Неовир - инструкция, аналоги

Неовир Федеральна державна установа «Російський кардіологічний науково-виробничий комплекс» Міністерства охорони здоров`я і соціального розвитку Російської Федерації – Експериментальне виробництво медик Россия

Неовир Федеральна державна установа «Російський кардіологічний науково-виробничий комплекс» Міністерства охорони здоров`я і соціального розвитку Російської Федерації – Експериментальне виробництво медик Россия

Международное название:

Cridanimod

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Федеральна державна установа «Російський кардіологічний науково-виробничий комплекс» Міністерства охорони здоров`я і соціального розвитку Російської Федерації – Експериментальне виробництво медик

Страна производства:

Россия

Форма выпуска:

Неовир розчин д / ін., 250 мг / 2 мл по 2 мл в амп. №5

Категория отпуска:

по рецепту

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Нет данных

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Зміст інструкції

Склад

діюча речовина:  натрію оксодигідроакридинілацетат;

1 мл розчину містить натрію оксодигідроакридинілацетату 125 мг;

допоміжні речовини: натрію цитрат; кислота лимонна, моногідрат; вода для ін'єкцій.

Лікарська форма

Розчин для ін'єкцій.

Фармакотерапевтична група

Цитокіни та імуномодулятори.

Код АТС L0ЗАХ.

Показання

Лікування (у складі комбінованої терапії):

Профілактика грипу та інших гострих респіраторних вірусних захворювань.

Протипоказання

Недостатність функції нирок (кліренс креатініну < 30 мл/хв.). Підвищена чутливість до препарату. Аутоімунні захворювання. Вагітність і період годування груддю, дитячий вік до 18 років.

З обережністю слід застосовувати препарат для лікування хворих літнього віку, а також осіб, яким проводять імуносупресивну терапію.

Спосіб застосування та дози

Неовір® вводять внутрішньом'язово дорослим по 250 мг (1 ампула) або 4-6 мг/кг маси тіла. За необхідності разова доза препарату Неовір® може бути збільшена до 500 мг. Курс лікування складається з 5-7 ін'єкцій препарату Неовір® у дозі 250 мг з інтервалом 48 годин, курсова доза залежить від клінічної ситуації і перебігу захворювання. Тривалість курсу лікування – 8-12 днів. Профілактична доза складає 250 мг (1 ампула). При тривалому застосуванні (від 3 до 12 місяців) рекомендований інтервал між введеннями препарату Неовір® 3-7 діб.

При ВІЛ-інфекції розчин препарату Неовір® застосовують в комбінації зі специфічними противірусними препаратами. Курс лікування складається з 10 ін’єкцій по 250 мг з інтервалом між ін’єкціями 48 годин. Після курсу лікування роблять перерву 2 місяці. Можливе застосування повторних курсів за призначеннями.

Побічні реакції

Можливий локальний біль у місці введення препарату, який швидко минає. Можуть спостерігатися субфебрильна температура, алергічні реакції.

Можлива погана локальна переносимість або тривалий біль у місці ін'єкції (у такому випадку рекомендується вводити Неовір® разом із розчином місцевого анестетика, попередньо зробивши алергічну пробу).

У поодиноких випадках можлива поява алергічної реакції у вигляді висипів на шкірі.

Передозування

Відомостей стосовно передозування препарату немає.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Препарат не можна застосовувати в період вагітності та годування груддю.

Діти

Препарат не призначають дітям у віці до 18 років.

Особливості застосування

Тривале застосування препарату Неовір® виявило відсутність негативного впливу на функції серцево-судинної, нервової, дихальної, кровотворної систем, кишково-шлункового тракту, системи виділення та інших систем організму людини. В проведених дослідженнях на тваринах і культурах тканин людини не одержано даних про наявність тератогенних, мутагенних і канцерогенних властивостей препарату.

У разі поганої переносимості або тривалого локального болю рекомендується вводити Неовір® разом із розчином місцевого анестетика. Попередньо необхідно провести нашкірну пробу на чутливість до застосовуваного анестетика.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або під час роботи з іншими механізмами

Відсутня інформація щодо впливу препарату на швидкість реакції при керуванні автотранспортом і занятті іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими препаратами та інші види взаємодій.

Під час клінічних досліджень і застосування в клінічній практиці не було зареєстровано випадків несумісності або потенціювання дії препарату при взаємодії з іншими лікарськими препаратами.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Препарат має противірусну дію щодо ДНК і РНК-геномних вірусів і застосовується для лікування та профілактики вірусних інфекцій. Має також виражену антихламідійну дію. Активність препарату пов'язана з його здатністю спричиняти підвищення концентрації ендогенних інтерферонів, особливо інтерферону альфа. Ін'єкція 250 мг препарату Неовір® за сироватковими титрами інтерферону еквівалентна введенню 6-9 мільйонів МО рекомбінантного інтерферону альфа. Неовір® активізує стовбурові клітини кісткового мозку, Т-лімфоцити та макрофаги. Неовір® виявляє імуномодулюючу активність, нормалізує баланс між субпопуляціями Т-хелперних і Т-супресорних клітин. При низці захворювань Неовір® здатен знизити продукування в організмі фактора некрозу пухлин (ВІЛ-інфекція, сепсис) і активізувати природні кілерні клітини (при пухлинних захворюваннях). Має виражений стимулюючий ефект на активність системи поліморфноядерних лейкоцитів.

Пік активності інтерферонів у крові та тканинах спостерігається за кілька годин після внутрішньом'язового введення препарату Неовір® та підтримується протягом 16-20 годин після введення. Неовір® виділяється з організму у незміненому вигляді із сечею.

Фармакокінетика. При введенні внутрішньом'язово біодоступність препарату Неовір® складає понад 90 %. Після введення 100-500 мг препарату Неовір® максимальна концентрація у плазмі досягається через 15-30 хв і становить 8,3 мкг/мл. Через 5 годин визначається тільки незначна кількість препарату Неовір®, а через 6 годин Неовір® у плазмі крові не виявляється.

Препарат виділяється з організму у незміненому вигляді нирками, не піддаючись метаболізму, з періодом напіввиведення 1 година.

Через 15-30 хв після введення препарату Неовір® у плазмі починають збільшуватися титри сироваткового інтерферону. Виявлено 2 піки вмісту інтерферонів у плазмі: 70 МО/мл через 1,5-2 години та 110 МО/мл через 8-10 годин, після чого вміст починає зменшуватися. Через 24 години концентрація сироваткових інтерферонів залишається досить високою і до початкових значень повертається через 46 - 48 годин після введення.

Основні фізико-хімічні властивості

прозора рідина зеленувато-жовтого кольору.

Несумісність

Введення препарату Неовір® разом з іншими лікарськими препаратами з одного шприца неприпустимо.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від вологи і світла місці при температурі від 15 до 25 °С. Помутніння розчину препарату Неовір® до молочно-білого кольору свідчить про порушення умов зберігання та непридатності до використання.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Упаковка

По 2 мл розчину (250 мг/2 мл) в ампулах зі світлозахисного скла по 2 мл, по 5 ампул у контурній чарунковій упаковці з плівки полівінілхлоридної. По 1 контурній чарунковій упаковці в пачці з картону.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Федеральна державна установа «Російський кардіологічний науково-виробничий комплекс» Міністерства охорони здоров`я і соціального розвитку Російської Федерації – Експериментальне виробництво медико-біологічних препаратів (ФДУ «РКНВК» Мінохоронздоровсоцрозвитку Росії - ЕВМБП).

АТ «Лекхім-Харків».

Місцезнаходження

121552, Російська Федерація, м. Москва, вул. 3-я Черепківська, 15-а

Україна, 61115, м. Харків, вул. 17-го Партз’їзду, 36.

Аналоги препарата: Неовир