Медичний порталПрепаратиІІндапамід-Ретард

Індапамід-Ретард - инструкция, аналоги

Международное название:

Indapamide

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Стома, АТ, м.Харків, Україна

Страна производства:

Украина

Форма выпуска:

Індапамід-Ретард таблетки прот. / д. по 0,0015 г №20 (10х2)

Категория отпуска:

по рецепту

Похожие ТМ:

- Арифон

- Індопрес

- Індапен-sr

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Не рекомендовано

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: indapamid;4-хлор-N-[(2RS)-2-метил-2,3-дигидро-1Н-индол-1-ил]-3-сульфамоил-бензамид;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або білого з кремовим відтінком кольору з двувипуклой поверхнею;

склад:

1 таблетка містить індапаміду 0,0015 г;

допоміжні речовини: лактоза фармацевтична, метолоза 60SH4000, полівінілпіролідон низькомолекулярний медичний, магнію стеарат.

Форма випуску.

Таблетки пролонгованої дії.

Фармакотерапевтична група.

Серцево-судинні засоби. Нетіазидні діуретики з помірно вираженою активністю. Сульфаміди. Код АТС С0ЗВ А11.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Антигипертензивное, діуретичну засіб. Представляє клас антигіпертензивних / діуретичних засобів - індолінов, похідне сульфонаміду. Має помірну діуретичну і салуретичну ефектами, зумовленими інгібуванням реабсорбції іонів натрію в кортикальному сегменті петлі нефрона і підвищенням виведення з сечею іонів натрію, хлору, меншою мірою калію і магнію, що зрештою, зумовлює гіпотензивну дію. Поряд з цим, важливе місце в механізмі антигіпертензивного ефекту займає вплив на трансмембранний транспорт іонів (у першу чергу, кальцію) в гладком'язові клітини судин, що призводить до їх розслабленню і зниження загального периферичного опору судин. Зменшує також чутливість судинної стінки до норадреналіну і ангіотензину ІІ, сприяє збільшенню синтезу вазодилатуючих і антиагрегаційних простагландинів (ПГЕ2, ПГІ2), знижує гіпертрофію лівого шлуночка серця.

У дозі 0,0015 г / сут надає пролонгований антигіпертензивний ефект протягом 24 годин і слабке діуретичну дію. При підвищенні дози антигіпертензивний ефект значимо не збільшується, діуретичний ефект зростає. У терапевтичних дозах практично не впливає на ліпідний і вуглеводний обмін.

Фармакокінетика. Лікарська форма забезпечує поступове рівномірне вивільнення фракції індапаміду в шлунково-кишковому тракті, де він швидко і повністю всмоктується. Максимальна концентрація в крові досягається приблизно через 12 годин після прийому внутрішньо одноразової дози 0,0015 г. При повторних прийомах препарату коливання концентрації індапаміду в плазмі крові в інтервалі між прийомом наступних доз зменшується.

Прийом їжі уповільнює швидкість абсорбції, але не знижує її. Біодоступність становить 93%. Зв'язування з білками плазми близько 79%, може сорбироваться еритроцитами. Рівноважний стан встановлюється через 7 днів регулярного прийому. Проникає через гістогематичні бар'єри (в т.ч. плацентарний) і в грудне молоко. Піддається біотрансформації в печінці і виводиться у вигляді неактивних метаболітів, в основному нирками - 70% і кишечником - 22%. Період напіввиведення становить 14 - 24 год.

Фармакокінетичні параметри не змінюються у пацієнтів з нирковою недостатністю. У літніх хворих не спостерігається кумуляції препарату.

Показання до застосування.

Есенціальна артеріальна гіпертензія.

Спосіб застосування та дози.

Призначають дорослим краще в ранкові години по 1 таблетці (0,0015 г), не подрібнюючи, не розжовуючи і запиваючи ½ склянкою води 1 раз на добу. Максимальна добова доза - 1 таблетка (0,0015 г).

Побічна дія.

З боку водно-електролітного балансу: дуже рідко - можливий розвиток гіпокаліємії та гіпонатріємії, що супроводжуються гіповолемією, дегідратацією організму і ортостатичної гіпотензією. Одночасна втрата хлору може в окремих випадках призвести до компенсаторного метаболічного алкалозу. Вкрай рідко - підвищення рівня кальцію.

З боку обміну речовин: підвищення вмісту сечовини і глюкози в плазмі крові.

З боку крові: рідко - тромбоцитопенія, лейкопенія, агранулоцитоз.

З боку травної системи: рідко - нудота, запор, сухість у роті; виключно рідко - панкреатит. У пацієнтів з печінковою недостатністю можливий розвиток печінкової енцефалопатії.

З боку центральної нервової системи: рідко - головний біль, запаморочення, стомлюваність, астенія, парестезії (зазвичай проходять при зменшенні дози).

Алергічні реакції: у хворих, схильних до алергічних реакцій і розвитку нападів бронхіальної астми, можливі шкірні висипання; рідко - геморагічний васкуліт, загострення диссеминированной червоного вовчака.

З боку серцево-судинної системи: дуже рідко - аритмія, гіпотензія.

Протипоказання.

Гіперчутливість до препарату; тяжка ниркова і печінкова недостатність, печінкова енцефалопатія, гіпокаліємія; вагітність і лактація; діти до 18 років.

Передозування.

Симптоми: значний діуретичний ефект, порушення водно-електролітного балансу (гіпонатріємія, гіпокаліємія), нудота, блювання, артеріальна гіпотензія, судоми, запаморочення, сонливість, сплутаність свідомості, поліурія або олігурія аж до анурії.

Лікування: промивання шлунка, призначення активованого вугілля з подальшою регидратационной терапією і корекцією електролітних порушень. Симптоматичне лікування.

Особливості застосування.

До початку і під час лікування необхідно регулярно контролювати рівень калію, натрію, кальцію, особливо у літніх пацієнтів і хворих з цирозом печінки, серцевою недостатністю, брадикардією або зі збільшенням інтервалу QT на електрокардіограмі.

На початку лікування у пацієнтів може спостерігатися зниження клубочкової фільтрації, обумовлене гіповолемією, і, як наслідок, збільшення в плазмі крові концентрації сечовини і креатиніну. При нормальній функції нирок ця тимчасова ниркова недостатність, як правило, проходить без наслідків. При наявності вираженої ниркової недостатності, стан хворого може погіршитися. При призначенні препарату хворим на цукровий діабет, особливо за наявності гіпокаліємії, слід контролювати рівень глюкози; при призначенні пацієнтам з печінковою недостатністю можливий розвиток печінкової енцефалопатії. У пацієнтів з початково підвищеним вмістом сечової кислоти на фоні прийому препарату відзначається тенденція до почастішання нападів подагри.

Перед дослідженням функції паращитовидних залоз прийом індапаміду-Ретард слід відмінити. При необхідності призначення при терапії індапамідом-Ретард проносних засобів, слід застосовувати препарати, які не впливають на перистальтику кишечника. На тлі застосування препарату можливий позитивний результат при проведенні допінг-контролю у спортсменів.

Необхідна обережність при керуванні транспортними засобами або роботі, котра потребує підвищеної уваги, оскільки на фоні зниження артеріального тиску можливо запаморочення, особливо на початку лікування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Не рекомендується призначати одночасно з індапамідом-Ретард препарати літію через можливе підвищення концентрації літію в крові; сультопріл, терфенадин, вінкамін, астемізол, еритроміцин (внутрішньовенно), галофантрин, пентамідин, бепридил, антиаритмічні засоби 1а класу, аміодарон, соталол; Калійзнижуючий препарати, в тому числі амфотерацін В (внутрішньовенно), кортикостероїди (глюко- і мінералокортикоїди при системному застосуванні), тетракозактид, проносні засоби, що стимулюють перистальтику кишечника - через ризик розвитку гіпокаліємії і важких серцевих аритмій. Глюкокортикостероїди та тетракозактид в результаті затримки води та іонів натрію знижують гіпотензивну дію індапаміду. При одночасному застосуванні препарату з нестероїдними протизапальними засобами (для системного застосування), високими дозами саліцилатів можливе зниження гіпотензивного ефекту індапаміду і розвиток гострої ниркової недостатності в результаті різкого зниження клубочкової фільтрації.

При одночасному застосуванні препарату з серцевими глікозидами можливе посилення кардіотоксичної дії останніх. Баклофен потенціює гіпотензивний ефект індапаміду.

Потенціювання діуретичної дії індапаміду з посиленням побічних ефектів (гіпо- та гіперкаліємія) спостерігається при одночасному прийомі з калійзберігаючими діуретиками, особливо у пацієнтів з цукровим діабетом або нирковою недостатністю. Потенціювання гіпотензивного ефекту спостерігається при одночасному прийомі з іншими антигіпертензивними засобами або трициклічнимиантидепресантами типу іміпраміну. При одночасному застосуванні препарату з інгібіторами АПФ при наявності у пацієнтів гипонатриемии підвищується ризик розвитку раптової гіпотензії та / або гострої ниркової недостатності, тому комбіноване лікування слід починати з низьких доз інгібіторів АПФ з подальшим поступовим підвищенням при контролі функції нирок. Не рекомендується спільне застосування індапаміду-Ретард та метформіну при рівні креатиніну у чоловіків 15 мг / л і у жінок - 12 мг / л.

При одночасному прийомі з препаратами кальцію можливий розвиток гіперкальціємії, з циклоспоринами - підвищення вмісту креатиніну в крові навіть при нормальному вмісті води та іонів натрію.

При призначенні йодовмісних рентгеноконтрастних препаратів, особливо у високих дозах, збільшується ризик розвитку ниркової недостатності.

Умови та термін зберігання.

Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі 15 - 25°С. Термін придатності - 3 роки.

Умови відпустки.

За рецептом.

упаковка

По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці, по 2 контурні чарункові упаковки в пачці.

Виробник.

АТ "СТОМА".

Адреса.

61105, Україна, м. Харків, вул. Ньютона, 3.

Аналоги препарата: Індапамід-Ретард