Медичний порталПрепаратиЛЛонгідаза

Лонгідаза - инструкция, аналоги

Лонгідаза Петровакс Фарм, НВО, ТОВ, Російська Федерація Россия

Лонгідаза Петровакс Фарм, НВО, ТОВ, Російська Федерація Россия

Международное название:

Hyaluronidase

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Петровакс Фарм, НВО, ТОВ, Російська Федерація

Страна производства:

Россия

Форма выпуска:

Лонгідаза порошок ліофіл. д / приг. р-на д / ін. по 3000 мо у флак. №5
Лонгідаза порошок ліофіл. д / приг. р-на д / ін. по 3000 мо в амп. №5
Лонгідаза порошок ліофіл. д / приг. р-на д / ін. по 1500 мо в амп. №5
Лонгідаза порошок ліофіл. д / приг. р-на д / ін. по 1500 мо у флак. №5

Категория отпуска:

по рецепту

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Нет данных

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Нет данных

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: кон’югат гіалуронідази (лідази) з активованим сополімером N - окису полі- 1,4 - етиленпіперозину і (N - карбоксіетил) - 1,4 етиленпіперазину (аналог поліоксидонію);

Основні фізико-хімічні властивості

пориста гігроскопічна маса білого кольору або білого кольору з жовтуватим відтінком;

Склад

1 ампула або флакон містить лонгідазу з гіалуронідазною активністю 1500 МО або 3000 МО;

допоміжні речовини: манітол.

Форма випуску

Порошок ліофілізований для приготування розчину для ін’єцій.

Фармакотерапевтична група

Інші лікарські засоби. Ферменти. ATC: V03AX.

Фармакологічні властивості

Лонгідаза має ферментативну протеолітичну (гіалуронідазну) активність пролонгованої дії, а також імуномодулючі, антиоксидантні і протизапальні властивості.

Пролонгована дія ферменту досягається ковалентним зв'язуванням ферменту з фізіологічно активним високомолекулярним носієм (активованим похідним N-оксиду поли-1,4-етиленпіперазину, аналогом поліоксидонію), що має власну фармакологічну активність, а саме: спричиняє імуномодулюючу, детоксикуючу та антиоксидантну дію. Ковалентний зв'язок значно збільшує стійкість ферменту до денатуруючих впливів та дії інгібіторів: ферментативна активність Лонгідази зберігається при нагріванні до 37°С протягом 20 діб, у той час як нативна гіалуронідаза в таких же умовах втрачає свою активність протягом доби.

Ковалентний зв'язок у препараті Лонгідаза забезпечує одночасну локальну присутність гідролітичного ферменту і носія, здатного зв'язувати вивільнювані інгібітори ферменту і стимулятори синтезу колагену (іони заліза, міді, гепаринів та ін.). Завдяки зазначеним властивостям Лонгідаза має не тільки здатність деполімеризувати матрикс сполучної тканини у фіброзно-гранулематозних утвореннях, але і пригнічувати зворотну регуляторну реакцію, спрямовану на синтез компонентів сполучної тканини.

Специфічним субстратом тестикулярної гіалуронідази є глікозаміноглікани (гіалуронова кислота, хондроітин, хондроітин-4-сульфат, хондроїтин-6-сульфат), що складають основу матриксу сполучної тканини. Внаслідок деполімеризації (розриву зв'язку між С1 ацетилглюкозаміну та С4 глюкуронової або індуронової кислоти) під впливом гіалуронідази глікозаміноглікани втрачають свої основні властивості: в'язкість, здатність зв'язувати воду, іони металів, утруднюється формування колагенових білків у волокна, збільшується проникність тканинних бар'єрів, полегшується рух рідини в міжклітинному просторі, збільшується еластичність сполучної тканини, що виявляється в зменшенні набряклості тканини, сплощенні фляків, збільшенні рухливості суглобів, зменшенні контрактур і їх попередженні, зменшенні спайкового процесу.

Лонгідаза послабляє плин гострої фази запалення, регулює (підвищує або знижує в залежності від вихідного рівня) синтез медіаторів (інтерлейкіну-1 і фактора некрозу пухлини), підвищує резистентність організму до інфекції і гуморальну імунну відповідь.

Лонгідаза не має антигенних властивостей, мітогенної, поліклональної активності, не спричиняє аллергізуючої, мутагенної, ембріотоксичної, тератогенної і канцерогенної дії.

Фармакокінетика

При парентеральному введенні препарат швидко всмоктується в системний кровоток і досягає максимальної концентрації в крові через 20-25 хв, характеризується високою швидкістю розподілу в організмі. Період напіврозподілу (α-фаза) - приблизно 0,5 год, період напіввиведення (β-фаза) при різних шляхах введення від 42 до 84 год. Виводиться переважно нирками. В організмі гіалуронідаза піддається гідролізу, а носій деструктурує до низькомолекулярних з'єднань (олігомерів), що виводяться нирками.

Препарат проникає в усі органи і тканини, у тому числі проходить через гематоенцефалічний та гематоофтальмічний бар'єри. Не кумулює.

Показання для застосування

Препарат застосовують у складі комплексної терапії при захворюваннях, що супроводжуються гіперплазією сполучної тканини, а саме:

1. в урології, гінекології, пульмонології, при розвитку запалення за інтерстиціальним типом:

2. в ортопедії, хірургії, дерматології;

3. для збільшення біодоступності лікарських і діагностичних препаратів.

Спосіб застосування та дози

Препарат застосовують підшкірно (поблизу місця ураження або під рубцево-змінені тканини) або внутрішньом’язово в дозі 3000 МО курсом від 5 до 15 введень (залежно від тяжкості захворювання) з інтервалом між ін’єкціями від 3 до 10 днів.

Способи застосування вибираються лікарем залежно від діагнозу, клінічного плину і тяжкості захворювання, віку хворого.

При необхідності рекомендується провести повторний курс через 2-3 місяці. У разі лікування захворювань, що супроводжуються тяжким хронічним продуктивним процесом у сполучній тканині, рекомендується після стандартного курсу тривала підтримуюча терапія Лонгідазою 3000 МО з інтервалом між ін’єкціями 10-14 днів.

Для збільшення біодоступності лікарських препаратів рекомендується застосовувати дозу 1500 МО.

Для внутрішньом'язового, підшкірного або внутрішньошкірного введення вміст ампули розчиняють у 1,5-2,0 мл 0,25% або 0,5% розчину прокаїну. У випадку непереносимості прокаїну препарат розчиняють 0,9% розчином натрію хлориду або водою для ін'єкцій. Для електрофореза розчин готують на дистильованій воді, для інгаляцій - на 0,9% розчині натрію хлориду.

Приготовлений розчин для парентерального введення збереженню не підлягає.  

Не вводити внутрішньовенно.

Рекомендовані схеми лікування та профілактики.

Для профілактики спайкової хвороби та грубого рубцювання після оперативних втручань на органах черевної порожнини та малого тазу внутрішньом’язово в дозі 3000 МО 1 раз у 3 дні курсом 5 ін’єкцій. При необхідності застосування препарату Лонгідаза потрібно продовжити загальним курсом до 10 ін’єкцій при введенні 1 раз у 5 днів.

Для лікування

у гінекології:

спайкового процесу у малому тазі при запальних захворюваннях внутрішніх статевих органів - внутрішньом’язово в дозі 3000 МО 1 раз на 3-5 днів курсом 10-15 ін’єкцій;

трубно-перитонеального безпліддя – внутрішньом’язово в дозі 3000 МО загальним курсом до 15 ін’єкцій: перші 5 ін’єкцій 1 раз на 3 дні, далі - 1 раз на 5 днів;

в урології:

хронічного простатиту – внутрішньом’язово в дозі 3000 МО 1 раз на 5 днів курсом до 10-15 ін’єкцій;

інтерстиціального циститу – внутрішньом’язово в дозі 3000 МО 1 раз на 5 днів курсом до 10 ін’єкцій;

у хірургії:

спайкової хвороби після оперативних втручань на органах черевної порожнини –внутрішньом’язово в дозі 3000 МО 1 раз на 3-5 днів курсом від 10 до 15 ін’єкцій;

рани, що довгий час не загоюються – внутрішньом’язово в дозі 3000 МО 1 раз на 5 днів курсом від 5-10 ін’єкцій;

у дерматовенерології, косметології:

обмеженої склеродермії – внутрішньом’язово по 3000-4500 МО 1 раз на 3-5 днів курсом до 20 ін’єкцій. Дозу і курс підбирають індивідуально, залежно від клінічного перебігу, стадії, локалізації захворювання й індивідуальних особливостей пацієнта;

келоїдних, гіпертрофічних рубців та рубців, що формуються після піодермії, опіків, операцій, травм: внутрішньорубцеве або підшкірне введення поблизу місця ураження 1 раз на 3 дні курсом до 15 ін’єкцій в дозі 3000-4500 МО.

Об’єм розведення препарату Лонгідаза вибирає лікар залежно від кількості точок введення. При необхідності курс потрібно подовжити за схемою 1 раз на 5 днів до 25 ін’єкцій. Залежно від площі ураження шкіри, давності утворення рубця можливе чередування підшкірного та внутрішньом’язового введення 1 раз на 5 днів у дозі 3000 МО курсом до 20 ін’єкцій.

у пульмонології та фтизіатрії:

пневмосклерозу – внутрішньом’язово по 3000 МО 1 раз на 5 днів курсом 10 ін’єкцій;

фіброзуючого альвеоліту – внутрішньом’язово у дозі 3000 МО 1 раз на 5 днів курсом 15 ін’єкцій, далі – підтримуюча терапія 1 раз на 10 днів загальним курсом до 25 введень;

туберкульозу – внутрішньом’язово у дозі 3000 МО 1 раз на 5 днів курсом до 25 ін’єкцій; залежно від клінічної картини та тяжкості захворювання можлива тривала терапія (від 6 місяців до 1 року у дозі 3000 МО 1 раз на 10 днів);

в ортопедії:

контрактури суглобів – підшкірно поблизу місця ураження у дозі 3000 МО 1 раз на 3 дні курсом від 5 до 15 ін’єкцій;

артрозів, анкілозуючого спондилоартриту – підшкірно поблизу місця ураження у дозі 3000 МО 1 раз на 3 дні курсом до 15 ін’єкцій, при необхідності лікування можна подовжити ін’єкціями 1 раз на 5 днів. Тривалість підтримуючої терапії вибирає лікар в залежно від тяжкості захворювання;

гематом – підшкірно поблизу місця ураження в дозі 3000 МО 1 раз на 3 дні курсом до 5 ін’єкцій;

для збільшення біодоступності: при спільному підшкірному або внутрішньом’язовому введенні з діагностичними або лікарськими препаратами (антибіотики, хіміопрепарати, анестетики тощо) Лонгідазу вводять за 10-15 хвилин в дозі 1500 МО тим же способом і в теж саме місце, що і основний препарат.

Побічна дія

Біль у місці введення, рідко алергійні реакції. В окремих пацієнтів можливі місцеві реакції, що виражаються в розвитку гіперемії шкіри і припухлості тканини в місці введення. Усі реакції вщухають через 48-72 год.

Протипоказання

Підвищена індивідуальна чутливість. Злоякісні новоутворення. Вагітність. Дитячий вік до 12 років (ефективність і безпечність не вивчались).

Передозування

При застосуванні у призначених дозах випадки передозування не відмічалися.

Особливості застосування

З обережністю призначають препарат при гострій нирковій недостатності та легеневих кровотечах.

Препарат не слід вводити в зону інфекції, гострого запалення, пухлини.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Підвищує біодоступність лікарських засобів, прискорює настання аналгезії при введенні місцевих анестетиків.

Умови та термін зберігання

Зберігати в сухому, захищеному від світла, недоступному для дітей місці, при температурі не вище +15°С. Термін придатності - 2 роки.

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка

Ампули або флакони з нейтрального скла, що містять 1500 МО або 3000 МО Лонгідази. По 5 ампул або флаконів у контурній чарунковій упаковці у картонній коробці.

Виробник

ТОВ “НВО Петровакс Фарм”.

Адреса

Російська Федерація, 115598, м. Москва, вул. Загор’ївська, 10, корп. 4;

тел./факс: (095) 329-18-17; 117-81-55; 117-77-11.

Аналоги препарата: Лонгідаза

Совпадает код АТС и состав:

- Гомеовокс

- Лонгідаза супозиторії