Медичний порталПрепаратиІІбупрофен-дарниця таблетки

Ібупрофен-дарниця таблетки - инструкция, аналоги

Ібупрофен-дарниця таблетки Дарница, ФФ, ЗАТ, м.Київ, Україна Украина

Ібупрофен-дарниця таблетки Дарница, ФФ, ЗАТ, м.Київ, Україна Украина

Международное название:

Ibuprofen

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Дарница, ФФ, ЗАТ, м.Київ, Україна

Страна производства:

Украина

Форма выпуска:

Ібупрофен-Дарниця таблетки по 200 мг № 50 (10х5)

Категория отпуска:

по рецепту

Похожие ТМ:

- бофен

- Імет

- Івалгін Бебі

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Оригинал

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Склад:

діюча речовина: 1 таблетка містить 200 мг ібупрофену (у перерахунку на 100% суху речовину);

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, кремнію діоксид колоїдний безводний, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат.

Лікарська форма.

Таблетки.

Фармакотерапевтична група.

Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби. Код АТС М01А Е01.

Клінічні характеристики.

Показання.

Головний біль, зубний біль, мігрень, дисменорея, невралгії, біль у спині, суглобах, м'язах, ревматичний біль, а також гарячкові стани та симптоми застуди і грипу.

Протипоказання.

- Підвищена чутливість до якого-небудь з компонентів препарату, ацетилсаліцилової кислоти та інших нестероїдних протизапальних засобів;

- Застосування препарату з супутніми нестероїдними протизапальними засобами, включаючи специфічні інгібітори циклооксигенази-2;

- Ерозивно-виразкові ураження шлунково-кишкового тракту у фазі загострення або в анамнезі, неспецифічний виразковий коліт, кровотеча з верхніх відділів шлунково-кишкового тракту або прорив в анамнезі, пов'язані з попереднім лікуванням нестероїдними протизапальними засобами;

- Тяжкі порушення функції печінки і нирок;

- Бронхіальна астма;

- Лейкопенія, тромбоцитопенія;

- Артеріальна гіпертензія, серцева недостатність;

- Захворювання зорового нерва, порушення колірного зору;

- III триместр вагітності, не рекомендується застосовувати ібупрофен протягом перших 6 місяців вагітності; період годування груддю;

- Дитячий вік до 12 років.

Спосіб застосування та дози.

Режим дозування встановлюють індивідуально з урахуванням інтенсивності больового синдрому. Дорослим і дітям старше 12 років зазвичай призначають по 1-2 таблетки (200-400 мг ібупрофену) 3-4 рази на добу після їди. Рекомендована початкова доза становить 2 таблетки (400 мг ібупрофену). Вища добова доза - 1200 мг. Препарат призначений для симптоматичного купірування больового синдрому, але якщо симптоми захворювання зберігаються більше 3-х діб, супроводжуються високою температурою, головним болем або іншими явищами, необхідно уточнити діагноз і додатково скорегувати схему лікування.

Побічні реакції.

При застосуванні препарату можливий розвиток побічних реакцій з боку наступних систем та органів:

з боку центральної нервової системи та периферичної нервової системи: головний біль, запаморочення, безсоння, збудження, дратівливість, дезорієнтація, відчуття сильної втоми, асептичний менінгіт;

з боку органів чуття: порушення зору, шум у вухах;

з боку шлунково-кишкового тракту: біль у животі, диспепсія, печія, нудота, блювання, анорексія, метеоризм, діарея, запор, пептична виразка, перфорації та крововиливи в шлунково-кишковому тракті, мелена, блювання кров'ю, виразкові ураження ротової порожнини, загострення виразкового коліту та хвороби Крона;

з боку печінки та жовчних шляхів: порушення функцій печінки, жовтяниця, гепатит;

з боку серцево-судинної системи: серцева недостатність, стенокардія, гіпертензія;

з боку системи крові: порушення гемопоезу (тромбоцитопенія, гранулоцитопенія, анемія, гемолітична анемія, апластична анемія, лейкопенія, панцитопенія, агранулоцитоз), зниження рівня гемоглобіну і гематокриту, крововилив під шкіру і носові кровотечі;

з боку системи органів дихання: біль у горлі, астма, бронхоспазм, диспное, свистяче дихання;

з боку сечовидільної системи: ниркова недостатність, папілярний некроз, який характеризується підвищенням рівня сечовини крові, набряками кінцівок, затримкою рідини, підвищенням артеріального тиску;

з боку шкіри: свербіж, різноманітні висипання на шкірі. У поодиноких випадках можливий розвиток таких серйозних побічних реакцій як бульозний висип, синдром Стівенса-Джонсона, мультиформна еритема, епідермальний некроліз;

з боку імунної системи: реакції гіперчутливості, кропив'янка, ригідність м'язів потилиці;

алергічні реакції: шкірні алергічні реакції, бронхообструктивний синдром, набряк Квінке, загострення астми, ангіоневротичний набряк, набряк обличчя, гортані і язика, тахікардія, артеріальна гіпотензія, шок;

з боку організму в цілому: підвищення температури тіла.

Передозування.

У більшості пацієнтів при передозуванні препаратом виникали симптоми: нудота, блювота, головний біль, шум у вухах, біль в епігастрії, діарея, крововиливи в шлунково-кишковому тракті. У випадках більш серйозних отруєнь препаратом можливо токсичний вплив на нервову систему, яке проявляється сонливістю, загальмованістю, раптовим збудженням, дезорієнтацією, конвульсіями і комою. Також спостерігалися випадки порушення функції нирок, печінкової недостатності, брадикардія, тахікардія. При тяжкому отруєнні може виникати метаболічний ацидоз; спостерігається підвищений протромбіновий індекс, можливо, внаслідок впливу на фактори згортання циркулюючої крові.

У хворих на астму можливе загострення хвороби.

Лікування. Припинення прийому препарату, промивання шлунка (тільки протягом першої години після прийому), прийом активованого вугілля, форсований діурез і симптоматична терапія (при шлунково-кишковій кровотечі, нестабільному артеріальному тиску), корекція електролітного балансу. У разі виникнення конвульсій необхідно призначити діазепам або лоразепам. Хворим на бронхіальну астму слід призначити бронходилататори.

Застосування в період вагітності або годування груддю.

Препарат протипоказаний у ІІІ триместрі вагітності та в період годування груддю.

Незважаючи на те, що дослідженнями не доведено тератогенної дії у тварин, не рекомендується застосовувати ібупрофен під час перших 6 місяців вагітності.

Під час лікування необхідно припинити годування груддю.

Діти.

Препарат призначають дітям з 12 років.

Особливості застосування.

Необхідно дотримуватися обережності при призначенні препарату хворим, що страждають Гаст-ритом, ентеритом, колітом, хронічним гепатитом, хронічною серцевою недостатністю. У пацієнтів з порушенням функції нирок лікування слід проводити з обережністю і в мінімальній дозі під постійним контролем функціональних ниркових проб.

Побічні ефекти можна зменшити шляхом нетривалого застосування мінімальної ефективної дози, необхідної (достатньої) для лікування симптомів.

Вплив на серцево-судинну і церебро-васкулярної систему. Застосування ібупрофену, особливо у високих дозах (1200 мг щодня), а також тривале його застосування може призвести до незначного підвищення ризику появи артеріальних тромботичних ускладнень (наприклад, інфаркт міокарда або інсульт). У цілому дані епідеміологічних досліджень не свідчать про те, що низька доза ібупрофену може призвести до підвищення ризику розвитку інфаркту міокарда.

Бронхоспазм може виникнути у пацієнтів, які страждають в даний час алергічними захворюваннями та / або мали бронхоспазм в анамнезі.

Люди похилого віку знаходяться у сфері підвищеного ризику появи серйозних наслідків внаслідок розвитку побічних ефектів.

Системний червоний вовчак та системні захворювання сполучної тканини - підвищений ризик появи асептичного менінгіту.

Симптоми підвищення артеріального тиску та / або серцевої недостатності у зв'язку з тяжким порушенням функції печінки можуть погіршуватися та / або може виникнути затримка рідини.

Недостатньо доказів того, що лікарські засоби, які пригнічують синтез циклооксигенази / простагландинів, можуть викликати погіршення репродуктивної функції у жінок за допомогою впливу на процес овуляції. Це явище при припиненні лікування є оборотним.

При застосуванні всіх нестероїдних протизапальних засобів можуть виникати кровотечі у травному тракті, виразки або перфорації, які можуть призвести до смерті під час усього лікування, при наявності або відсутності симптомів погіршення або серйозних серцево-судинних подій в анамнезі.

Пацієнти, у яких спостерігалися шлунково-кишкові розлади, а також люди похилого віку повинні повідомляти про будь незвичні абдомінальні симптоми (особливо про кровотечі з шлунково-кишкового тракту) на початку лікування.

Здатність впливати на швидкість реакцій при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

З урахуванням можливої ​​побічної дії препарат обережно призначають водіям автотранспорту та особам, які займаються потенційно небезпечними видами діяльності.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Антігіпертензівие засоби, інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту - при одночасному застосуванні знижується антигіпертензивний ефект.

Діуретики (фуросемід та гіпотіазид) - при одночасному застосуванні з ібупрофеном зменшується діуретичний ефект, зменшується натрійдіуретіческая активність, підвищується нефротоксичність НПЗЗ.

Серцеві глікозиди - при одночасному застосуванні з НПЗЗ можливе загострення серцевої недостатності, зниження швидкості клубочкової фільтрації і підвищення концентрації серцевих глікозидів у плазмі крові.

Препарати літію - при одночасному застосуванні знижується елімінація препаратів літію та підвищується їх токсичність і концентрація в плазмі крові.

Метотрексат - при одночасному застосуванні знижується елімінація метотрексату і підвищується його токсичність і концентрація в плазмі крові.

Циклоспорин - при одночасному застосуванні з НПЗЗ підвищується нефротоксичність.

Мифепристон - застосування НПЗЗ дозволяється лише через 8-12 днів після відміни міфепристону, оскільки НПЗЗ знижують ефект міфепристону.

Глюкокортикостероїди та інші НПЗЗ - при одночасному застосуванні підвищується ризик розвитку крововиливів у шлунково-кишковому тракті.

Антикоагулянти - при одночасному застосуванні посилюється дія антикоагулянтів.

Антикоагулянти кумаринового типу і алкоголь - при одночасному застосуванні збільшується ризик появи геморагічних ускладнень.

Анальгетики - заборонено одночасне застосування двох і більше НПЗЗ.

Антибіотики хінолонового ряду - НПЗЗ можуть підвищувати ризик розвитку конвульсій, пов'язаних з прийомом хінолонів.

Кофеїн - при одночасному застосуванні посилюється аналгезуючий ефект ібупрофену.

Фенітоїн - при одночасному застосуванні підвищується концентрація фенітоїну в плазмі крові.

Зидовудин - існують докази збільшення ризику появи гемартроза та гематоми у ВІЛ-інфікованих пацієнтів, які застосовують супутнє лікування зидовудином та ібупрофеном.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Нестероїдний протизапальний засіб з знеболюючим, протизапальну та жарознижувальну діями. Механізм дії ібупрофену обумовлений гальмуванням біосинтезу простагландинів шляхом неселективного інгібування ЦОГ-1 і ЦОГ-2, а також зменшенням утворення інших медіаторів болю та запалення. Оборотно інгібує агрегацію тромбоцитів.

Фармакокінетика. При прийомі внутрішньо ібупрофен швидко і повністю адсорбується. Біодоступність становить 80%. Зв'язується з білками плазми крові на 99%. Одночасний прийом їжі змен ¬ щує швидкість всмоктування. Час досягнення максимальної концентрації в крові (Тmax) становить 45-90 хвилин. Повільно проникає в порожнину суглоба, затримуючись у синовіальній тканині та створюючи в ній більші концентрації, ніж у плазмі. Період напіввиведення (Т1 / 2) становить близько 2 годин. Загальний кліренс - 0,75 мл / (хв / кг). Об'єм розподілу - 0,15 л / кг. У осіб похилого віку (старше 65 років) період напіввиведення препарату збільшується, загальний кліренс зменшується. Ібупрофен метаболізується в печінці шляхом окислення з утворенням неактивних оксіформ. Виведення ібупрофену здійснюється в основному нирками,

в т. ч. 50-60% введеної дози - у вигляді кон'югованих метаболітів, менше 10% - у незміненому вигляді та у вигляді неактивних оксіформ. Незначна кількість виділяється з жовчю.

Знеболюючий ефект після одноразового застосування препарату зберігається протягом 8 годин.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки білого або майже білого кольору, круглої форми, з двоопуклою поверхнею. На поверхні таблетки допускається мармуровість.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в недоступному для дітей місці в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ° С.

Упаковка.

По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці, по 5 контурних чарункових упаковок у пачці.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник.

ЗАТ "Фармацевтична фірма" Дарниця ".

Місцезнаходження.

Україна, 02093, м. Київ, вул. Бориспільська, 13

Аналоги препарата: Ібупрофен-дарниця таблетки