Медичний порталПрепаратиППолькортолон-тс

Полькортолон-тс - инструкция, аналоги

Полькортолон-тс Тархомінський фармацевтичний завод «Польфа» АТ. Польша

Полькортолон-тс Тархомінський фармацевтичний завод «Польфа» АТ. Польша

Международное название:

Comb drug

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Тархомінський фармацевтичний завод «Польфа» АТ.

Страна производства:

Польша

Форма выпуска:

Полькортолон Тс аерозоль д / зовніш. прим. по 30 мл у флак.

Категория отпуска:

по рецепту

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Нет данных

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Склад

діюча речовина: 1 г суспензії містить 23,12 мг тетрацикліну гідрохлориду та 0,58 мг триамцинолону ацетоніду;

допоміжні речовини: сорбітантріолеат (Спан 85), лецитин, ізопропілміристат, суміш пропану, бутану та ізобутану (Дривосоль 35 А).

Лікарська форма

Аерозоль для застосування на шкіру, суспензія.

Фармакотерапевтична група

Кортикостероїди для застосування в дерматології. Помірно активні кортикостероїди у комбінації з антибіотиками. Код АТС D07C B01.

Показання

Місцеве лікування запальних процесів шкіри, ускладнених інфекцією, спричиненою бактеріями, чутливими до тетрацикліну:

Спосіб застосування та дози

Дорослі та діти віком старше 14 років

Уражені ділянки шкіри зрошують струменем аерозолю, тримаючи флакон у вертикальному положенні, розпилювальною головкою догори, з відстані приблизно 15-20 см протягом 1-3 секунд. Процедуру повторюють 2-4 рази на добу через однакові проміжки часу.

Увага! Захищати очі від потрапляння розпилювальної субстанціі, не вдихати.

Перед кожним використанням балон енергійно струсити кілька разів.

Після кожного нанесення препарату слід ретельно вимити руки водою з милом.

Тривалість лікування визначає лікар індивідуально.

Побічні реакції

Триамцинолон – стероїдний компонент препарату, що може призводити до появи місцевих небажаних симптомів, таких як печіння, свербіж, подразнення у місці аплікації препарату, надмірне висушування, надмірний ріст волосся, атрофічні зміни шкіри, контактний дерматит, запалення шкіри навколо губ, мацерація шкіри, акнеподобне висипання, розтягування шкіри, пітниця, висипання, гіпертрихоз, депігментація та пігментація шкіри, вторинні шкірні інфекції і фолікуліт. Ці прояви спостерігаються дуже рідко і виявляються головним чином у пацієнтів, які використовують оклюзійну пов'язку.

При тривалому застосуванні препарату і(або) нанесенні на обширні ділянки шкіри триамцинолон може проникати у кровотік і спричиняти системні небажані реакції, типові для кортикостероїдів, включаючи пригнічення функції гіпофіза та надниркових залоз. У дітей, крім того, можуть виникнути порушення росту і розвитку.

Тривале застосування препарату на шкірі обличчя може призводити до атрофії шкіри і розширення кровоносних судин.

Тетрациклін, що міститься у препараті, може спричиняти місцеве подразнення шкіри, алергічні реакції, фотодерматоз і(або) призводити до росту грибів або стійких штамів бактерій.

Передозування

Якщо препарат застосовують на обширних ділянках шкіри, у великих дозах, під оклюзійну пов'язку або на ушкоджену шкіру, він може проникати у кровотік і бути причиною системної дії кортикостероїду або тетрацикліну.

Симптомами передозування можуть бути посилення небажаних реакцій, пов'язаних з місцевим застосуванням препарату, а також небажані ефекти, характерні для загального застосування стероїдних препаратів, з пригніченням гіпофізарно-наднирковозалозної функції (зокрема симптомокомплекс Іценка − Кушинга, глюкозурія, гіперглікемія).

У разі хронічного отруєння кортикостероїдом рекомендується поступове припинення застосування аерозолю.

Лікування симптоматичне.

Застосування в період вагітності або годування груддю

Препарат не застосовують у період вагітності або годування груддю.

Діти

Препарат не застосовують дітям віком до 14 років, оскільки немає досвіду застосування.

Необхідно дотримуватися особливої обережності, застосовуючи препарат дітям віком старше 14 років, оскільки існує можливість системної дії тетрацикліну або стероїдного компоненту препарату тріамцинолону.

У дітей співвідношення поверхні тіла до маси тіла більше, ніж у дорослих, тому ризик системної дії кортикостероїдів, включаючи порушення функції системи гіпоталамус-гіпофіз-надниркові залози (наприклад, синдром Кушинга) вищий, ніж у дорослих. Крім того, тривале застосування кортикостероїдів може призвести до порушення росту та розвитку дітей.

Особливості застосування

Препарат призначений винятково для застосування на шкірі. Уникати контакту препарату зі слизовими оболонками.

Захищати очі від попадання препарату. У разі контакту аерозолю з очима, необхідно їх ретельно промити водою.

Не вдихати субстанцію, що розпилюється.

Якщо на місці аплікації препарату виникне подразнення шкіри, препарат необхідно відмінити.

Тривале застосування препарату на шкірі може призвести до розширення кровоносних судин і до атрофії шкіри. Особливо обережно необхідно застосовувати препарат на шкірі обличчя.

Не слід бинтувати шкіру, на яку нанесено аерозоль, і не застосовувати під оклюзійні пов'язки. Застосування оклюзійної пов'язки посилює проникнення препарату через шкіру у кров, внаслідок чого може розвинутися системна небажана дія тетрацикліну або триамцинолону, характерна для кортикостероїдів.

Триамцинолон може всмоктуватися у кровотік через шкіру і спричиняти імуносупресивну дію. Тому під час застосування препарату пацієнт має остерігатися вірусних інфекцій (вітряна віспа, кір).

Пацієнтам, які приймають кортикостероїди, не слід проходити вакцинацію проти вітряної віспи. Практично ніякі інші види вакцинації не слід проводити пацієнтам, які отримують кортикостероїди у високих дозах, з огляду на можливість виникнення неврологічних ускладнень або ослаблення антитілогенезу.

Препарат не слід застосовувати тривалий час або на обширних ділянках шкіри, або на ранах, оскільки існує ризик розвитку системної небажаної дії тетрацикліну і(або) кортикостероїду. Стероїдний компонент препарату, триамцинолон, може проникати у кровотік і спричиняти системну дію, включаючи пригнічення системи гіпоталамус-гіпофіз-надниркові залози (зокрема прояви синдрому Кушинга, глюкозурію, гіперглікемію).

У випадку появи системних симптомів побічної дії кортикостероїдів необхідно обов'язково припинити лікування препаратом і проводити моніторинг концентрації кортизолу у сечі.

Під час лікування слід уникати сонячного або штучного УФ-світла (зокрема відвідання солярію). Внаслідок наявності тетрацикліну може з'явитися фотодерматоз.

Тривале застосування препарату може призводити до розвитку штамів бактерій, стійких до тетрацикліну, або грибів, а також до алергії на тетрациклін.

У разі розвитку інфекцій, спричинених бактеріями, стійкими до тетрацикліну, або грибами, необхідно застосувати відповідне антибактеріальне або протигрибкове лікування.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Відсутні дані щодо впливу препарату на здатність керувати автотранспортом і обслуговувати механічні пристрої.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Під час лікування не слід одночасно місцево застосовувати інші препарати, оскільки це може впливати на концентрацію діючих речовин у місці аплікації препарату і спричинити лікарські взаємодії або подразнення шкіри.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Полькортолон ТС – комбінований лікарський засіб, що містить дві діючі речовини: тетрациклін і триамцинолон.

Тетрациклін – антибіотик групи тетрациклінів, що чинить бактеріостатичну дію.

Триамцинолон – синтетичний глюкокортикостероїд, фторпохідне преднізолону, що чинить протизапальну, протисвербіжну дію, зменшує проникність кровоносних судин.

Полькортолон ТС діє на чутливі до тетрацикліну бактерії, що знаходяться у запальних вогнищах шкіри, а також обмежує місцеві запальні процеси, зменшує еритему і свербіж.

Фармакокінетика.

Тетрациклін, що застосовується на неушкодженій шкірі, чинить місцеву дію і практично не проникає у кровотік. У разі застосування препарату на рану, ушкоджену шкіру тетрациклін проникає у кровотік і може спричинити системну побічну дію.

Триамцинолон, що застосовується місцево, особливо на обширних ділянках шкіри, може проникати у кровотік. Запальний процес і(або) інші захворювання шкіри прискорюють його всмоктування. Застосування оклюзійної пов'язки значно посилює всмоктування триамцинолону через шкіру. Після проникнення у кровотік триамцинолон піддається метаболізму у печінці, а потім виводиться нирками.

Основні фізико-хімічні властивості

однорідна суспензія жовтого кольору без механічних включень.

Термін придатності

2 роки.

Не слід застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці. Датою закінчення терміну придатності вважається останній день зазначеного місяця.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 оС.

Не застосовувати препарат біля відкритого полум’я.

Балон не можна розкривати або нагрівати.

Балон під тиском.

Повністю спорожнений балон слід викинути.

Упаковка

По 17,3 г суспензії в аерозольному балоні, по 1 балону у картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Тархомінський фармацевтичний завод «Польфа» АТ.

Місцезнаходження

Вул. А. Флемінга 2, 03-176, Варшава, Польща.