Помегара - инструкция, аналоги

Международное название:

Pamidronic acid

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Омега Лабораторіз Лімітед, Канада/Omega Laboratories Limited, Canada.

Страна производства:

Канада

Форма выпуска:

Помегара концентрат для р-ра д / інф., 6 мг / мл по 10 мл (60 мг) під флак. №1
Помегара концентрат для р-ра д / інф., 9 мг / мл по 10 мл (90 мг) під флак. №1

Категория отпуска:

по рецепту

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Не рекомендовано

Грудным детям:

Нет данных

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Склад

діюча речовина: динатрію памідронат;

1 мл препарата містить 6 мг або 9 мг динатрію памідронату;

допоміжні речовини: маніт (Е 421), вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Концентрат для розчину для інфузій.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що впливають на структуру та мінералізацію кісток. Бісфосфонати.

Код АТС M05B A03.

Показання

Лікування захворювань, що супроводжуються підвищеною активністю остеокластів:

Протипоказання

Підвищена чутливість до памідронату або до інших бісфосфонатів чи до будь-якого з компонентів препарату, ниркова недостатність.

Спосіб застосування та дози

Препарат не можна вводити внутрішньовенно струминно.

Порошок препарату, що міститься у флаконі, слід спочатку розчинити у стерильній воді для ін'єкцій. Важливо звертати увагу на те, щоб порошок розчинявся повністю. РН отриманого розчину – 6,0-7,4. Отриманий розчин перед введенням слід додатково розвести розчином для інфузій, який не містить кальцію (наприклад 0,9 % розчином натрію хлориду або 5 % розчином глюкози).

Отриманий внаслідок цього розчин динатрію памідронату вводять внутрішньовенно, повільно, шляхом інфузії.

Концентрація динатрію памідронату в інфузійному розчині не повинна перевищувати 90 мг/250 мл. Швидкість інфузії препарату не повинна перевищувати 60 мг/год (1 мг/хв). Як правило, доза препарату, що становить 90 мг і міститься в 250 мл інфузійного розчину, вводиться протягом 2 годин. 

Для пацієнтів з мієломною хворобою і при гіперкальціємії, зумовленій злоякісними пухлинами, рекомендується не перевищувати дозу динатрію памідронату, що становить 90 мг, і вводити її в 500 мл інфузійного розчину більше 4 годин.

Для того щоб звести до мінімуму локальні реакції у місці інфузії препарату, ін'єкційну голку потрібно акуратно встановити у просвіт вени відносно великого калібру.

Застосування для лікування дорослих і пацієнтів літнього віку.

Метастази злоякісних пухлин у кістках (переважно остеолітичного характеру) і мієломна хвороба.

Препарат застосовують у дозі 90 мг у вигляді разових інфузій, які проводять кожні 4 тижні. Пацієнтам з метастазами злоякісних пухлин у кістках, які отримують хіміотерапію з 3-тижневими інтервалами, динатрій памідронат в дозі 90 мг також можна застосовувати з 3-тижневими інтервалами.

Гіперкальціємія, зумовлена злоякісними пухлинами.

Перед початком застосування препарату або в ході терапії рекомендується провести регідратацію хворого за допомогою 0,9 % розчину натрію хлориду. Сумарна доза препарату, яку застосовують протягом курсу лікування, залежить від початкового рівня кальцію у сироватці крові пацієнта. Наведені нижче рекомендації складені на підставі клінічних даних стосовно нескоригованих значень концентрації кальцію. Однак наведені у таблиці діапазони доз препарату можна застосовувати і для тих значень рівня кальцію, які скориговані після регідратації пацієнтів з урахуванням рівня білка або альбуміну сироватки крові.

Сумарну дозу препарату можна вводити як у вигляді одноразової інфузії, так і шляхом декількох інфузій, що здійснюються протягом 2-4 послідовних днів.

Максимальна курсова доза препарату (і для першого, і для наступних курсів лікування) становить 90 мг.

Істотне зниження концентрації кальцію у сироватці крові, як правило, спостерігається через 24-48 годин після введення динатрію памідронату, а нормалізація цього показника – протягом 3-7 днів. Якщо нормалізація рівня кальцію у крові в межах указаного часу не досягається, можливе додаткове введення препарату. Тривалість збереження отриманого ефекту в окремих груп хворих різна. При відновленні гіперкальціємії проводять повторні курси введення препарату. Клінічний досвід, накопичений до цього часу, свідчить про те, що зі збільшенням кількості курсів введення препарату ефективність динатрію памідронату може знижуватися.

Кісткова хвороба Педжета

Рекомендована сумарна доза препарату при проведенні курсу лікування становить 180-210 мг. Сумарну дозу препарату, що досягає 180 мг, можна вводити або як 6 інфузій (по 30 мг 1 раз на тиждень), або як 3 інфузії (по 60 мг через тиждень). Якщо для однієї інфузії припускається доза 60 мг, то в такому випадку для першого введення рекомендується застосовувати дозу 30 мг. Таким чином, сумарна курсова доза становить 210 мг. Цей режим дозування (але вже з пропуском початкової дози 30 мг) можна повторювати через 6 місяців до досягнення ремісії або у випадку загострення хвороби.

Застосування для лікування пацієнтів з порушенням функції нирок

Препарат не потрібно застосовувати для лікування хворих з тяжкими порушеннями функцій нирок (кліренс креатиніну < 30 мл/хв), за винятком випадків, загрозливих для життя, гіперкальціємії, зумовленої злоякісними пухлинами, очікувана користь вища за потенційний ризик.

Як і при застосуванні внутрішньовенно інших бісфосфонатів, рекомендується контролювати функцію нирок, наприклад досліджувати креатинін сироватки до кожної дози препарату. Пацієнтам з метастазами злоякісних пухлин у кістках, які отримують препарат, потрібно припинити терапію, доки кліренс креатиніну не повернеться на 10 % до початкового значення, якщо є ознаки погіршання функції нирок. Ця рекомендація ґрунтується на клінічних дослідженнях, в яких погіршання функції нирок було визначено як

Фармакокінетичні дослідження, які проводились за участю пацієнтів з пухлинами з нормальною чи зниженою функцією нирок, показали, що регулювання дози не потрібно при станах від незначного (кліренс креатиніну 61-90 мл/хв) до помірного погіршання функції нирок (кліренс креатиніну 30-60 мл/хв). Для таких пацієнтів інфузія не повинна перевищувати 90 мг/4 год (приблизно 20-22 мг/год).

Застосування для лікування пацієнтів з порушенням функції печінки.

Фармакокінетичні дослідження показали, що для пацієнтів з порушенням функції печінки, з помірною патологією функції печінки корекція дози препарату не потрібна.

Відновлений розчин хімічно та фізично стійкий протягом 24 годин при кімнатній температурі. Однак для запобігання мікробіологічному забрудненню бажано використати розчин одразу після розведення.

Якщо розчин не використали відразу, термін та умови зберігання – на відповідальності лікаря. Загальний час між відновленням, розведенням, зберіганням у рефрижераторі при температурі 2-8 °С та застосуванням не повинен перевищувати 24 години.

Побічні реакції

Побічні реакції на препарат слабко виражені та минущі.

Біохімічні зміни: гіпокальціємія, гіпофосфатемія, гіпокаліємія, гіпомагніємія, підвищення концентрації креатиніну в сироватці, зміни функціональних печінкових проб, підвищення концентрації сечовини в сироватці, гіперкаліємія, гіпернатріємія.

Вищезазначені небажані явища можуть бути пов'язані з основним захворюванням.

У пацієнтів, які лікувалися бісфосфонатами, були відмічені випадки остеонекрозу (в основному щелепи). Більшість звітів посилається на онкохворих, яким видаляли зуби чи проводили іншу щелепну хірургію. Ймовірність остеонекрозу щелепи збільшується за наявності факторів ризику, включаючи діагноз раку, супровідної терапії (наприклад хіміотерапії, радіотерапії, терапії кортикостероїдами) та супутніх захворювань (наприклад анемії, коагулопатії, інфекції, попередніх захворювань ротової порожнини). Хоча причину не можна визначити, краще уникати хірургічних втручань на щелепах, оскільки одужання може затягнутися.

Також спостерігалися: ознаки локального інфекційного захворювання, включаючи остеомієліт, запалення ока, фібриляція передсердь, атипові підвертельні та діафізарні переломи стегнової кістки, гломерулонефропатія, тубулоінтерстиціальний нефрит, гострий респіраторний дистерс-синдром, інтерстиціальний пневмоніт.

Передозування

Необхідно уважно стежити за станом пацієнтів, які отримали дозу препарату, що перевищує рекомендовану. Клінічні ознаки гіпокальціємії (парестезії, тетанія і артеріальна гіпотензія) можуть бути усунені інфузією кальцію глюконату.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Клінічного досвіду, який би давав підстави рекомендувати застосування препарату в період вагітності, поки що немає. Тому цей препарат під час вагітності застосовувати не слід, за винятком випадків гіперкальціємії, що загрожує життю.

Жінки, які проходять курс лікування препаратом, у період лактації повинні відмовитися від годування груддю.

Діти

На сьогодні клінічний досвід застосування препарату для лікування дітей відсутній.

Особливості застосування

Препарат не повинен вводитися внутрішньовенно струминно, а тільки шляхом повільної внутрішньовенної інфузії після попереднього розведення.

Бісфосфонати, у тому числі й динатрію памідронат, пов’язані з токсичним впливом на нирки, який виявляється погіршанням функції нирок і потенційною нирковою недостатністю. Через ризик клінічно існуючого погіршання функції нирок, яке, можливо, прогресує до ниркової недостатності, одноразова доза препарату не повинна перевищувати 90 мг.

Як і при використанні інших внутрішньовенних бісфосфонатів рекомендується контролювати функцію нирок, наприклад досліджувати креатинін сироватки до кожної дози препарату.

Препарат не слід застосовувати сумісно з іншими бісфосфонатами, оскільки наслідки такого комбінованого лікування не вивчалися.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

У пацієнтів після інфузії динатрію памідронату зрідка можуть розвинутися сонливість і/або запаморочення. У таких випадках рекомендується відмовитися від керування автомашиною, іншими потенційно небезпечними механізмами або від занять іншою діяльністю, яка може стати небезпечною внаслідок зниження швидкості реакції пацієнта.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Сумісне застосування препарату з протипухлинними засобами, які часто застосовуються, не супроводжувалося будь-якою значущою взаємодією. 

При комбінованому застосуванні динатрію памідронату і кальцитоніну у хворих з вираженою гіперкальціємією відмічався синергізм дії, що призводило до більш значного зниження концентрації кальцію в сироватці крові.

Обережність необхідна при застосуванні препарату разом з іншими потенційно нефротоксичними препаратами.

У хворих на множинну мієлому ризик ниркової дисфункції, можливо, збільшений, якщо препарат застосовують у комбінації з талідомідом.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Динатрію памідронат – активна речовина препарату – є сильнодіючим інгібітором резорбції кісткової тканини, яка здійснюється остеокластами. Памідронат вступає у тісний зв'язок з кристалами гідроксіапатиту кісткової тканини та інгібує утворення і розчинення цих кристалів in vitro. Вважається, що й in vivo гальмування резорбції кісткової тканини може пояснюватися, зокрема, зв'язуванням памідронату з мінеральними речовинами. 

Фармакокінетика в окремих груп пацієнтів. Печінковий і метаболічний кліренс памідронату незначний. Очевидно, саме тому порушення функції печінки не впливає на фармакокінетику памідронату. Також унаслідок цього потенціал препарату в плані взаємодії з іншими лікарськими засобами незначний як на метаболічному рівні, так і на рівні зв'язування з білками плазми крові. У пацієнтів зі значними порушеннями функції нирок (при кліренсі креатиніну < 30 мл/хв) середнє значення площі під кривою «концентрація-час» (AUC) збільшується приблизно вдвічі. Швидкість екскреції памідронату із сечею знижується зі зниженням кліренсу креатиніну, хоча загальна кількість памідронату, що екскретується із сечею, істотно не залежить від зміни функції нирок. Тому затримка памідронату в організмі однакова у пацієнтів з порушеннями функції нирок і без таких. При застосуванні препарату для лікування хворих з порушеннями функції нирок у рекомендованій дозі спеціальної корекції дози не потрібно.

Основні фізико-хімічні властивості

прозора, безбарвна рідина без сторонніх включень.

Несумісність

Дослідження зі скляними флаконами, а також з ємкостями, виготовленими з полівінілхлориду та поліетилену (наповненими 0,9 % розчином натрію хлориду для внутрішньовенного введення чи 5 % розчином глюкози для внутрішньовенного введення), не показали ніякої несумісності з препаратом.

Для запобігання потенційній несумісності відновлений розчин препарату необхідно розчиняти 0,9 % внутрішньовенним розчином натрію хлориду чи 5 % внутрішньовенним розчином глюкози.

Відновлений розчин препарату не слід змішувати з розчинами, які містять кальцій, такі як розчин Рінгера.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С в захищеному від світла місці. Не заморожувати.

Упаковка

Концентрат для розчину для інфузій у флаконах по 10 мл. По 1 флакону у картонній пачці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Омега Лабораторіз Лімітед, Канада/Omega Laboratories Limited, Canada.

Місцезнаходження

11, 177 Хамон, Монреаль, Квебек H3M 3E4, Канада/

11, 177 Hamon, Montreal, Quebec H3M 3E4, Canada.