Креон-25000 - инструкция, аналоги

Креон-25000 Абботт Продактс ГмбХ, Німеччина Германия

Креон-25000 Абботт Продактс ГмбХ, Німеччина Германия

Международное название:

Multienzymes (lipase, protease etc.)

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Абботт Продактс ГмбХ, Німеччина

Страна производства:

Германия

Форма выпуска:

Креон 25000 капсули тв. з гастрорезіст. гран. по 300 мг № 20 у флак.
Креон 25000 капсули тв. з гастрорезіст. гран. по 300 мг № 100 у флак.
Креон 25000 капсули тв. з гастрорезіст. гран. по 300 мг № 50 у флак.

Категория отпуска:

по рецепту

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Дженерик

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Да

Разрешен в США:

Нет

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Зміст інструкції

Склад лікарського засобу

діюча речовина:

Креон® 10 000: 1 капсула містить 150 мг панкреатину з гастрорезистентними гранулами (мінімікросферами™), які мають ферментативну активність (ліпази 10000 од. ЄФ, амілази 8000 од. ЄФ і протеази 600 од. ЄФ);

Креон® 25 000: 1 капсула містить 300 мг панкреатину з гастрорезистентними гранулами (мінімікросферами™), які мають ферментативну активність (ліпази 25000 од. ЄФ, амілази 18000 од. ЄФ і протеази 1000 од. ЄФ);

Креон® 40 000: 1 капсула містить 400 мг панкреатину з гастрорезистентними гранулами (мінімікросферами™), які мають ферментативну активність (ліпази 40000 од. ЄФ, амілази 25000 од. ЄФ і протеази 1600 од. ЄФ);

допоміжні речовини: ядро гранул − макрогол 4000, оболонка гранул − гіпромелози фталат, спирт цетиловий, триетилцитрат, диметикон 1000, оболонка капсул − желатин, заліза оксид (E 172), титану діоксид (E 171), натрію лаурилсульфат. 

Лікарська форма

Капсули тверді з гастрорезистентними гранулами.

Капсули препарату Креон® 10 000 − двокольорові капсули з твердого желатину, розмір 2, з коричневою непрозорою кришкою і безбарвною прозорою основою, заповнені коричнюватими гастрорезистентними гранулами (мінімікросферами™);

капсули препарату Креон® 25 000 − двокольорові капсули з твердого желатину, розмір 0, з оранжевою непрозорою кришкою і безбарвною прозорою основою, заповнені коричнюватими гастрорезистентними гранулами (мінімікросферами™);

капсули препарату Креон® 40 000 − двокольорові капсули з твердого желатину, розмір 00, з коричневою непрозорою кришкою і безбарвною прозорою основою, заповнені коричнюватими гастрорезистентними гранулами (мінімікросферами™).

Назва і місцезнаходження виробника

Абботт Продактс ГмбХ, Юстус-вон-Лібіг-Штрассе 33, 31535, Нойштадт, Німеччина.

Abbott Products GmbH, Justus-von-Liebig-Strasse 33, 31535, Neustadt, Germany.

Фармакотерапевтична група

Препарати, що поліпшують травлення, включаючи ферменти. Поліферментні препарати. Код АТС А09А А02.

Креон® містить панкреатин свинячого походження (вироблено з тканини підшлункової залози свиней) у формі вкритих кишковорозчинною оболонкою (стійкою до кислого середовища) мінімікросфер у желатинових капсулах. Капсули швидко розчиняються у шлунку, вивільняючи сотні мінімікросфер за мультидозовим принципом, що забезпечує добре перемішування із вмістом шлунка, транспорт зі шлунка разом з його вмістом та після вивільнення гарний розподіл ферментів усередині вмісту кишечнику. Коли мінімікросфери потрапляють до тонкого кишечнику, оболонка швидко розчиняється (при pH > 5,5), вивільняючи ферменти з ліполітичною, амілолітичною та протеолітичною активністю, що забезпечує розщеплення жирів, вуглеводів та білків. Продукти панкреатичного травлення після цього всмоктуються або одразу, або після подальшого гідролізу кишечними ферментами.

Клінічна ефективність.

Загалом було проведено 23 дослідження ефективності Креону у пацієнтів з екзокринною недостатністю підшлункової залози. Сім з них були або плацебо-контрольованими, або в них застосовували порівняння з вихідними показниками; у цих дослідженнях брали участь пацієнти з муковісцидозом, хронічним панкреатитом або післяопераційними станами.

В усіх рандомізованих, плацебо-контрольованих дослідженнях ефективності заздалегідь визначеною первинною метою було доведення більшої ефективності Креону порівняно з плацебо за первинним показником ефективності – коефіцієнтом всмоктування жиру (КВЖ).

В усіх проведених дослідженнях, незалежно від етіології хвороби, спостерігалося також виражене покращення характерної симптоматики (наприклад, частоти випорожнень, їх консистенції, метеоризму та болю у животі).

Діти.

Ефективність Креону порівняно з плацебо у хворих на муковісцидоз була продемонстрована в трьох плацебо-контрольованих дослідженнях, проведених у дітей та молодих людей з муковісцидозом та в одному дослідженні порівняння з вихідними показниками у немовлят. Загалом у цих дослідженнях були задіяні 118 пацієнтів. Дані свідчать про відсутність різниці в ефективності препарату (за показником КВЖ) у пацієнтів різного віку.

Дослідження на тваринах не виявили ознак всмоктування ферментів у незміненому вигляді, і тому класичні фармакокінетичні дослідження не проводилися. Добавки ферментів підшлункової залози не потребують всмоктування для досягнення свого ефекту. Навпаки, їхня повна терапевтична дія проявляється у просвіті шлунково-кишкового тракту. Більше того, як білки вони піддаються протеолітичному травленню, проходячи через шлунково-кишковий тракт, перш ніж абсорбуватися у вигляді пептидів та амінокислот.

Дані доклінічних досліджень не вказують на відповідну гостру, субхронічну або хронічну токсичність. Дослідження генотоксичності, канцерогенності або токсичного впливу на репродуктивність не проводилися.

Показання для застосування

Недостатність екзокринної функції підшлункової залози у дорослих і дітей, яку спричиняють різні захворювання, в тому числі перераховані нижче:

та інші захворювання, що супроводжуються екзокринною недостатністю підшлункової залози.

Протипоказання

Гіперчутливість до діючої речовини або до будь-якого іншого компонента препарату.

Особливі застереження

У хворих на муковісцидоз, які приймали високі дози інших препаратів панкреатину, спостерігалися звуження ілеоцекального відділу кишечнику і товстої кишки (фіброзуюча колонопатія), а також коліт, але при проведенні контрольованих досліджень не виявлено доказів зв’язку між прийомом препарату Креон® і виникненням фіброзуючої колонопатії.

Проте як запобіжний захід рекомендовано у разі появи незвичних абдомінальних симптомів або зміни характеру симптомів основного захворювання виключити можливість ураження товстої кишки, особливо якщо пацієнт приймає більше 10000 ОД ліпази/кг/добу.

Застосування у період вагітності або годування груддю

У зв’язку з тим, що відсутні дані клінічних досліджень щодо впливу ферментів підшлункової залози на перебіг вагітності, препарат слід з обережністю призначати вагітним жінкам. Дослідження на тваринах показали відсутність ознак всмоктування ферментів підшлункової залози. Таким чином, можливість токсичного впливу на репродукцію та розвиток плода не очікується.

Оскільки дослідження на тваринах свідчать про відсутність системної експозиції ферментів підшлункової залози у матері-годувальниці, будь-якого впливу на дитину, яка перебуває на грудному вигодовуванні, не передбачається. Тому немає протипоказань щодо застосування ферментів підшлункової залози жінкам у період годування груддю.

При необхідності вагітні або жінки, які годують груддю, можуть приймати Креон® у дозах, достатніх для забезпечення адекватного статусу харчування.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Вплив препарату Креон® на здатність керувати транспортними засобами або працювати з іншими механізмами відсутній або є незначним.

Діти

Креон®  можна застосовувати дітям.

Спосіб застосування та дози

Дозування препарату базується на індивідуальних потребах хворого і залежить від ступеня порушення травлення та складу їжі. Для підбору адекватної індивідуальної дози існують три дози препарату – Креон® 10000, Креон® 25000, Креон® 40000.

Препарат рекомендується приймати під час або одразу після вживання їжі.

Капсули і мінімікросферичні гранули слід ковтати цілими, не розламуючи та не розжовуючи, і запивати достатньою кількістю рідини або спожити з легкою закускою. Якщо капсулу не можна проковтнути цілою (діти і особи літнього віку), її можна розкрити і додати мінімікросферичні гранули до рідкої їжі, що не вимагає розжовування, наприклад до яблучного пюре, або до рідини з нейтральним або слабкокислим середовищем (йогурт, терте яблуко та інші). Таку суміш слід приймати негайно і не зберігати.

Під час лікування препаратами Креон® 10000, Креон® 25000, Креон® 40000 дуже важливим є вживання достатньої кількості рідини, особливо в період її підвищеної втрати. Дефіцит рідини може посилити запори.

Дозування при муковісцидозі.

Базуючись на рекомендаціях Погоджувальної конференції з муковісцидозу (МВ), досліджень “випадок-контроль” Асоціації МВ США та досліджень “випадок-контроль” у Великобританії можна запропонувати наступні загальні рекомендації для замісної терапії ферментами підшлункової залози:

Дозу слід підбирати індивідуально, залежно від тяжкості захворювання, контролю стеатореї і підтримки належного нутритивного статусу.

Підтримуюча доза для більшості пацієнтів не повинна перевищувати 10000 ОД ліпази на кілограм маси тіла на добу або 4000 ОД ліпази на грам спожитого жиру.

Дозування при інших видах екзокринної недостатності підшлункової залози:

Звичайна початкова доза становить від 10000 до 25000 ОД ліпази під час кожного основного прийому їжі. Однак не виключено, що деяким хворим необхідні вищі дози для усунення стеатореї і підтримання належного нутритивного статусу. Відповідно до загальноприйнятої клінічної практики вважається, що з їжею слід вжити щонайменше від 20000 до 50000 одиниць ліпази. Доза для прийому під час основних прийомів їжі (сніданку, обіду чи вечері) може бути від 25000 до 80000 ОД ліпази, а при додатковому легкому харчуванні між основними прийомами їжі повинна становити половину індивідуальної дози.

Передозування

Під час прийому дуже високих доз інших препаратів панкреатину спостерігалася гіперурикемія і гіперурикозурія.

Побічні ефекти

У клінічних дослідженнях вплив Креону вивчався більше ніж у 600 пацієнтів з екзокринною недостатністю підшлункової залози внаслідок муковісцидозу, хронічного панкреатиту та панкреатектомії.

Найчастіше повідомлялося про розлади травного тракту, переважно від легкого до помірного ступеня тяжкості.

Наступні побічні реакції спостерігалися протягом клінічних досліджень із вказаною нижче частотою.

З боку травного тракту: часті (≥ 1/100, <1/10) – нудота, блювання, запор і здуття живота. Розлади травного тракту головним чином були пов’язані з існуючим захворюванням. Про діарею (часті, ≥ 1/100, <1/10) та біль у животі (дуже часті, ≥ 1/10) повідомлялося з частотою, подібною або нижче, ніж при застосуванні плацебо.

З боку шкіри і підшкірної клітковини: нечасті (≥ 1/1 000, < 1/100) – висипання.

Частота невідома – свербіж та кропив’янка.

З боку імунної системи: частота невідома – гіперчутливість (анафілактичні реакції).

Алергічні реакції, що спостерігалися, головним чином, але не виключно, обмежувалися шкірою та були виявлені як побічні реакції протягом післяреєстраційного застосування. Оскільки повідомлення про ці реакції були спонтанними та одержані від популяції невизначеного розміру, точну частоту цих реакцій оцінити неможливо.

Численні клінічні дослідження були проведені в інших групах пацієнтів: хворих на ВІЛ, гострий панкреатит, цукровий діабет. Додаткових небажаних реакцій порівняно з трьома вищезазначеними групами пацієнтів встановлено не було.

Діти

Специфічних небажаних реакцій у дітей встановлено не було. Частота, тип та тяжкість небажаних реакцій у дітей із муковісцидозом були подібними до таких у дорослих.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Дослідження взаємодії не проводилися.

Термін придатності

3 роки. Термін придатності після першого розкриття – 6 місяців.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 оС в щільно закритій оригінальній упаковці. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 20, 50, 100 капсул у флаконах з поліетилену високої щільності.

Категорія відпуску

Без рецепта.