Медичний порталПрепаратиККаметон-здоров'я

Каметон-здоров'я - инструкция, аналоги

Каметон-здоров'я Здоров'я, ФК, ТОВ, м.Харків, Україна Украина

Каметон-здоров'я Здоров'я, ФК, ТОВ, м.Харків, Україна Украина

Международное название:

Comb drug

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Здоров'я, ФК, ТОВ, м.Харків, Україна

Страна производства:

Украина

Форма выпуска:

Каметон-Здоров'я спрей наз. і оромук. по 25 г у б-нах

Категория отпуска:

без рецепта

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Нет данных

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Противопоказаний нет

Беременным:

Противопоказаний нет

Инструкция по применению

Склад лікарського засобу

діючі речовини: 1 балон містить хлорбутанолу гемігідрату (у перерахунку на 100 % безводну речовину) 0,25 г, камфори рацемічної 0,25 г, ментолу (левоментолу) 0,25 г, олії евкаліптової 0,25 г;

допоміжна речовина: ізопропілміристат.

Лікарська форма

Спрей назальний та оромукозний.

Прозора, безбарвна або з ледь жовтуватим відтінком, масляниста рідина з характерним ароматним запахом, що знаходиться в балоні аерозольному алюмінієвому з дозуючим клапаном-насосом, забезпеченим назальною насадкою-розпилювачем із захисним ковпачком; препарат при виході з балона розпилюється у вигляді аерозольного струменя.

Назва та місцезнаходження виробника

ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров’я".

61013 м. Харків, вул. Шевченка, 22.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що діють на респіраторну систему. Препарати, що застосовують при захворюваннях горла. Антисептики. Код АТС R02A А20.

Каметон-Здоров’я – комбінований препарат, дія якого обумовлена компонентами, що входять до його складу. Хлорбутанол гемігідрат і олія евкаліптова забезпечують антимікробну дію, хлорбутанол гемігідрат і камфора – легку місцевоанестезуючу дію, ментол звужує судини та викликає місцеве відчуття холоду, що також призводить до місцевоанестезуючого ефекту, зменшенню кровонаповнення і набряку ураженої ділянки. При місцевому застосуванні препарат виявляє антимікробну, протизапальну і легку місцевоанестезуючу дію, сприяє нормалізації дихання. Препарат виявляє також дезодоруючий ефект. Основа препарату чинить зволожуючу дію на слизову оболонку за рахунок оклюзійного ефекту, пов'язаного з наявністю гідрофобного розчиннику ізопропілміристату. Поєднання вказаних фармакологічних властивостей забезпечує комплексну патогенетичну терапію запальних захворювань верхніх дихальних шляхів.

Показання для застосування

Місцеве лікування гострих і хронічних (переважно в стадії загострення) інфекційно-запальних захворювань горла і носа: тонзиліту, фарингіту, ларингіту, риніту.

Протипоказання

Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату.

Дитячий вік до 5 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні

При застосуванні препарату в ніс не закидати голову назад і не перевертати балон догори дном. Не рекомендується користуватися тим самим балоном кільком особам, щоб уникнути розповсюдження інфекції. Під час розпилювання препарату слід уникати його потрапляння в очі.

Балон з препаратом не розбирати і не давати дітям. Оберігати від ударів.

Особливі застереження

Перед введенням препарату в порожнину носа слід очистити ніс від слизу. При обробці слизових оболонок горла препарат слід застосовувати після їжі; перед застосуванням препарату ротову порожнину треба прополоскати теплою кип’яченою водою.

Після застосування препарату на насадку-розпилювач слід надіти захисний ковпачок.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Протипоказань до застосування препарату у період вагітності і годування груддю не виявлено, але застосовувати препарат у цей період слід за призначенням лікаря.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Дані щодо впливу препарату на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами відсутні.

Діти

Застосовують дітям старше 5 років під наглядом лікаря.

Спосіб застосування та дози

Призначають дорослим і дітям старше 5 років.

Препарат застосовують місцево на слизові оболонки і уражені ділянки порожнин горла і носа. Одноразова доза препарату для дорослих і дітей старше 15 років становить 2-3 впорскування у порожнину горла та по 1-2 впорскуванню у кожну ніздрю, дітям віком від 5 до 12 років – 1-2 впорскування у порожнину горла та по 1 впорскуванню у кожну ніздрю, дітям віком від 12 до 15 років – 2 впорскування у порожнину горла та по 1 впорскуванню у кожну ніздрю. Кожне натискування відповідає приблизно 0,046 г препарату. Препарат застосовують 3-4 рази на добу. Тривалість лікування залежіть від інтенсивності терапії і зазвичай становить 3-10 діб.

Вказівки щодо застосування.

Перед застосуванням зняти захисний ковпачок з насадки-розпилювача, встановленої на штоку клапана-насоса. Перед першим застосуванням препарату кілька разів (приблизно 6‑7 разів) натиснути на основу насадки-розпилювача до появи дисперсного струменя. Перед подальшим застосуванням (особливо після того, як препаратом не користувалися кілька днів) може знадобитись натиснути на насадку-розпилювач ще 1-2 рази, щоб розчин потрапив у насадку-розпилювач і після натиснення розбризкувався, після чого препарат можна застосовувати.

При застосуванні вихідний отвір насадки-розпилювача ввести у порожнину носа на глибину 0,5 см або спрямувати на уражену ділянку горла і натиснути на основу насадки-розпилювача великим та вказівним пальцями зверху вниз. При застосуванні препарату балон слід тримати вертикально так, щоб насадка-розпилювач знаходилася зверху; не можна користуватися балоном у перевернутому стані.

Після застосування препарату на насадку-розпилювач слід надіти захисний ковпачок.

Передозування

Передозування препарату може спричинити підсилення побічних ефектів та алергічні реакції. Лікування: припинення застосування препарату, симптоматична терапія.

Побічні ефекти

Препарат зазвичай переноситься добре, але іноді можуть виникати реакції, зумовлені підвищеною індивідуальною чутливістю до компонентів препарату (відчуття печіння, сухості слизової оболонки ротоглотки, носа, набряк у місці контакту). Також можливі побічні реакції у вигляді шкірних висипань, свербежу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Не описана.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 оС. Не заморожувати.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Препарат не слід застосовувати після дати закінчення терміну придатності, зазначеної на упаковці.

Упаковка

По 25 г у балонах аерозольних алюмінієвих, герметизованих клапаном-насосом та укомплектованих насадкою-розпилювачем і захисним ковпачком; 1 балон у коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Аналоги препарата: Каметон-здоров'я