Медичний порталПрепаратиІІвалгін Рапід

Івалгін Рапід - инструкция, аналоги

Международное название:

Ibuprofen

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Зентіва, ТОВ, Чеська Республіка

Страна производства:

Чехия

Форма выпуска:

Івалгін Рапід таблетки, п / полон. обол., по 400 мг №12 (6х2)
Івалгін Рапід таблетки, п / полон. обол., по 400 мг №6 (6х1)

Категория отпуска:

без рецепта

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Склад лікарського засобу

діючі речовини: 1 таблетка містить ібупрофену лізинату 683,246 мг (що еквівалентно 400 мг ібупрофену);

допоміжні речовини: гідроксипропілцелюлоза, целюлоза мікрокристалічна силікована (містить целюлозу мікрокристалічну та кремнію діоксид колоїдний безводний), кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію кроскармелоза, натрію стеарилфумарат, гіпромелоза 2910/3, макрогол 6000, тальк, титану діоксид (Е 171), полісорбат 80, емульсія симетикону SE 4, еритрозин (Е 127).

Лікарська форма

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Від яскраво-рожевого до світло-червоно-фіолетового кольору довгасті таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Назва та місцезнаходження виробника

ТОВ "Зентіва". У кабеловни 130, 102 37 Прага 10, Долні Мєхолупи, Чеська Республіка.

Zentiva k.s. U kabelovny 130, 102 37 Praha 10, Dolni Mecholupi, Czech Republic.

Фармакотерапевтична група

Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби. Похідні пропіонової кислоти. Код АТС М01А Е01.

Ібупрофену лізинат – лізинова сіль ібупрофену, НПЗП, похідна пропіонової кислоти. Терапевтичний ефект ібупрофену лізинату полягає в інгібуванні ферменту циклооксигенази, яке призводить до пригнічення синтезу простагландинів. У людини ібупрофен зменшує викликані запальними процесами біль, набрякання та знижує температуру тіла. Крім того, ібупрофен справляє оборотну інгібуючу дію на АДФ- та колаген-індуковану агрегацію тромбоцитів.

Після перорального застосування ібупрофену лізин дисоціює на ібупрофенову кислоту та лізин. Лізин не має відомої фармакологічної дії, тому фармакологічні властивості ібупрофену лізину ідентичні фармакологічним властивостям ібупрофенової кислоти.

Показання для застосування

Симптоматична терапія головного та зубного болю, дисменореї, невралгії, болю у спині, суглобах, м’язах, при ревматичних болях, а також при симптомах застуди і грипу.

Протипоказання

Підвищена чутливість до ібупрофену або до будь-якого з інших компонентів препарату.

Реакції гіперчутливості (наприклад бронхоспазм, бронхіальна астма, кропив’янка, риніт, набряк Квінке або інші алергічні реакції) після застосування ацетилсаліцилової кислоти або інших нестероїдних протизапальних засобів в анамнезі.

Виразкова хвороба шлунка, наявна або в анамнезі (два і більше чітких епізодів загострення виразкової хвороби чи кровотеч).

Кровотеча у верхніх відділах травного тракту або перфорація в анамнезі, пов’язані з попереднім лікуванням нестероїдними протизапальними засобами.

Цереброваскулярна або інша активна кровотеча.

Порушення гемопоезу або коагуляції крові.

Застосування препарату одночасно з нестероїдними протизапальними засобами, включаючи специфічні інгібітори циклооксигенази-2.

Тяжка печінкова недостатність, ниркова недостатність або серцева недостатність.

Тяжка дегідратація (внаслідок блювання, діареї або недостатнього надходження рідини до організму).

Третій триместр вагітності.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Слід з обережністю (після консультації з лікарем) розпочинати застосування препарату пацієнтам, у яких спостерігався підвищений артеріальний тиск, затримка рідини та набряки під час лікування нестероїдними протизапальними засобами (НПЗЗ).

Побічні ефекти можна зменшити шляхом нетривалого застосування мінімальної ефективної дози.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Препарат не можна застосовувати під час вагітності.

Під час проведення кількох досліджень незначна кількість ібупрофену була виявлена у грудному молоці, але не було виявлено негативного впливу ібупрофену на новонароджених.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Не впливає у рекомендованих дозах.

Діти

Не застосовують дітям до 12 років з масою тіла менше 40 кг.

Спосіб застосування та дози

Початкова доза дорослим та дітям від 12 років з масою тіла більше 40 кг становить 400 мг ібупрофену (одна таблетка). В подальшому дозволяється приймати 400 мг ібупрофену (1 таблетка) кожні 6 годин, якщо потрібно.

Інтервал між прийомами має становити не менше ніж 6 годин.

Максимальна добова становить 1200 мг ібупрофену (3 таблетки).

Якщо виникає необхідність застосування цього препарату протягом більше ніж 3 днів проти головного болю або підвищення температури тіла, або більше ніж 4 днів проти іншого болю, або при посиленні симптоматики, пацієнту слід проконсультуватися з лікарем.

Особи літнього віку не потребують спеціального дозування.

Пацієнтам з легким або середньої тяжкості порушенням функції нирок або печінки зменшення дози не потрібно, проте застосовувати цей препарат слід з обережністю.

Таблетки можна приймати разом із їжею або незалежно від прийому їжі. При прийомі разом із їжею або одразу після їжі можливе затримання початку дії препарату. Однак при прийомі разом із їжею покращується переносимість препарату та зменшується імовірність розвитку ускладнень з боку шлунково-кишкового тракту.

Ризик небажаних ефектів можна зменшити, якщо застосовувати мінімальну ефективну дозу протягом якнайменшого періоду.

Передозування

Застосування дітям понад 400 мг/кг може викликати появу симптомів інтоксикації. У дорослих ефект дози менш виражений. Період напіввиведення при передозуванні становить 1,5-3 години.

Симптоми інтоксикації: нудота, блювання, біль в епігастральній ділянці, шлунково-кишкова кровотеча або рідше – діарея. Може також виникати шум у вухах, головний біль та кровотеча з травного тракту. При більш тяжкому отруєнні можуть виникати токсичні ураження центральної нервової системи у вигляді сонливості, інколи – нервового збудження та дезорієнтація або кома. Інколи у пацієнтів спостерігаються судоми. При тяжкому отруєнні може виникати метаболічний ацидоз; протромбіновий індекс може бути підвищеним, можливо, внаслідок впливу на фактори згортання крові. Може виникати гостра ниркова недостатність та пошкодження печінки. У хворих на бронхіальну астму може спостерігатися загострення перебігу захворювання.

Лікування може бути симптоматичним та додатковим, а також включати очищення дихальних шляхів та спостереження за серцевими симптомами та показниками життєво важливих функцій до нормалізації стану. Рекомендується пероральне застосування активованого вугілля впродовж 1 години після застосування потенційно токсичної кількості препарату. При частих або тривалих судомах слід призначити діазепам або лоразепам внутрішньовенно. Для лікування бронхіальної астми слід застосовувати бронхолітичні засоби.

Побічні ефекти

Небажані реакції на ібупрофен перелічено в нижченаведеній таблиці і розподілено на групи відповідно до термінології MedDRA із зазначенням частоти їхнього виникнення: дуже часто (≥1/10); часто (від ³1/100 до <1/10); нечасто (від ³1/1000 до <1/100); рідко (від ³1/10 000 до < 1/1000); дуже рідко (<1/10 000); частота невідома (не може бути оцінена на основі доступних даних).

Застосовування ібупрофену (особливо у високих дозах 2400 мг щодня), а також тривале застосування може призвести до незначного підвищення ризику появи артеріальних тромботичних подій (наприклад інфаркт міокарда або інсульт).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Ібупрофен (як інші нестероїдні протизапальні засоби) не слід застосовувати у комбінації з:

ацетилсаліциловою кислотою, якщо менша доза ацетилсаліцилової кислоти (не вище 75 мг на добу) не була призначена лікарем, оскільки це може призвести до ризику виникнення побічних ефектів;

іншими нестероїдними протизапальними засобами (НПЗЗ). Це може призвести до підвищеної частоти виникнення побічних ефектів.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 °С.

Упаковка

№6, №12 (6x2): по 6 таблеток у блістері, по 1 або 2 блістери в картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Аналоги препарата: Івалгін Рапід