Клайра - инструкция, аналоги

Клайра Байєр Фарма АГ, Німеччина/ Bayer Pharma AG Germany. Германия

Клайра Байєр Фарма АГ, Німеччина/ Bayer Pharma AG Germany. Германия

Международное название:

Comb drug

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Байєр Фарма АГ, Німеччина/ Bayer Pharma AG Germany.

Страна производства:

Германия

Форма выпуска:

Клайра комбі-упак .: таб., П / плен. обол., №28

Категория отпуска:

по рецепту

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Нет данных

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

КЛІНІКО-ФАРМАКОЛОГІЧНА ГРУПА

Комбінований пероральний контрацептив

ФОРМА ВИПУСКУ, СКЛАД І УПАКОВКА

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою, п'яти видів.

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою темно-жовтого кольору, круглі, двоопуклі, з гравіюванням "DD" в правильному шестикутнику на одній стороні; вид на поперечному розрізі - ядро від білого до майже білого кольору, темно-жовта оболонка; (2 шт. В блістері).

1 таб.: естрадіолу валерат, мікро 20- 3 мг

Допоміжні речовини: лактози моногідрат 48.36 мг, крохмаль кукурудзяний 14.4 мг, крохмаль кукурудзяний прежелатинізований 9.6 мг, повідон 25 квітня мг, магнію стеарат 640 мкг.

Склад оболонки: гіпромелоза 1.5168 мг, макрогол 6000 303.6 мкг, тальк 303.6 мкг, титану діоксид 584 мкг, барвник заліза оксид жовтий 292 мкг.

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою рожевого кольору, круглі, двоопуклі, з гравіюванням "DJ" у правильному шестикутнику на одній стороні; вид на поперечному розрізі - ядро від білого до майже білого кольору, рожева оболонка; (5 шт. В блістері).

1 таб.

естрадіолу валерат, мікро 20- 2 мг

диеногест, мікро 2 мг

Допоміжні речовини: лактози моногідрат 47.36 мг, крохмаль кукурудзяний 14.4 мг, крохмаль кукурудзяний прежелатинізований 9.6 мг, повідон 25 квітня мг, магнію стеарат 640 мкг.

Склад оболонки: гіпромелоза 1.5168 мг, макрогол 6000 303.6 мкг, тальк 303.6 мкг, титану діоксид 836.94 мкг, барвник заліза оксид червоний 39.06 мкг.

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою блідо-жовтого кольору, круглі, двоопуклі, з гравіюванням "DH" в правильному шестикутнику на одній стороні; вид на поперечному розрізі - ядро від білого до майже білого кольору, блідо-жовта оболонка; (17 шт. В блістері).

1 таб.: естрадіолу валерат, мікро 20 -2 мг

диеногест, мікро 3 мг

Допоміжні речовини: лактози моногідрат 46.36 мг, крохмаль кукурудзяний 14.4 мг, крохмаль кукурудзяний прежелатинізований 9.6 мг, повідон 25 квітня мг, магнію стеарат 640 мкг.

Склад оболонки: гіпромелоза 1.5168 мг, макрогол 6000 303.6 мкг, тальк 303.6 мкг, титану діоксид 836.94 мкг, барвник заліза оксид жовтий 39.06 мкг.

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою червоного кольору, круглі, двоопуклі, з гравіюванням "DN" в правильному шестикутнику на одній стороні; вид на поперечному розрізі - ядро від білого до майже білого кольору, червона оболонка; (2 шт. В блістері).

1 таб.: естрадіолу валерат, мікро 20 - 1 мг

Допоміжні речовини: лактози моногідрат 50.36 мг, крохмаль кукурудзяний 14.4 мг, крохмаль кукурудзяний прежелатинізований 9.6 мг, повідон 25 квітня мг, магнію стеарат 640 мкг.

Склад оболонки: гіпромелоза 1.5168 мг, макрогол 6000 303.6 мкг, тальк 303.6 мкг, титану діоксид 510.9 мкг, барвник заліза оксид червоний 365.1 мкг.

Таблетки (плацебо), вкриті плівковою оболонкою білого кольору, круглі, двоопуклі, з гравіюванням "DT" в правильному шестикутнику на одній стороні; вид на поперечному розрізі - ядро від білого до майже білого кольору, біла оболонка; (2 шт. В блістері).

Допоміжні речовини: на 1 таб. (плацебо) - лактозимоногідрат 52.1455 мг, крохмаль кукурудзяний 24 мг, повідон 25 3.0545 мг, магнію стеарат 800 мкг.

Склад оболонки: на 1 таб. (плацебо) - гіпромелоза 1.0112 мг, тальк 202.4 мкг, титану діоксид 786.4 мкг.

28 шт. - Блістери з ПВХ / алюмінієвої фольги (1), вклеєною в книжку-розкладачку, з календарем прийому - плівка.

28 шт. - Блістери з ПВХ / алюмінієвої фольги (3), вклеєною в книжку-розкладачку, з календарем прийому - плівка.

Фармакологічна дія

Контрацептивний ефект комбінованих пероральних контрацептивів (КПК) базується на взаємодії різних факторів, найважливішими з яких є придушення овуляції і зміна властивостей цервікального слизу. Поряд з попередженням небажаної вагітності, КПК мають ряд позитивних властивостей, які при обліку також і негативних властивостей можуть допомогти у виборі потрібного методу контрацепції. У жінок, що приймають КПК, зменшується болючість і інтенсивність менструальноподібнакровотеча, в результаті чого знижується ризик залізодефіцитної анемії. Крім того, є дані про зниження ризику розвитку раку ендометрія і раку яєчників.

Естрогеном в препараті Клайра є естрадіолу валерат, попередник природного 17β-естрадіолу людини (1 мг естрадіолу валерату відповідає 0.76 мг 17β-естрадіолу). Естрогенний компонент, використовуваний в цьому КПК, таким чином, відрізняється від зазвичай використовуються в КПК естрогенів, якими є синтетичні естрогени - етинілестрадіол або його попередник местранол, обидва містять етінільную групу в положенні 17α. Ця група обумовлює більш високу метаболічну стабільність, однак також і більш виражену дію на печінку.

Прийом препарату Клайра веде до менш вираженого дії на печінку порівняно з трифазними КПК, що містять етинілестрадіол і левоноргестрел. Було показано, що вплив на концентрацію ГЗСГ і параметри гемостазу менш виражено. У комбінації з дієногест естрадіолу валерат демонструє підвищення ЛПВЩ, тоді як концентрація холестерину ЛПНГ дещо знижується.

Дієногест являє собою прогестаген, чинний при пероральному застосуванні, який характеризується додатковими частковими антиандрогенними ефектами. Його естрогенні, антиестрогенні і андрогенні властивості незначні. Завдяки особливій хімічній структурі забезпечується спектр фармакологічної дії, що поєднує найбільш важливі переваги 19-нор-прогестагенів і похідних прогестерону.

Доклінічні дані, отримані в ході стандартних досліджень токсичності при багаторазовому введенні доз, генотоксичності, канцерогенного потенціалу та токсичності для репродуктивної системи, не вказують на існування специфічного ризику для людини. Однак слід враховувати, що статеві гормони здатні стимулювати ріст ряду гормонозалежних тканин та пухлин.

При правильному застосуванні індекс Перля (показник, що відображає частоту настання вагітності у 100 жінок протягом року використання контрацептиву) становить менше 1 При пропуску таблеток або неправильне застосування індекс Перля може зростати.

ФАРМАКОКИНЕТИКА

дієногест

всмоктування

Після перорального прийому диеногест швидко і практично повністю всмоктується. Cmax в сироватці, що становить 90.5 нг / мл, досягається приблизно через 1 год після перорального прийому таблетки Клайра, що містить 2 мг естрадіолу валерату + 3 мг дієногесту. Біодоступність становить близько 91%. Фармакокінетика дієногесту в дозовому діапазоні від 1 до 8 мг характеризується залежністю від дози.

Одночасний прийом їжі не має клінічно значущого впливу на швидкість і ступінь всмоктування дієногеста.

розподіл

Відносно велика (10%) частина циркулюючого дієногеста знаходиться в незв'язаному вигляді, тоді як близько 90% неспецифически пов'язано з альбуміном. Дієногест не зв'язується з глобуліном, що зв'язує статеві гормони (ГЗСГ), і кортикостероїдзв'язуючого глобулином (КСГ). З цієї причини відсутня можливість витіснення тестостерону з його зв'язку з ГСПГ або кортизолу з його зв'язку з КСГ. Будь-який вплив на фізіологічні процеси транспорту ендогенних стероїдів, отже, є малоймовірним. Vd дієногеста при рівноважної концентрації становить 46 л після в / в введення 85 мкг міченого тритієм дієногеста.

Фармакокінетика дієногесту не залежить від концентрації ГЗСС. Css досягається через 3 дня прийому однієї і тієї ж дози, що становить 3 мг дієногесту в поєднанні з 2 мг естрадіолу валерату. Cmin, Cmax і середня концентрація дієногеста в сироватці крові при рівноважному стані становлять відповідно 11.8; 82.9 і 33.7 нг / мл. Середній коефіцієнт кумуляції по AUC0-24 ч - 1.24.

метаболізм

Дієногест майже повністю метаболізується, відповідно до відомих шляхами метаболізму стероїдних гормонів (гидроксилирование, кон'югування), з утворенням переважно гормонально неактивних метаболітів. Метаболіти виводяться дуже швидко, так що переважною фракцією в плазмі крові є незмінений диеногест.

Загальний кліренс після в / в введення міченого тритієм дієногеста - 5.1 л / год.

виведення

T1 / 2 дієногеста з плазми крові становить приблизно 11 год. Після прийому всередину в дозі 0.1 мг / кг диеногест виводиться у вигляді метаболітів, які виводяться нирками і через кишечник у співвідношенні приблизно 3: 1. Після перорального прийому 42% дози виводиться в межах перших 24 год, а 63% - в межах 6 днів шляхом ниркової екскреції. Через 6 днів нирками і через кишечник виводиться в сукупності 86% дози.

естрадіолу валерат

всмоктування

Після прийому всередину естрадіолу валерат швидко і повністю абсорбується. Розщеплення на естрадіол і валериановую кислоту відбувається в ході всмоктування в слизовій оболонці ШКТ або під час першого пасажу через печінку, внаслідок чого утворюються естрадіол і його метаболіти - естрон і естріол. Cmax естрадіолу в сироватці крові, рівна 70.6 пг / мл, досягається між 1.5 і 12 год після разового прийому всередину таблетки, що містить 3 мг естрадіолу валерату в 1-й день курсу. Одночасний прийом їжі не має клінічно значущого впливу на швидкість і ступінь всмоктування естрадіолу валерату.

метаболізм

Валеріанова кислота дуже швидко метаболізується. Після прийому всередину приблизно 3% дози стають безпосередньо біодоступними у вигляді естрадіолу. Естрадіол піддається інтенсивному ефекту первинного проходження через печінку, і значна частина введеної дози метаболізується вже в слизовій ШКТ. В сукупності з пресистемним метаболізмом в печінці близько 95% прийнятої внутрішньо дози метаболізується до надходження в системну циркуляцію. Основними метаболітами є естрон, естрону сульфат та естрону глюкуронід.

розподіл

В сироватці крові 38% естрадіолу пов'язано з ГСПГ, 60% - з альбуміном, і 2-3% циркулює в незв'язаному вигляді. Естрадіол може незначно підвищувати концентрацію ГЗСГ в сироватці крові; цей ефект залежить від дози. На 21-й день циклу прийому концентрація ГСПГ становила приблизно 148% від початкової, а до 28-му дня (завершення фази прийому неактивних таблеток) знизилася приблизно до 141% від початкової. Vd, після в / в введення - 1.2 л / кг.

На фармакокінетику естрадіолу впливає концентрація ГЗСГ. У жінок вимірювана концентрація естрадіолу в плазмі крові являє собою сукупність ендогенного естрадіолу та естрадіолу, що надійшов при прийомі препарату Клайра. Під час фази прийому таблеток, що містять 2 мг естрадіолу валерату + 3 мг дієногесту, Cmax і середня концентрація естрадіолу в сироватці крові при рівноважному стані становлять відповідно 66.0 і 51.6 пг / мл. Протягом всього 28-денного циклу підтримувалися стабільні Cmin естрадіолу в діапазоні від 28.7 до 64.7 пг / мл.

виведення

Внаслідок великого циркулюючого пулу сульфатів і глюкуронідів естрогену, а також кишково-печінкової рециркуляції, T1 / 2 естрадіолу в термінальній фазі після перорального прийому являє собою комплексний параметр, який залежить від усіх цих процесів і знаходиться в діапазоні близько 13-20 год.

Естрадіол і його метаболіти виводяться головним чином нирками, при цьому близько 10% виводиться через кишечник.

ДОЗУВАННЯ

Всередину, незалежно від прийому їжі.

Таблетки слід приймати у зазначеному на упаковці порядку кожен день приблизно в один і той же час, при необхідності запиваючи водою або іншою рідиною. Прийом таблеток здійснюється безперервно. Слід приймати по 1 таб. / Сут ​​послідовно протягом 28 днів. Кожну нову упаковку починають після прийому останньої таблетки з попередньої календарної упаковки. Менструальноподібнакровотеча зазвичай починається під час прийому останніх таблеток календарної упаковки і може ще не завершені до початку наступної календарної упаковки. У деяких жінок менструальноподібнакровотеча починається після прийому перших таблеток з нової календарної упаковки.

Якщо гормональна контрацепція не використовувалася раніше (у попередньому місяці)

Таблетки починають приймати в 1-й день природного менструального циклу жінки (тобто в 1-й день менструальної кровотечі).

Перехід з іншого комбінованого гормонального контрацептиву (іншого КПК, вагінального кільця або трансдермального пластиру)

Жінці слід почати прийом препарату Клайра на наступний день після того, як була випита остання активна таблетка (таблетка, що містить активні речовини) з упаковки попереднього КПК. При використанні вагінального кільця або трансдермального пластиру жінці слід почати прийом препарату Клайра в день їх видалення.

Якщо раніше використовувався тільки прогестагенів метод контрацепції (міні-пили, ін'єкція, імплант) або внутрішньоматкова система з вивільненням прогестагену (ВМС)

Жінка може перейти на прийом препарату Клайра з міні-пили в будь-який день (з імпланта або ВМС - у день їх видалення; з ін'єкційного методу - в день, на який призначена чергова ін'єкція), але у всіх випадках протягом перших 9 днів прийому таблеток рекомендується додатково використовувати бар'єрний метод контрацепції.

Після аборту в I триместрі вагітності

Жінка може почати прийом таблеток негайно. В цьому випадку в додаткових заходах контрацепції немає необхідності.

Після пологів або аборту в II триместрі вагітності

Слід рекомендувати жінці приступати до прийому таблеток на 21-28-й день після пологів або аборту в II триместрі вагітності. Якщо жінка почала приймати таблетки пізніше, то їй рекомендується додатково використовувати бар'єрний метод контрацепції протягом перших 9 днів прийому таблеток. Однак, якщо статевий контакт вже мав місце, перед фактичним початком прийому препарату Клайра необхідно виключити вагітність, або жінці слід почекати настання першої менструації.

Прийом пропущених таблеток

Пропущеними (білими) неактивними таблетками можна знехтувати. Однак їх слід викинути щоб ​​уникнути ненавмисного подовження інтервалу між прийомом активних таблеток.

Пропуск активних таблеток

Якщо затримка в прийомі будь-який з таблеток становить менше 12 годин, контрацептивний захист не знижується. Жінка повинна випити пропущену таблетку відразу, як тільки згадає про це, а решта таблетки приймати у звичайний час.

Якщо затримка в прийомі будь-який з таблеток становить більше 12 годин, контрацептивний захист може знизитися. Жінка повинна прийняти останню пропущену таблетку відразу, як тільки згадає про це, навіть якщо це означатиме, що їй доведеться випити 2 таб. одночасно. Потім необхідно продовжити вживати таблетки у звичайний час.

Допускається приймати не більше 2 таб. в один день.

Якщо жінка забула почати нове календарну упаковку або пропустила одну або більше таблеток з 3-го по 9-й день календарної упаковки, вона вже може бути вагітна (в тому випадку, якщо у неї був статевий контакт протягом 7 днів перед пропуском таблетки). Чим більше таблеток (особливо з комбінацією двох активних компонентів в дні з 3-го по 24-й) пропущено і чим ближче вони до фази прийому неактивних таблеток, тим вище ймовірність вагітності.

Якщо жінка пропускала прийом таблеток, і потім в кінці календарної упаковки / на початку нової календарної упаковки менструальноподібнакровотеча у неї було відсутнє, слід розглянути ймовірність вагітності.

Рекомендації при шлунково-кишкових розладах

При важких шлунково-кишкових розладах всмоктування може бути неповним, тому слід вжити додаткових контрацептивні заходи (наприклад, бар'єрний метод, зокрема презервативи).

Якщо через 3-4 години після прийому активної таблетки виникає блювота, то в даному випадку діють рекомендації, що стосуються пропущених таблеток, які наведені в розділі "Прийом пропущених таблеток". Якщо жінка не хоче змінювати свою звичайну схему прийому таблеток, їй необхідно випити додаткову таблетку (або таблетки) з нової упаковки.

Пацієнтам похилого віку: препарат Клайра не показаний після настання менопаузи.

Препарат Клайра протипоказаний у пацієнток з тяжкими захворюваннями печінки доти, доки показники функції печінки не прийдуть в норму.

Препарат Клайра спеціально не вивчався у пацієнток з порушеннями функції нирок. Наявні дані не припускають корекції режиму дозування у таких пацієнток.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

Симптоми: про серйозні порушення при передозуванні препаратом Клайра не повідомлялося. На підставі сумарного досвіду застосування КПК - симптоми, які можуть відзначатися при передозуванні активних таблеток: нудота, блювота, мажучі кров'янисті виділення або метрорагія.

Лікування: симптоматичне.

ЛІКАРСЬКИЙ ВЗАЄМОДІЯ

Вплив інших лікарських засобів на активні компоненти препарату Клайра

Взаємодія КПК з іншими ЛЗ може призводити до проривних маткових кровотеч та / або відсутності контрацептивного ефекту.

Наступні типи взаємодії були описані в літературі з КПК в цілому або вивчалися в процесі клінічних досліджень препарату Клайра.

Індуктори або інгібітори окремих ферментів (изофермента СYP3А4)

Індуктори изоферментов. Може мати місце взаємодія з лікарськими засобами, що індукують мікросомальні ферменти (наприклад, системи цитохрому Р450), в результаті чого кліренс статевих гормонів може збільшуватися (фенітоїн, барбітурати, примідон, карбамазепін, рифампіцин і, можливо, також окскарбазепін, топірамат, фелбамат, ритонавір, гризеофульвин, а також препарати, що містять звіробій продірявлений). Повідомлялося, що вплив на печінковий метаболізм також можуть надавати інгібітори протеази ВІЛ (наприклад, ритонавір), ненуклеозидні інгібітори зворотної транскриптази (наприклад, невірапін) та їх комбінації.

Вплив на ентерогепатичну циркуляцію. На тлі прийому певних груп антибіотиків (наприклад, пеніцилінової і тетрациклінової груп) може знижуватися ентерогепатична циркуляція естрогенів, що може призводити до зниження концентрації естрадіолу.

Жінкам, які отримують лікування препаратами, що індукують мікросомальні ферменти, або антибіотиками, на додаток до препарату Клайра рекомендується тимчасово використовувати бар'єрний метод контрацепції або вибрати інший метод контрацепції. Бар'єрний метод запобігання слід використовувати протягом всього періоду прийому супутніх препаратів і ще протягом 28 днів після їх відміни.

Інгібітори ізоферментів. Одночасний прийом рифампіцину разом з таблетками, що містять естрадіолу валерат і диеногест, приводив до істотного зниження Css і системної експозиції дієногеста і естрадіолу. Системна експозиція дієногеста і естрадіолу при рівноважної концентрації, яка вимірюється на основі AUC0-24 ч, знизилася відповідно на 83% і 44%.

Відомі інгібітори CYP3A4, такі як азольні протигрибкові препарати, циметидин, верапаміл, макроліди, дилтіазем, антидепресанти і грейпфрутовий сік, можуть підвищувати концентрацію дієногеста в плазмі крові. При одночасному прийомі з потужним інгібітором кетоконазолом величина AUC0-24 ч в рівноважному стані у дієногеста зросла на 186%, а у естрадіолу - на 57%. При одночасному застосуванні з помірним інгібітором еритроміцином величина AUC0-24 ч у дієногеста і естрадіолу в рівноважному стані збільшилась відповідно на 62 і 33%.

Ефекти препарату Клайра щодо інших лікарських засобів: КПК можуть впливати на метаболізм ряду інших лікарських засобів (наприклад, ламотриджину), що може приводити або до підвищення, або до зниження концентрації цих речовин в плазмі крові і тканинах. Однак виходячи з даних досліджень in vitro, інгібування ферментів CYP при застосуванні препарату Клайра в терапевтичній дозі малоймовірно.

Вагітність та лактація

Прийом препарату Клайра протипоказаний під час вагітності. Якщо вагітність настала на тлі застосування препарату Клайра, подальший прийом необхідно припинити. Однак великомасштабні епідеміологічні дослідження не виявили збільшення ризику розвитку вроджених дефектів у дітей, що народилися у жінок, які використовували КПК до вагітності, так само як і тератогенного впливу КПК при їх випадковому прийомі на початку вагітності.

КПК можуть впливати на лактацію, оскільки вони здатні зменшувати обсяг вироблюваного грудного молока, а також змінювати його склад. Отже, КПК зазвичай не рекомендується використовувати до закінчення періоду лактації. Невелика кількість контрацептивних гормонів та / або їх метаболітів може виділятися з грудним молоком.

УМОВИ І ТЕРМІНИ ЗБЕРІГАННЯ

Препарат слід зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не 30 ° С. Термін придатності - 4 роки.

Показання

- Пероральна контрацепція.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

Препарат Клайра не повинен застосовуватися при наявності будь-якого із станів, перерахованих нижче. Препарат повинен бути негайно скасований, якщо які-небудь з цих станів розвиваються вперше на тлі його прийому:
- Тромбози (венозні і артеріальні) і тромбоемболії в даний час або в анамнезі (в т.ч. тромбоз глибоких вен (ТГВ), тромбоемболія легеневої артерії (ТЕЛА), інфаркт міокарда (ІМ), інсульт в даний час або в анамнезі);
- Стану, що передують тромбозу (в т.ч. транзиторні ішемічні атаки, стенокардія) в даний час або в анамнезі;
- Наявність виражених або множинних факторів ризику венозного або артеріального тромбозу (в т.ч. велике хірургічне втручання з тривалою іммобілізацією, ускладнені захворювання клапанного апарату серця, неконтрольована артеріальна гіпертензія);
- Мігрень з вогнищевими неврологічними симптомами, в т.ч. в анамнезі;
- Цукровий діабет з судинними ускладненнями;
- Панкреатит з вираженою гіпертригліцеридемією в даний час або в анамнезі;
- Печінкова недостатність і тяжкі захворювання печінки (до нормалізації показників функції печінки);
- Пухлини печінки (доброякісні та злоякісні) нині або в анамнезі;
- Виявлення гормонозалежні злоякісні пухлини (в т.ч. статевих органів або молочних залоз) або підозра на них;
- Кровеченіе з піхви неясного генезу;
- Вагітність або підозра на неї;
- Підвищена чутливість до активних речовин або будь-якого з допоміжних речовин.
З обережністю
Якщо будь-які з захворювань / станів / факторів ризику, зазначених нижче, маються на даний час, то слід ретельно співвіднести потенційний ризик і очікувану користь застосування препарату Клайра в кожному індивідуальному випадку:
- Фактори ризику розвитку тромбозу і тромбоемболії (куріння, ожиріння, дисліпопротеїнемія, артеріальна гіпертензія, мігрень, захворювання клапанів серця, порушення серцевого ритму, тривала іммобілізація, великі хірургічні втручання, обширна травма);
- Інші захворювання, при яких можуть відзначатися порушення периферичного кровообігу (цукровий діабет, системний червоний вовчак, гемолітико-уремічний синдром, хвороба Крона і виразковий коліт, серповидноклеточная анемія);
- Спадковий ангіоневротичний набряк;
- Гипертриглицеридемия;
- Захворювання, вперше виникли або посилилися під час вагітності або на тлі попереднього прийому статевих гормонів (наприклад, холестатична жовтяниця, холестатичний свербіж, холелітіаз, отосклероз з погіршенням слуху, порфірія, герпес вагітних, хорея Сиденхема);
- Післяродовий період.

Особливості застосування

Якщо будь-які з захворювань / станів / факторів ризику, зазначених нижче, маються на даний час, то слід ретельно співвіднести потенційний ризик і очікувану користь застосування препарату Клайра в кожному індивідуальному випадку і обговорити його з жінкою до того, як вона вирішить почати прийом препарату . У разі обважнення, посилення або першої прояву будь-якого з цих станів або факторів ризику жінка повинна проконсультуватися зі своїм лікарем, який може прийняти рішення про необхідність відміни препарату.
Захворювання серцево-судинної системи
Результати епідеміологічних досліджень вказують на наявність взаємозв'язку між застосуванням КПК та підвищенням частоти розвитку венозних і артеріальних тромбозів і тромбоемболій (таких як ТГВ, ТЕЛА, ІМ та цереброваскулярні порушення). Ризик розвитку венозної тромбоемболії (ВТЕ) максимальний в перший рік прийому таких препаратів, переважно протягом перших 3 міс. Підвищений ризик присутній після первинного використання КПК або поновлення використання одного і того ж або різних КПК (після перерви між прийомами препарату в 4 тижні і більше).
Загальний ризик ВТЕ у пацієнтів, які приймають низькодозовані КПК (вміст етинілестрадіолу - менше 50 мкг), в 2-3 рази вище, ніж у пацієнток, які не приймають КПК, тим не менш, цей ризик залишається більш низьким порівняно з ризиком ВТЕ при вагітності і родах.
ВТЕ може привести до летального результату (в 1-2% випадків).
ВТЕ, що виявляється як ТГВ або ТЕЛА, може статися при використанні будь-яких КПК.
Вкрай рідко при використанні КПК виникає тромбоз в інших кровоносних судин, наприклад, печінкових, брижових, ниркових, мозкових артерій і вен або судин сітківки. Єдина думка щодо зв'язку між виникненням цих подій і застосуванням КПК відсутня. Артеріальна тромбоемболія може привести до летального результату.
Ризик розвитку тромбозу (венозного та / або артеріального) і тромбоемболії підвищується:
- З віком;
- У курців (із збільшенням кількості викурених сигарет або підвищенням віку ризик наростає, особливо у жінок старше 35 років);
за наявності:
- Сімейного анамнезу (наприклад, венозний або артеріальний тромбоемболії коли-небудь у близьких родичів або батьків у відносно молодому віці). У разі спадкової або набутої схильності жінка повинна бути оглянута відповідним фахівцем для вирішення питання про можливість прийому препарату Клайра;
- Ожиріння (індекс маси тіла більш ніж 30 кг / м 2);
- Дислипопротеинемии;
- Артеріальної гіпертензії;
- Мігрені;
- Захворювань клапанів серця;
- Фібриляції передсердь;
- Тривалої іммобілізації; обширного хірургічного втручання, будь-якої операції на нижніх кінцівках, значні травми. У подібних ситуаціях доцільно припинити прийом препарату Клайра (при плановій операції - принаймні, за 4 тижні до неї) і не відновлювати прийом протягом 2 тижнів після закінчення іммобілізації.
Питання про можливу роль варикозного розширення вен і поверхневого тромбофлебіту у розвитку ВТЕ залишається суперечливим.
Слід враховувати підвищений ризик розвитку тромбоемболії в післяпологовому періоді. Порушення периферичного кровообігу також можуть відзначатися при цукровому діабеті, системний червоний вовчак, гемолітико-уремічний синдром, хронічних запальних захворюваннях кишечника (хвороба Крона або виразковий коліт) та серпоподібно-клітинної анемії. Збільшення частоти і тяжкості мігрені під час застосування препарату Клайра (що може передувати цереброваскулярним порушень) може бути підставою для негайного припинення прийому даного препарату.
До біохімічним чинників, що вказують на спадкову або набуту схильність до артеріального або венозного тромбозу, належать такі: резистентність до активованого протеїну С, гіпергомоцистеїнемія, дефіцит антитромбіну III, дефіцит протеїну С, дефіцит протеїну S, антифосфоліпідні антитіла (антікардіоліпідние антитіла, вовчаковий антикоагулянт).
При оцінці співвідношення ризику і користі слід враховувати, що лікування відповідного стану може зменшити пов'язаний з ним ризик тромбозу. Також слід враховувати, що ризик тромбозів і тромбоемболії при вагітності вище, ніж пpи прийомі нізкодозірованних пероральних контрацептивів (вміст етинілестрадіолу - менше 50 мкг).
пухлини
Найбільш істотним фактором ризику, пов'язують з розвитком раку шийки матки, є персистуюча папіломавірусна інфекція (ПВІ). Є повідомлення про деяке підвищення ризику розвитку раку шийки матки при тривалому застосуванні КПК. Зв'язок з прийомом КПК не доведена. Обговорюється можливість взаємозв'язку цих даних зі скринінгом захворювань шийки матки та особливостями статевої поведінки (більш рідкісне застосування бар'єрних методів контрацепції).
Мета-аналіз 54 епідеміологічних досліджень виявив невелике збільшення відносного ризику (ВР = 1.24) розвитку раку молочної залози у жінок, що приймають КПК в даний час. Підвищений ризик поступово зникає протягом 10 років після припинення прийому цих препаратів. У зв'язку з тим, що рак молочної залози відзначається рідко у жінок молодше 40 років, деяке збільшення числа діагностованого раку молочної залози у жінок, що приймають КПК нині або приймали недавно, є незначним по відношенню до загального ризику цього захворювання. Його зв'язок з прийомом КПК не доведена. Спостережуване підвищення ризику може бути також наслідком більш ранньої діагностики раку молочної залози у жінок, які застосовують КПК. У жінок, коли-небудь використовували КПК, виявляються більш ранні стадії раку молочної залози, ніж у жінок, ніколи їх не застосовували.
У рідкісних випадках на фоні застосування КПК спостерігався розвиток доброякісних, а у вкрай рідкісних випадках - злоякісних пухлин печінки, які в окремих випадках призводили до небезпечної для життя внутрішньочеревної кровотечі. При появі сильних болів у верхніх відділах живота, збільшення розмірів печінки або ознак внутрішньочеревної кровотечі у жінок, що приймають КПК, при диференціальної діагностиці необхідно виключити пухлини печінки.
інші стани
У жінок з гіпертригліцеридемією (або за наявності цього стану в сімейному анамнезі) можливе підвищення ризику розвитку панкреатиту під час прийому КПК.
Хоча невелике підвищення АТ було описано у багатьох жінок, що приймають КПК, клінічно значуще підвищення зазначалося рідко. Однак якщо на фоні прийому препарату Клайра розвивається стійке, клінічно значуще підвищення артеріального тиску, слід відмінити препарат і почати лікування артеріальної гапертензіі. Прийом препарату Клайра при необхідності можна відновити, якщо за допомогою гіпотензивної терапії вдається досягти нормальних показників АТ.
Наступні стани розвиваються або погіршуються як під час вагітності, так і пpи прийомі КПК, але їх зв'язок з прийомом КПК не доведена: жовтяниця та / або холестатичний свербіж, холелітіаз, порфірія, системний червоний вовчак, гемолітико-уремічний синдром, хорея Сиденхема, герпес вагітних , обумовлена ​​отосклерозом втрата слуху.
У жінок із спадковими формами ангіоневротичного набряку екзогенні естрогени можуть індукувати або погіршувати симптоми ангіоневротичного набряку.
Гострі або хронічні порушення функції печінки можуть вимагати відміни препарату Клайра доти, доки показники функції печінки не прийдуть в норму. Рецидивирующая холестатична жовтяниця, яка розвивається вперше під час вагітності або попереднього приймання статевих гормонів, вимагає припинення прийому препарату Клайра.
Хоча КПК можуть впливати на резістентност' до інсуліну і толерантність до глюкози, немає необхідності зміни терапевтичного режиму у хворих цукровим діабетом, які використовують препарат Клайра. Тим не менш, жінки, які страждають на цукровий діабет, під час прийому препарату Клайра потребують ретельного нагляду.
Також описані випадки хвороби Крона і виразкового коліту на фоні застосування КПК.
Іноді може розвиватися хлоазма, особливо у жінок з хлоазмою вагітних в анамнезі.
Жінкам, схильним до розвитку хлоазми, в період прийому препарату Клайра слід уникати впливу сонця або УФ-випромінювання.
Вплив на лабораторні тести
Прийом препарату Клайра може впливати на результати деяких лабораторних досліджень, включаючи біохімічні параметри функції печінки, щитовидної залози, надниркових залоз і нирок, концентрацію транспортних білків в плазмі, наприклад КСГ і фракції ліпідів / ліпопротеїдів, параметри вуглеводного обміну, згортання і фібринолізу. Ці зміни зазвичай залишаються в межах лабораторних норм.
Медичні огляди
Перед початком застосування препарату Клайра необхідно ретельно оцінити протипоказання до призначення препарату на підставі анамнезу життя, сімейного анамнезу жінки, а також загальномедичного і гінекологічного обстеження. Частота і характер цих обстежень повинні грунтуватися на існуючих нормах медичної практики при необхідному обліку індивідуальних особливостей кожної пацієнтки. Як правило, вимірюється АД, перевіряється стан молочних залоз, черевної порожнини та органів малого таза, включаючи цитологію шийки матки.
Необхідно роз'яснювати жінкам, що препарат Клайра не захищає від ВІЛ-інфекції (СНІД) та інших захворювань, що передаються статевим шляхом.
зниження ефективності
Ефективність препарату Клайра може бути знижена при пропуску таблеток з активними компонентами, шлунково-кишкових розладах під час прийому таблеток з активними компонентами або на тлі супутнього лікарського лікування.
Недостатній контроль менструальноподобного циклу
На тлі використання препарату Клайра, особливо в перші місяці прийому, можуть виникати нерегулярні менструальноподобниє кровотечі (мажучі виділення або проривні маткові кровотечі). Тому оцінка будь-яких нерегулярних менструальноподібнакровотеча повинна проводитися тільки після періоду адаптації, який становить приблизно 3 менструальноподібні циклу.
Якщо нерегулярні менструальноподобниє кровотечі повторюються або вперше виникають після попередніх регулярних циклів, слід розглянути також імовірність причин негормонального характеру і провести ретельне обстеження для виключення злоякісних новоутворень або вагітності. Подібні заходи можуть включати діагностичне вишкрібання.
У деяких жінок під час прийому неактивних таблеток білого кольору менструальноподібнакровотеча може не розвинутися. Якщо прийом препарату Клайра здійснювався відповідно до правил, зазначених в розділі "Режим дозування", вагітність малоймовірна. Однак якщо перед першим які були відсутні менструальноподібнакровотеча таблетки приймалися нерегулярно або відсутні поспіль 2 менструальноподібнакровотеча, не слід продовжувати використання препарату Клайра доти, поки не буде виключена вагітність.
Вплив на здатність керувати автомобілем та технікою
Не відмічено негативного впливу препарату Клайра на здатність до керування автомобілем і роботу з механізмами, однак пацієнтки, у яких протягом періоду адаптації (перші 3 міс прийому препарату) відзначаються епізоди запаморочень і порушення концентрації уваги, повинні дотримуватися обережності.
При порушенні функції нирок
Препарат Клайра спеціально не вивчався у пацієнток з порушеннями функції нирок. Наявні дані не припускають корекції режиму дозування у таких пацієнток.
При порушенні функції печінки
Препарат Клайра протипоказаний у жінок з важкими захворюваннями печінки доти, доки показники функції печінки не прийдуть в норму (див. Також "Протипоказання").
ЗАСТОСУВАННЯ У літньому віці
Не застосовується. Препарат Клайра не показаний після настання менопаузи.

Допускається приймати не більше 2 таб. в один день.

Якщо жінка забула почати нове календарну упаковку або пропустила одну або більше таблеток з 3-го по 9-й день календарної упаковки, вона вже може бути вагітна (в тому випадку, якщо у неї був статевий контакт протягом 7 днів перед пропуском таблетки). Чим більше таблеток (особливо з комбінацією двох активних компонентів в дні з 3-го по 24-й) пропущено і чим ближче вони до фази прийому неактивних таблеток, тим вище ймовірність вагітності.

Якщо жінка пропускала прийом таблеток, і потім в кінці календарної упаковки / на початку нової календарної упаковки менструальноподібнакровотеча у неї було відсутнє, слід розглянути ймовірність вагітності.

Рекомендації при шлунково-кишкових розладах

При важких шлунково-кишкових розладах всмоктування може бути неповним, тому слід вжити додаткових контрацептивні заходи (наприклад, бар'єрний метод, зокрема презервативи).

Якщо через 3-4 години після прийому активної таблетки виникає блювота, то в даному випадку діють рекомендації, що стосуються пропущених таблеток, які наведені в розділі "Прийом пропущених таблеток". Якщо жінка не хоче змінювати свою звичайну схему прийому таблеток, їй необхідно випити додаткову таблетку (або таблетки) з нової упаковки.

Пацієнтам похилого віку: препарат Клайра не показаний після настання менопаузи.

Препарат Клайра протипоказаний у пацієнток з тяжкими захворюваннями печінки доти, доки показники функції печінки не прийдуть в норму.

Препарат Клайра спеціально не вивчався у пацієнток з порушеннями функції нирок. Наявні дані не припускають корекції режиму дозування у таких пацієнток.