Медичний порталПрепаратиННебутамол

Небутамол - инструкция, аналоги

Международное название:

Salbutamol

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

ТОВ «Юрія-Фарм»

Страна производства:

Украина

Форма выпуска:

Небутамол розчин д / інг., 1 мг / мл по 2 мл в конт. однораз. №10
Небутамол розчин д / інг., 1 мг / мл по 2 мл в конт. однораз. №40
Небутамол розчин д / інг., 1 мг / мл по 2,5 мл в конт. однораз. №10
Небутамол розчин д / інг., 1 мг / мл по 2,5 мл в конт. однораз. №40

Категория отпуска:

по рецепту

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Склад

діюча речовина: сальбутамол;

1 контейнер містить 2,0 мг або 2,5 мг сальбутамолу сульфату у перерахуванні на сальбутамол;

допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій. 

Лікарська форма

Розчин для інгаляцій.

Фармакотерапевтична група

Протиастматичні препарати. Селективні агоністи бета-2-адренорецепторів. Код АТС R03A C02.

Показання

Препарат показаний для купірування нападів бронхіальної астми, а також для лікування хворих із хронічним обструктивним захворюванням легень.

Протипоказання

Гіперчутливість в анамнезі до будь-якого компонента препарату.

Хоча сальбутамол у формі розчину для внутрішньовенних ін’єкцій та інколи у формі таблеток та супозиторіїв застосовується при веденні передчасних пологів, сальбутамол у формі аерозолю для інгаляцій при цих показаннях не застосовується. Не застосовують сальбутамол при загрозі викидня.

Спосіб застосування та дози

Препарат Небутамол призначений для інгаляційного застосування шляхом вдихання через рот за допомогою небулайзера та застосовується під контролем лікаря.

Розчин не можна вводити шляхом ін´єкції або ковтати.

Дорослі (в тому числі пацієнти літнього віку)

Звичайною початковою дозою сальбутамолу шляхом інгаляції є 2-2,5 мг. Вона може бути збільшена до 4-5 мг. Повторювати інгаляцію можна до 4 разів на добу.

Для лікування дорослих хворих з тяжкою обструкцією дихальних шляхів дози можуть бути збільшені до 40 мг на добу, однак таке лікування слід проводити у стаціонарних умовах під ретельним наглядом лікаря.

Побічні реакції

Побічна дія, наведена нижче, класифікована за органами і системами та згідно з частотою виникнення. Частота виникнення класифікується як дуже часто (³ 1/10), часто (³ 1/100 і < 1/10), нечасто (³ 1/1000 і < 1/100), рідко (³ 1/10 000 і < 1/1000), дуже рідко (< 1/10 000), включаючи поодинокі випадки. Загалом, дуже часті та часті побічні ефекти визначаються за даними клінічних досліджень, тоді як рідкісні та дуже рідкісні – за даними спонтанних повідомлень.

З боку імунної системи: дуже рідко – реакції гіперчутливості, включаючи ангіоневротичний набряк, кропив´янку, бронхоспазм, артеріальну гіпотензію та колапс.

Метаболічні порушення: рідко – гіпокаліємія. Потенційно тяжка гіпокаліємія може бути результатом лікування бета-2-агоністами; дуже рідко – лактоацидоз. У хворих на астму в стадії загострення, які лікуються сальбутамолом, що вводиться внутрішньовенно або через небулайзер, в дуже рідкісних випадках може виникнути лактоацидоз.

З боку нервової системи: часто – тремор, головний біль; дуже рідко – гіперактивність.

З боку серцево-судинної системи: часто – тахікардія; нечасто – посилене серцебиття; дуже рідко – порушення серцевого ритму, включаючи фібриляцію шлуночків, суправентрикулярну тахікардію та екстрасистолію, периферична вазодилатація; частота не визначена – ішемія міокарда;

З боку дихальної системи: дуже рідко – парадоксальний бронхоспазм.

Як і при застосуванні інших інгаляційних ліків, може трапитися парадоксальний бронхоспазм із посиленням ядухи. У цьому разі необхідно негайно призначити альтернативні форми препарату або інші швидкодіючі інгаляційні бронходилататори. Небутамол треба негайно відмінити, оцінити стан пацієнта та при необхідності розпочати альтернативну терапію.

З боку травного тракту: нечасто – подразнення слизових оболонок порожнини рота і глотки.

З боку кістково-м’язової системи: нечасто – м’язові судоми.

Передозування

Найбільш поширеними ознаками та симптомами передозування Небутамолу є транзиторні зміни, фармакологічно індуковані бета-агоністами (наприклад, тахікардія, тремор, головний біль).

У результаті передозування сальбутамолу може виникнути гіпокаліємія, тому необхідно перевіряти рівень калію в сироватці крові.

Лікування полягає у припиненні застосування сальбутамолу та початку відповідної симптоматичної терапії, такої як призначення кардіоселективних бета-блокаторів для лікування пацієнтів, які мають серцеву симптоматику (наприклад, тахікардію, посилене серцебиття). Препарати групи бета-блокаторів слід призначати з обережністю хворим на бронхоспазм в анамнезі.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Сальбутамол під час вагітності призначають лише тоді, коли очікувана користь для матері буде більшою за можливий ризик для плода.

Оскільки сальбутамол може виділятися у грудне молоко, призначати його під час лактації не рекомендується, за винятком ситуації, коли очікувана користь для матері буде більшою за можливий ризик для дитини.

Діти

Клінічна ефективність застосування сальбутамолу шляхом небулізації у дітей віком до 18 місяців не встановлена, тому застосовувати препарат не рекомендується.

Особливості застосування

Небутамол слід використовувати шляхом інгаляції через рот і не слід вводити шляхом ін‘єкції або ковтати.

Лікування бронхіальної астми повинно проводитися згідно з поетапною програмою, стан пацієнта необхідно оцінювати клінічно та за допомогою функціональних легеневих тестів.

Збільшення частоти використання короткодіючих інгаляційних бета-2-агоністів свідчить про погіршання контролю над бронхіальною астмою. У такому разі терапію хворого необхідно переглянути, тому що погіршення перебігу бронхіальної астми є життєво небезпечним станом, що потребує початку або збільшення застосування кортикостероїдів. Пацієнтам, які належать до групи ризику, рекомендується щоденно проводити контроль максимальної швидкості видиху.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Даних про вплив немає, у разі появи побічних дій з боку нервової системи (тремор) керування автотранспортом або роботу з іншими механізмами необхідно обмежити.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Сальбутамол не призначають разом з такими неселективними бета-адреноблокаторами, як пропранолол.

Сальбутамол не протипоказаний для призначенняхворим, якілікуютьсяінгібіторами МАО.

Основні фізико-хімічні властивості

прозора безбарвна рідина.

Термін придатності

3 роки.

Після відкриття пакета з полімерної плівки – 3 місяці.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

Не допускати заморожування та впливу прямого сонячного світла.

Упаковка

По 2 мл або 2,5 мл в контейнерах однодозових. По 10 контейнерів однодозових у пакеті з полімерної плівки, по 1 пакету або по 4 пакети у пачці з картону. 

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ТОВ "Юрія-Фарм". 

Місцезнаходження

03680, Україна, м. Київ, вул. М. Амосова, 10

Аналоги препарата: Небутамол