Медичний порталПрепаратиППепонен-актив

Пепонен-актив - инструкция, аналоги

Международное название:

Cucurbita pero

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

ТЕВА Фармацевтичний завод, АТ, Угорщина

Страна производства:

Венгрия

Форма выпуска:

Пепонен Актив капсули по 600 мг №60 во флак.

Категория отпуска:

без рецепта

Похожие ТМ:

- Пепонен

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Склад лікарського засобу

діюча речовина: cucurbita pepo;

1 капсула містить 600 мг олії насіння гарбуза;

допоміжні речовини: желатин, гліцерин, сорбіт 70 %, що не кристалізується (Е-420), вода очищена.

Лікарська форма

Капсули.

М'які желатинові капсули, що містять чисте, без осаду, в’язкувате масло зеленкувато-коричневого кольору; у світлі, що проходить, міняє колір на червоний, з характерним приємним запахом і смаком.

Назва та місцезнаходження виробника

АТ Фармацевтичний завод ТЕВА, Н-4042 Дебрецен, вул. Паллагі, 13, Угорщина.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються при доброякісній гіпертрофії простати. Код АТС G04C.

Олія насіння гарбуза містить високий процент поліненасичених жирних кислот та їх похідних, які є попередниками простагландинів. Завдяки вмісту бета-ситостеринів, ергостеринів та кампестеринів олія насіння гарбуза чинить модулюючу дію на рівень циклооксигенази в організмі. 

Линолева кислота виконує різноманітні функції: з одного боку - це необхідна для людського організму жирна кислота, з іншого - вона є попередником простагландину.

Стерин і сквален є проміжними ланками утворення стеринових сполук в організмі людини, вони також впливають на склад ліпопротеїнів плазми, знижують рівень ліпопротеїдів дуже низької щільності і підвищують рівень ліпопротеїдів високої щільності.

Бета-ситостерин активує сфінгомієліновий цикл і in vitro стимулює апоптоз пухлинних клітин передміхурової залози. 

Линолева і линоленова кислоти є попередниками не лише синтезу простагландинів, а й біосинтезу цереброзидів.

Олія насіння гарбуза містить більше 30 % вітаміну Е, який має антиоксидантні властивості. Вона також є природним джерелом вітаміну А.

Олія насіння гарбуза містить кофермент Qx (x = 7 - 10), наявність якого важлива для активації системи макрофагів організму.

В експериментальних умовах вміст селену в олії насіння гарбуза захищає гормони, ферменти, вітаміни і ліпіди від окисного руйнування.

Поліненасичені жирні кислоти надходять до організму людини у вигляді триацилгліцеринів. В організмі вони гідролізуються під впливом ліпаз підшлункової залози і тонкого кишечнику і проникають в епітеліальні клітини кишечнику у вигляді вільних жирних кислот. В ентероцитах – після реацилювання – вони утворюють хіломікрони з фосфоліпідами, холестерином і апопротеїнами. Ці хіломікрони надходять у системний кровообіг через лімфатичну циркуляцію. Хіломікрони руйнуються ліпопротеїновими ліпазами, які виділяють необхідні жирні кислоти з хіломікронів. Після цього жирні кислоти включаються в мембрани різних видів клітин, руйнуються або зберігаються.

Показання для застосування

Для зменшення симптомів, які супроводжують доброякісне збільшення передміхурової залози (болісне сечовиділення, часте нічне сечовиділення). Для профілактики та у комплексному лікуванні порушень кровообігу.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Внаслідок помірної протитромботичної дії препарат з обережністю слід застосовувати пацієнтам з гемофілією або іншими формами геморагічного діатезу, а також пацієнтам, які приймають антикоагулянти.

У період застосування препарату таким пацієнтам слід проводити лабораторний контроль параметрів крові через певні інтервали (зазвичай кожні 2-3 місяці).

Рекомендовано припинити застосування препарату щонайменше за 4 дні до операції чи іншого хірургічного втручання.

Особливі застереження

У разі симптоматичного лікування доброякісної гіпертрофії передміхурової залози слід регулярно контролювати стан передміхурової залози (кожні 2 – 3 місяці).

Препарат може також полегшувати симптоми, спричинені збільшенням передміхурової залози, але на її збільшення він не впливає.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Дані щодо застосування препарату в період вагітності і годування груддю відсутні. Зважаючи на загальні застереження і внаслідок його незначної антикоагулянтної активності застосування препарату в цей період не рекомендується.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Не впливає.

Діти

Враховуючи показання, застосування препарату дітям недоцільне.

Спосіб застосування та дози

При захворюванні передміхурової залози - по 1 капсулі 3 рази на добу протягом 1 місяця.

Для лікування або профілактики захворювань органів кровообігу - по 1 капсулі 3 рази на добу протягом 2 місяців.

Для підтримуючого лікування рекомендовано приймати Пепонен по 1 капсулі 3 рази на день (спосіб застосування та дози препарату Пепонен детально описані в інструкції для медичного застосування препарату).

Препарат рекомендується приймати після їди, запиваючи холодною або теплою рідиною. Капсули слід проковтувати швидко, не затримуючи їх у роті, оскільки внаслідок розбухання желатину оболонка капсули може стати липкою, що утруднить проковтування капсули.

Передозування

Випадки передозування невідомі. Тривале застосування великої кількості препарату може збільшити ризик розвитку побічних ефектів.

Побічні ефекти

Під час тривалого лікування зрідка можливі рідкі випорожнення або діарея. Інколи препарат може викликати алергічні реакції.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Потрібна особлива уважність та обережність під час одночасного застосування капсул Пепонену та антикоагулянтів (наприклад, аценокумаролу, варфарину), оскільки — як і у випадку супутнього застосування антикоагулянтів з їжею та іншими рослинними екстрактами — може підвищитися значення МНС (Міжнародне нормалізоване співвідношення).

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі 15 ° - 25 °С.

Упаковка

Капсули 600 мг по 60 шт. у флаконі поліетиленовому, у картонній коробці. 

Категорія відпуску

Без рецепта.

Аналоги препарата: Пепонен-актив

Совпадает код АТС и состав:

- Пепонен