Медичний порталПрепаратиММезим-форте

Мезим-форте - инструкция, аналоги

Мезим-форте Берлін-Хемі АГ (Менаріні Груп), Німеччина Германия

Мезим-форте Берлін-Хемі АГ (Менаріні Груп), Німеччина Германия

Международное название:

Multienzymes (lipase, protease etc.)

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Берлін-Хемі АГ (Менаріні Груп), Німеччина

Страна производства:

Германия

Форма выпуска:

Мезим Форте таблетки, п / плів. обол., №20 (20х1)
Мезим Форте таблетки, п / плів. обол., №10 (10х1)
Мезим Форте таблетки, п / плів. обол., №20 (10х2)
Мезим Форте таблетки, п / плів. обол., №80 (10х8)
Мезим Форте таблетки, п / плів. обол., №80 (20х4)

Категория отпуска:

без рецепта

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Склад лікарського засобу

діюча речовина: 1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить порошку з підшлункових залоз (свиней) 93,33-107,69 мг, що має мінімальну ліполітичну активність 3500 ОД.Є.Ф., мінімальну амілолітичну активність 4200 ОД.Є.Ф., мінімальну протеолітичну активність 250 ОД.Є.Ф.;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмальгліколят (тип А), кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, тальк, гіпромелоза, азорубіновий лак (Е 122), симетикону емульсія, поліакрилату дисперсія, титану діоксид (Е 171), макрогол 6000.

Лікарська форма

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Рожеві плоскі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, циліндричної форми з майже плоско-паралельними поверхнями та скошеним краєм.

Назва та місцезнаходження виробників.

Виробництво, контроль серій:

БЕРЛІН-ХЕМІ АГ.

Місцезнаходження

Темпельхофер Вег 83, 12347 Берлін, Німеччина.

Кінцеве пакування, контроль серій, випуск серій:

БЕРЛІН-ХЕМІ АГ.

Місцезнаходження

Глінікер Вег 125, 12489 Берлін, Німеччина.

Виробництво, кінцеве пакування, контроль серій:

Менаріні - Фон Хейден ГмбХ.

Місцезнаходження

Лейпцігер Штрасе 7-13, 01097 Дрезден, Німеччина.

Фармакотерапевтична група

Поліферментні препарати. Код АТС А09А А02.

Порошок із підшлункових залоз (панкреатин) містить екскреторні ферменти підшлункової залози – ліпазу, амілазу, трипсин та хімотрипсин, що беруть участь у перетравлюванні жирів, вуглеводів та білків. Порошок із підшлункових залоз не всмоктується у травному тракті, а виводиться з калом, а більша його частина розщеплюється та денатурується в травному тракті під дією травних соків та бактерій. Вирішальним фактором його ефективності є ферментна активність ліпази, а також доля трипсину, у той час, як амілолітична активність має значення лише при терапії муковісцидозу, оскільки навіть при хронічному панкреатиті розщеплювання харчових полісахаридів відбувається без порушень. Оболонка таблетки не кишковорозчинна. При значенні рН шлункового соку нижче 4 відбувається інактивація ліполітичної активності.

Показання для застосування

Диспепсія; одночасне вживання тяжко перетравлюваної рослинної, жирної та незвичної їжі; метеоризм, пов’язаний із вищевказаними розладами; прискорення пасажу їжі в кишечнику функціонального характеру.

Протипоказання

Підвищена чутливість до панкреатичних ферментів тваринного походження, азорубінового лаку (Е 122) або до одного з компонентів лікарського засобу. Гострий панкреатит та випадки загострення хронічного панкреатиту, однак епізодичне призначення можливе у фазі затухаючого загострення при розширенні дієти, якщо є ознаки залишкового або наявного розладу функції підшлункової залози. Обтураційна непрохідність кишечнику.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Мезим® форте містить активні ферменти, які при вивільненні у ротовій порожнині, наприклад, при пережовуванні таблетки, можуть пошкодити слизову оболонку ротової порожнини з утворенням виразок, тому таблетки треба ковтати цілими.

Особливі застереження

У хворих на муковісцидоз часто спостерігаються ускладнення у вигляді кишкової непрохідності, тому при наявності симптомів, що нагадують кишкову непрохідність, слід мати на увазі вірогідність виникнення кишкових стриктур.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Застосування препарату в період вагітності та годування груддю можливе, якщо, на думку лікаря, очікуваний позитивний ефект для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Застережень немає.

Діти

Препарат застосовують дітям віком від 3 років.

Спосіб застосування та дози

Дорослі та діти віком від 3 років зазвичай приймають по 1-2 таблетки під час їди, не розжовуючи їх та запиваючи достатньою кількістю рідини, наприклад склянкою води. Залежно від виду їжі, що вживається, або від ступеня тяжкості розладу травлення під час їди з метою ферментнозамісної терапії приймають додатково 2-4 таблетки.

Доза препарату може бути змінена і встановлюється лікарем індивідуально.

Тривалість застосування лікарського засобу встановлює лікар в індивідуальному порядку. Добова доза ліпази не повинна перевищувати 15 000-20 000 ОД.Є.Ф. на кілограм маси тіла.

Передозування

Можливе посилення побічних ефектів. Під час прийому надзвичайно високих доз інших препаратів із порошку підшлункових залоз спостерігалися гіперурикемія і гіперурикозурія.

Лікування симптоматичне.

Побічні ефекти

З боку імунної системи: алергічні реакції негайного типу (шкірні висипання, чхання, сльозотеча, бронхоспазм).

З боку травного тракту: у хворих на муковісцидоз спостерігалося утворення стриктур в ілеоцекальній ділянці та висхідній частині ободочної кишки після застосування великих доз порошку з підшлункових залоз. Були повідомлення про алергічні реакції з боку травного тракту (біль у животі, нудота, діарея, зміна характеру випорожнень).

З боку нирок та сечовивідних шляхів: у хворих на муковісцидоз, особливо після застосування високих доз препарату, може збільшуватися виведення сечової кислоти із сечею, тому у цих хворих слід перевіряти її рівень у сечі для того, щоб не допустити утворення каменю.

У поодиноких випадках були повідомлення про появу таких реакцій як кропив’янка, гіперемія шкіри, свербіж, відчуття жару, тахікардія, слабкість, ангіоневротичний набряк.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Застосування лікарських засобів, що містять порошок із підшлункових залоз може призвести до зменшення всмоктування фолієвої кислоти, через що може бути потрібне її додаткове застосування.

Дія пероральних антидіабетичних засобів, таких як акарбоза та міглітол, може знижуватися при супутньому застосуванні препарату Мезим® форте.

Термін придатності

3 роки. Не застосовувати лікарський засіб після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 ºС. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 20 таблеток у блістері; по 1 або 4 блістери в картонній коробці; по 10 таблеток у блістері; по 1, або по 2, або по 8 блістерів в картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.