Медичний порталПрепаратиГГербіон Гіперикум

Гербіон Гіперикум - инструкция, аналоги

Международное название:

Hypericine

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

КРКА, д.д., Ново место, Словенія.

Страна производства:

Словения

Форма выпуска:

Гербіон Гіперикум таблетки, п / о, по 300 мг №30 (10х3)
Гербіон Гіперикум таблетки, п / о, по 300 мг №60 (10х6)

Категория отпуска:

без рецепта

Похожие ТМ:

- Деприм

- Деприм-форте

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Нет данных

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Склад

діюча речовина: 1 таблетка містить сухий спиртовий екстракт (80% за об.) трави звіробою звичайного (еквівалентного 0,9 мг суми гіперицинів) – 300 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна; кальцію гідрофосфат, дигідрат; натрію крохмальгліколят; кремнію діоксид колоїдний безводний; магнію стеарат; сополімер диметиламіноетилметакрилату; суміш лактози, гідроксипропілметилцелюлози, макроголу 4000, титану діоксиду (Е171), понсо 4R (Е124), жовтого барвника «сонячний захід» (E110); мальтодекстрин.

Лікарська форма

Таблетки, вкриті оболонкою.

Фізико-хімічні властивості: оранжеві, круглі, двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою.

Шмар’єшка цеста 6, 8501 Ново место, Словенія.

Фармакотерапевтична група

Антидепресанти. Код АТС N06 АХ.

Фармакологічні властивості. Екстракт звіробою звичайного має помірний антидепресивний ефект, покращує настрій, усуває пригніченість, апатію, втрату цікавості, нестачу енергії та здатності до концентрації уваги. Основні діючі речовини, що спричиняють активність препарату: гіперицин, гіперфорин, флавоноїди і ксантони. Механізм дії екстракту звіробою повністю не з’ясований. Дослідження in vitro показали, що екстракт звіробою і деякі окремі діючі речовини збільшують рівень серотоніну та інших нейромедіаторів у синапсах нейрона, пригнічуючи їх зворотне захоплення. Також було виявлено помірне інгібування моноамінооксидази-A (MAO-A) та катехол-O-метилтрансферази (COMT). Антидепресивний вплив препарату було підтверджено in vivo.

80 % гіперицину та 60 % псевдогіперицину поглинається протягом 6 год після перорального прийому. Максимальна концентрація гіперицину 1,5–14,2 нг/мл досягається через 4–6 год, період напіврозпаду становить 24,8–26,5 год; максимальна концентрація псевдогіперицину досягається через 2–4 год і становить 2,7–30,6 нг/мл, період напіврозпаду становить 16,3–30,6 год. Дані щодо елімінації гіперицину відсутні.

Показання для застосування

Депресивний стан середнього та легкого ступеня, що супроводжується поганим настроєм, зниженням працездатності, апатією та знесиленням.

Протипоказання

Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату, тяжкі депресивні порушення із суїцидальними намірами, період вагітності та годування груддю, вік до 6 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Під час лікування препаратом пацієнт має уникати тривалого та інтенсивного УФ-випромінювання (тривале засмагання, відвідування солярію, гірське сонце), особливо, якщо у пацієнта дуже світла шкіра.

Особливості застосування

До початку лікування, пацієнт має проконсультуватися з лікарем, оскільки симптоми депресії можуть бути спричинені іншим захворюванням.

Як у випадку із іншими антидепресантами, початок дії Гербіону Гіперикуму зазвичай відмічається на 10–14 день терапії. Якщо покращання стану не спостергіється протягом 4–6 тижнів лікування, слід переглянути тактику лікування.

Попередження щодо наповнювачів.

Таблетки містять червоний (E124) та жовтий (Е110) азобарвники, які можуть викликати алергійну реакцію, в тому числі астму. Алергійні реакції найчастіше зустрічаються у пацієнтів, чутливих до ацетилсаліцилової кислоти.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Через недостатність даних щодо дії препарату в період вагітності та його впливу на ембріональний розвиток плода, пологову діяльність та післяпологовий розвиток дитини, застосування Гербіону Гіперикуму в період вагітності та годування груддю не рекомендується.

Спосіб застосування та дози

Дорослі та підлітки віком від 12 років застосовують 1 таблетку вранці та 1 таблетку ввечері. Діти від 6 до 12 років можуть приймати препарат не більше 1 таблетки на добу. Таблетки потрібно приймати щодня, в один і той самий час, запиваючи водою під час їжі. Лікування Гербіоном Гіперикумом можна продовжувати протягом необмеженого періоду часу. Кращий ефект досягається внаслідок регулярного застосування препарату протягом декількох тижнів.

Передозування

Передозування супроводжується переліченими нижче побічними ефектами, вираженими у більш тяжких формах. Після прийому доз препарату, набагато вищих за терапевтичну, пацієнт повинен уникати сонячного світла (УФ-випромінювання) протягом, якнайменше, двох тижнів. Терапія симптоматична.

Побічні ефекти

Під час застосування Гербіону Гіперикуму, спостерігалися такі небажані реакції в органах і системах:

з боку шлунково-кишкового тракту: рідко – нудота, епігастральний біль, діарея або запор, ксеростомія;

з боку імунної системи:  іноді алергійні реакції (еритема), дуже рідко – фотосенсибілізація;

з боку нервової системи: рідко – запаморочення, головний біль, втомлюваність або неспокій.

У пацієнтів з біполярними розладами є ризик маніакального збудження.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Гербіон Гіперикум не слід застосовувати одночасно з іншими препаратами. При його поєднанні з іншими лікарськими засобами підвищується ризик виникнення ускладнених побічних ефектів через збільшене утворення продуктів розпаду. Деякі активні речовини, що містяться у Гербіоні Гіперикумі можуть спричинити індукцію ферментів, наприклад, цитохром P450 1A2, 3A4, 2C9 та посилення транспорту P-глікопротеїду. Слід зважити на те, що збільшені плазмові концентрації цих ферментів та обумовлені ними небажані реакції можуть зберігатися протягом двох тижнів після припинення застосування препарату.

Через фармакодинамічну взаємодію препарату з триптанами (суматриптан, наратриптан) та антидепресантами, особливо інгібіторами зворотнього захоплення серотоніну (пароксетин, сертралін, флуоксетин, циталопрам, флувоксамін), можуть бути посилені серотонін-специфічні небажані реакції.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 30 оС.

Зберігайте в недоступному для дітей місці!

Упаковка

Таблетки, вкриті оболонкою по 300 мг, 30 (10хЗ) чи 60 (10х6) таблеток у картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Аналоги препарата: Гербіон Гіперикум

Совпадает код АТС и состав:

- Деприм

- Деприм-форте