Медичний порталПрепаратиММетронідазол-дарниця

Метронідазол-дарниця - инструкция, аналоги

Международное название:

Metronidazole

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

ЗАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця».

Страна производства:

Украина

Форма выпуска:

Метронідазол-Дарниця супозиторії вагин. по 150 мг №10 (5х2)

Категория отпуска:

по рецепту

Похожие ТМ:

- Гравагін

- Флагил

- Трихопол

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Нет данных

Грудным детям:

Нет данных

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: metronidazole;

2-(2-метил-5-нітро-1Н-імідазол-1-іл)етанол;

Основні фізико-хімічні властивості

супозиторії білого або білого зі злегка жовтуватим відтінком кольору;

Склад

1 супозиторій містить метронідазолу 0,15 г;

допоміжні речовини: пропіленгліколь, макрогол 400, макрогол 6000, проксанол 268, цетостеариловий спирт емульгуючий.

Форма випуску

Вагінальні супозиторії.

Фармакотерапевтична група

Протимікробні та антисептичні засоби, що застосовуються в гінекології. Код АТС G01A F01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Метронідазол – протипротозойний та протимікробний засіб, похідне 5-нітроімідазолу. Механізм дії полягає в біохімічному відновленні 5-нітрогрупи внутрішньоклітинних транспортних білків анаеробних мікроорганізмів і найпростіших. Відновлена 5-нітрогрупа взаємодіє з ДНК клітини мікроорганізмів, інгібуючи синтез їх нуклеїнових кислот, що веде до загибелі бактерій. Активний відносно Trichomonas vaginalis, Entamoeba histolytica, Gardnerella vaginalis, Giardia intestinalis, Lamblia spp., а також облігатних анаеробів Bacteroides spp. (у тому числі Bacteroides fragilis, Bacteroides distasonis, Bacteroides ovatus, Bacteroides thetaiotaomicron, Bacteroides vulgatus), Fusobacterium spp., Veillonela spp., Рrevotella (P.bivia, P.buccae, P.disiens) і деяких грампозитивних мікроорганізмів (Eubacterium spp., Clostridium spp., Peptococcus spp., Peptostreptococcus spp.). Мінімальною пригнічуючою концентрацією для цих штамів є 0,125 - 6,25 мкг/мл. До метронідазолу нечутливі аеробні мікроорганізми і факультативні анаероби, але в присутності змішаної флори (аеробів і анаеробів) метронідазол діє синергічно з антибіотиками, ефективними проти звичайних аеробів. Збільшує чутливість пухлин до опромінення, стимулює репаративні процеси.

Фармакокінетика. Після інтравагінального введення піддається системній абсорбції близько 6% введеного метронідазолу, що характеризує препарат як засіб місцевого лікування. Відносна біодоступність вагінальних супозиторіїв у 2 рази нижче біодоступності одноразової дози (500 мг) піхвових таблеток метронідазолу. Менша кількість метронідазолу з вагінальних супозиторіїв, що потрапила в системний кровотік, веде до більш низьких концентрацій метронідазолу в сироватці крові, що приводить до меншого числа побічних ефектів під час курсу лікування. При системній дії може проникати в грудне молоко і більшість тканин, проникає через гематоенцефалічний бар’ер і плаценту. Зв’язок з білками плазми крові становить менше 20%. Метронідазол, що потрапив у системний кровотік, метаболізується в печінці через гідроксилювання, окислення і глюкуронування. Активність основного метаболіту метронідазолу 2-оксиметронідазолу становить 30% активності вихідної сполуки. Час досягнення максимальної концентрації в плазмі крові (Cmax = 237 нг/мл) вагінальних супозиторіїв становить 6 - 12 год 60 - 80 % метронідазолу, що потрапив в системний кровотік, виводиться нирками (20% цієї кількості – в незміненому вигляді), 6 - 15% – кишечником.

Показання для застосування

Урогенітальний трихомоніаз (у тому числі уретрит, вагініт), бактеріальний вагіноз різної етіології, підтверджений клінічними і мікробіологічними даними.

Спосіб застосування та дози

Супозиторії Метронідазол-Дарниця застосовують місцево при інтравагінальному введенні.

Призначають по одному супозиторію 2 рази на добу (вранці і перед сном) протягом 7 - 10 днів. Перед застосуванням супозиторій необхідно змочити кип'яченою водою і потім ввести глибоко у піхву (бажано в положенні лежачи).

При виникненні необхідності препарат може бути застосований у дітей у тих же дозах.

Побічна дія

Алергічні реакції: кропив’янка, шкірний висип.

Системні ефекти: зміна смакових відчуттів, включаючи "металічний" присмак, запаморочення, головний біль, сухість у роті, нудота, блювання, анорексія, спастичні болі в черевній порожнині, запор або діарея, забарвлення сечі в темний колір, лейкопенія або лейкоцитоз.

Місцеві реакції: відчуття печіння або подразнення статевого члена у статевого партнера, відчуття печіння або прискореного сечовипускання, вульвіт (свербіж, пекучий біль або гіперемія слизової оболонки в ділянці зовнішніх статевих органів).

Після припинення лікування препаратом можливий розвиток кандидозу піхви.

Протипоказання

Гіперчутливість до компонентів препарату і до похідних нітроімідазолу, лейкопенія (в тому числі в анамнезі). Порушення координації рухів, органічні ураження центральної нервової системи (в тому числі епілепсія). Печінкова недостатність (у випадку застосування великих доз), I триместр вагітності, період годування груддю.

З обережністю необхідно застосовувати препарат при вагітності (II-III триместри) і захворюваннях крові.

Передозування

Через низьку біодоступність і практичну відсутність системних ефектів передозування є малоймовірним.

Особливості застосування

Терапію краще починати на початку менструального циклу (по можливості раніше). Жінки у період менопаузи можуть починати лікування в будь-який час. Бажано уникати спринцювань.

Лікування супозиторіями треба проводити у комплексі з пероральним прийомом таблеток метронідазолу.

Рекомендується одночасне лікування статевих партнерів. При лікуванні трихомонадного вагініту у жінок необхідно утримуватись від статевих контактів. При вагініті, спричиненому Trichomonas vaginalis, доцільним є одночасне лікування статевого партнера метронідазолом для перорального прийому.

У випадку застосування препарату разом з метронідазолом для перорального прийому, особливо при повторному курсі, необхідний контроль картини периферичної крові через можливу появу лейкопенії. В період лікування необхідно утриматися від вживання алкогольних напоїв через можливий розвиток дисульфірамоподібної реакції – спастичного болю в животі, нудоти, блювання, головного болю, раптового припливу крові до обличчя.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Як і дисульфірам, метронідазол викликає непереносимість етанолу. Одночасне застосування з дисульфірамом може призвести до розвитку різних неврологічних симптомів (не рекомендується застосовувати метронідазол хворим, які приймали дисульфірам протягом останніх двох тижнів). Посилює дію непрямих антикоагулянтів (варфарину), не рекомендується сполучати препарат з недеполяризуючими міорелаксантами (векуронієм). При одночасному прийомі з препаратами літію може підвищуватися концентрація останнього в плазмі крові. Фенобарбітал прискорює метаболізм метронідазолу за рахунок індукції мікросомальних ферментів печінки; циметидин його знижує, що може призвести до підвищення його концентрації у сироватці крові й збільшенню ризику розвитку побічних явищ. Препарат може посилювати антикоагулянтний ефект кумарину.

Умови та термін зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці, в оригінальній упаковці, при температурі від 8 °С до 15 °С.

Термін придатності – 2 роки.

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка

По 5 супозиторіїв у контурній чарунковій упаковці; по 2 контурні чарункові упаковки в пачці.

Виробник

ЗАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця».

Адреса

Україна, 02093, м. Київ, вул. Бориспільська, 13.

Аналоги препарата: Метронідазол-дарниця