Медичний порталПрепаратиККурантил-25

Курантил-25 - инструкция, аналоги

Курантил-25 Берлін-Хемі АГ (Менаріні Груп), Німеччина Германия

Курантил-25 Берлін-Хемі АГ (Менаріні Груп), Німеччина Германия

Международное название:

Dipyridamole

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Берлін-Хемі АГ (Менаріні Груп), Німеччина

Страна производства:

Германия

Форма выпуска:

Курантил 25 драже по 25 мг № 100 у флак.

Категория отпуска:

по рецепту

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Не рекомендовано

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Нет данных

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Склад

Діюча речовина: 1 драже містить дипіридамолу 25 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат, тальк, желатин, кремнію діоксид колоїдний безводний, сахароза, кальцію карбонат, магнію карбонат легкий основний, поліетиленгліколь 6000, глюкози розчин, титану діоксид (Е 171), повідон К 25, віск карнаубський, барвник хіноліновий жовтий (Е 104).

Лікарська форма

Драже.

Фармакотерапевтична група

Антитромботичні засоби. Код АТС В01А С07.

Показання

Лікування і профілактика порушень мозкового кровообігу за ішемічним типом; дисциркуляторна енцефалопатія; профілактика артеріальних та венозних тромбозів, а також їхніх ускладнень; профілактика тромбоемболії після операції протезування клапанів серця; профілактика плацентарної недостатності при ускладненій вагітності; у складі комплексної терапії при будь-яких порушеннях мікроциркуляції.

Протипоказання

Гостра фаза інфаркту міокарда, нестабільна стенокардія, розповсюджений стенозуючий атеросклероз коронарних артерій, субаортальний стеноз, декомпенсована серцева недостатність, артеріальна гіпотензія (колапс), тяжкі порушення серцевого ритму, геморагічні діатези, захворювання із схильністю до кровотеч (виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки), підвищена чутливість до одного із компонентів препарату.

Спосіб застосування та дози

Дорослі та діти після 12 років.

Для зменшення агрегації тромбоцитів рекомендована доза становить 75-225 мг дипіридамолу на добу (3-9 драже, Курантилу® 25), що розподіляються на декілька прийомів. У тяжких випадках доза може бути збільшена до 600 мг дипіридамолу на добу.

Для профілактики та лікування порушень мозкового кровообігу рекомендована доза становить 3 драже, вкритих оболонкою, Курантилу® 25 3-6 разів на добу (225-450 мг дипіридамолу). Максимальна доза препарату становить 450 мг дипіридамолу (18 драже Курантилу® 25).

Драже приймають натще, не розкушують та не розламують і запивають рідиною, наприклад склянкою води. Терапію слід розпочинати з поступово збільшуваних доз. Тривалість лікування та дозування встановлюється лікарем залежно від індивідуальної потреби організму та переносимості. Курантил® 25 може застосовуватись для проведення тривалого лікування.

Побічні реакції

Кардіальні порушення: нечасто спостерігаються головний біль та запаморочення судинного генезу; високі дози препарату нечасто можуть спричиняти артеріальну гіпотензію, відчуття жару та тахікардію, особливо в осіб, що застосовують інші вазодилататори; були повідомлення про посилення проявів ішемічної хвороби серця, таких як стенокардія, аритмія, інфаркт міокарда.

Шлунково-кишкові розлади: нечасто спостерігається нудота, блювання, пронос, диспепсія.

Зміни з боку шкіри та підшкірної клітковини: можливий короткочасний шкірний висип та кропив’янка.

Порушення з боку імунної системи: можливі виражений бронхоспазм та набряк Квінке. Порушення з боку системи крові та лімфатичної системи: у поодиноких випадках спостерігалося підвищення схильності до кровотеч під час або після хірургічних втручань; в окремих випадках розвивалась тромбоцитопенія.

Порушення з боку опорно-рухової системи та сполучної тканини: може мати місце біль у м’язах.

Загальні порушення: можлива загальна слабкість.

Гепатобіліарні розлади: були повідомлення про те, що дипіридамол входить до складу каміння жовчного міхура.

Передозування

Симптомами передозування є артеріальна гіпотензія, напади стенокардії, тахікардія, відчуття тепла у тілі, почервоніння обличчя, загальна слабкість, запаморочення.

Лікування. Проведення заходів по видаленню речовини, таких як промивання шлунка, викликання блювання, застосування адсорбентів. Судинорозширюючу дію дипіридамолу можна припинити внутрішньовенним введенням амінофіліну (50-100 мг мг протягом 1 хвилини). Якщо після цього стенокардія не проходить, призначають нітрогліцерин під язик.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Застосування Курантилу® 25 вагітними або у період годування груддю можливе тільки після того, як лікар ретельно зважить очікувану користь та можливий ризик.

Діти

Застосування дипіридамолу у дітей до 12 років не рекомендується, оскільки відсутній достатній клінічний досвід.

Особливості застосування

Хворим із дефіцитом лактази, галактоземією та порушенням всмоктування глюкози/галактози препарат застосовувати не слід.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Навіть за належного застосування, Курантил® 25 може непрямим чином порушувати здатність керувати автотранспортом або виконувати роботу з іншими механізмами, оскільки може змінитися реакція внаслідок падіння артеріального тиску. 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Похідні ксантинів, що містяться наприклад, у каві або чаї, можуть послаблювати дію Курантилу® 25. Необхідно враховувати, що при одночасному застосуванні Курантилу® 25 та антикоагулянтів чи ацетилсаліцилової кислоти посилюється антитромботична дія кожного з цих засобів. При застосуванні препарату з ацетилсаліциловою кислотою або антикоагулянтними засобами треба враховувати інформацію про ризики та несумісність цих лікарських засобів.

Курантил® 25 може посилювати дію антигіпертензивних препаратів та послаблювати холінергічну дію інгібіторів холінестерази.

Одночасне застосування антацидних препаратів може знижувати ефективність препарату Курантил® 25.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Курантил® 25 чинить гальмівну дію на агрегацію тромбоцитів та покращує мікроциркуляцію, а також має м’яку судинорозширюючу дію.

Пригнічення агрегації тромбоцитів під впливом дипіридамолу може бути пов’язане з пригніченням захоплення аденозину (інгібітор реактивності тромбоцитів), пригніченням фосфодіестерази тромбоцитів або зі стимуляцією вивільнення простацикліну (PGI2).

Дипіридамол пригнічує захоплення аденозину ендотеліальними клітинами, еритроцитами та тромбоцитами. Після введення дипіридамолу спостерігається збільшення рівня аденозину у крові, а агрегація тромбоцитів під дією аденозину пригнічується та зменшується тромбоутворення. Крім цього дипіридамол посилює судинорозширювальну дію аденозину.

Фермент фосфодіестераза руйнує циклічний аденомонофосфат (цАМФ) у тромбоцитах, що пригнічує агрегацію тромбоцитів. Дипіридамол пригнічує дію фосфодіестерази, що призводить до акумуляції цАМФ в тромбоцитах. 

Фармакокінетика. Після перорального застосування драже дипіридамол швидко всмоктується в травному тракті (більшою частиною в шлунку і частково у тонкій кишці). Максимальна концентрація дипіридамолу в крові досягається через 1 годину. Дипіридамол майже повністю зв’язується з білками плазми крові та накопичується в серці та еритроцитах. Дипіридамол метаболізується шляхом зв’язування в печінці із глюкуроновою кислотою. Період напіввиведення становить 20-30 хв. Дипіридамол виводиться жовчю у вигляді моноглюкуроніду.

Основні фізико-хімічні властивості

однорідні на вигляд драже від жовтого до зеленувато-жовтого кольору, що мають гладку поверхню.

Термін придатності

5 років. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці!

Умови зберігання

Зберігати в захищеному від дії світла місці! Зберігати в недоступному для дітей місці!

Упаковка

Флакон із безбарвного скла, що містить 100 драже; 1 флакон в картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Заявник

БЕРЛІН-ХЕМІ АГ (МЕНАРІНІ ГРУП).

Місцезнаходження

Глінікер Вег 125, 12489, Берлін, Німеччина.

Виробники

БЕРЛІН-ХЕМІ АГ (МЕНАРІНІ ГРУП).

Місцезнаходження

Глінікер Вег 125, 12489, Берлін, Німеччина.

Менаріні - Фон Хейден ГмбХ.

Місцезнаходження

Лейпцігер Штрасе 7-13, 01097 Дрезден, Німеччина.