Сілібор-70 - инструкция, аналоги

Международное название:

Silymarin

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Здоров'я, ФК, ТОВ, м.Харків, Україна

Страна производства:

Украина

Форма выпуска:

Сілібор 70 капсули по 70 мг №20 (10х2)
Сілібор 70 капсули по 70 мг №40 (10х4)

Категория отпуска:

без рецепта

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули карамельного кольору. Вміст капсули - суміш гранул і порошку світло-жовтого або коричнево-жовтого кольору, допускається наявність агломератів часток. На капсулу допускається наносити товарний знак підприємства ZT

склад: 1 капсула містить силібору або силімарину у перерахуванні на 100% вміст силімарину (суми флаволігнанів) 70 мг або 140 мг;

допоміжні речовини: кросповідон, кальцію стеарат, лактози моногідрат.

Форма випуску.

Капсули.

Фармакотерапевтична група.

Засоби, застосовувані при захворюваннях печінки і жовчовивідних шляхів. Гепатотропні препарати. Силимарин. Код АТС А05В А03.

Фармакологічні властивості.

Сілібор містить суміш флавоноїдів (силибинин, силікристин, силідіанін) з плодів розторопші плямистої - Silybum marianum (L.).

Фармакодинамика. Гепатопротекторное засіб, механізм дії якого обумовлений антиоксидантною та мембраностабилизирующей активністю. Покращує обмін речовин в гепатоцитах: нормалізує обмін фосфоліпідів, стимулює синтез структурних та функціональних білків, РНК та глікогену. Перешкоджає проникненню гепатотоксичних речовин в клітини печінки і прискорює процеси регенерації гепатоцитів.

Фармакокінетика. Повільно всмоктується зі шлунково-кишкового тракту (період напівабсорбції - 2,2 години), метаболізується в печінці шляхом кон'югації. До 40% виділяється з жовчю, силимарина надходить в цикл ентерогепатичної циркуляції. Виводитися переважно з жовчю у вигляді глюкуронідів та сульфатів, меншою мірою - з сечею. Період напіввиведення - 6 годин. В організмі не накопичується.

Показання до застосування.

Хронічні гепатити, цирози печінки різної етіології (у складі комплексної терапії), стеатогепатоз. Як профілактичний засіб при загрозі впливу екзогенних гепатотоксичних речовин і тривалому застосуванні лікарських засобів, що погіршують функції печінки.

Спосіб застосування та дози.

Приймають до їди, не розжовуючи, запиваючи невеликою кількістю води. Дорослим і дітям віком старше 12 років призначають по 70 мг 3 рази на день. Пацієнтам з важкими формами захворювання добову дозу при необхідності можна збільшити до 420 мг, розділених на 3 прийоми. Дітям у віці від 6 до 9 років призначають по 70 мг один раз на добу, від 9 до 12 років - по 70 мг 2 рази на добу. Тривалість лікування - 1 місяць; при необхідності можна збільшити до 3 місяців. Тривалість лікування можна повторити через 1-2 місяці. Як профілактичний засіб призначають у добовій дозі 70 мг 1-2 рази на день. Тривалість профілактичного прийому - до 1 місяця.

Побічна дія.

Рідко можливі диспепсичні явища (діарея) та алергічні реакції (шкірні висипання, свербіж), збільшення діурезу. При тривалих курсах прийому препарату може спостерігатися посилення існуючих порушень з боку вестибулярного апарату (запаморочення). У разі виникнення побічних реакцій дозу зменшують або препарат відміняють.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до силімарину.

Дитячий вік до 6 років.

Передозування.

До цього часу випадки передозування силібору не описані. При передозуванні препарату слід викликати блювання, призначити активоване вугілля, провести симптоматичну терапію.

Особливості застосування.

Застосування в період вагітності та годування груддю. Препарат можна застосовувати тільки під наглядом лікаря та за умови, що очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для дитини. При прийомі препарату може спостерігатися збільшення діурезу, обумовлене характерним для флавоноїдів незначним діуретичним ефектом.

Вплив на можливість керувати транспортними засобами і складними механізмами.

Не впливає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Не встановлено.

Умови та термін зберігання.

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі від 8 ˚ С до +25 ˚ С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Термін придатності - 2 роки.

Умови відпустки.

без рецепта

упаковка

Капсули по 70 мг або 140 мг №10х2, №10х4 у блістерах в коробці. (виробник ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров'я»).

Капсули по 70 мг або 140 мг №10х2 у блістерах в коробці. (Виробник ТОВ «Фермекс Груп»).

Виробник.

ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров'я».

ТОВ «Фермекс Груп».

Адреса.

Україна, 61013, г. Харьков, ул. Шевченко, 22.

(ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров'я»).

Україна, 08300, Київська обл., М.Бориспіль, вул. Шевченка, 100

(ТОВ Фермекс Груп).

Аналоги препарата: Сілібор-70