Пневмо-23 - инструкция, аналоги

Пневмо-23 Санофі Пастер С.А., Франція Франция

Пневмо-23 Санофі Пастер С.А., Франція Франция

Международное название:

Pneumococcus, purified polysaccharides antigen

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Санофі Пастер С.А., Франція

Страна производства:

Франция

Форма выпуска:

Пневмо 23 розчин д / ін. по 0,5 мл (1 доза) в предвар. запов. шпр. №1

Категория отпуска:

без рецепта

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Нет данных

Грудным детям:

Нет данных

Кормящим:

Противопоказаний нет

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

склад:

1 доза (0,5 мл) вакцини Пневмо 23 містить:

Очищених капсульних полісахаридів Streptococcus pneumoniae 23 серотипів 1-5 (включно), 6B, 7F, 8, 9 (N і V), 10 А, 11А, 12F, 14, 15В, 17F, 18С, 19 (A і F), 20 , 22F, 23F і 33F - по 0,025 мг;

Додаткові інгредієнти - фенольний буферний розчин.

Фармакологічна дія:

Пневмо 23 - пневмококова полівалентна вакцина, призначена для профілактики пневмококової інфекції різної локалізації, включаючи пневмонію, бронхіт, менінгіт, отит і сепсис. Застосування вакцини Пневмо 23 призводить до формування специфічного імунітету до 23 серотипам бактерій Streptococcus pneumoniae. Після одноразового введення вакцини специфічний імунітет зберігається до 5 років. Пневмо 23 застосовують у пацієнтів старше 2 років для попередження розвитку пневмококової інфекції.

Допускається сумісне застосування вакцини Пневмо 23 з вакцинами, призначеними для профілактики грипу.

Фармакокінетика препарату Пневмо 23 не представлена.

Показання до застосування:

Пневмо 23 застосовують для специфічної профілактики пневмококової інфекції різної локалізації у пацієнтів старше 2 років.

Вакцинацію рекомендується проводити всім особам групи ризику (пацієнтам, що мають підвищені ризики зараження Streptococcus pneumonia), включаючи пацієнтів літнього віку, які проживають в спеціалізованих установах, ослаблених дітей з частими госпіталізаціями (у тому числі з приводу хронічного бронхіту, цукрового діабету, серцевої і дихальної недостатності) .

До групи ризику також належать пацієнти з алкогольною та нікотиновою залежністю, ослабленим імунітетом (у тому числі пацієнти, які страждають серповидно-клітинною анемією, нефротичним синдромом, а також пацієнти, які перенесли спленектомію), а також підтікання спинномозкової рідини.

Спосіб застосування:

Вакцина Пневмо 23 призначена для парентерального застосування. Розчин вводять відразу зі шприца, в який розфасований препарат, внутрішньом'язово або підшкірно. Заборонено внутрішньовенне введення препарату Пневмо 23. Вакцинація повинна проводитися в спеціалізованих установах медичним персоналом, ознайомленим з технікою підшкірного введення вакцин. Безпосередньо перед проведенням імунізації пацієнт повинен бути оглянутий лікарем (при наявності гіпертермії, загальної слабкості і загострень хронічних захворювань вакцинацію слід відкласти). Після введення препарату Пневмо 23 пацієнт також повинен знаходитися під контролем медичного персоналу не менше 30 хвилин. При розвитку анафілактоїдних реакцій проводять невідкладну терапію (установи, де проводять вакцинацію, повинні мати обладнання та лікарські препарати для протишокової терапії). Схему застосування вакцини Пневмо 23 визначає лікар.

Зазвичай при первинній імунізації призначають введення 1 дози (0,5 мл) вакцини Пневмо 23.

Ревакцинацію слід проводити з інтервалом не менше 3 років. При ревакцинації призначають введення 1 дози (0,5 мл) вакцини Пневмо 23. Допускається зменшення інтервалу між проведеннями ревакцинацій для пацієнтів з високим ризиком розвитку пневмококової інфекції та пацієнтів, яким проводиться імунодепресивні терапія.

Побічні дії:

При введенні Пневмо 23 у пацієнтів можливий розвиток місцевих небажаних ефектів, включаючи гіперемію, ущільнення, набряк і болючість тканин в місці ін'єкції. Як правило, дані ефекти помірні і швидко проходять без проведення специфічної терапії.

У поодиноких випадках при застосуванні вакцини Пневмо 23 у пацієнтів можливий розвиток важких місцевих ефектів, включаючи феномен Артюса. Ці ефекти також проходять самостійно і без будь-яких наслідків, не вимагаючи специфічної терапії.

Переважно у пацієнтів з високим рівнем протівопневмококковой антитіл можливий розвиток гіпертермії (в рідкісних випадках температура тіла може перевищувати 39 градусів Цельсія). Гіпертермія може розвиватися в день щеплення, і зберігатися не більше 24 годин.

Повідомлялося про окремі випадки розвитку аденопатии, артралгії, шкірної висипки і анафілактоїдних реакцій (включаючи ангіоневротичний набряк та анафілактичний шок) при введенні препарату Пневмо 23.

При розвитку небажаних ефектів (у тому числі не описаних в анотації) слід негайно звернутися за лікарською допомогою

протипоказання:

Протипоказано застосування препарату Пневмо 23 для проведення імунізації пацієнтів, у яких в анамнезі є вказівки на розвиток реакцій гіперчутливості при введенні пневмококової вакцини.

Імунізацію не проводять пацієнтам з гіпертермією, гострими захворюваннями інфекційної і неінфекційної етіології, а також в період рецидиву хронічних захворювань (допускається проведення вакцинації тільки після настання стійкої ремісії або повного одужання).

Пневмо 23 не слід застосовувати у пацієнтів, яким протягом попередніх 3 років вводилася пневмококова вакцина (винятком є пацієнти групи ризику і пацієнти, які отримують імунодепресивні терапію).

N.B. Перенесена пневмококова інфекція (незалежно від вірності діагнозу) не є протипоказанням до застосування вакцини Пневмо 23.

вагітність:

Не рекомендується проведення імунізації вакциною Пневмо 23 в першому і другому триместрі вагітності, проте у разі, якщо лікуючий лікар вважає за доцільне проведення вакцинації, то можна з обережністю використовувати вакцину Пневмо 23.

Дозволено проведення імунізації вакциною Пневмо 23 в третьому триместрі вагітності. Після введення вакцини жінка повинна перебувати під ретельним контролем лікаря протягом не менше 3 годин.

Допускається проведення вакцинації препаратом Пневмо 23 в період грудного вигодовування. Введення вакцини Пневмо 23 не вимагає переривання годування грудьми.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами:

Взаємодії вакцини Пневмо 23 з іншими лікарськими засобами не виявлено.

При необхідності проведення імунізації декількома вакцинами, включаючи Пневмо 23, слід знайти інформацію про їх сумісності в анотаціях.

Передозування:

Дані про передозування препарату Пневмо 23 відсутні.

Форма випуску:

Полівалентна пневмококова вакцина Пневмо 23 по 1 дозі (0,5 мл) у шприцах, в індивідуальній упаковці.

Умови зберігання:

Вакцину Пневмо 23 слід зберігати і транспортувати в оригінальній упаковці при температурному режимі від +2 до +8 градусів Цельсія.

Заборонено заморожувати вакцину Пневмо 23.

При дотриманні рекомендацій по зберіганню препарат Пневмо 23 придатний протягом 24 місяців після виготовлення.