Рибоксин - инструкция, аналоги

Рибоксин АТ «Галичфарм». Украина

Рибоксин АТ «Галичфарм». Украина

Международное название:

Inosine

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

АТ «Галичфарм».

Страна производства:

Украина

Форма выпуска:

Рибоксин розчин д/iн. 2% по 5 мл в амп. №10 (5х2)
Рибоксин розчин д/iн. 2% по 10 мл в амп. №10
Рибоксин таблетки, п/о, по 200 мг №50 (10х5)
Рибоксин таблетки, п/о, по 0,2 г №50 (10х5)
Рибоксин таблетки, п/о, по 0,2 г №10
Рибоксин таблетки, п/о, по 200 мг №10
Рибоксин таблетки, п/о, по 200 мг №50 (10х5)
Рибоксин таблетки, п/о, по 200 мг №900 (10х90)
Рибоксин таблетки, п/плен. обол., по 0,2 г

Категория отпуска:

без рецепта

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Оригинал

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет

Разрешен в США:

Нет

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Зміст інструкції

Склад

діюча речовина: inosine;
1 таблетка містить інозину, у перерахуванні на 100 % речовину, 200 мг;
допоміжні речовини: крохмаль картопляний; цукор-пудра; кальцію стеарат; суміш для покриття «Opadry II Yellow» 33G22623 (гіпромелоза (гідроксипропілметилцелюлоза); лактоза, моногідрат; титану діоксид (Е 171); поліетиленгліколь (макрогол) 3000; триацетин; хіноліновий жовтий (Е 104); жовтий захід FCF (Е 110); заліза оксид (Е 172); індигокармін (Е 132)).

Лікарська форма 

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група

Кардіологічні лікарські засоби. Код АТС С01Е В14**.

Показання

Комплексне лікування ішемічної хвороби серця (стан після інфаркту міокарда, стенокардія), хронічні порушення ритму серця, інтоксикація препаратами серцевих глікозидів, лікування кардіоміопатій різного генезу, міокардіодистрофій (на фоні тяжких фізичних навантажень, інфекційного та ендокринного генезу), міокардитів, захворювання печінки (гепатити, цироз печінки, жирова дистрофія печінки), урокопропорфірія. Для поліпшення зорової функції при відкритокутовій глаукомі з нормалізованим внутрішньоочним тиском 

Протипоказання

Підвищена індивідуальна чутливість до лікарського засобу. Подагра, гіперурикемія. Обмеженням до прийому Рибоксину є ниркова недостатність.

Спосіб застосування та дози

Рибоксин приймають внутрішньо, перед їжею. Добова доза для дорослих та дітей віком від 12 років встановлюється індивідуально і дорівнює 0,6-2,4 г на добу. Звичайно на початку лікування лікарський засіб призначають у добовій дозі 0,6-0,8 г (по 1 таблетці 3-4 рази на добу). Якщо препарат добре переноситься, дозу поступово (протягом 2-3 днів) підвищують спочатку до 1,2 г на добу (по 2 таблетки 3 рази на день), далі – по 2,4 г на день (по 4 таблетки 3 рази на день). При урокопропорфірії Рибоксин призначають по 0,8 г на добу (по 1 таблетці 4 рази на добу).
Тривалість курсу лікування – 1-3 місяці.

Побічні реакції

У пацієнтів з підвищеною чутливістю до препарату може виникнути свербіж, гіперемія шкіри, кропив’янка. У поодиноких випадках при лікуванні може статися підвищення рівня сечової кислоти в крові, при тривалому лікуванні - загострення подагри. При виникненні побічних реакцій препарат слід відмінити. 

Передозування 

Можлива індивідуальна гіперчутливість до препарату у вигляді свербежу, гіперемії шкіри (препарат відміняють і проводять десенсибілізуючу терапію).

Застосування у період вагітності або годування груддю

Через недостатність даних стосовно безпеки застосування при вагітності та в період годування груддю Рибоксин призначають з урахуванням співвідношення користь/ризик.

Діти

Не слід застосовувати дітям через відсутність даних щодо безпеки застосування.

Особливості застосування

При нирковій недостатності призначення препарату є доцільним лише тоді, коли, на думку лікаря, очікуваний позитивний ефект переважає можливий ризик при застосуванні.
Під час лікування слід регулярно контролювати рівень сечової кислоти в крові.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Препарат не має негативної дії на здатність керувати автомобілем і працювати зі складними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

При одночасному застосуванні Рибоксину з бета-адреноблокаторами ефект Рибоксину не зменшується. У поєднанні із серцевими глікозидами препарат може запобігати виникненню аритмій і посилювати інотропну дію. Рибоксин може посилювати ефекти гепарину, збільшуючи тривалість його дії. Несумісний з кислотами та спиртами, солями важких металів.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Рибоксин має антигіпоксичні, антиаритмічні властивості, анаболічну дію. Він є попередником АТФ, бере безпосередню участь в обміні глюкози і сприяє активізації метаболізму в умовах гіпоксії і за відсутності АТФ. Лікарський засіб активує метаболізм піровиноградної кислоти для забезпечення нормального процесу тканинного дихання і сприяє активації ксантиндегідрогенази. Рибоксин позитивно впливає на обмін речовин у міокарді, зокрема підвищує енергетичний баланс клітин, стимулює синтез нуклеотидів, підвищує активність ряду ферментів циклу Кребса. Лікарський засіб нормалізує скоротність міокарда та сприяє повнішому розслабленню міокарда у діастолі за рахунок здатності зв'язувати іони кальцію, що проникли до клітин у фазі їх збудження, активує регенерацію тканин (особливо міокарда та слизової оболонки травного тракту).
Фармакокінетика. Рибоксин добре абсорбується в травному тракті. З плином крові надходить в клітини, де може перетворюватись в нуклеотиди, які беруть участь в енергетичному та білковому обміні. Інозин метаболізується у печінці з утворенням глюкуронової кислоти та подальшим її окиснюванням. Екскретує переважно з сечею, незначно – з фекаліями і жовчю.

Основні фізико-хімічні властивості

таблетки, вкриті плівковою оболонкою, жовтого кольору, з двоопуклою поверхнею. На поперечному розрізі
видно два шари.

Термін придатності 

4 роки. 

Умови зберігання 

В оригінальній упаковці, при температурі не вище 25 °С.
Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка 

10 таблеток у блістері; 5 блістерів в пачці.
Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник

ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, АО «Галичфарм», м. Львів. 

Місцезнаходження

Україна, 01032, м. Київ, вул. Саксаганського, 139.
АО «Галичфарм», Україна, 79024, м. Львів, вул.. Опришківська, 6/8.

Аналоги препарата: Рибоксин