Клімен - инструкция, аналоги

Клімен Дельфарм Лілль С.А.С., Франція /Delpharm Lille S.A.S., France Франция

Клімен Дельфарм Лілль С.А.С., Франція /Delpharm Lille S.A.S., France Франция

Международное название:

Comb drug

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Дельфарм Лілль С.А.С., Франція /Delpharm Lille S.A.S., France

Страна производства:

Франция

Форма выпуска:

Клімен комбі-упак .: таб. п / о №21

Категория отпуска:

по рецепту

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Склад

діючі речовини: естрадіолу валерат, ципротерону ацетат; 1 таблетка білого кольору містить 2 мг естрадіолу валерату, 1 таблетка рожевого кольору – 2 мг естрадіолу валерату і 1 мг ципротерону ацетату;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, повідон 25000, тальк, магнію стеарат, сахароза, повідон 700000, макрогол 6000, кальцію карбонат, віск монтангліколевий, гліцерин 85 %, титану діоксид (Е 171), заліза оксид (Е 172) (пігмент жовтий), заліза оксид (Е 172) (пігмент червоний).

Лікарська форма

Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група

Гормони статевих залоз. Естроген-гестагенні комбінації. Код АТС G03C A53.

Показання

Гормональна замісна терапія при патологічних симптомах клімактеричного періоду, ознаках інволюції шкіри та урогенітального тракту, депресивних станах у клімактерії, симптомах гормонодефіциту, зумовлених природною менопаузою або гіпогонадизмом, кастрацією або первинною недостатністю функції яєчників у жінок з невидаленою маткою.

Профілактика постменопаузального остеопорозу.

Регулювання менструального циклу.

Лікування первинної та вторинної аменореї.

Спосіб застосування та дози

Якщо у пацієнтки все ще спостерігаються щомісячні кровотечі, необхідно розпочати прийом Клімену® з 5-го дня менструального циклу.

Пацієнтки з аменореєю або дуже рідкісними періодами щомісячних кровотеч або жінки у періоді постменопаузи можуть розпочати прийом препарату в будь-який час за умови, якщо була виключена вагітність.

Клімен® слід приймати по 1 білій таблетці щоденно протягом перших 11 днів, наступні 10 днів – по 1 рожевій таблетці щоденно. Кожна упаковка розрахована на 21 день лікування. Після закінчення упаковки передбачено 7-денну перерву у прийомі Клімену®.

Час прийому таблеток значення не має, якщо був вже обраний певний час, слід дотримуватися його кожного дня. Таблетки приймають, не розжовуючи, і запивають невеликою кількістю рідини.

Менструальноподібна кровотеча зазвичай розпочинається протягом 7-денної перерви у прийомі через кілька днів після прийому останньої таблетки.

Прийом нової упаковки Клімену® розпочинають після 7-денної перерви. Це означає, що прийом препарату з нової упаковки буде в один і той самий день тижня, що й з попередньої.

Якщо запізнення в прийманні чергової таблетки менше ніж 24 години, слід прийняти її якомога швидше. Але якщо чергова таблетка не була прийнята протягом більше ніж 24 годин, не потрібно приймати додаткову таблетку.

Якщо було пропущено декілька таблеток поспіль, може розпочатися раптова кровотеча.

Діти

Препарат Клімен® непоказаний для застосування у дітей.

Пацієнти літнього віку (старше 65 років).

Корекція дози препарату не потрібна.

Хворі з печінковою недостатністю.

Застосування Клімену® не вивчалося у пацієнтів з печінковою недостатністю.

Пацієнткам з тяжкими захворюваннями печінки застосування Клімену® протипоказано.

Хворі з нирковою недостатністю.

Застосування Клімену® не вивчалося у пацієнтів з нирковою недостатністю. Корекція дози препарату не потрібна.

Побічні реакції

Як і всі лікарські засоби, Клімен® може спричиняти небажані ефекти (побічні дії).

У жінок зі спадковим ангіоневротичним набряком екзогенні естрогени можуть індукувати або посилювати симптоми ангіоневротичного набряку.

Передозування

Немає жодних повідомлень про серйозні наслідки від передозування. Передозування може спричинити нудоту, блювання або раптову кровотечу. Не потрібно ніякого спеціального лікування, але якщо з Вами сталася схожа ситуація, слід проконсультуватися зі своїм лікарем.

Застосування у період вагітності або годування груддю

ЗГТ не призначають під час вагітності або в період годування груддю. У разі настання вагітності під час лікування препаратом Клімен® прийом препарату слід негайно припинити.

Результати епідеміологічних досліджень зі стероїдами не вказують на існування підвищеного ризику появи вроджених вад у новонароджених, матері яких приймали гормони такого типу до вагітності і не виявили жодної тератогенної дії при їхньому випадковому прийомі під час раннього терміну вагітності.

Невелика кількість статевих гормонів може проникати у грудне молоко.

Діти

Препарат Клімен® непоказаний для застосування у дітей.

Особливості застосування

Перед початком прийому ЗГТ при оцінці ризику/користі від лікування з урахуванням індивідуальних особливостей кожної пацієнтки слід приймати до уваги зазначені нижче стани/фактори ризику.

Під час застосування ЗГТ лікування слід негайно припинити у разі виявлення будь-якого із протипоказань, а також за наявності зазначених нижче станів та захворювань:

У разі виникнення нових розладів або погіршення симптомів існуючих чи виявлення факторів ризику необхідно повторно оцінити співвідношення користь/ризик для конкретного пацієнта, беручи до уваги можливу необхідність припинення терапії. Можливе синергетичне збільшення ризику тромбозу слід розглядати для жінок, у яких мають місце декілька факторів ризику одночасно або один із факторів ризику проявляється надмірно. У такому випадку ризик може бути більшим, ніж за наявності декількох факторів ризику одночасно. ЗГТ не слід призначати у разі негативного співвідношення користь/ризик.

Венозна тромбоемболія

Результати епідеміологічних і рандомізовано-контрольованих досліджень дають підстави зробити припущення щодо зростання відносного ризику розвитку венозної тромбоемболії (ВТЕ), тобто тромбозу глибоких вен або легеневої емболії. Внаслідок цього, проводячи консультацію при призначенні ЗГТ жінкам з фактором ризику розвитку ВТЕ, варто ретельно зважити співвідношення ризику і користі лікування.

До загальновизнаних факторів ризику розвитку ВТЕ належать: особистий анамнез, сімейний анамнез (випадок ВТЕ у близького родича у відносно ранньому віці може свідчити про генетичну схильність) і ожиріння тяжкого ступеня. Ризик виникнення ВТЕ також зростає з віком. Питання про можливу роль варикозного розширення вен у розвитку ВТЕ залишається суперечливим.

Ризик виникнення ВТЕ може тимчасово зростати при тривалій іммобілізації, після серйозної планової чи посттравматичної операції або тяжкої травми. Питання про тимчасове припинення ЗГТ варто вирішувати залежно від характеру обставин і тривалості іммобілізації.

Артеріальна тромбоемболія

Результати двох великих клінічних досліджень із застосуванням комбінації кон’югованих еквінних естрогенів та медроксипрогестерону ацетату (МПА) для безперервного приймання вказують на можливе зростання ризику розвитку коронарної хвороби серця протягом першого року їх застосування, а при продовженні лікування не відзначалося ніяких переваг для серцево-судинної системи. Результати клінічного дослідження показали потенційне зниження рівня розвитку коронарної хвороби серця у жінок віком 50-59 років при монотерапії естрогенами, і відсутність загальних переваг у популяції, що досліджувалася, в цілому. Як другий негативний наслідок було виявлено зростання ризику інсульту на 30-40 % при монотерапії естрогенами або застосуванні їх у комбінації з МПА. Невідомо, чи ці наслідки також стосуються застосування інших препаратів для ЗГТ або інших способів застосування, відмінних від перорального.

Жовчокам'яна хвороба

Відомо, що естрогени збільшують літогенність жовчі. Деякі жінки схильні до розвитку жовчокам'яної хвороби під час лікування естрогенами.

Деменція

На підставі клінічних досліджень із застосуванням препаратів, що містять кон’юговані еквінні естрогени, існує обмежений доказ того, що прийом гормонів може збільшувати ризик можливого розвитку деменції, якщо лікування розпочато у жінок віком 65 років і старше. Ризик можна зменшити, якщо розпочати лікування у ранньому менопаузальному періоді, як спостерігалося в інших дослідженнях. Невідомо, чи ці факти також стосуються інших препаратів для ЗГТ. 

Рак молочної залози

На підставі клінічних досліджень та досліджень за даними спостережень було показано зростання ризику розвитку раку молочної залози в жінок, які використовували ЗГТ протягом кількох років. Ці факти можуть бути пов'язані з більш ранньою діагностикою, біологічною дією ЗГТ на попередньо існуючі пухлини або поєднанням обох факторів.

Оцінки сукупного відносного ризику діагностики раку молочної залози, надані у більш ніж 50 епідеміологічних дослідженнях, знаходяться у більшості досліджень у діапазоні 1-2.

Відносний ризик збільшується із тривалістю лікування та може бути нижчим або, можливо, таким самим про монотерапії естрогенами.

На підставі двох великих рандомізованих досліджень монотерапії естрогенами або безперервної комбінованої терапії з МПА було показано, що оцінка ризику становить 0,77 (95 %CІ: 0,59-1,01) або 1,24 (95 %CІ: 1,01-1,54) після 6 років застосування ЗГТ. Невідомо, чи стосується таке зростання ризику інших препаратів для ЗГТ.

Подібне зростання ризику діагностики раку молочної залози спостерігається, наприклад, із затримкою початку природної менопаузи, прийомом алкогольних напоїв або ожирінням.

Після припинення застосування ЗГТ цей підвищений ризик зникає протягом декількох років.

Відзначається, що пухлини, виявлені у жінок, які застосовують або нещодавно застосовували ЗГТ, краще диференціюються, ніж пухлини, виявлені у жінок, які не застосовували ЗГТ. Дані щодо поширення виявленої пухлини за межі молочної залози не є переконливими.

ЗГТ підвищує щільність знімків при мамографічних дослідженнях, що може у деяких випадках негативно впливати на радіологічне детектування раку молочної залози. 

Рак ендометрія

Тривала монотерапія естрогенами збільшує ризик розвитку гіперплазії або карциноми ендометрія. Можна припускати, що належне включення прогестогенів у схему лікування виключає цей підвищений ризик.

Пухлини печінки

Після застосування гормональних речовин, які містяться у препаратах для ЗГТ, у поодиноких випадках спостерігався розвиток доброякісних, а ще рідше – злоякісних пухлин печінки. В окремих випадках ці пухлини спричиняли внутрішньочеревні кровотечі, що загрожували життю. При болях у верхній частині живота, збільшенні печінки або ознаках внутрішньочеревної кровотечі при диференційній діагностиці варто врахувати ймовірність наявності пухлини печінки.

Інші стани

Не було встановлено загального зв'язку між застосуванням ЗГТ і розвитком клінічної артеріальної гіпертензії. Повідомлялося про невелике збільшення артеріального тиску в жінок, які застосовують ЗГТ, однак клінічно значущі випадки підвищення артеріального тиску спостерігалися рідко. Проте, якщо в окремих випадках під час ЗГТ розвивається стійка клінічно значуща артеріальна гіпертензія, слід розглянути можливість відмови від ЗГТ.

При нетяжких порушеннях функції печінки, в тому числі при різних формах гіпербілірубінемії, таких як синдром Дубіна-Джонсона або синдром Ротора, пацієнткам потрібне ретельне спостереження, а також періодичні перевірки функції печінки. При погіршенні показників функції печінки застосування ЗГТ варто припинити.

Жінки з помірно підвищеним рівнем тригліцеридів потребують особливого спостереження. У подібних випадках застосування ЗГТ може стати причиною подальшого зростання рівня тригліцеридів, що загрожує ризиком розвитку гострого панкреатиту.

Хоча ЗГТ може впливати на периферичну інсулінорезистентність і толерантність до глюкози, зазвичай немає потреби змінювати терапевтичний режим для хворих на діабет, які застосовують ЗГТ. Проте жінкам, які хворіють на діабет, під час ЗГТ необхідно перебувати під пильним наглядом лікаря.

У деяких пацієнток під час ЗГТ можуть розвинутись небажані прояви естрогенної стимуляції, такі як патологічна маткова кровотеча. Часті або персистуальні патологічні маткові кровотечі протягом лікування є показанням для обстеження стану ендометрія.

У разі, якщо лікування порушень менструального циклу не є успішним, за допомогою відповідних методів діагностики необхідно виключити наявність органічних захворювань.

Під впливом естрогенів міоми матки можуть збільшуватися за розмірами. За подібних обставин лікування слід припинити.

Рекомендується припинити лікування, якщо під час терапії спостерігався рецидив ендометріозу.

При підозрі на наявність пролактиноми перед початком лікування слід виключити ймовірність такого захворювання.

У деяких випадках може спостерігатися хлоазма, особливо у жінок із хлоазмою вагітних в анамнезі. При проходженні курсу ЗГТ жінкам, схильним до виникнення хлоазми, варто уникати перебування на сонці чи ультрафіолетового опромінення.

Було встановлено, що при застосуванні ЗГТ можуть виникати або загострюватись зазначені нижче стани і захворювання. Хоча не можна впевнено стверджувати, що ці зміни пов'язані із ЗГТ, слід уважно стежити за пацієнтками, які проходять курс ЗГТ і у яких виявлені такі захворювання:

У жінок зі спадковим набряком Квінке екзогенні естрогени можуть викликати або посилювати симптоми набряку Квінке.

Медичне обстеження/консультація

Перед початком або поновленням ЗГТ слід докладно вивчити історію хвороби пацієнтки і провести фізикальне обстеження, беручи до уваги протипоказання (розділ «Протипоказання») і застереження (розділ «Особливості застосування»), і повторювати подібні обстеження періодично. Частота і характер цих обстежень повинні ґрунтуватися на існуючих нормах медичної практики з урахуванням індивідуальних особливостей кожної пацієнтки, але обстеженню підлягають, як правило, тазові органи, включаючи стандартний аналіз цитології шийки матки, обстеження черевної порожнини, молочних залоз, вимір артеріального тиску.

При початку ЗГТ необхідно припинити застосування гормональних контрацептивів та порекомендувати пацієнтці, у разі потреби, негормональні контрацептивні засоби.

Лікування препаратами, що спричиняють індукцію печінкових ферментів (наприклад деякі протисудомні та протимікробні засоби), протягом тривалого періоду може підвищити кліренс статевих гормонів та зменшити клінічну ефективність. Такі властивості індукувати ферменти печінки були виявлені у гідантоїнів, барбітуратів, примідону, карбамазепіну і рифампіцину, наявність цих особливостей також передбачається для окскарбазепіну, топірамату, фелбамату та гризеофульвіну. Максимальна індукція ферментів зазвичай спостерігається не раніше ніж через 2-3 тижні, але потім вона може підтримуватися ще принаймні протягом 4 тижнів після припинення застосування препарату.

У поодиноких випадках під час супутнього приймання деяких видів антибіотиків (наприклад, пеніцилінової і тетрациклінової груп) спостерігалося зниження рівня естрадіолу.

Речовини, які значною мірою утворюють кон’югати (наприклад парацетамол), можуть підвищувати біодоступність естрадіолу шляхом конкурентного інгібування систем кон’югації під час адсорбції.

В окремих випадках може змінитися потреба у пероральних протидіабетичних засобах або інсуліні внаслідок дії на толерантність до глюкози.

Надмірне вживання алкоголю під час ЗГТ може призвести до підвищення рівня циркулюючого естрадіолу.

Застосування статевих стероїдних гормонів може вплинути на результати певних лабораторних аналізів, у тому числі на біохімічні параметри функції печінки, щитовидної залози, надниркових залоз та нирок, показники вмісту у плазмі білків-(носіїв), таких як глобулін, що зв'язує статеві гормони і фракції ліпідів/ліпопротеїнів, показники вуглеводного обміну, а також показники коагуляції і фібринолізу.

Застосування у період вагітності або годування груддю

ЗГТ не призначають під час вагітності або годування груддю. У разі настання вагітності під час лікування препаратом Клімен® прийом препарату слід негайно припинити.

Результати епідеміологічних досліджень зі стероїдами не вказують на існування підвищеного ризику появи вроджених вад у новонароджених, матері яких приймали гормони такого типу до вагітності і не виявили жодної тератогенної дії при їхньому випадковому прийомі під час раннього терміну вагітності.

Невелика кількість статевих гормонів може проникати у материнське молоко.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Не спостерігалося жодного впливу на здатність керувати автомобілем або працювати з іншими механізмами.

Препарат Клімен® містить обидва типи гормонів, рівень яких знижується протягом клімактеричного періоду (клімаксу): естрадіол та прогестоген. Таким чином, препарат заміщує гормони, які більше не виробляються в організмі.

Хоча клімакс – це природний процес, він часто стає причиною патологічних симптомів, пов’язаних із поступовим зменшенням кількості гормонів, що виробляються яєчниками. Крім того, у деяких жінок зниження рівня цих гормонів може призводити до потоншання кісткової тканини у постменопаузальному періоді (постменопаузального остеопорозу).

Естрадіол, що міститься в Клімені®, запобігає появі або мінімізує неприємні симптоми (клімактеричні скарги), в тому числі припливи жару, епізоди посиленого потовиділення, порушення сну, знервованість, дратівливість, запаморочення, головний біль, а також нетримання сечі, сухість та подразнення піхви. За рахунок додаткового включення прогестогену (ципротерону ацетату) і семиденної перерви у лікуванні у жінок з невидаленою маткою встановлюється менструальний цикл. Зважаючи на це, прийом Клімену® також може мати переваги для жінок із порушеннями менструального циклу або у випадках відсутності менструації, не спричинених вагітністю або органічними захворюваннями. Ймовірно, що прийом Клімену® зумовить регулярні щомісячні менструальноподібні кровотечі, навіть якщо Ви уже в постменопаузі. 

У молодих пацієнток Клімен® допомагає встановленню менструального циклу у випадках відсутності першої менструальної кровотечі (первинна аменорея) або припинення щомісячних менструацій (вторинна аменорея), не зумовлені вагітністю, годуванням груддю або органічними захворюваннями.

Залежно від перенесених захворювань та способу життя розвиток остеопорозу у постменопаузальному періоді у деяких жінок більш імовірний, ніж у інших. Тривала замісна гормональна терапія, як відомо з клінічних досліджень, зменшує ризик переломів кісток. Якщо це доцільно, Вам можуть призначити Клімен® для профілактики остеопорозу, а лікар надасть подальші рекомендації щодо цього питання.

На основі клінічних досліджень припускається, що може бути зменшений ризик виникнення раку товстої кишки в жінок у клімактеричному періоді (після останньої кровотечі).

Основні фізико-хімічні властивості

таблетки, вкриті оболонкою, білого та рожевого кольору.

Термін придатності

5 років.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 30⁰С.

Упаковка

По 21 таблетці, вкритій оболонкою, у блістерах.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Дельфарм Лілль С.А.С., Франція /Delpharm Lille S.A.S., France

Місцезнаходження

Руе де Тауффлерс, З.І. де Раубаікс-Ест, 59390 Лус-Луз-Ланной, Франція/Rue de Toufflers, Z.I. de Roubaix-Est, 59390 Lys-Lez- Lannoy, France.