Овестін - инструкция, аналоги

Овестін Н.В. Органон для

Овестін Н.В. Органон для "Шерінг-Плау Сентрал Іст АГ", Нідерланди / Швейцарія Нидерланды

Международное название:

Estriol

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Н.В. Органон для "Шерінг-Плау Сентрал Іст АГ", Нідерланди / Швейцарія

Страна производства:

Нидерланды

Форма выпуска:

Овестін супозиторії вагин. по 0,5 мг №15 (5х3)
Овестін крем вагин., 1 мг / г по 15 г у тубах 9
Овестін таблетки по 1 мг №30
Овестін таблетки по 2 мг №30

Категория отпуска:

без рецепта

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Да

Разрешен в США:

Да

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Зміст інструкції

Склад лікарського засобу

діюча речовина: estriol;

1 супозиторій містить естріолу 0,5 мг;

допоміжна речовина: вітепсол S 58.

Лікарська форма

Супозиторії вагінальні.

Супозиторії торпедоподібної форми, білого кольору.

Назва і місцезнаходження виробника

Юнітер Індастріс, Індустріальна зона Ле Маркурле 03800 Ганна, Франція/

Unither Industries, Zone Industrіеlle Le Malcourlet 03800 Gannat, France.

Н.В. Органон, 5349 АВ Осс, Клоостерштраат 6, Нідерланди/

N.V. Organon, Kloosterstraat 6, 5349 AB Oss, the Netherlands.

Фармакотерапевтична група

Природні та напівсинтетичні естрогени. Код АТС G03C А04.

Овестинâ містить природний жіночий гормон естріол. На відміну від інших естрогенів, естріол є короткодіючим, оскільки він взаємодіє з ядрами клітин ендометрія. Він компенсує втрату продукції естрогену у жінок у період менопаузи та зменшує виразність менопаузальних симптомів. Естріол є особливо ефективним при лікуванні сечостатевих симптомів. У разі атрофії нижніх відділів сечостатевого тракту естріол нормалізує епітелій та сприяє відновленню нормальної мікрофлори та фізіологічного рівня pH у піхві. Внаслідок цього підвищується резистентність клітин епітелію сечостатевого тракту до інфекцій та запалення, що призводить до зменшення таких вагінальних симптомів, як диспареунія, сухість, свербіж, вагінальні інфекції та інфекції сечовидільного тракту, порушення сечовипускання та незначне нетримання сечі.

Інформація, отримана у ході клінічних досліджень

Зниження менопаузальних симптомів відбувалося протягом перших тижнів лікування.

Вагінальна кровотеча після лікування Овестиномâ виникала тільки у рідкісних випадках.

Інтравагінальне введення естріолу забезпечує оптимальну біодоступність у місці дії. Естріол також всмоктується у системний кровотік, про що свідчить швидке збільшення концентрації некон'югованого естріолу у плазмі крові. Максимальна концентрація у плазмі крові розвивається через 1-2 години після введення. Після вагінального введення естріолу у дозі 0,5 мг величина Cmax становила приблизно 100 пг/мл, Cmin – приблизно 25 пг/мл, а середня концентрація – приблизно 70 пг/мл. Після 3 тижнів щоденного вагінального введення естріолу у дозі 0,5 мг середня концентрація зменшилась до 40 пг/мл.

Майже весь (90 %) естріол у плазмі крові зв'язується з альбуміном і, на відміну від інших естрогенів, майже не зв'язується з глобуліном, що зв'язує статеві гормони. Метаболічний розпад естріолу відбувається переважно шляхом кон'югації та декон'югації під час ентерогепатичної циркуляції. Оскільки естріол є кінцевим продуктом метаболізму, він в основному виводиться у кон'югованій формі з сечею. Лише незначна частина (± 2 %) виділяється з калом переважно у вигляді некон'югованого естріолу.

Показання для застосування

Гормональна замісна терапія (ГЗТ) для лікування атрофії слизової оболонки нижніх відділів сечостатевого тракту, пов'язаної з дефіцитом естрогену.

Перед- і післяопераційне лікування жінок у постменопаузальному періоді при вагінальних хірургічних втручаннях.

Як допоміжний засіб для діагностики при сумнівних випадках атрофічної картини цервікального мазка.

Протипоказання

Встановлений, наявний в анамнезі або підозрюваний рак молочних залоз.

Встановлені або підозрювані естрогензалежні злоякісні пухлини (наприклад, рак ендометрія).

Вагінальна кровотеча невизначеної етіології.

Нелікована гіперплазія ендометрія.

Попередня або наявна нині венозна тромбоемболія (тромбоз глибоких вен, емболія легенів).

Встановлені тромбоемболічні порушення (наприклад, дефіцит протеїну С, протеїну S або антитромбіну, див. розділ « Належні заходи безпеки при застосуванні»).

Активне або нещодавно перенесене тромбоемболічне захворювання артерій (наприклад, стенокардія, інфаркт міокарда).

Захворювання печінки в активній формі або захворювання печінки в анамнезі, після якого показники функції печінки не повернулися до нормальних величин.

Встановлена підвищена чутливість до активної речовини або до будь-якої з допоміжних речовин.

Порфірія.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Рекомендується проводити медичне обстеження перед початком лікування та періодично під час лікування.

Стани, при яких необхідно проводити спостереження:

лейоміома (фіброма матки) або ендометріоз;

тромбоемболічні порушення або наявність чинників ризику (див. нижче);

наявність чинників ризику появи естроген-залежних пухлин, наприклад, 1-й ступінь - спадковості для раку молочних залоз;

артеріальна гіпертензія;

захворювання серця;

захворювання печінки (наприклад, аденома печінки);

захворювання нирок;

цукровий діабет із судинним компонентом або без нього;

жовчнокам'яна хвороба;

мігрень або (сильний) головний біль;

системний червоний вовчак;

гіперплазія ендометрія в анамнезі (див. нижче);

епілепсія;

бронхіальна астма;

отосклероз.

Лікування слід негайно припинити у разі виявлення протипоказання та при виникненні таких станів:

жовтяниця або погіршення функції печінки;

значне підвищення артеріального тиску;

новий напад головного болю за типом мігрені;

вагітність.

Для запобігання стимуляції ендометрія добова доза не повинна перевищувати

1 супозиторія (0,5 мг естріолу), і не слід застосовувати цю максимальну дозу довше кількох тижнів.

Наявні дані вказують на підвищення ризику раку молочних залоз у жінок, які застосовують комбіновані естроген-прогестогенові засоби, а, можливо, також і тільки естрогенові засоби для гормональної замісної терапії; це залежить від тривалості проведення гормональної замісної терапії. Ступінь такого ризику для Овестинуâ залишається невідомим. У нещодавньому популяційному, контрольованому для кожного випадку дослідженні за участю 3345 жінок з інвазивним раком молочних залоз і 3454 жінок у контрольній групі було показано, що застосування естріолу, на відміну від іншого естрогену, не супроводжується збільшенням ризику раку молочної залози. Проте клінічне значення цих результатів поки що не було з’ясовано. Тому важливо обговорювати з пацієнткою ризик виявлення раку молочної залози і співвідносити з відомими перевагами гормональної замісної терапії.

Проведення гормональної замісної терапії призводить до збільшення в 1,3-3 рази ризику розвитку венозної тромбоемболії, тобто тромбозу глибоких вен або легеневої емболії; але ступінь такого ризику при застосуванні Овестинуâ залишається невідомим.

Пацієнти зі встановленими захворюваннями, що супроводжуються тромбофільними розладами, мають підвищений ризик розвитку венозної тромбоемболії, а гормональна замісна терапія може збільшувати цей ризик. Тому проведення гормональної замісної терапії протипоказане для таких пацієнток. Жінкам, яким уже проводять постійне лікування антикоагулянтами, слід ретельно зважувати співвідношення переваг і ризику при проведенні гормональної замісної терапії.

Чинники ризику розвитку венозної тромбоемболії включають застосування естрогенів, літній вік, перенесення значної операції, тривала іммобілізація, ожиріння (індекс маси тіла > 30 кг/м2), вагітність, післяпологовий період, системний червоний вовчак і рак. Однозначної думки щодо ролі варикозних вен у розвитку венозної тромбоемболії не існує.

Якщо тривала імобілізація неминуча після елективної операції, рекомендується тимчасово припинити гормональну замісну терапію за 4-6 тижнів до проведення операції. Таку терапію можна поновити тільки після повного відновлення рухомості жінки.

Якщо Овестинâ застосовують за призначенням для "перед- і післяопераційного лікування жінок у посменопаузальному періоді при вагінальних хірургічних втручаннях, слід передбачити профілактичне лікування для запобігання тромбозів. Якщо після початку лікування Овестиномâ з'явиться венозна тромбоемболія, лікування цим препаратом слід припинити. Пацієнтам слід повідомити про необхідність негайного звертання до лікаря, якщо вони відчують симптоми можливої тромбоемболії (наприклад хворобливий набряк ноги, раптовий біль у грудях, задишку).

У ході досліджень не отримано підтверджень того, що гормональна замісна терапія забезпечує захист від інфаркту міокарда жінок з ішемічною хворобою серця або без неї, яким проводилася гормональна замісна терапія на підставі комбінованого естроген-прогестагенового препарату або тільки естрогенового препарату.

Гормональна замісна терапія супроводжувалася підвищенням ризику ішемічного інсульту. При комбінованій естроген-прогестагеновій або тільки естрогеновій терапії ризик ішемічного інсульту підвищується у 1,5 раза; здатність Овестинуâ підвищувати цей ризик залишається невідомою.

Тривале проведення гормональної замісної терапії за допомогою тільки естрогену супроводжувалося підвищенням ризику розвитку раку яєчників у жінок, яким видалили матку. Залишається невідомим, чи відрізняється ризик при тривалому проведенні комбінованої гормональної замісної терапії або при застосуванні естрогену низької активності (наприклад, Овестинуâ) від ризику при застосуванні препаратів, що містять тільки естроген.

Естрогени можуть спричиняти затримку рідини в організмі, і тому за пацієнтами з порушенням функції серця або нирок слід проводити ретельне спостереження.

Естріол є слабким інгібітором гонадотропіну і не виявляє іншого значного впливу на ендокринну систему.

Гормональна замісна терапія не призводить до покращення пізнавальної функції. Існують деякі докази підвищення ризику можливої деменції у жінок, які розпочали безперервне застосовування комбінованих препаратів або тільки естрогену для гормональної замісної терапії після 65 років, але при цьому залишається невідомим, чи призводить Овестинâ до такого підвищення ризику.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Овестинâ протипоказаний у період вагітності. Якщо жінка завагітніє під час лікування Овестиномâ, лікування слід негайно припинити. Результати найбільших епідеміологічних досліджень, проведених до сьогодні для вивчення впливу естрогенів на плід, не вказують на наявність тератогенної або фетотоксичної дії.

Овестинâ не застосовують у період годування груддю. Естріол виділяється разом із грудним молоком і може зменшувати продукування молока.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Наскільки відомо, Овестинâ не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Діти

Препарат не застосовують дітям.

Спосіб застосування та дози

При атрофії слизової оболонки нижніх відділів сечостатевого тракту: по 1 супозиторію на добу протягом перших тижнів з подальшим поступовим зниженням дози до підтримуючої дози (наприклад, по 1 супозиторію 2 рази на тиждень) залежно від ступеня зменшення симптомів.

Для перед- та післяопераційного лікування жінок у постменопаузальном періоді при вагінальних хірургічних втручаннях: по 1 супозиторію на добу протягом 2 тижнів до операції; по 1 супозиторію 2 рази на тиждень протягом 2 тижнів після операції.

Як допоміжний засіб для діагностики при отриманні атрофічної картини цервікального мазка: по 1 супозиторію через день протягом тижня перед взяттям наступного мазка.

Вагінальні супозиторії Овестинâ слід вводити у піхву ввечері перед сном.

У разі пропуску чергової дози препарату слід ввести препарат одразу після згадування, якщо це не відбулося у день введення наступної дози. В останньому випадку пропущену дозу слід пропустити і продовжити лікування за звичайною схемою введення. Не можна вводити 2 дози препарату в один день.

На початку або при продовженні лікування менопаузальних симптомів слід застосовувати найменшу ефективну дозу протягом найкоротшого періоду (див. розділ «Належні заходи безпеки при застосуванні»).

Для жінок, яким не проводять гормональну замісну терапію або яких переводять з безперервного перорального застосування комбінованого препарату для гормональної замісної терапії, лікування Овестиномâ можна розпочинати у будь-який день. Жінки, які переходять з циклічної схеми застосування препаратів для гормональної замісної терапії, мають розпочинати лікування Овестиномâ через 1 тиждень після завершення циклу.

Передозування

Ймовірність передозування Овестинуâ при застосуванні супозиторіїв для вагінального введення є надзвичайно низькою. Проте у разі введення великої кількості препарату у жінок може з'явитися нудота, блювання та кровотеча як синдром відміни лікування. Специфічний антидот невідомий. У разі необхідності слід проводити симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

На підставі літературних даних та спостереження за безпекою були задокументовані такі побічні реакції при застосуванні Овестину:

Ці побічні реакції здебільшого є транзиторними, але вони можуть також вказувати на застосування дуже високої дози.* Медичний термінологічний словник для регуляторної діяльності (MedDRA), версія 9.1

При лікуванні тільки естрогеном або комбінованим препаратом естрогену та прогестагену виникали також інші побічні реакції.

Доброякісні та злоякісні естрогензалежні новоутворення, наприклад рак ендометрія та молочних залоз.

При проведенні гормональної замісної терапії частіше виникає венозна тромбоемболія, тобто тромбоз глибоких вен ніг або таза та емболія легенів, ніж у випадках, коли таке лікування не проводять. Через відсутність даних залишається невідомим, чи відрізняється Овестинâ у цьому відношенні.

Ішемічна хвороба серця у віці 60 років та серцевий напад.

Захворювання жовчного міхура.

Порушення з боку шкіри та підшкірної клітковини: хлоазма, мультиформна еритема, вузликова еритема, геморагічна пурпура.

Можлива деменція у віці від 65 років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

У клінічній практиці не зареєстровано випадків взаємодії між Овестиномâ та іншими лікарськими засобами. Такі дані є обмеженими, проте може відбуватися взаємодія між Овестиномâ та іншими лікарськими засобами. При застосуванні комбінованих пероральних контрацептивів описувалися такі ознаки взаємодії, які також могли бути пов'язані з лікуванням Овестиномâ:

метаболізм естрогенів може посилюватися при їх одночасному застосуванні з препаратами, здатними індукувати ферменти, що беруть участь у метаболізмі лікарських засобів, особливо ферменти цитохрому P450, наприклад з такими препаратами, як протисудомні засоби (зокрема, гідантоїни, барбітурати, карбамазепін), протиінфекційні засоби (зокрема, гризеофулвін, рифампіцин, антиретровірусні агенти – невірапін та ефавіренц), а також рослинні препарати, в які містять звіробій (Hypericum Perforatum);

ритонавір і нелфінавір є відомими потужними інгібіторами, але вони, навпаки, проявляють індукуючі властивості при застосуванні разом зі стероїдними гормонами;

клінічно значуще підвищення метаболізму естрогенів може призвести до зниження ефективності Овестинуâ та до зміни картини маткової кровотечі.

Естріол може збільшувати фармакологічні ефекти кортикостероїдів, сукцинілхоліну, теофілінів та тролеандоміцину.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі 2-25 oC у сухому, захищеному від світла місці.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 5 супозиторіїв у блістері; 3 блістерні упаковки у коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Аналоги препарата: Овестін