Медичний порталПрепаратиММірамістин-дарниця

Мірамістин-дарниця - инструкция, аналоги

Мірамістин-дарниця Дарниця, ФФ, ЗАТ, м.Київ, Україна Украина

Мірамістин-дарниця Дарниця, ФФ, ЗАТ, м.Київ, Україна Украина

Международное название:

Myramistin

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Дарниця, ФФ, ЗАТ, м.Київ, Україна

Страна производства:

Украина

Форма выпуска:

Мірамістин-Дарниця мазь, 5 мг / г по 15 г у тубах
Мірамістин-Дарниця мазь, 5 мг / г по 1000 г в бан.
Мірамістин-Дарниця мазь, 5 мг / г по 30 г у тубах

Категория отпуска:

без рецепта

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Склад

Діюча речовина: 1 г мазі містить мірамістину (у перерахуванні на безводну речовину) 5 мг;

допоміжні речовини: динатрію едетат, макрогол 400, макрогол 1500, макрогол 6000, проксанол 268, пропіленгліколь, вода очищена.

Лікарська форма

Мазь.

Мазь білого кольору.

Назва і місцезнаходження виробника

ПРАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця". Україна, 02093, м. Київ, вул. Бориспільська, 13.

Фармакотерапевтична група

Антисептичні та дезінфекційні засоби.

Код АТС D08A J10.

Мазь Мірамістин®-Дарниця містить катіонний антисептик мірамістин, завдяки чому виявляє антимікробну дію на грампозитивну і грамнегативну, аеробну і анаеробну, спороутворюючу і аспорогенну мікрофлору у вигляді монокультур та мікробних асоціацій, включаючи госпітальні штами з полірезистентністю до антибіотиків. Препарат ефективніший щодо грампозитивних бактерій (стафілококи, стрептококи та ін.). Виявляє протигрибкову дію на аскоміцети роду Aspergillus і роду Penicillium, дріжджові (Rhodotorula rubra, Torulopsis gabrata і т. ін.) та дріжджоподібні (Candida albicans, Candida tropicalis, Candida krusei і т. ін.) гриби, на дерматофіти (Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrophytes, Trichophyton verrucosum, Trichophyton schoenleini, Trichophyton violaceum, Epidermophyton, Kaufman-Wolf, Epidermophyton floccosum, Microsporum gypseum, Microsporum canis і т. ін.), а також на інші патогенні гриби, наприклад, Pityrosporum orbiculare (Malassezia furfur) у вигляді монокультур та мікробних асоціацій, включаючи грибкову мікрофлору з резистентністю до хіміотерапевтичних препаратів.

Препарат знижує стійкість бактерій і грибів до антибіотиків. Завдяки широкому спектру антимікробної дії, мірамістин ефективно запобігає інфікуванню ран та опіків, активізуючи процеси регенерації. Препарат має виражену гіперосмолярну активність, внаслідок чого купірує ранові і перифокальні запалення, поглинає гнійний ексудат і вибірково зневоднює некротизовані тканини, сприяючи формуванню сухого струпа. При цьому мазь не ушкоджує грануляції і життєздатні клітини шкіри, не пригнічує крайову епітелізацію.

Завдяки фізико-хімічним властивостям мазевої основи, Мірамістин®-Дарниця діє не тільки на поверхневу ранову мікрофлору, але і на збудників, розташованих у тканинах, що оточують рану, тому не виключено, що незначна частина мірамістину може потрапити в системний кровотік.

Показання для застосування

Протипоказання

Індивідуальна чутливість до компонентів препарату.

Особливі застереження

Ефективність мазі Мірамістин®-Дарниця підвищується, якщо вона наноситься на ранову поверхню, попередньо промиту асептичним розчином. Наявність гнійно-некротичних мас у рані вимагає додаткової витрати мазі.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Не існує достатнього досвіду використання мазі у вагітних та жінок, які годують груддю, тому перед застосуванням препарату необхідно порадитися з лікарем.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Застосування препарату характеризується відсутністю впливу на здатність керувати автотранспортом та займатися іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що вимагають підвищеної концентрації уваги та швидкості психомоторних реакцій.

Діти

Оскільки не існує достатнього досвіду застосування мазі Мірамістин®-Дарниця для лікування дітей, її не застосовують у педіатричній практиці.

Спосіб застосування та дози

Мазь Мірамістин®-Дарниця застосовують місцево. Після стандартної обробки ран і опіків у дорослих препарат наносять безпосередньо на уражену поверхню, після чого накладають стерильну марлеву пов'язку або наносять мазь на перев'язочний матеріал, а потім на рану. Тампонами, які просочені препаратом, обережно заповнюють порожнини гнійних ран після їх хірургічної обробки. Марлеві турунди з маззю вводять у фістульні ходи.

При лікуванні гнійних ран і опіків у 1-й фазі ранового процесу препарат застосовують 1 раз на добу, у 2-й фазі – 1 раз на 1-3 доби залежно від стану рани. Доза залежить від площі ранової поверхні і ступеня гнійної ексудації. Тривалість лікування обумовлена динамікою очищення і загоювання ран. При глибокій локалізації інфекції у м'яких тканинах можливе застосування препарату разом з антибіотиками системної дії, при цьому тривалість лікування визначається терміном курсу приймання антибіотика.

При лікуванні дерматологічних захворювань у дорослих препарат наносять тонким шаром на уражені ділянки шкіри декілька разів на добу або просочують марлеву пов'язку з наступною її аплікацією на осередок ураження 1-2 рази на добу до отримання негативних результатів мікробіологічного контролю. При поширених дерматомікозах, зокрема рубромікозі, мазь можна застосовувати протягом 5-6 тижнів у комплексній терапії з гризеофульвіном або протигрибковими препаратами системної дії. При грибкових інфекціях нігтів перед початком лікування пластини нігтів відшаровують.

Передозування

Передозування препарату досі не спостерігалося. Однак при застосуванні препарату на великій рановій поверхні у великій кількості не виключається поява мірамістину у системному кровотоці, дія якого буде виявлятися, як дія катіонного детергенту і може продовжувати час кровотеч.

Лікування. Зменшення дози або припинення застосування препарату, призначення пероральних препаратів кальцію, вікасол.

Побічні ефекти

В окремих випадках, при лікуванні опіків та трофічних виразок, препарат може спричиняти відчуття легкого печіння, свербежу та почервоніння у місці нанесення. Дані симптоми минають самостійно і не потребують застосування аналгетиків та припинення застосування мазі.

Також можливий розвиток алергічних реакцій, пов’язаних з індивідуальною непереносимістю до компонентів препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Засоби, що містять аніонні ПАВ (мильні розчини), інактивують препарат. При комбінованому лікуванні рани, коли місцеве застосування мазі Мірамістин®-Дарниця поєднується із системним введенням антибіотиків, доза на курс останніх може бути зменшена.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в недоступному для дітей місці, в оригінальній упаковці, при температурі не вище 25 °С.

Упаковка

По 1000 г у банках; по 15 г і 30 г у тубах, по 1 тубі в пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Аналоги препарата: Мірамістин-дарниця