Логест - инструкция, аналоги

Логест Дельфарм Лілль С.А.C., Франція/Delpharm Lille S.A.S., France. Франция

Логест Дельфарм Лілль С.А.C., Франція/Delpharm Lille S.A.S., France. Франция

Международное название:

Comb drug

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Дельфарм Лілль С.А.C., Франція/Delpharm Lille S.A.S., France.

Страна производства:

Франция

Форма выпуска:

Логест таблетки, п/о, №21

Категория отпуска:

по рецепту

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Да

Разрешен в США:

Да

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Зміст інструкції

Склад

діючі речовини: 1 таблетка, вкрита оболонкою, містить етинілестрадіолу 20 мкг і гестодену 75 мкг;

допоміжні речовини: лактоза, моногідрат; крохмаль кукурудзяний; повідон; магнію стеарат; сахароза; поліетиленгліколь; кальцію карбонат; тальк; віск неіонний емульгований.

Лікарська форма

Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група

Гормони статевих залоз та препарати, які застосовують при патології статевої сфери. Гормональні контрацептиви для системного застосування.

Код АТС G03A А10.

Показання

Контрацепція.

Протипоказання

Комбіновані оральні контрацептиви (КОК) не можна застосовувати при наявності хоча б одного з нижчезазначених станів або захворювань. Якщо будь-який із цих станів або захворювань виникає вперше при застосуванні КОК, прийом препарату слід негайно припинити.

Логест® протипоказаний для прийому одночасно з лікарськими засобами, що містять звіробій.

Спосіб застосування та дози

Як приймати препарат Логест®

Таблетки слід приймати щодня згідно з порядком, зазначеним на блістері, приблизно в один і той же час, запиваючи невеликою кількістю рідини. Препарат приймають по 1 таблетці на добу упродовж 21 дня поспіль. Застосування таблетки з кожної наступної упаковки слід розпочинати після закінчення 7-денної перерви у прийомі препарату. Менструальна кровотеча зазвичай починається через 2-3 дні після прийому останньої таблетки і може продовжуватися після початку прийому наступного блістера.

Як починати прийом препарату Логест®

Приймання таблеток слід розпочинати у перший день природного циклу (тобто у перший день менструальної кровотечі).

Бажано розпочати прийом таблеток препарату Логест® наступного дня після приймання останньої гормонвмісної таблетки попереднього КОК, але не пізніше наступного дня після перерви у прийманні таблеток або після приймання таблеток плацебо попереднього КОК. У випадку застосування контрацептивного вагінального кільця або трансдермального пластиру слід розпочати приймати препарат Логест® у день видалення засобу, але не пізніше дня, коли необхідне наступне застосування цих препаратів.

Можна розпочати прийом препарату Логест® у будь-який день після припинення приймання «міні-пілі» (у випадку імпланта або внутрішньоматкової системи – у день їх видалення, у випадку ін'єкції - замість наступної ін'єкції). Однак у всіх випадках рекомендується додатково використовувати бар'єрний метод контрацепції протягом перших 7 днів приймання препарату.

Можна розпочинати прийом препарату Логест® одразу ж. У такому випадку немає необхідності застосовувати додаткові засоби контрацепції.

У випадку годування груддю див. розділ «Застосування у період вагітності або годування груддю».

Оскільки у постнатальному періоді підвищується ризик тромбоемболії, рекомендується розпочинати застосування препарату Логест® не раніше 21-28-го дня після пологів або аборту у ΙΙ триместрі вагітності. При пізнішому початку застосування таблеток рекомендується додатково використовувати бар'єрний метод контрацепції протягом перших 7 днів приймання таблеток. Якщо статевий акт уже відбувся, то перед початком застосування препарату слід виключити можливу вагітність або дочекатися настання першої менструації.

Що робити у випадку пропуску приймання таблетки

Пропуск прийому таблетки збільшує ризик вагітності.

Надійність контрацепції може знижуватися у випадку пропуску прийому таблеток, зокрема, якщо такий пропуск збільшує проміжок часу між останньою таблеткою поточного блістера та першою таблеткою наступного блістера.

Якщо запізнення у прийманні таблетки не перевищує 12 годин, протизаплідна дія препарату не знижується. Пропущену таблетку треба прийняти одразу, як тільки це з'ясувалося. Наступну таблетку з цієї упаковки необхідно приймати у звичний час.

Якщо запізнення з прийманням забутої таблетки перевищує 12 годин, контрацептивний захист може знизитися. У такому разі можна керуватися двома основними правилами:

1. Перерва у прийманні таблеток ніколи не може становити більше 7 днів.

2. Адекватне пригнічення системи гіпоталамус-гіпофіз-яєчники досягається безперервним прийманням таблеток протягом 7 днів.

Відповідно до цього у повсякденному житті слід керуватися нижчезазначеними рекомендаціями:

§ 1-й тиждень

Слід прийняти останню пропущену таблетку якомога швидше, навіть якщо доведеться прийняти дві таблетки одночасно. Після цього продовжують приймати таблетки у звичний час. Крім того, протягом наступних 7 днів слід використовувати бар'єрний метод контрацепції, наприклад, презерватив. У разі, якщо у попередні 7 днів відбувся статевий акт, слід враховувати можливість настання вагітності. Чим більше таблеток пропущено і чим ближче перерва у прийманні препарату, тим більший ризик вагітності.

§ 2-й тиждень

Слід прийняти останню пропущену таблетку якомога швидше, навіть якщо доведеться прийняти дві таблетки одночасно. Після цього продовжувати приймати таблетки у звичний час. За умови правильного приймання таблеток протягом 7 днів перед пропуском, немає необхідності використовувати додаткові протизаплідні засоби. В іншому разі або при пропуску більше ніж однієї таблетки рекомендується додатково використовувати бар'єрний метод контрацепції протягом 7 днів.

§ 3-й тиждень

Ризик зниження надійності зростає при наближенні перерви у застосуванні таблеток. Однак при дотриманні схеми застосування таблеток можна уникнути зниження контрацептивного захисту. Якщо дотримуватися одного з нижченаведених варіантів, то не виникне необхідності використання додаткових контрацептивних засобів за умови правильного приймання таблеток протягом 7 днів до пропуску. Якщо це не так, рекомендується дотримуватися першого з нижченаведених варіантів і використовувати додаткові застережні методи протягом наступних 7 днів.

Якщо після пропуску у застосуванні таблеток немає очікуваної менструації протягом першої нормальної перерви в прийманні препарату, то необхідно виключити вагітність.

Рекомендації у випадку розладів з боку шлунково-кишкового тракту

Виникнення порушень у роботі травної системи у вигляді блювання чи діареї протягом 3-4 годин після прийому препарату може призвести до тимчасової неефективності методу у результаті зниження всмоктування гормонів та викликати необхідність виконання дій, рекомендованих у випадку пропуску протягом менше

12 годин. Необхідно прийняти активну таблетку з іншого блістера. Якщо такі випадки повторюються протягом кількох днів, необхідно виконувати рекомендації, передбачені для випадку пропуску протягом більше 12 годин. У випадку тривалих порушень слід застосовувати інший надійний метод контрацепції.

Побічні реакції

Під час прийому КОК спостерігалися перелічені нижче побічні реакції.

Щодо тяжких побічних реакцій, у тому числі венозних та артеріальних тромбо-емболічних ускладнень, цереброваскулярних ускладнень, зміни толерантності до глюкози або впливу на периферичну резистентність до інсуліну, пухлин печінки (доброякісних та злоякісних), порушень функції печінки, хлоазм див. також розділ «Особливості застосування».

Прийом будь-якого КОК підвищує ризик виникнення венозних та артеріальних тромбоемболічних ускладнень. Інформацію про ризик відповідно до типу КОК див. у розділі «Особливості застосування».

Побічними ефектами, про які пацієнтки повідомляли найчастіше (> 10 %) протягом клінічних досліджень III фази та під час постмаркетингового спостереження, були головні болі, включаючи мігрені, а також кров’янисті/мажучі виділення.

Інші побічні реакції, пов’язані із застосуванням КОК, див. у таблиці нижче.

Повідомлялось про виникнення або загострення зазначених нижче захворювань при використанні КОК, однак їх взаємозв’язок із застосуванням КПК остаточно не доведено:

жовтяниця та/або свербіж, пов’язаний з холестазом;

утворення жовчних каменів;

порфірія;

системний червоний вовчак;

гемолітико-уремічний синдром;

хорея Сиденгама;

герпес вагітних;

втрата слуху, пов’язана із отосклерозом,

хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт, рак шийки матки.

У жінок, які застосовують КОК, незначно вища частота діагностики раку молочної залози порівняно з жінками, які не застосовують КОК. Оскільки рак молочної залози у жінок молодше 40 років зустрічається рідко, збільшення частоти раку молочної залози у жінок, що використовують КОК, є незначним порівняно із загальним ризиком раку молочної залози. Причинний взаємозв’язок з прийомом КОК невідомий. Для отримання додаткової інформації див розділи «Протипоказання» та «Особливості застосування».

Передозування

Про серйозні негативні ефекти внаслідок передозування не повідомлялося. Можуть спостерігатися такі симптоми передозування: нудота, блювання, а у молодих дівчат - незначна кровотеча із піхви. Жодних антидотів не існує, лікування симптоматичне.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Препарат протипоказаний у період вагітності. У разі настання вагітності при застосуванні препарату Логест® його приймання необхідно припинити. Проте результати епідеміологічних досліджень не вказують на підвищення ризику появи вроджених вад у дітей, які народились у жінок, які приймали КОК до вагітності, так само як і на існування тератогенної дії при ненавмисному застосуванні КОК у ранні терміни вагітності.

КОК можуть впливати на лактацію, оскільки внаслідок їхньої дії може зменшуватися продукування грудного молока, а також змінюватись його склад. Зважаючи на це, КОК не рекомендується приймати у період годування груддю. Діючі речовини, що входять до складу препарату, та/або їхні метаболіти у невеликих кількостях проникають у грудне молоко, хоча немає даних, що це негативно впливає на здоров’я немовляти.

Якщо жінка бажає годувати груддю, має бути підібрано інший засіб контрацепції.

Діти

Препарат показаний для застосування за призначенням лікаря тільки після настання регулярної менструації.

Особливості застосування

Наявність у жінки одного з симптомів або факторів ризику, вказаних нижче, є приводом для ретельної оцінки співвідношення користь/ризик перед прийняттям рішення щодо застосування орального контрацептива.

У випадку погіршення стану, загострення або появи вказаних нижче симптомів або факторів ризику жінкам рекомендується проконсультуватися зі своїм лікарем, який прийме рішення стосовно того, чи потрібно перервати прийом орального контрацептива.

Циркуляторні порушення

На підставі результатів епідеміологічних досліджень виявлено зв’язок між застосуванням КОК та підвищенням ризику виникнення венозних та артеріальних тромботичних та тромбоемболічних захворювань, таких як інфаркт міокарда, тромбоз глибоких вен, емболія легеневої артерії та цереброваскулярні явища. Дані явища виникають рідко.

Ризик виникнення венозної тромбоемболії є найвищим протягом першого року застосування КОК. Цей підвищений ризик спостерігається після того, як вперше чи повторно (після 4 тижнів або більшої перерви в прийомі) розпочато прийом одного і того ж чи іншого КПК. Дані, отримані з великого проспективного 3-х когортного дослідження свідчать про те, що підвищений ризик спостерігається в основному протягом перших 3 місяців.

У жінок, які приймають оральні контрацептиви з низькою дозою естрогену (що містять менше 50 мкг етинілестрадіолу) і в яких на початку лікування не було виявлено підвищеної загрози венозної тромбоемболії, епідеміологічними дослідженнями встановлено:

частота виникнення венозної тромбоемболії становила приблизно від 20 випадків на 100000 років-жінок (для жінок, які приймали КОК з левоноргестрелом),

до 40 випадків на 100000 років-жінок (для жінок, які приймали КОК з дезогестрелом або гестоденом). Серед жінок, які не застосовували гормональну контрацепцію, цей ризик становить від 5 до 10 випадків на 100000 років-жінок та 60 випадків на 100000 вагітностей. ВТЕ може загрожувати життю або призводити до летальних наслідків (у 1-2 % випадків ВТЕ).

ВТЕ, що проявляеться як тромбоз глибоких вен та/або емболія легеневої артерії, може виникати під час використання будь-яких КОК.

Надзвичайно рідко повідомлялося про виникнення тромбозу в інших кровоносних судинах, наприклад, артеріях і венах печінки, нирок, мезентеріальних судинах, судинах головного мозку або сітківки у жінок, які застосовують КОК. Не існує єдиної думки щодо зв’язку між виникненням таких захворювань і застосуванням гормональних контрацептивів.

Симптомами тромбозу глибоких вен можуть бути: однобічний набряк ноги або ділянки уздовж вени на нозі; біль або підвищена чутливість у нозі, що може відчуватися тільки при стоянні або ходьбі, відчуття жару в ураженій нозі; почервоніння або зміна кольору шкіри на нозі.

Симптомами емболії легеневої артерії можуть бути: раптова задишка нез’ясованої етіології або прискорене дихання; раптовий кашель, можливо з кров’ю; раптовий біль у грудях, що може посилюватися при глибокому диханні; тривожний стан; важке головокружіння або запаморочення; швидке або нерегулярне серцебиття. Деякі з цих симптомів (наприклад, задишка, кашель) є неспецифічними або можуть бути неправильно інтерпретовані як більш поширені або менш тяжкі явища (наприклад, інфекції дихальних шляхів).

Артеріальне тромбоемболічне явище може включати цереброваскулярний розлад, оклюзію судин або інфаркт міокарда. Симптомами цереброваскулярного розладу можуть бути: раптове оніміння обличчя, руки або ноги, особливо одностороннє; раптова сплутаність свідомості, порушення мовлення або розуміння; раптове погіршення зору одного або обох очей; раптове порушення ходьби, запаморочення, втрата рівноваги або координації; раптовий, сильний або тривалий головний біль без визначеної причини; втрата свідомості або зомління з судомами або без них. Інші симптоми оклюзії судин можуть включати: раптовий біль, набряк або легке посиніння кінцівки; «гострий» живіт.

Симптомами інфаркту міокарда можуть бути: біль, дискомфорт, відчуття стиснення, тяжкість, відчуття стиснення або тяжкості у грудях, руці або нижче грудини; дискомфортне відчуття, що віддає у спину, щелепу, горло, руку, шлунок; відчуття переповнення шлунка, нетравлення або ядухи; посилене потовиділення, нудота, блювання або запаморочення; надзвичайна слабкість, тривожний стан або задишка; швидке або нерегулярне серцебиття.

Артеріальні тромбоемболічні явища можуть загрожувати життю або призводити до летальних наслідків.

Фактори, що підвищують ризик виникнення артеріальних або венозних тромботич-них/тромбоемболічних явищ або порушень мозкового кровообігу :

Необхідно брати до уваги підвищення ризику розвитку тромбоемболії у післяпологовому періоді.

Наявність серйозного фактора або кількох факторів ризику щодо венозного або артеріального тромбозу також є протипоказанням. Може бути розглянута можливість лікування антикоагулянтами. У випадку виникнення симптому, характерного для тромбозу, жінкам, які приймають оральні контрацептиви, рекомендується проконсультуватися зі своїм лікарем. У випадку виникнення тромбозу або підозри на нього оральна контрацепція має бути перервана. Унаслідок тератогенних ефектів антикоагулянтів (а саме - похідних кумарину) слід застосовувати інший відповідний метод контрацепції.

До інших захворювань, які можуть бути асоційовані з циркуляторними розладами, належать: цукровий діабет; системний червоний вовчак; гемолітико-уремічний синдром; хронічні запальні захворювання кишечнику (хвороба Крона або виразковий коліт) та серпоподібно-клітинна анемія.

Підвищення частоти випадків виникнення мігрені або її посилення під час застосування КОК (що може бути передвісником порушення мозкового кровообігу) може потребувати термінового припинення застосування КОК.

Біохімічні показники, які можуть бути використані для визначення спадкової або набутої схильності до венозних або артеріальних тромбозів, включають: резистентність до активованого протеїну С (АРС), гіпергомоцистеїнемію, дефіцит антитромбіну ІІІ, дефіцит протеїну С, дефіцит протеїну S, наявність антифосфоліпідних антитіл (антикардіоліпінові антитіла, вовчаковий антикоагулянт). Аналізуючи співвідношення ризик/користь, лікар повинен враховувати той факт, що адекватне лікування захворювання може знижувати пов’язаний з ним ризик виникнення тромбозів, а також і те, що ризик виникнення тромбозів, асоційованих з вагітністю, вищий, ніж при використанні низькодозованих КОК (<0,05 мг етинілестрадіолу).

Онкологічні захворювання

Найважливішим фактором ризику розвитку раку шийки матки є персистенція папіломавірусу. Результати деяких епідеміологічних досліджень указують на додаткове підвищення ризику розвитку раку шийки матки при довготривалому застосуванні КОК (>5 років), проте це твердження залишається суперечливим, оскільки остаточно не з’ясовано, наскільки результати досліджень враховують супутні фактори ризику, наприклад, скринінг стану шийки матки та статеву поведінку, включаючи використання бар’єрних методів контрацепції.

Метааналіз на підставі 54 епідеміологічних досліджень указує на незначне підвищення відносного ризику (ВР = 1,24) розвитку раку молочної залози у жінок, які застосовують КОК. Цей підвищений ризик поступово зникає протягом 10 років після закінчення застосування КОК. Оскільки рак молочної залози у жінок віком до 40 років зустрічається рідко, збільшення кількості випадків діагностики раку молочної залози у жінок, які застосовують нині або нещодавно застосовували КОК, є незначним щодо рівня загального ризику раку молочної залози. Результати цих досліджень не надають доказів існування причинного взаємозв’язку. Підвищення ризику може бути обумовлене як більш ранньою діагностикою раку молочної залози у жінок, які застосовують КОК, так і біологічною дією КОК або поєднанням обох факторів. Відмічено тенденцію, що рак молочної залози, виявлений у жінок, які будь-коли приймали КОК, клінічно менш виражений, ніж у тих, які ніколи не застосовували КОК.

У поодиноких випадках у жінок, які застосовують КОК, спостерігалися доброякісні, а ще рідше – злоякісні пухлини печінки, що в окремих випадках призводили до небезпечної для життя внутрішньочеревної кровотечі. У випадку виникнення скарг на сильний біль в епігастральній ділянці, збільшення печінки або наявності ознак внутрішньочеревної кровотечі при диференційній діагностиці слід враховувати можливість наявності пухлини печінки при застосуванні КОК.

Злоякісні новоутворення можуть бути небезпечними для життя та призводити до летальних наслідків.

Застосування оральних контрацептивів з більш високою дозою естрогенів (50 мкг етинілестрадіолу) знижує ризик раку ендометрія та яєчників. Це дані, очікується, мають бути підтверджені і для низькодозових оральних контрацептивів.

Інші стани

Жінки з гіпертригліцеридемією або сімейним анамнезом відносно цього порушення становлять групу ризику розвитку гострого панкреатиту при застосуванні КОК.

Хоча повідомлялося про незначне підвищення артеріального тиску у багатьох жінок, які приймають КОК, клінічно значуще підвищення артеріального тиску є рідкісним явищем. Проте, якщо тривала клінічно виражена артеріальна гіпертензія виникає під час застосування КОК, то буде слушним відмінити КОК та лікувати гіпертензію. Якщо це доцільно, застосування КОК може бути відновлено після досягнення нормотонії за допомогою антигіпертензивної терапії.

Повідомлялося про виникнення або загострення зазначених нижче захворювань під час вагітності та при застосуванні КОК, але їх взаємозв’язок з застосуванням КОК не є остаточно з’ясованим: жовтяниця та/або свербіж, пов’язаний з холестазом, утворення жовчних каменів, порфірія, системний червоний вовчак, гемолітико-уремічний синдром, хорея Сіденгама, герпес вагітних, втрата слуху, пов’язана з отосклерозом.

У жінок зі спадковим ангіоневротичним набряком екзогенні естрогени можуть індукувати або посилювати симптоми ангіоневротичного набряку.

При гострих або хронічних порушеннях функції печінки може виникнути необхідність припинити застосування КОК, поки показники функції печінки не повернуться до норми. При рецидиві холестатичної жовтяниці та/або свербежу, що вперше виникли під час вагітності або попереднього приймання статевих гормонів, застосування КОК слід припинити.

Хоча КОК можуть впливати на периферичну інсулінорезистентність та толерантність до глюкози, немає даних щодо потреби змінювати терапевтичний режим жінкам з діабетом, які приймають низькодозовані КОК (< 0,05 мг етинілестрадіолу). Проте жінок, які страждають на цукровий діабет, слід ретельно обстежувати протягом застосування КОК, особливо на початку лікування.

Хвороба Крона та виразковий коліт можуть бути пов’язані із застосуванням КОК.

Випадки загострення ендогенної депресії, епілепсії також були зареєстровані у зв’язку з застосуванням КОК.

Іноді може виникати хлоазма, особливо у жінок з хлоазмою вагітних в анамнезі. Жінки, схильні до виникнення хлоазми, повинні уникати дії прямих сонячних променів або ультрафіолетового опромінювання під час застосування КОК.

Кожна таблетка препарату містить 35 мг лактози. У разі наявності рідкісних спадкових захворювань непереносимості галактози, дефіциту лактази Лаппа або мальабсорбції глюкози-галактози прийом препарату Логест® не рекомендується.

Логест® також містить сахарозу. Його застосування не рекомендується для пацієнток, які мають спадкову непереносимість фруктози, синдром недостатності всмоктування глюкози та галактози чи дефіцит сахарази/ізомальтази.

Медичне обстеження

Перед початком або відновленням застосування препарату Логест® рекомендується збір повного медичного анамнезу та повне медичне обстеження. Має бути виключена вагітність. При застосуванні КОК слід проходити періодичні обстеження. Проведення таких періодичних обстежень є важливим, оскільки стани, зазначені у розділі «Протипоказання» (наприклад, транзиторна ішемічна атака тощо), або фактори ризику (наприклад, у сімейному анамнезі венозний або артеріальний тромбоз) можуть вперше виникнути вже під час застосування КОК.

Частота і характер цих обстежень повинні ґрунтуватися на існуючих нормах медичної практики з урахуванням індивідуальних особливостей кожної жінки, проте загалом включають вимірювання артеріального тиску, обстеження молочних залоз, органів черевної порожнини та таза, включаючи цитологічне дослідження шийки матки.

Жінкам рекомендується уважно прочитати інструкцію до препарату та дотримуватися рекомендацій, які містяться в ній.

Логест®, як і інші комбіновані пероральні контрацептиви, не захищає від зараження ВІЛ-інфекцією (СНІДом) чи будь-яким іншим захворюванням, що передається статевим шляхом.

Зниження ефективності 

Ефективність комбінованих пероральних контрацептивів може знижуватись у випадку пропуску прийому таблетки, розладів шлунково-кишкового тракту або застосування інших лікарських засобів.

Контроль циклу

При застосуванні пероральних контрацептивів можуть спостерігатися міжменструальні кров’янисті виділення (кровомазання або проривні кровотечі), особливо протягом перших кількох місяців. Зважаючи на це, оцінку нерегулярних піхвових кров’янистих виділень можливо проводити лише після періоду адаптації організму до препарату (зазвичай після 3 циклів застосування таблеток).

Якщо нерегулярні кров’янисті виділення зберігаються після періоду адаптації або з’являються після періоду регулярних кровотеч, слід розглянути негормональні причини кровотеч та відповідні діагностичні заходи, включаючи обстеження з метою виключення наявності пухлин та вагітності. До діагностичних заходів можна включити кюретаж.

У деяких жінок може не настати менструальноподібна кровотеча під час перерви у прийомі препарату. У випадку приймання КОК відповідно до вказівок вагітність малоймовірна. Проте, якщо прийом контрацептива відбувався нерегулярно або якщо менструальноподібних кровотеч немає протягом двох циклів, то перед продовженням застосування КОК необхідно виключити вагітність.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Не було проведено жодних досліджень впливу препарату на здатність керувати автомобілем або працювати з механізмами. У пацієнток, які приймають Логест®, не відзначалося впливу препарату на здатність керувати автомобілем або працювати з механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Взаємодія Логесту® та інших лікарських засобів може призводити до зниження концентрації естрогенів та прогестагенів у плазмі крові, що, в свою чергу, може призводити до проривної кровотечі та/або втрати ефективності контрацептива.

Протипоказані комбінації

Звіробій

Зниження концентрації гормонального контрацептива у плазмі крові внаслідок індукції мікросомальних ферментів препаратами, що містять у своєму складі звіробій, пов’язано із ризиком зниження чи навіть втрати ефективності КОК, та може викликати серйозні наслідки (настання вагітності).

Нерекомендовані комбінації

Ферментні індуктори

При одночасному застосуванні протисудомних препаратів (фенобарбітал, фенітоїн, фосфенітоїн, примідон, карбамазепін, окскарбазепін); а також рифабутину, рифампіцину, невірапіну та ефавіренцу з препаратом Логест® спостерігається зниження контрацептивної дії препарату внаслідок збільшення кліренсу статевих гормонів. У такому разі під час прийому Логест® із вказаними препаратами протягом даного та наступного циклів бажано застосовувати інші методи контрацепції, особливо бар’єрні контрацептиви.

Ламотриджин

Існує ризик зниження концентрації та ефективності ламотриджину внаслідок підвищення його метаболізму у печінці при супутньому прийомі препарату Логест®, тому необхідно уникати застосування оральної контрацепції протягом періоду титрування доз ламотриджину.

Модафініл

Існує ризик зниження контрацептивної дії під час лікування та протягом наступного циклу після припинення лікування модафінілом через наявність у нього потенціалу індуктора мікросомальних ферментів. Тому, при необхідності призначення мода-фенілу жінці, яка застосовує оральні контрацептиви, рекомендовано надати перевагу КОК, що мають стандартне дозування, або обрати інший метод контрацепції.

Нелфінавір

Існує ризик зниження контрацептивної дії внаслідок зниження концентрації діючих речовин препарату Логест® при одночасному застосуванні його з нелфінавіром. Бажано застосовувати інші методи контрацепції, особливо бар’єрні контрацептиви (презерватив або спіраль), під час прийому препарату та протягом наступного циклу.

Ритонавір

Існує ризик зниження контрацептивної дії внаслідок зниження концентрації діючих речовин препарату Логест® при одночасному застосуванні його з ритонавіром. Бажано застосовувати інші метод контрацепції, особливо бар’єрні контрацептиви (презерватив або спіраль), під час прийому препарату та протягом наступного циклу.

Топірамат

При призначенні жінкам топірамату у дозі ≥200 мг/день існує ризик зниження контрацептивної дії препарату Логест® внаслідок зниження концентрації естрогену. Бажано застосовувати інший метод контрацепції, особливо бар’єрні методи.

Комбінації, які слід застосовувати з обережністю

Бозентан

Існує ризик зниження контрацептивної дії препарату Логест® внаслідок підвищення кліренсу статевих гормонів при супутньому призначенні бозентану. Тому під час прийому бозентану та протягом наступного циклу рекомендовано застосовувати надійний метод контрацепції в якості додаткового або альтернативного засобу.

Гризеофульвін

Існує ризик зниження контрацептивної дії препарату Логест® внаслідок підвищення метаболізму гормонального контрацептива у печінці при супутньому застосуванні його з гризеофульвіном, тому бажано застосовувати інший метод контрацепції, особливо бар’єрні контрацептиви, під час прийому гризеофульвіну та протягом наступного циклу.

Ламотриджин

Існує ризик зниження концентрації та ефективності ламотриджину внаслідок підвищення його метаболізму в печінці при супутньому прийомі препарату Логест®, тому застосування оральної контрацепції можливе лише за умову попереднього досягнення оптимальної адаптованої дози ламотриджину та ретельного клінічного спостереження за пацієнткою під час прийому орального контрацептива та після його припинення.

Лабораторні тести

Застосування таких препаратів як Логест® може впливати на результати деяких лабораторних тестів, у тому числі на біохімічні параметри функції печінки, щитовидної залози, надниркових залоз і нирок, концентрацію у плазмі транспортних білків, таких як глобулін, що зв'язує кортикостероїди, також фракцій ліпідів/ліпопротеїнів, показників вуглеводного обміну, коагуляції та фібринолізу. Зазвичай такі зміни перебувають у межах норми.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Контрацептивна дія КОК базується на трьох взаємодоповнюючих факторах:

Індекс Перля скоригований: 0,07 (19095 циклів). Відсоток невдач може підвищуватися у випадку неправильного прийому або пропуску прийому таблеток.

Дані доклінічних досліджень

Результати стандартних доклінічних досліджень токсичності при багаторазовому застосуванні, генотоксичності, канцерогенності та репродуктивної токсичності не вказують на існування будь-якого специфічного ризику для людського організму. Проте слід зауважити, що статеві стероїди можуть сприяти росту попередньо існуючих певних гормонозалежних тканин та пухлин.

Фармакокінетика.

Етинілестрадіол:

Гестоден:

Основні фізико-хімічні властивості

Кругла таблетка, вкрита оболонкою білого кольору.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей та захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С.

Упаковка

По 21 таблетці, вкритій оболонкою, у блістері з календарною шкалою. По 1 блістеру у пачці з інструкцією для медичного застосування.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Дельфарм Лілль С.А.C., Франція/Delpharm Lille S.A.S., France.

Місцезнаходження

Руе де Тауффлерс, З.І. де Раубаікс-Ест, 59390 Лус-Лез-Ланной, Франція/Rue de Toufflers, Z.I. de Roubaix – Est, 59390 Lys-Lez-Lannoy, France.

Аналоги препарата: Логест

Совпадает код АТС и состав:

- Линдинет-20

- Фемоден

- Ліндинет20