказів впливу на частоту вроджених аномалій або пошкоджуючої дії на плід. При вагітності та годуванні груддю препарат слід застосовувати за життєвими показаннями.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Одночасне застосування тетацину кальцію із цинк-інсуліном, препаратами заліза зменшує ефективність останніх.

Умови та термін зберігання

Зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі від 15˚С до 25˚С. Термін придатності 5 років.

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка

По 10 мл в ампулі, по10 ампул у пачці.

Виробник

ВАТ «Фармак».

Адреса

Україна, 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 63.

Аналоги препарата: Тетацин Кальцію