Медичний порталПрепаратипплатифіліну гидротартрат

платифіліну гидротартрат - инструкция, аналоги

Международное название:

Platyphylline

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Стиролбіофарм, ТОВ, Донецька обл., м.Горлівка, Україна

Страна производства:

Украина

Форма выпуска:

Платифіліну Гідротартрат розчин д / ін. 0,2% по 1 мл в шпр.-тюбик. №5

Категория отпуска:

по рецепту

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Нет данных

Грудным детям:

Нет данных

Кормящим:

Нет данных

Беременным:

Нет данных

Инструкция по применению

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: Платифіліну Гідротартрат; 3-етиліден-6-гідрокси-5, 6-діметілпергідро-1,8-діоксаціклододека [2,3,4-gh] піролізин-2,7-діон (у вигляді гидротартрата);

основні фізико-хімічні властивості: білий кристалічний порошок, гіркий на смак, легко розчинний у воді (1: 5 в гарячій, 1:10 в холодній), слаборозчинний в спирті рН 0,2% розчину - 3,6-4.0; розчин безбарвний;

склад: 1 мл розчину містить платифіліну гідротартрату - 0,002 г;

допоміжні речовини: вода для ін'єкцій.

Форма випуску.

Розчин для ін'єкцій у шприц-тюбиках.

Фармакологічна група.

Засоби, які застосовують при функціональних розладах з боку травного тракту. Код АТС А0ЗА Х14 **.

Фармакологічні властивості.

Платифіліну Гідротартрат надає холінолітичну дію. Блокує м-холінорецептори і робить їх нечутливими до ацетилхоліну. Платифіліну Гідротартрат має прямим міотропною спазмолітичну (папавериноподібну) дією на гладком'язові органи: кишечник, жовчні шляхи, бронхи, очі. Пряме гальмівну дію на гладкі м'язи судин виражено слабо. Надає заспокійливу дію на центральну нервову систему, особливо на судиноруховий центр, у зв'язку з чим відбувається розширення судин і зниження артеріального тиску.

Фармакокінетика. При підшкірних ін'єкціях платифиллин добре всаси¬вается з підшкірної клітковини. При введенні великих доз накопичується в тканинах центральної нервової системи (ЦНС) в значущих концентраціях. Екскретується сечовидільної і травної системами.

Показання до застосування.

Платифіліну Гідротартрат в якості холинолитического та спазмолітичний засіб застосовують головним чином при спазмах гладкої мускулатури органів черевної порожнини (шлунка, кишечника, жовчних протоків та жовчного міхура, сечоводів); при виразковій хворобі шлунка і двенад¬цатіперстной кишки; при бронхіальній астмі; при підвищеному тонусі і спазмах кровоносних судин (гіпертонічна хвороба, стенокардія, порушення мозкового кровообігу, ангіотрофоневрози); при кольках (ниркових, печінкових, кишкових); в якості засобу, що розширює зіницю.

Спосіб застосування та дози.

Перед застосуванням розкривають контурну упаковку. Не знімаючи ковпачка з голки-насадки, нагвинчують її на шприц-тюбик до упору, щоб проколоти корпус і забезпечити вільне надходження розчину в голку. Знімають ковпачок з голки, притримуючи шприц-тюбик за насадку. Видаляють повітря, злегка стиснувши пальцями шприц-тюбик, і, не розтуляючи пальців, вводять голку. Видавлюють вміст шприц-тюбика і, не розтуляючи пальців, вилучають голку.

Платифіліну Гідротартрат розчин для ін'єкцій 0,2% призначають підшкірно. Для купірування гострої виразкової болю, кишкових, ниркових і печінкових колік, тривалого нападу бронхіальної астми, церебральних і периферичних ангіоспазмів Платифіліну Гідротартрат вводять дорослим по 1-2 мл 0,2% розчину 1-2 рази на день. Як спазмолітичний засіб Платифіліну Гідротартрат призначають дорослим по 1 мл 0,2% розчину щодня протягом 1 місяця. Вища разова доза для дорослих під шкіру - 0,01 г (10 мг), добова - 0,03 г (30 мг).

Побічна дія.

З боку серцево-судинної системи: можлива тахікардія.

З боку травної системи: можливі сухість у роті, атонія кишечника.

З боку ЦНС: можливі збудження, запаморочення, розширення зіниць, порушення акомодації.

З боку сечовидільної системи: можливі утруднення сечовипускання.

Побічні реакції найбільш вірогідні при застосуванні Платифіліну Гідротартрату у високих дозах.

Протипоказання.

Глаукома, недостатність функції печінки і нирок, паралітична непрохідність або атонія кишечника, виразковий коліт, міастенія, гіпертрофія передміхурової залози.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Платифіліну Гідротартрат при судинних спазмах можна комбінувати з гіпотензивними і седативними засобами. Препарат подовжує снодійну дію фенобарбіталу, етаміналу натрію, магнію сульфату; блокує ефекти прозерину. Платифіліну Гідротартрат підвищує ефект призначуваних всередину Н2-гістаміноблокаторів, дігоксину та рибофлавіну (сповільнює перистальтику і поліпшує всмоктування). Спільне застосування Платифіліну Гідротартрату з адреномиметиками (посилюють мидриаз) і нітратами потенціює підвищення внутрішньоочного тиску. При спазмах судин головного мозку Платифіліну Гідротартрат сумісний з кофеїном (20% - 2 мл). Платифіліну Гідротартрат сумісний також з кордіаміном і діафіллін. Платифіліну Гідротартрат усуває брадикардію, нудоту і блювоту, що викликаються морфіном, а також брадикардію при прийомі верапамілу.

Передозування.

Клінічні симптоми передозування препарату: сухість у роті, прискорене серцебиття, розширення зіниць з відсутністю реакції на світло, порушення акомодації, тахікардія, зниження артеріального тиску, утруднення сечовипускання, атонія кишечника, задишка, судоми, гіпертермія, почервоніння шкіри, збудження ЦНС з подальшим пригніченням, порушення свідомості, галюцинації, судомний синдром, дихальна недостатність, парез кишечника. Лікування: форсований діурез, введення інгібіторів холінестерази (фізостигміну, галантаміну або прозерина), що послаблюють парез кишечника і зменшують тахікардію; при помірному збудженні і невиражених судомах рекомендується застосування магнію сульфату, у тяжких випадках - оксибутират натрію, оксигенотерапии, штучної вентиляції легенів.

Особливості застосування.

З обережністю застосовують при лікуванні пацієнтів з тяжкими захворюваннями серцево-судинної системи, гіпертиреозом, хронічними захворюваннями легень, миастенией, грижею стравохідного отвору діафрагми, рефлюкс-езофагітом; вагітних і годуючих грудьми жінок, а також осіб похилого віку через небезпеку недіагностованою глаукоми. При тривалому застосуванні Платифіліну Гідротартрату у літніх людей можливі порушення пам'яті.

Застосування Платифіліну Гідротартрату в шприц-тюбиках при лікуванні дітей не допускається.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 ° С, в захищеному від світла місці. Термін зберігання - 2 роки.

Умови відпуску

За рецептом.

упаковка

По 1 мл в шприц-тюбику. По 1 шприц-тюбику в контурній безчарунковій упаковці. 5 або 10 контурних упаковок в картонній коробці.

Назва та адреса виробника.

ТОВ «Стиролбіофарм».

84610, Україна, Донецька обл., М.Горлівка, вул. Горлівської дивізії, 97.

Аналоги препарата: платифіліну гидротартрат