Медичний порталПрепаратиММотиліум-лінгвальний

Мотиліум-лінгвальний - инструкция, аналоги

Мотиліум-лінгвальний Янссен Силаг С.п.А./Каталент ЮК для Бельгия

Мотиліум-лінгвальний Янссен Силаг С.п.А./Каталент ЮК для Бельгия

Международное название:

Domperidone

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Янссен Силаг С.п.А./Каталент ЮК для

Страна производства:

Бельгия

Форма выпуска:

Мотиліум Лінгвальний таблетки, дисперг. в рот. полос. по 10 мг №10 (10х1)
Мотиліум Лінгвальний таблетки, дисперг. в рот. полос. по 10 мг №30 (10х3)
Мотиліум повна информация

Категория отпуска:

без рецепта

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Оригинал

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Да

Разрешен в США:

Да

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Противопоказаний нет

Инструкция по применению

Зміст інструкції

Склад лікарського засобу

діюча речовина: домперидон: 1 таблетка містить 10 мг домперидону;

допоміжні речовини: желатин, маніт (E 420), аспартам (E 951), м'ятний ароматизатор, полоксамер 188.

Лікарська форма

Таблетки, що диспергуються в ротовій порожнині.

Таблетки ліофілізовані, круглі, білого або майже білого кольору. Таблетки повинні бути достатньо міцними і легко вилучатися з упаковки без розламування.

Назва і місцезнаходження виробника

Каталент ЮК Свіндон Зидіс Лімітед, Велика Британія / Catalent UK Swindon Zydis Limited, United Kingdom

Frankland Road, Blagrove, Swindon, Wiltshire, SN5 8RU, United Kingdom

Янссен Сілаг С.п.А., Італія/ Janssen Cilag S.p.A., Italy

Via C. Janssen, Borgo San Michele, 04010 Latina, Italy

Фармакотерапевтична група

Стимулятори перистальтики. Код АТС A03F А03.

Домперидон – антагоніст дофаміну з протиблювотними властивостями. Домперидон незначною мірою проникає крізь гематоенцефалічний бар'єр. Застосування домперидону дуже рідко супроводжується екстрапірамідними побічними діями, особливо у дорослих, але домперидон стимулює виділення пролактину з гіпофіза. Його протиблювотна дія, можливо, обумовлена поєднанням периферичної (гастрокінетичної) дії та антагонізму до рецепторів дофаміну у тригерній зоні хеморецепторів, що знаходиться поза гематоенцефалічним бар’єром у задній ділянці (area postrema). Дослідження на тваринах, а також низькі концентрації, що визначались у мозку, вказують на переважно периферичну дію домперидону на рецептори дофаміну.

Дослідження у людини показали, що при внутрішньому застосуванні домперидон підвищує тиск у нижніх відділах стравоходу, покращує антродуоденальну моторику та прискорює звільнення шлунка. Домперидон не впливає на шлункову секрецію.

Фармакокінетика.

Всмоктування.

Домперидон швидко абсорбується при пероральному прийомі натще, максимальна концентрація в плазмі досягається приблизно через 30-60 хв. Низька абсолютна біодоступність перорального домперидону (приблизно 15 %) обумовлена екстенсивним метаболізмом першого проходження у стінці кишечнику та в печінці. Хоча у здорових людей біодоступність домперидону збільшується при прийомі після їди, хворим зі скаргами шлунково-кишкового характеру слід приймати домперидон за 15-30 хв до їди. Знижена кислотність шлунка зменшує абсорбцію домперидону. Біодоступність при пероральному прийомі препарату зменшуєтсься після попереднього прийому циметидину або натрію бікарбонату. При пероральному прийомі препарату після їди максимальна абсорбція дещо уповільнюється, а площа під кривою (AUC) дещо збільшується.

Розподіл.

При пероральному прийомі домперидон не акумулюється і не індукує власний обмін; максимальний рівень у плазмі через 90 хв (21 нг/мл) після двотижневого перорального прийому по 30 мг на день був майже таким же, як після прийому першої дози (18 нг/мл). Домперидон на 91–93 % зв’язується з білками плазми. Дослідження розподілу домперидону, що були проведені на тваринах за допомогою препарату, міченого радіоактивним ізотопом, показали його значний розподіл у тканинах, але низьку концентрацію в мозку. У тварин невеликі кількості препарату проникають крізь плаценту.

Метаболізм.

Домперидон швидко та екстенсивно метаболізується в печінці шляхом гідроксилювання та N-деалкілування. Дослідження метаболізму in vitro з діагностичним інгібітором показали, що CYP3A4 є головною формою цитохрому P450, залученою до N-деалкілування, а CYP3A4, CYP1A2 та CYP2E1 беруть участь у ароматичному гідроксилюванні домперидону.

Виведення.

Виведення із сечею та калом становить відповідно 31 та 66 % від пероральної дози. Виділення препарату в незміненому вигляді становить невеликий відсоток (10 % з калом та приблизно 1 % із сечею). Період напіввиведення з плазми після прийому разової дози становить 7-9 годин у здорових добровольців, але подовжений у хворих з тяжкою нирковою недостатністю.

Показання до застосування

Для полегшення симптомів епігастрального дискомфорту та печії, що іноді спостерігаються після їди, таких як відчуття переповненості шлунка, нудота, здуття живота та відрижка.

Для полегшення симптомів нудоти та блювання, що тривають менше 48 годин.

Протипоказання

Мотиліум® Лінгвальний протипоказаний:

Не слід застосовувати Мотиліум® Лінгвальний, якщо стимуляція рухової функції шлунка може бути небезпечною, наприклад, при шлунково-кишковій кровотечі, механічній непрохідності або перфорації.

Протипоказане одночасне застосування кетоконазолу, еритроміцину або інших сильнодіючих інгібіторів CYP3A4, лікарських засобів, які подовжують інтервал QT, таких як флуконазол, вариконазол, кларитроміцин, аміодарон, телітроміцин (див. розділи «Належні заходи безпеки при застосуванні» та «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

Належні заходи безпеки при застосуванні

При сумісному застосуванні препарату Мотиліум® Лінгвальний з антацидними або антисекреторними препаратами їх слід приймати після їди, а не до їди, або їх не слід приймати одночасно з препаратом Мотиліум® Лінгвальний.

Застереження. Таблетки містять аспартам. Не застосовувати пацієнтам із ризиком гіперфенілаланінемії.

Застосування з кетоконазолом. У дослідженнях взаємодії з пероральною формою кетоконазолу відзначалось подовження QT інтервалу. Хоча значення цього дослідження чітко не встановлено, слід обрати альтернативне лікування, якщо показана протигрибкова терапія кетоконазолом. (Див. розділ “Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій”).

Домперидон слід з обережністю застосовувати пацієнтам із факторами ризику пролонгації інтервалу QT, включаючи гіпокаліємію, тяжку гіпомагніємію, органічні захворювання серця, одночасний прийом лікарських засобів, які подовжують інтервал QT.

Слід враховувати наступну інформацію стосовно ризику розвитку ускладнень серцево-судинних захворювань, зумовлених лікарськими засобами, що містять домперидон:

Співвідношення ризику та користі застосування домперидону залишається сприятливим.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Дані щодо постмаркетингового застосування домперидону у вагітних жінок обмежені. Тому Мотиліум® Лінгвальний у період вагітності слід призначати лише тоді, коли це виправдовує очікувана терапевтична користь. У дослідженнях було показано, що домперидон проникає у грудне молоко. Не відомо, чи він шкодить немовляті, тому матерям, які приймають Мотиліум® Лінгвальний, варто утриматися від годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Враховуючи побічну дію з боку ЦНС, пацієнтам необхідно бути уважними при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Діти

Препарат застосовують для лікування дітей віком від 12 років і масою тіла не менше 35 кг.

Домперидон слід призначати дітям у найнижчій ефективній дозі.

Спосіб застосування та дози

Рекомендується приймати Мотиліум® Лінгвальний до їди. Якщо прийняти після їди, абсорбція лікарського засобу дещо сповільнюється. Тривалість лікування не повинна перевищувати 2 тижнів.

Для полегшення симптомів дискомфорту у шлунку після їди.

Дорослі і діти віком від 12 років і масою тіла не менше 35 кг: 1-2 таблетки по 10 мг 3-4 рази на день.

Максимальна тривалість лікування – 2 тижні.

Максимальна добова доза – 8 таблеток (80 мг)

Для полегшення симптомів нудоти та блювання.

Дорослі і діти віком від 12 років і масою тіла не менше 35 кг: 1-2 таблетки по 10 мг 3-4 рази на день.

Максимальна тривалість лікування – 48 годин.

Спосіб застосування.

Швидкорозчинні таблетки Мотиліум® Лінгвальний випускаються в блістерних упаковках (по 10 таблеток у кожній). Оскільки швидкорозчинні таблетки достатньо ламкі, з метою уникнення ушкодження їх не слід продавлювати крізь фолію. Для того, щоб дістати таблетку з блістера, необхідно зробити наступне:

Покладіть таблетку на язик. Протягом декількох секунд вона розчиниться на поверхні язика, її можна проковтнути зі слиною, не запиваючи водою.

Передозування

Симптоми. Симптомами передозування можуть бути сонливість, дезорієнтація та екстрапірамідні реакції, особливо у дітей.

Лікування. Немає специфічного антидоту для домперидону, однак у випадку передозування рекомендується застосовування активованого вугілля та ретельний нагляд лікаря за пацієнтом. Антихолінергічні препарати, препарати для лікування паркінсонізму або антигістамінні препарати з антихолінергічними властивостями можуть бути ефективними для контролю за екстрапірамідними реакціями.

Побічні ефекти

Оцінка частоти виникнення побічних реакцій: дуже часто (≥ 1/10); часто (≥ 1/100 до <1/10); нечасто (≥ 1/1000 до <1/100); рідко (≥ 1/10000 до <1/1000); дуже рідко (<1/10000), включно з ізольованими даними.

За умови дотримання рекомендацій з дозування та тривалості лікування домперидон зазвичай переноситься добре, і небажані явища виникають нечасто.

З боку імунної системи: дуже рідко – алергічні реакції, включаючи анафілаксію, анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, кропив’янку, гіперчутливість.

З боку ендокринної системи: рідко – підвищення рівня пролактину.

Психічні розлади: нервозність, роздратованість, ажитація, депресія, тривожність, зниження або відсутність лібідо.

З боку нервової системи: дуже рідко – сухість у роті, безсоння; запаморочення, спрага, судоми, млявість, головний біль, сонливість, акатазія.

З боку серцево-судинної системи: набряк, відчуття серцебиття, порушення частоти та ритму серцевих скорочень, подовження інтервалу QT (частота невідома); дуже рідко (<1/10 000) - шлуночкові аритмії.

З боку шлунково-кишкового тракту: рідко – гастроінтестинальні розлади, включаючи абдомінальний біль, регургітацію, зміну апетиту, нудоту, печію, запор; дуже рідко – короткочасні кишкові спазми, діарея.

З боку шкіри та підшкірних тканин: дуже рідко – свербіж, висипання.

З боку репродуктивної системи та молочних залоз: рідко - галакторея, гінекомастія, аменорея, набряк молочних залоз, біль у ділянці молочних залоз, порушення лактації, нерегулярний менструальний цикл.

З боку опорно-рухової системи та сполучної тканини: рідко – біль у ногах, астенія.

З боку сечовидільної системи: затримка сечі, дизурія, часте сечовипускання.

Інше: кон’юнктивіт, стоматит.

Зміни лабораторних показників: підвищення рівня АЛТ, АСТ і холестерину.

Оскільки гіпофіз знаходиться поза гематоенцефалічним бар’єром, домперидон може спричинити підвищення рівня пролактину. У поодиноких випадках така гіперпролактинемія може призводити до нейроендокринних побічних ефектів, таких як галакторея, гінекомастія та аменорея.

Екстрапірамідні побічні явища трапляються виключно у дорослих. Ці побічні реакції зникають спонтанно і повністю невдовзі після припинення лікування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Антихолінергічні препарати можуть нейтралізувати антидиспептичну дію Мотиліум® Лінгвальний.

Не слід приймати антацидні та антисекреторні препарати разом з Мотиліум® Лінгвальний, оскільки вони знижують його біодоступність після прийому внутрішньо.

Домперидон метаболізується переважно шляхом CYP3A4. Дані in vitro та дані досліджень у людей показали, що одночасне застосування лікарських засобів, які значно пригнічують цей фермент, може призвести до підвищення рівня домперидону в плазмі.

В окремих дослідженнях фармакокінетичної/фармакодинамічної взаємодії in vivo при одночасному пероральному застосуванні кетоконазолу або еритроміцину у здорових добровольців було підтверджено, що ці препарати значним чином пригнічують пресистемний метаболізм домперидону, опосередкований CYP3A4. 

При супутньому застосуванні 10 мг домперидону перорально чотири рази на добу та 200 мг кетоконазолу перорально двічі на добу, в період спостереження було відмічено подовження інтервалу QТс в середньому на 9,8 мсек; окремі значення коливалися від 1,2 до 17,5 мсек. При супутньому застосуванні 10 мг домперидону чотири рази на добу та 500 мг еритроміцину перорально тричі на добу інтервал QТс в період спостереження подовжувався в середньому на 9,9 мсек, інтервал окремих значень становив від 1,6 до 14,3 мсек. Рівноважні значення Cmax і AUC домперидону зростали приблизно втричі у кожному з цих досліджень взаємодії. У цих дослідженнях у випадку монотерапії домперидоном (10 мг перорально чотири рази на добу) інтервал QТс подовжувався в середньому на 1,6 мсек (дослідження кетоконазолу) та 2,5 мсек (дослідження еритроміцину), в той час як застосування лише кетоконазолу (200 мг двічі на добу) або еритроміцину (500 мг тричі на день) призводило до збільшення інтервалу QТс в період спостереження на 3,8 та 4,9 мсек відповідно.

Прикладами сильних інгібіторів CYP3A4, з якими не рекомендовано застосовувати Мотиліум® Лінгвальний:

*- також пролонгують інтервал QTc.

Мотиліум® Лінгвальний може поєднуватися з:

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 таблеток у блістері, по 1 або по 3 блістери у картонній упаковці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Аналоги препарата: Мотиліум-лінгвальний