Капд-2 - инструкция, аналоги

Международное название:

Comb drug

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Фрезеніус Медікал Кеа Дойчланд Гмбх, Німеччина.

Страна производства:

Германия

Форма выпуска:

Капд 2 розчин д / перітонеал. діал. по 2000 мл у мішку з поліолеф. полон. sf 150
Капд 2 розчин д / перітонеал. діал. по 2500 мл у мішку з поліолеф. полон. sf 150

Категория отпуска:

по рецепту

Похожие ТМ:

- Капд-3

- Капд-4

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Склад

1 літр розчину містить натрію хлориду 5,786 г; натрію лактату 50 % розчин 7,85 г (= натрію лактату 3,925 г); кальцію хлориду 2 Н2О 0,2573 г; магнію хлориду 6Н2О 0,1017 г; глюкози (у вигляді глюкози моногідрату) 15,0 г;

№+ 134,0 ммоль,

Са++ 1,75  ммоль,

Мg++  0,5  ммоль,

Сl-  103,5 ммоль,

лактату  35,0  ммоль;

допоміжні речовини: кислота хлористоводнева, натрію гідроксид, вода для ін'єкцій.

Лікарська форма

Розчин для перитонеального діалізу.

Фармакотерапевтична група

Розчини для перитонеального діалізу. Код АТС В05D .

Показання

Кінцева стадія хронічної ниркової недостатності різної етіології.

Протипоказання

Гіпокаліємія, гіперкальціємія.

Перитонеальний діаліз не слід проводити у таких випадках:

захворювання, що супроводжуються порушеннями цілісності черевної стінки або перитонеальної порожнини, такими як: нещодавні абдомінальні поранення, абдомінальні опіки, інші запальні захворювання шкіри черевної ділянки (дерматит) у місці встановлення катетера, перитоніти; перфорація очеревини; фіброзні спайки після оперативних втручань на черевній порожнині; запальні захворювання кишечнику (хвороба Крона, виразкові коліти, дивертикуліти), внутрішньоперитонеальна пухлина, нещодавня абдомінальна операція, заворот кишок, пупкова, пахова або інші черевні грижі, внутрішній або зовнішній абдомінальний свищ; непрохідність кишечника;

пульмонологічні захворювання, такі як пневмонія;

сепсис;

лактацидоз;

кахексія і швидка втрата маси тіла, особливо коли адекватне харчування неможливе;

у поодиноких випадках уремії, коли неможливо довго проводити перитонеальний діаліз;

високий ступінь гіперліпідемії;

пацієнтам, котрі фізично або ментально неспроможні проходити перитонеальний діаліз після інструкції лікаря.

З огляду на вміст фруктози в препараті не бажано застосовувати лікарський засіб пацієнтам з непереносимістю фруктози (спадкова непереносимість фруктози). Невизначена спадкова непереносимість фруктози повинна бути виключена до моменту застосування у дітей та немовлят.

Якщо під час діалізу виявляються будь які окреслені вище реакції лікар повинен вирішити чи продовжувати лікування, чи ні.

Спосіб застосування та дози

Спосіб лікування, частота застосування і час перебування на діалізі визначаються лікарем індивідуально.

Якщо немає інших призначень, за одну процедуру зазвичай застосовують 2000 мл розчину. Якщо на початку лікування виникає біль в абдомінальній ділянці, дозу для лікування слід тимчасово зменшити до 500 – 1500 мл.

Діти повинні отримувати дозу між 500 і 1500 мл (30-40 мл/кг маси тіла) на одне лікування, залежно від віку, зросту і маси тіла.

Пацієнтам з великою масою тіла та/або пацієнтам, які толерантні до великих об`ємів рідини, можна застосовувати або 2500, або 3000 мл.

Метод і тривалість застосування. Час перебування на діалізі 4 – 8 годин, доза 2000 мл застосовується 4 рази кожні 24 годин (загальна доза – 8000 мл); менша або більша доза призначається індивідуально.

Приготований до застосування та підігрітий до температури тіла розчин вливається до перитонеальної порожнини через перитонеальний катетер, час для введення дози – від 5 до 20 хв. Доза залишається в перитонеальній порожнині на 4 – 8 годин (збалансований час) і потім висушується і виливається назад.

Залежно від концентрації електролітів і водного балансу КАПД 2 застосовується в комбінації з іншими розчинами для перитонеального діалізу з високою концентрацією глюкози (тобто з високою осмолярністю) або іншими калійними або натрієвими концентраціями.

Побічні реакції

КАПД 2 – це розчин електролітів, склад якого подібний до складу крові людини.

Побічні ефекти можуть бути результатом одного з двох випадків техніки перитонеального діалізу або наслідком діалізу.

Передозування

Найхаректернішими наслідком передозування є дегідратація. Зниження дози або припинення лікування може призвести до відновлення водного балансу з появою периферичних набряків, декомпенсації з боку серцево-судинної системи та інших симптомів уремії, що загрожують життю. У такому разі застосовують заходи інтенсивної терапії та ургентний гемодіаліз.

Застосування в період вагітності або годування груддю

Можливе застосування в останні місяці вагітності після ретельної оцінки співвідношення користь для матері і ризик для плода.

Діти

Лікування для дітей повинно призначатися відповідно до віку, зросту та маси тіла.

Особливі заходи безпеки

Перед застосуванням розчину для перитонеального діалізу КАПД 2 потрібно обов'язково вивчити інструкцію для використання системи постійного амбулаторного перитонеального діалізу "стей-сейф".

Особливості застосування

Розчин для перитонеального діалізу КАПД 2 може бути застосований після ретельного зваження ризик/користь у таких випадках:

при втраті електролітів внаслідок блювання або діареї (тимчасово змінити розчин для перитонеального діалізу з високим вмістом калію, при необхідності);

пацієнтам, яким вводять розчин з низьким вмістом кальцію, необхідно контролювати рівень концентрації кальцію, щоб запобігти розвитку гіпокальціємії або погіршенню гіперкальціємії. У таких випадках лікар повинен скоригувати дози фосфатозв’язуючих препаратів та/або аналогів вітаміну D;

рекомендується ретельно контролювати рівень сироватки калію. При тяжких формах гіпокаліємії мають використовуватись калій-вмістні діалізні розчини або проконсультуватися з дієтологом.

Розчин для перитонеального діалізу з високим вмістом глюкози (2,3 або 4,25 %) повинен застосовуватися з обережністю для лікування перитонеальної мембрани щоб упередити виникнення зневоднення та знизити тиск глюкози.

Під час перитонеального діалізу можуть траплятися суттєві втрати білка, амінокислот водорозчинних вітамінів. У разі необхідності потрібно провести замісну терапію.

Транспортні характеристики перитонеальної мембрани можуть змінитися протягом довготривалого діалізу і в першу чергу проявляються втратою ультрафільтрації.

Слід регулярно відстежувати наступні параметри:

масу тіла для раннього запобігання гіпергідратації або зневоднення;

концентрації рівня натрію, калію, кальцію, магнію фосфатів, кислотно-основний баланс та білки крові;

концентрацію креатиніну та сечовини;

рівень цукру;

паратиреоїдний гормон та інші індикатори зміни кісткового метаболізму;

залишкові функції нирок для адаптації перитонеального діалізу.

Слід ретельно відстежувати прозорість розчину, що виливається, зниження рівня об‘єму розчину що виливається і абдомінальних болів, тому що ці показники можуть бути ознаками перитоніту.

Додавання інших лікарських засобів до розчину для перитонеального діалізу не рекомендується, оскільки є ризик контамінації і несумісності розчину для перитонеального діалізу та лікарським засобом. Це може бути виконано тільки в асептичних умовах. Після ретельного змішування та перевірки на відсутність мутності розчин для перитонеального діалізу може бути використаний негайно (без зберігання).

Транспортний контейнер може випадково бути пошкоджений під час транспортування або зберігання. Результатом цього може стати забруднення з ростом мікроорганізмів в діалізному розчині. Всі контейнери повинні ретельно перевірятись на ушкодження до моменту використання розчину для перитонеального діалізу. Будь-які пошкодження, навіть незначні, конектора, закупорювальної системи, зварних кутів та швів контейнера повинні бути перевірені на можливість забруднення.

Пошкоджені контейнери або контейнери з неоднорідним вмістом не мають бути застосовані!

До застосування слід використовувати неушкоджені та цілі контейнери.

Слід дотримуватись асептичних умов під час зміни діалізату для зниження ризику виникнення інфекцій.

Не слід застосовувати розчин для перитонеального діалізу для внутрішньовенних інфузій.

Перитонеальний діаліз слід обережно проводити пацієнтам з:

ураженням черевної порожнини, у томи числі з розривом оболонки черевної порожнини і діафрагми у результаті хірургічної операції, вад розвитку або травми до одужання;

з пухлинами у черевній порожнині, інфекціями стінки черевної порожнини, грижею, фекальним свищем, з перенесеною колостомією або ілостомією, частими випадками дивертикуліту, запальним або ішемічним захворюванням кишечнику, великими полікістозними нирками, або іншими станами, які піддають ризику цілісність абдомінальної стінки, абдомінальної поверхні або черевної порожнини;

іншими станами, у тому числі встановленим трансплантом аорти і тяжким легеневим захворюванням.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Не впливає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Загальний принцип: ліки, які отримує пацієнт під час перебування на перитонеальному діалізі можуть видалятися з організму в діалізний розчин, що потребує корекції доз.

При призначенні препаратів кальцію або вітаміну Д слід враховувати можливість розвитку гіперкальціємії.

Одночасне застосування діуретинів для підтримки залишкового діурезу може спричинити розлади водно-електролітного балансу.

При одночасному призначенні препаратів дигіталісу слід контролювати рівень калію в крові.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. При перитонеальному діалізі очеревина є дифузійною мембраною, через яку речовини і вода можуть піддаватися ультрафільтрації з крові. Розчин для перитонеального діалізу КАПД 2 забезпечує поверхневу елімінацію речовин, що звичайно виводяться із сечею, та гомеостаз водного і електролітного балансу. Розчин для перитонеального діалізу КАПД 2 відрізняється від розчинів для перитонеального діалізу КАПД 3 та КАПД 4 концентрацією глюкози.

Основні фізико-хімічні властивості

прозорий безбарвний стерильний апірогенний розчин практично без запаху, з теоретичною осмолярністю 358 мОсм/л.

Несумісність

Змішування з іншими розчинами можливо тільки за призначенням лікаря. Після ретельного змішування перитонеального розчину з іншими слід оцінити його щодо відсутності підозрілих змін та використати негайно (не зберігати).

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати.

Упаковка

По 2000 мл або 2500 мл у подвійній системі мішків стей-сейф; по 4 мішка у картонній коробці з маркуванням російською та іноземними мовами.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Фрезеніус Медікал Кеа Дойчланд Гмбх, Німеччина.

Місцезнаходження

66606 Ст. Вендель, вул. Франкфуртер 6-8, Фабрика Ст. Вендель, Німеччина.

Заявник

Фрезеніус Медікал Кеа Дойчланд Гмбх, Німеччина.

Місцезнаходження

Ельзе крьонер штрассе, 1, 61346 Бад Гомбург, Німеччина.

Аналоги препарата: Капд-2

Совпадает код АТС и состав:

- Капд-3

- Капд-4