Пепонен - инструкция, аналоги

Пепонен ТЕВА Фармацевтичний завод, АТ, Угорщина Венгрия

Пепонен ТЕВА Фармацевтичний завод, АТ, Угорщина Венгрия

Международное название:

Cucurbita pero

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

ТЕВА Фармацевтичний завод, АТ, Угорщина

Страна производства:

Венгрия

Форма выпуска:

Пепонен капсули по 300 мг №100 (10х10)
Пепонен капсули по 300 мг №90 (10х9)

Категория отпуска:

без рецепта

Похожие ТМ:

- Пепонен-актив

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Склад лікарського засобу

діюча речовина: cucurbita pepo;

1 капсула містить 300 мг олії насіння гарбуза;

допоміжні речовини: желатин, гліцерин, сорбіт 70 %, що не кристалізується (Е-420), вода очищена.

Лікарська форма

Капсули.

М'які желатинові капсули, що містять чисте, без осаду, в’язкувате масло зеленкувато-коричневого кольору, у світлі, що проходить, міняє колір на червоний, з характерним приємним запахом і смаком.

Назва та місцезнаходження виробника

АТ Фармацевтичний завод ТЕВА, Н-4042 Дебрецен, вул. Паллагі, 13, Угорщина.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються при доброякісній гіпертрофії простати. Код АТС G04C.

Олія насіння гарбуза містить значну кількість поліненасичених жирних кислот та їх похідних, що є попередниками простагландинів. Завдяки вмісту бета-ситостерину, ергостерину та кампестерину олія насіння гарбуза також проявляє властивості модулятора циклооксигенази в організмі.

Линолева кислота має багато біохімічних властивостей, таким чином відіграє подвійну роль: по-перше, це незамінна жирна кислота для організму людини, по-друге — попередник простагландинів.

Стеринові та скваленові складові олії насіння гарбуза виступають як проміжні сполуки у формуванні стеринових сполук в організмі людини, а також значним чином впливають на склад ліпопротеїнів плазми крові, оскільки вони помітно знижують концентрацію ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), що зміщує співвідношення складу ліпопротеїнів у бік ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ).

Линолева та линоленова кислоти є не лише попередниками синтезу простагландинів, а й попередниками біосинтезу цереброзидів.

Вміст вітаміну E в олії насіння гарбуза перевищує 30 мг%. Вітамін Е — це антиоксидант. Препарат також є значним природним джерелом вітаміну А. Олія насіння гарбуза містить кофермент Q (x = 7-10) - компонент, що відіграє значну роль в активації системи макрофагів людини.

Подібно до вітаміну Е, селен, що міститься у препараті, в експериментальних умовах захищає гормони, ферменти, вітаміни та ліпіди від окислювальної деструкції.

Поліненасичені жирні кислоти потрапляють до організму у вигляді триацилгліцеринів. Там вони гідролізуються ліпазами підшлункової залози і тонкого кишечнику та проникають до епітеліальних клітин кишечнику у формі вільних жирних кислот. В ентероцитах вони проходять реацилювання, а потім утворюють хіломікрони з фосфоліпідами, холестерином та апопротеїнами. Ці хіломікрони потрапляють до загального кровообігу з обігом лімфи. Хіломікрони розщеплюються ліпазами ліпопротеїнів, вивільнюючи незамінні жирні кислоти. Після цього жирні кислоти вбудовуються у мембрани клітин різного типу, розщеплюються або накопичуються.

Показання для застосування

Для зменшення симптомів, що супроводжують доброякісне збільшення передміхурової залози (болісне сечовиділення, часте нічне сечовиділення).

Для профілактики та в складі комплексного лікування захворювань органів кровообігу.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Внаслідок помірної протитромботичної дії препарат з обережністю слід застосовувати пацієнтам з гемофілією або іншими формами геморагічного діатезу, а також пацієнтам, які приймають антикоагулянти.

У період застосування препарату таким пацієнтам слід проводити лабораторний контроль параметрів крові через певні інтервали (зазвичай кожні 2-3 місяці).

Рекомендовано припинити застосування препарату щонайменше за 4 дні до операції чи іншого хірургічного втручання.

Особливі застереження

Якщо препарат застосовується для симптоматичного лікування доброякісної гіпертрофії передміхурової залози, слід регулярно контролювати стан передміхурової залози (кожні 2-3 місяці).

Препарат може полегшити симптоми, спричинені збільшенням простати, але на її збільшення не впливає.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Даних щодо застосування препарату в період вагітності та годування груддю немає. Враховуючи помірний протитромботичний ефект препарату, його не рекомендується застосовувати в цей період.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Не впливає.

Діти

Враховуючи показання, застосування препарату дітям не передбачається.

Спосіб застосування та дози

При захворюванні передміхурової залози - по 2 капсули 3 рази на добу протягом 4 тижнів, далі – по 1 капсулі 3 рази на добу. Курс лікування – 5 місяців. Через 2 тижні перерви курс можна повторити.

Для лікування або профілактики захворювань органів кровообігу - по 2 капсули 3 рази на добу протягом 2 місяців, далі - по 1 капсулі 3 рази на добу. Курс лікування – 6 місяців. Через 2 тижні перерви курс можна повторити.

Препарат рекомендується приймати після їди, запиваючи холодною або теплою рідиною. Капсули слід проковтувати швидко, не затримуючи їх у роті, оскільки внаслідок розбухання желатину оболонка капсули може стати липкою, що утруднить проковтування капсули.

Передозування

Випадки передозування не описані. Застосування препарату протягом тривалого часу у великих дозах може підвищити ризик розвитку побічних явищ.

Побічні ефекти

Під час тривалого лікування зрідка можливі рідкі випорожнення або діарея. Інколи препарат може викликати алергічні реакції.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Потрібна особлива уважність та обережність під час одночасного застосування капсул Пепонену та антикоагулянтів (наприклад, аценокумаролу, варфарину), оскільки — як і у випадку супутнього застосування антикоагулянтів з їжею та іншими рослинними екстрактами — може підвищитися значення МНС (міжнародне нормалізоване співвідношення).

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі 15 - 25 °С.

Упаковка

Капсули 300 мг у блістерах по 10 шт., по 9 або 10 блістерів в упаковці. 

Категорія відпуску

Без рецепта.

Аналоги препарата: Пепонен

Совпадает код АТС и состав:

- Пепонен-актив