Медичний порталПрепаратиННокспрей-бебі

Нокспрей-бебі - инструкция, аналоги

Нокспрей-бебі Сперко Україна, СУІП, м.Вінниця, Україна Украина

Нокспрей-бебі Сперко Україна, СУІП, м.Вінниця, Україна Украина

Международное название:

Oxymetazoline

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Сперко Україна, СУІП, м.Вінниця, Україна

Страна производства:

Украина

Форма выпуска:

Нокспрей-Бебі спрей наз. 0,025% по 15 мл у флак. полім.

Категория отпуска:

без рецепта

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Склад лікарського засобу

діюча речовина: оксиметазолін;

1 мл препарату містить 0,25 мг оксиметазоліну гідрохлориду;

допоміжні речовини: бензалконію хлорид, пропіленгліколь, евкаліптол, натрію дигідрофосфат, динатрію едетат (трилон Б), вода очищена.

Лікарська форма

Спрей назальний.

Безбарвна або злегка жовтувата прозора рідина зі специфічним запахом.

Назва та місцезнаходження виробника

Спільне українсько-іспанське підприємство «Сперко Україна».

21027, Україна, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 25.

Тел.: + 38(0432)52-30-36. E-mail: trade@sperco.com.ua.

Фармакотерапевтична група

Протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа. Симпатоміметики, прості препарати. Код АТС R01А А05.

Нокспрей-бебі – α-адреноміметик, похідне імідазоліну, належить до групи місцевих судинозвужувальних засобів. При введенні в порожнину носа препарат звужує артеріоли слизової оболонки носової порожнини, внаслідок чого зменшується набряк, гіперемія, ексудація, відновлюється носове дихання, зменшуються виділення з носа. Нокспрей-бебі зменшує набряклість слизової оболонки навколо отвору євстахієвої труби, покращуючи дренаж при євстахіїті та середньому отиті. Ефірні масла, що входять до складу препарату, сприяють усуненню відчуття подразнення слизової оболонки носа, захищають її від надмірного висихання. Локальне звуження судин слизової оболонки носа та придаткових пазух виникає через 5-10 хвилин після впорскування Нокспрею-бебі в порожнину носа і триває протягом 10-12 годин.

Показання для застосування

Гострий риніт алергічної та інфекційно-запальної етіології, синусити, закладеність носа та утруднення носового дихання при застудних захворюваннях, євстахіїт, середній отит. Для полегшення проведення риноскопії та інших маніпуляцій у носовій порожнині.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату; атрофічний риніт; підвищений внутрішньоочний тиск; феохромоцитома; тяжкі форми серцево-судинних захворювань, у тому числі артеріальна гіпертензія; метаболічні порушення (гіпертиреоз, цукровий діабет); дитячий вік до 1 року. Протипоказане одночасне застосування інгібіторів моноамінооксидази та інших препаратів, які сприяють підвищенню артеріального тиску.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Кінчик насадки флакона вводять у кожен носовий хід і різко натискають 1 раз на флакон. Під час упорскування повітря втягується носом. Не слід відхиляти голову назад і перевертати флакон при впорскуванні Нокспрею-бебі (флакон тримають строго вертикально). Для попередження поширення інфекції не слід користуватися одним флаконом кільком особам. Тривалість застосування препарату не має перевищувати

7 діб.

Особливі застереження

Слід уникати довготривалого застосування та передозування препарату. Довготривале застосування протинабрякових засобів для носа може призвести до послаблення їхньої дії. Зловживання цими засобами може спричинити атрофію слизової оболонки та реактивну гіперемію з медикаментозним ринітом, а також пошкодження слизового епітелію та інгібування активності епітелію.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Під час вагітності та годування груддю застосування препарату можливе у випадку, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Нокспрей-бебі показаний для застосування у дітей віком до 6 років. У рекомендованих дозах препарат не впливає на швидкість психомоторних реакцій.

Діти

Нокспрей-бебі призначають дітям від 1 року.

Спосіб застосування та дози

Дітям від 1 до 6 років по 1 впорскуванню в кожен носовий хід 2 рази на добу протягом 3-5 днів.

Передозування

При значному передозуванні або при випадковому прийомі внутрішньо можуть виникнути такі симптоми: звуження зіниць, нудота, блювання, ціаноз, гіпертермія, тахікардія, аритмія, судинна недостатність, артеріальна гіпертензія, дихальні розлади, набряк легень, зупинка серця, психічні розлади. Украй рідко – пригнічення функцій центральної нервової системи, які супроводжуються сонливістю, зниженням температури тіла, брадикардією, артеріальною гіпотензією та можливим розвитком коми.

Терапевтичні заходи при передозуванні: промивання шлунка, прийом активованого вугілля, термінове звернення до лікаря та симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Іноді – печіння або сухість носових оболонок, чхання, втома. Рідше – реактивна гіперемія. Багаторазове передозування при місцевому назальному застосуванні іноді призводить до таких системних симпатоміметичних ефектів, як прискорення пульсу (тахікардія), підвищення артеріального тиску, запаморочення, блідість шкірних покривів, в’ялість, безсоння або сонливість, неспокій, головний біль, нудота, блювання. Тривале безперервне застосування судинозвужувальних препаратів може призвести до тахіфілаксії, атрофії слизової оболонки порожнини носа та зворотного набряку слизової носа (медикаментозний риніт).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Нокспрей-бебі не слід одночасно застосовувати з іншими місцевими судинозвужувальними засобами та засобами, що вводяться інтраназально, а також із трициклічними антидепресантами та інгібіторами моноамінооксидази.

Термін придатності

2 роки. Не слід застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати при температурі від +2 оС до +30 оС. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 15 мл у полімерних контейнерах із пробками-розпилювачами та кришками з контролем першого розкриття в картонній пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Аналоги препарата: Нокспрей-бебі