Нокспрей - инструкция, аналоги

Нокспрей Сперко Україна, СУІП, м.Вінниця, Україна Украина

Нокспрей Сперко Україна, СУІП, м.Вінниця, Україна Украина

Международное название:

Oxymetazoline

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Сперко Україна, СУІП, м.Вінниця, Україна

Страна производства:

Украина

Форма выпуска:

Нокспрей спрей наз. 0,05% по 15 мл в конт.
Нокспрей спрей наз. 0,05% по 20 мл в конт.

Категория отпуска:

без рецепта

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Склад лікарського засобу

діюча речовина: оксиметазолін;

1 мл розчину містить 0,5 мг оксиметазоліну гідрохлориду;

допоміжні речовини: левоментол, камфора рацемічна, евкаліптол, натрію гідрофосфат та/або натрію дигідрофосфат, динатрію едетат (трилон Б), бензалконію хлорид, пропіленгліколь, вода очищена. 

Лікарська форма

Назальний спрей.

Безбарвна або злегка жовтувата прозора рідина зі специфічним запахом. 

Назва та місце знаходження виробника

Спільне українсько-іспанське підприємство «Сперко Україна».

21027, Україна, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 25.

Тел.: + 38(0432)52-30-36. E-mail: trade@sperco.com.ua  

АЛКАЛА ФАРМА, С.Л.

Шосе М-300, Км 29,920, Алкала де Енарес. 28802, Мадрид, Іспанія.

Фармакотерапевтична група

Протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування. Симпатоміметики. Код АТС R01А А05.

Нокспрей – α-адреноміметик, похідне імідазолу, відноситься до групи місцевих судинозвужувальних засобів. При введенні в порожнину носа препарат звужує артеріоли слизової оболонки носової порожнини, внаслідок чого зменшується набряк, гіперемія, ексудація, відновлюється носове дихання, зменшуються виділення з носа. Нокспрей зменшує набряклість слизової оболонки навколо отвору євстахієвої труби, покращуючи дренаж при євстахіїті та середньому отиті. Ефірні масла, що входять до складу препарату, сприяють усуненню відчуття подразнення слизової оболонки носа, захищають її від надмірного висихання. Локальне звуження судин слизової оболонки носа і придаткових пазух виникає через 5-10 хвилин після упорскування Нокспрею в порожнину носа і триває протягом 10-12 годин.

Показання для застосування

Гострий риніт алергічної та інфекційно-запальної етіології, синусити, закладеність носа та утруднення носового дихання при застудних захворюваннях, євстахіїт, середній отит. Для полегшення проведення риноскопії та інших маніпуляцій у носовій порожнині. 

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату; атрофічний риніт; підвищений внутрішньоочний тиск, особливо при закритокутовій глаукомі; феохромоцитома; тяжкі форми серцево-судинних захворювань (артеріальна гіпертензія, стенокардія); метаболічні порушення (гіпертиреоз, цукровий діабет, порфірії); дитячий вік до 6 років. Протипоказане одночасне застосування інгібіторів моноамінооксидази та протягом 2-х тижнів після припинення лікування інгібіторами МАО, а також інших препаратів, що сприяють підвищенню артеріального тиску. Гіпертрофія простати.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Кінчик насадки флакона вводять у кожен носовий хід і різко натискають один раз на флакон. Під час упорскування повітря втягується носом. Не слід відхиляти голову назад і перевертати флакон при упорскуванні Нокспрею. Для попередження поширення інфекції не слід користуватися одним флаконом кільком особам. Тривалість застосування препарату не повинна перевищувати 7 діб.

Особливі застереження

Слід уникати довготривалого застосування та передозування препарату. Довготривале застосування протинабрякових засобів для носа може призводити до послаблення їх дії. Зловживання цими засобами може спричинити атрофію слизової оболонки та реактивну гіперемію з медикаментозним ринітом. 

Застосування в період вагітності або годування груддю

Під час вагітності та годування груддю застосовування препарату можливе у випадку, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

У рекомендованих дозах препарат не впливає на швидкість психомоторних реакцій. 

Діти

Нокспрей застосовують дітям від 6 років.  

Спосіб застосування та дози

Дітям віком від 6 до 12 років застосовують по 1 упорскуванню в кожен носовий хід 2 рази на добу, дітям віком від 12 років та дорослим – по 1-2 упорскування в кожен носовий хід 2 рази на добу. Тривалість застосування не повинна перевищувати 7 діб. 

Передозування

При значному передозуванні або при випадковому застосуванні внутрішньо можуть виникати такі симптоми: мідріаз, нудота, блювання, ціаноз, гіпертермія, тахікардія, аритмія, пальпітація, судинна недостатність, артеріальна гіпертензія, дихальні розлади, набряк легень, зупинка серця, підвищене потовиділення, ажитація, конвульсії, блідість, міоз, гіпосмія, психічні розлади. Вкрай рідко – пригнічення функцій ЦНС з можливим розвитком коми.

При передозуванні промивають шлунок та проводять симптоматичну терапію. 

Побічні ефекти

Іноді – дискомфорт в порожнині носа, печіння або сухість носових оболонок, чхання. У рідких випадках – реактивна гіперемія. Багаторазове передозування при місцевому назальному застосуванні призводить іноді до таких системних симпатоміметичних ефектів: тахікардія, підвищення артеріального тиску, безсоння, неспокій, головний біль, нудота, сонливість, втома, судоми, галюцінації (особливо у дітей).

В одиночних випадках – носова кровотеча. Апное у новонароджених та дітей молошого віку (особливо у випадку передозування).

Вкрай рідко при застосуванні препарату можливе виникнення алергічних реакцій у тому числі висипи, свербіж. У поодиноких випадках можливі тяжкі реакції гіперчутливості, у тому числі набряк Квінке.

Тривале безперервне застосування судинозвужувальних препаратів може призвести до тахіфілаксії, атрофії слизової оболонки порожнини носа та зворотного набряку слизової носа (медикаментозний риніт).

У разі виникнення побічних ефектів застосування препарату слід припинити та звернутися до лікаря.  

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Нокспрей не слід одночасно застосовувати з іншими місцевими судинозвужувальними засобами та засобами, що вводяться інтраназально, а також із трициклічними антидепресантами та інгібіторами моноамінооксидази (МАО) та іншими препаратами, що сприяють підвищенню артеріального тиску через ризик підвищення артеріального тиску. 

Термін придатності

3 роки. Не слід застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці. 

Умови зберігання

Зберігати при температурі від 2˚ С до 30˚ С. Зберігати у недоступному для дітей місці. 

Упаковка

По 15 або 20 мл у полімерних контейнерах із пробками-розпилювачами та кришками з контролем першого розкриття в картонній пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта. 

Аналоги препарата: Нокспрей