карсил - инструкция, аналоги

карсил Софарма, АТ, Болгарія Болгария

карсил Софарма, АТ, Болгарія Болгария

Международное название:

Silymarin

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Софарма, АТ, Болгарія

Страна производства:

Болгария

Форма выпуска:

Карсил драже по 35 мг №80

Категория отпуска:

без рецепта

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Нет данных

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Загальна характеристика

 фізико-хімічні властивості:  драже правильної круглої форми, коричневого кольору, без запаху;

Склад

1 драже містить силімарину (як 100%) 35 мг;

допоміжні речовини цукор молочний (моногідрат), крохмаль пшеничний, колідон-25, целюлоза мікрокристалічна, тальк, магнію стеарат, глюкози моногідрат, сорбіт, натрію гідрокарбонат;

оболонка: целюлози ацетилфталат, діетифталат, цукор, гуміарабік, желатин, тальк, титану діоксид, поліетиленгліколь 6000, барвник коричневий AS 9340 Opalux brown, гліцерин.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Силімарин – рослинна активна складова частина Карсилу® виявляє стабілізуючу дію на клітинну мембрану, запобігаючи таким чином шкідливому впливу на печінку, і сприяє відновленню уражених клітин печінки.

Механізм дії препарату ще не з’ясований остаточно. Вважається, що антигепатотоксична дія силімарину зумовлена його конкуруючою взаємодією з рецепторами до відповідних токсинів у мембрані гепатоцитів.

Карсил® виявляє свою дію, стабілізуючи біомембрани і покращуючи функції клітинних структур. Таким чином відбувається специфічний запобіжний і лікувальний вплив на клітину печінки. Карсил® також виявляє дію, яка стимулює клітинний метаболізм. Дія флавоноїдів (до яких належить силімарин) пов’язана з їх антиоксидантними ефектами і ефектами, які покращують мікроциркуляцію. Клінічно ці ефекти виражаються у покращанні суб’єктивної і об’єктивної симптоматики і зниженні величин трансаміназ, γ-глобулінів, білірубіну сироватки крові. Це приводить до покращання загального стану, зменшення скарг у зв’язку з травленням, а у пацієнтів із зниженим засвоєнням їжі внаслідок печінкового захворювання приводить до покращання апетиту і збільшення маси тіла. 

Фармакокінетика. Результати фармакокінетичних досліджень Карсилу®, проведених на піддослідних тваринах і здорових добровольцях при пероральному введенні, показують інтенсивне розподілення препарату в організмі. У результаті досліджень поміченим силібініном найвищі концентрації речовини виявляються у печінці і зовсім незначна кількість – у нирках, легенях, серці та інших органах.

Карсил® виводиться головним чином з жовчю у вигляді кон’югатів і незначною мірою – із сечею. Після одноразового перорального застосування 20 гм/кг Карсилу® за 24 години з жовчю екскретується 35% введеної дози.

Показання для застосування

При токсичних ураженнях печінки. У складі комплексної терапії хворих на хронічні запальні захворювання печінки або цироз.

Спосіб застосування та дози

Карсил® застосовують перорально, при легких і помірної тяжкості випадках захворювання – 1-2 драже 3 рази на день. При складних формах захворювання дозу можна подвоїти. Тривалість курсу лікування – не менше 3 місяців.

Для дітей з 5 років призначається доза 5 мг/кг маси тіла, розділена на 2-3 прийоми.

Протипоказання

Підвищена чутливість до препарату.

Передозування

Немає даних про передозування препарату. При прийомі дози Карсилу®, що у декілька разів перевищує терапевтичну, необхідно викликати блювання, зробити промивання шлунка активованим вугіллям і провести симптоматичне лікування.

Особливості застосування

Немає даних про вплив препарату на репродуктивну функцію тварин. Під час вагітності і в період годування груддю препарат можна застосовувати лише під наглядом лікаря і якщо очікуваний результат від лікування більший за ризик його застосування.

Немає даних про порушення здатності керувати автомобілем і працювати з автоматизованими механізмами у пацієнтів, які лікуються Карсилом®.

Цей лікарський засіб містить 0,0554 г молочного цукру. При застосуванні відповідно до вказівок щодо дозування з кожною дозою доставляється до 0,111 г молочного цукру. Це є небезпечним для осіб з недостатністю лактози, галактоземією або глюкозним/галактозним синдромом мальабсорбції.

Цей лікарський засіб містить 0,162 г сахарози. У кожній призначеній дозі міститься до 0,324 г сахарози. Це є небезпечним для осіб з уродженою непереносимістю фруктози, глюкозним/галактозним синдромом мальабсорбції або цукрово/ізомальтазним дефіцитом.

Цей лікарський засіб містить 0,0206 г глюкози. У кожній призначеній дозі міститься до 0,041 г глюкози.

Цей лікарський засіб містить 0,004 г сорбітолу. У кожній призначеній дозі міститься до 0,008 г сорбітолу. Це є небезпечним для осіб з уродженою непереносимістю фруктози. Може спричинити подразнення шлунка і пронос.

До складу цього лікарського засобу як допоміжна речовина входить крохмаль пшеничний, що може бути небезпечним для осіб з целіакією (глютеновою ентеропатією).

До складу цього лікарського засобу як допоміжна речовина входить гліцерин, який є токсичним у високих дозах. Може спричинити головний біль, подразнення шлунка і пронос.

Лікарська форма рекомендована для дітей старше п’яти років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Немає даних про взаємодії між Карсилом® та іншими лікарськими препаратами.

Можна застосовувати одночасно з вітамінами, кортикостероїдами і імуносупресорами в комплексному лікуванні активного персистуючого гепатиту.

Умови та термін зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці, у сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25ºС. Зберігати у недоступному для дітей місці! Термін придатності – 2 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності!

Упаковка

По 10 (десять) драже у блістері з твердої ПВХ плівки і алюмінієвої фольги; 8 блістерів у картонній коробці.

Адреса

Болгарія, м. Софія, Ілієнське шосе,16.

Аналоги препарата: карсил