Медичний порталПрепаратиННатрію-аденозинтрифосфат

Натрію-аденозинтрифосфат - инструкция, аналоги

Международное название:

Adenosine

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

ВАТ Дніпрофарм

Страна производства:

Украина

Форма выпуска:

Натрію Аденозинтрифосфат розчин д / ін., 10 мг / мл по 1 мл в амп. №10
Натрію Аденозинтрифосфат розчин д / ін. 1% по 1 мл в амп. №10

Категория отпуска:

по рецепту

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Нет данных

Грудным детям:

Нет данных

Кормящим:

Нет данных

Беременным:

Нет данных

Инструкция по применению

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: кислота аденозинтрифосфорна; натрієва сіль АТФ (адензин-5¢-трифосфорної кислоти);

Основні фізико-хімічні властивості

безбарвна або злегка жовтувата прозора рідина;

Склад

1 мл розчину містить динатрію аденозинтрифосфату 0,01 г;

допоміжні речовини: вода для ін¢єкцій, натрію гідроксиду розчин розведений Р.

Форма випуску

Розчин для ін´єкцій.

Фармакотерапевтична група

Інші кардіологічні препарати. Аденозин. Код АТС С01Е В10.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. АТФ бере участь у багатьох процесах метаболізму речовин в організмі. Взаємодіючи із скоротливим білком актоміозином, вона розпадається на аденозиндифосфорну кислоту (АДФ) і неорганічний фосфат, вивільняючи енергію, яка використовується м¢язами для реалізації механічних функцій. Енергія необхідна також для синтетичних процесів (синтез білка, сечовини).

Під впливом Натрію аденозинтрифосфату розслаблюються гладенькі м¢язи, полегшується проведення нервових імпульсів у вегетативних вузлах і передача збудження блукаючого нерва на серце. У процесі метаболізму АТФ пригнічує автоматизм синусно-передсердного вузла і волокон Пуркіньє. Антиаритмічна дія реалізується за рахунок утвореного аденозину та частково блокаді кальцієвих каналів.

Фармакокінетика. Взаємодіючи із скоротливим білком актоміозином, АТФ розпадається на аденозиндифосфорну кислоту (АДФ) і неорганічний фосфат, вивільняючи енергію, яка використовується м¢язами для виконання механічних функцій, а також для процесів синтезу (синтез білка, сечовини). Антиаритмічний ефект після внутрішньовенного введення настає через 20 - 40 сек.

Показання для застосування

Комплексна терапія м¢язової дистрофії та атрофії, для лікування пароксизмів надшлуночкової тахікардії. У комплексі з іншими засобами при спазмах периферичних судин (переміжна кульгавість, хвороба Рейно, облітеруючий тромбангіїт), іноді – для стимуляції родової діяльності; периферичні, змішані та центральні форми спадкової пігментної дегенерації сітківки.

Спосіб застосування та дози

Натрію аденозинтрифосфат, як правило, вводять внутрішньом¢язово. Для лікування м¢язових дистрофій, порушень периферичного кровообігу, в перші 2 - 3 дні призначають по 1 мл 1% розчину 1 раз на день, у наступні дні – по 1 мл 1% розчину 2 рази в день або одразу 2 мл 1% розчину 1 раз на день. Курс лікування – 30 - 40 днів. За необхідності курс повторюють через 1 - 2 місяці. При спадковій пігментній дегенерації сітківки вводять по 5 мл 1% розчину 2 рази в день з інтервалом 6 - 8 год щоденно протягом 15 днів. За необхідності курси можна повторити з інтервалом у 8 - 12 місяців. Для купірування надшлуночкових тахіаритмій вводять внутрішньовенно 1 - 2 мл 1% розчину протягом 3 - 5 сек (ефект спостерігається через 20 - 40 сек). За необхідності повторно вводять у тій же дозі через 2 - 3 хв.

Побічна дія

При внутрішньом¢язовому введенні Натрію аденозинтрифосфату можливі головний біль, тахікардія, бродикардія, порушення АV-провідності, посилення діурезу, при внутрішньовенному – нудота, гіперемія обличчя, головний біль. Можливі алергічні реакції. При появі виражених побічних явищ препарат відміняють.

При внутрішньовенному введенні можливий розвиток аритмій, в тому числі AV-блокади, асистолії, гіпотензії, задишка. Терапія станів симптоматична.

Протипоказання

Застосування Натрію аденозинтрифосфату протипоказано при гострому інфаркті міокарда, індивідуальній підвищеній чутливості, AV-блокаді II - III ст. Дитячій вік до 14 років.

Передозування

Малоймовірно через короткий період напіврозпаду.

Особливості застосування

Для ефективного купірування тахікардії внутрішньовенні ін¢єкції слід здійснювати швидко (протягом 3 - 5 сек). Обережно застосовувати при бронхіальній астмі, вираженій бродикардії, синдромі слабкості синусового вузла, АV-блокаді І ст., схильністі до гіпотензії.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Препарат не можна вводити одночасно з серцевими глікозидами у великих дозах, карбамазепіном, дипіридамолом, ксантинами, антиаритмічними засобами.

Умови та термін зберігання

Зберігати при температурі +3 - +5 °С. Термін придатності – 1 рік.

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка

По 1 мл в ампулах № 10.

Виробник

ВАТ “Дніпрофарм”.

Адреса. Україна, 49005, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 12.

Аналоги препарата: Натрію-аденозинтрифосфат