Медичний порталПрепаратиФФлуконазол-фармасайнс

Флуконазол-фармасайнс - инструкция, аналоги

Международное название:

Fluconazole

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

Фармасайнс Інк., Канада

Страна производства:

Канада

Форма выпуска:

Флуконазол-Фармасайнс капсули по 150 мг №1 (1х1)
Флуконазол-Фармасайнс капсули по 150 мг №50 во флак.
Флуконазол-Фармасайнс таблетки по 100 мг №50 во флак.Флуконазол-Фармасайнс таблетки по 100 мг №7 (7х1)
Флуконазол-Фармасайнс таблетки по 50 мг №50 во флак.
Флуконазол-Фармасайнс таблетки по 50 мг №7 (7х1)

Категория отпуска:

без рецепта

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Оригинал

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Да

Разрешен в США:

Да

Вождение авто:

Противопоказаний нет

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Склад лікарського засобу

Діюча речовина: fluconazole;

1 капсула містить 150 мг флуконазолу;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, кремнію діоксид колоїдний, крохмаль прежелатинізований, магнію стеарат, капсули "коні-снап", розмір № 1;

склад капсул: желатин, титану діоксид (Е 171).

Лікарська форма

Капсули.

Непрозорі, біли, тверді желатинові капсули "коні-снап", розмір № 1, заповненні білим порошком. На ковпачку чорними чорнилами вказано логотип "Р", а на корпусі капсули напис "150 mg".

Назва і місцезнаходження виробника

Фармасайнс Інк., Канада.

6111 Роялмаунт Авеню, № 100, Монреаль, Квебек, Канада, Н4Р 2Т4.

Фармакотерапевтична група

Протигрибкові засоби для системного застосування. Код АТС J02A C01.

Фармакологічні властивості.

Флуконазол – протигрибковий засіб для системного застосування, високоактивний селективний інгібітор синтезу стеролів у клітинах грибків. Флуконазол діє на грибкові ферменти, котрі залежать від цитохрому Р450, який бере участь у деметилюванні 14-альфа-метилстероїдів, внаслідок чого вони накопичуються у грибках. Цей механізм і є відповідальним за фунгістатичну активність флуконазолу.

Встановлена активність препарату відносно опортуністичних грибкових інфекцій, наприклад, при кандидозах, включаючи системні кандидози та кандидози у хворих з ослабленою імунною відповіддю. Флуконазол також ефективно діє відносно Cryptococcus neoformans, Aspergillus (у тому числі при ослабленому імунітеті), Microsporum і Trichophyton. Активність також виявлена на моделях ендемічних мікозів, включаючи інфекції Blastomyces dermatitidis, Coccidiodes immitis, Histoplasma capsulatus (у хворих з нормальним та ослабленим імунітетом).

При застосуванні внутрішньо препарат добре абсорбується з травного тракту, рН шлунка практично не впливає на його фармакокінетичні параметри. Абсолютна біодоступність при пероральному прийомі становить більше 90 % рівня флуконазолу у плазмі при внутрішньовенному введенні. Майже вся доза застосованого перорально препарату потрапляє у системний кровотік і практично не метаболізується при первинному проходженні крізь печінку. Прийом їжі не впливає на абсорбцію препарату.

Максимальна концентрація препарату в плазмі крові при прийомі натщесерце досягається через 1–2 години. Концентрація у плазмі крові пропорційна застосованій дозі. 90 % рівноважного стану досягається на 4-5-ту добу лікування препаратом при прийомі 1 раз на добу. Введення ударної подвійної добової дози в перший день дозволяє прискорити досягнення 90 % рівноважного стану на 2 добу. Час кінцевого напіввиведення з плазми крові становить майже 30 годин (від 20 до 50 годин). Оскільки час напіввиведення великий, препарат можна застосовувати один раз на добу.

Об’єм розподілу флуконазолу наближається до загального вмісту води в організмі. Зв’язок з білками плазми крові незначний і не має суттєвого клінічного значення.

Флуконазол проникає в усі біологічні рідини організму. Концентрація у слині та мокротинні така, як у плазмі крові. У хворих на грибковий менінгіт рівень флуконазолу у спинномозковій рідині становить 80 % від рівня у плазмі крові. Концентрація препарату в роговому шарі, епідермісі, дермі і потових залозах шкіри перевищує концентрацію в плазмі крові. Препарат майже повністю виводиться нирками, причому до 80 % від уведеної дози препарату виводиться з сечею в незміненому вигляді, 11 % − у вигляді метаболітів, 2 % − з калом.

Вік не впливає на параметри фармакокінетики флуконазолу. Порушення функції нирок суттєво впливає на ці параметри, існує зворотний зв’язок між часом напіввиведення флуконазолу і кліренсом креатиніну.

Показання для застосування

Вагінальні кандидози у пацієнтів, які були попередньо діагностовані (або виявляються епізодично) лікарем, кандидозний баланіт.

Дерматомікози – мікоз стоп, гладенької шкіри, пахової ділянки, оніхомікоз, різнобарвний лишай.

Запобігання рецидиву орофарингеального кандидозу у хворих на СНІД.

Протипоказання

Підвищена чутливість до флуконазолу чи будь-якого з компонентів препарату або інших азольних протигрибкових препаратів.

Одночасне призначення терфенадину протипоказане хворим, які застосовують флуконазол.

Пацієнтам, які отримують флуконазол, протипоказане призначення цизаприду.

Вагітність, період годування груддю, дитячий вік до 15 років (у даній лікарській формі).

Особливі застереження

З обережністю слід призначати препарат хворим із порушеннями функції печінки, нирок, зі зміненими показниками функціональних печінкових проб і хворим на СНІД. При появі симптомів жовтяниці (поява жовтизни шкіри та склер) препарат необхідно відмінити.

З обережністю застосовувати хворим, у яких є небезпека розвитку аритмії, оскільки деякі азоли, в тому числі й флуконазол, можуть збільшувати тривалість інтервалу QT на електрокардіограмі.

При довготривалому застосуванні препарату необхідно враховувати ризик появи стійких штамів грибків.

Без нагляду лікаря не рекомендується лікування пацієнтів, старше 60 років.

Оскільки препарат містить лактозу, то пацієнтам із непереносимістю лактози слід бути обережними при застосуванні.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Не застосовувати препарат при вагітності, за винятком грибкових інфекцій, які потенційно загрожують життю (коли очікувана користь від лікування перевищує можливий ризик для плода). Жінкам дітородного віку при застосуванні препарату необхідно застосовувати надійні засоби контрацепції.

Оскільки флуконазол виявляється у молоці в концентраціях, аналогічних таким у плазмі крові, застосовувати препарат в період годування груддю не рекомендовано.

Діти

Пероральне застосування препарату у вигляді капсул 150 мг можливе у дітей старше 15 років.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Використання флуконазолу малоймовірно впливає на здатність керувати автомобілем та працювати зі складними механізмами.

Спосіб застосування та дози

Капсули флуконазолу застосовують перорально.

Добова доза залежить від збудника грибкової інфекції, стану хворого та відповіді на терапію. Лікування припиняють тільки при відсутності ознак активної грибкової інфекції як клінічно, так і за лабораторними дослідженнями. Недостатній курс лікування може призвести до рецидиву активної інфекції. У хворих на СНІД, а також на криптококовий менінгіт або кандидоз ротової порожнини і глотки, який повторюється, необхідно проводити підтримуючу терапію для запобігання рецидиву.

Дорослі та діти старше 15 років

Кандидозний баланіт, вагінальний кандидоз

Для лікування препарат застосовують в одноразовій дозі 150 мг.

Для зменшення частоти виникнення повторного вагінального кандидозу можна застосовувати препарат у дозі 150 мг 1 раз на місяць.

Дерматомікози – мікоз стоп, гладенької шкіри, пахової ділянки і різні кандидозні інфекції

Рекомендована доза становить 150 мг 1 раз на тиждень протягом 2 – 4 тижнів, але при мікозі стоп може тривати до 6 тижнів.

Різнобарвний лишай

Рекомендована доза становить 300 мг 1 раз на тиждень протягом 2 тижнів; окремим пацієнтам лікування може бути продовжено до 3 тижнів у тій же дозі, тоді як іншим може бути достатньою і разова доза від 300 мг.

Мікози нігтів – оніхомікоз

Рекомендована доза становить 150 мг 1 раз на тиждень. Лікування слід проводити, доки не зміниться уражений ніготь (виросте здоровий ніготь). Період відновлення росту нігтів рук та ніг зазвичай триває від 3 до 6 місяців та від 6 до 12 місяців відповідно. Цей процес може варіювати залежно від індивідуальних особливостей та віку пацієнтів. Після успішного лікування довготривалої хронічної інфекції нігті зостаються неправильної форми.

Запобігання рецидиву орофарингеального кандидозу у хворих на СНІД

Після повного курсу основної терапії флуконазол можна призначати по 150 мг один раз на тиждень.

Пацієнти літнього віку

Лікування із застосуванням разової дози 150 мг флуконазолу у пацієнтів, старше 60 років, без нагляду лікаря не рекомендується.

Застосування у хворих з нирковою недостатністю

Флуконазол виводиться в основному з сечею у незміненому вигляді. При одноразовому прийомі флуконазолу у хворих з початковою та помірною ступенями ниркової недостатності змінювати дозу не потрібно.

Для пацієнтів з порушенням ниркової функції (кліренс креатиніну < 50 мл/хв) режим дозування повинен відповідати наведеному нижче.

За необхідності застосування доз не кратних 150 мг слід застосовувати флуконазол в інших лікарських формах.

Передозування .

Повідомлялося про поодинокі випадки передозування, що супроводжувались галюцинаціями та ознаками параноїдальної поведінки.

Лікування. При передозуванні необхідно провести промивання шлунка та симптоматичну терапію. Флуконазол виводиться з сечею, тому форсований діурез може прискорити виведення препарату. Сеанс гемодіалізу тривалістю 3 години знижує вміст флуконазолу в плазмі приблизно на 50 %.

Побічні ефекти

Кровотворна та лімфатична системи: лейкопенія, включаючи нейтропенію та гранулоцитоз, тромбоцитопенія.

Імунна система: анафілаксія, включаючи ангіоневротичний набряк, набрякання обличчя та свербіж шкіри, кропив’янка.

Метаболічні процеси/особливості харчування: гіперхолестеринемія, гіпертригліцеридемія, гіпокаліємія.

Центральна та периферична нервові системи: запаморочення, головний біль, судоми, порушення смаку.

Серцева система: подовження інтервалу QT, пароксизмальна шлуночкова тахікардія типу "пірует". 

Травна система: біль у животі, діарея, диспепсія, нудота, порушення травлення, блювання.

Печінка/жовчовидільна система: токсичні ураження печінки, включаючи поодинокі летальні випадки, підвищення рівнів лужної фосфатази, білірубіну, аланінамінотрансферази (АЛТ) та аспартатамінотрансферази (АСТ), печінкова недостатність, гепатит, гепатоцелюлярний некроз, жовтяниця.

Шкіра та її придатки: висип, алопеція, ексфоліативні шкірні реакції, включаючи синдром Стівенса-Джонсона та токсичний епідермальний некроліз.

У деяких хворих, особливо у таких, котрі страждають на тяжкі захворювання (СНІД або рак), при лікуванні флуконазолом можуть спостерігатися зміни показників крові, функцій нирок та печінки, однак клінічні прояви цих змін та їх зв’язок із застосуванням флуконазолу не встановлені.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При сумісному застосуванні була відмічена клінічна або потенційно значуща взаємодія з нижченаведеними препаратами.

Засоби, які збільшують тривалість інтервалу QT

Сумісне застосування препаратів, які метаболізуються системою цитохрому Р450, може призвести до підвищеного вмісту в сироватці вказаних препаратів. Тому їх сумісне застосування потребує обережності.

Антацидні препарати

Взаємодія при сумісному застосуванні не відмічена.

Циметидин

Не впливає на біодоступність та параметри фармакокінетики флуконазолу.

Бензодіазепіни

При сумісному застосуванні відмічене підвищення вмісту мідазоламу, що призводить до психомоторних ефектів. При застосуванні мідазоламу або триазоламу разом із флуконазолом необхідно знизити дозу бензодіазепінів та спостерігати за хворим.

Антикоагулянти кумаринового типу

При ліцензійному моніторингу відмічено деяке збільшення кількості кровотеч (крововиливи, носова і шлунково-кишкова кровотеча, гематурія, мелена) у хворих, які одночасно застосовували флуконазол і варфарин. При сумісному застосуванні цих препаратів рекомендовано контролювати протромбіновий час.

Циклоспорин

За результатами досліджень, у реципієнтів нирок застосування флуконазолу підвищувало концентрацію циклоспорину в сироватці крові, однак у реципієнтів кісткового мозку при багаторазовому застосуванні флуконазолу зміна концентрації циклоспорину не відмічена. При застосуванні флуконазолу в таких пацієнтів необхідно контролювати концентрацію циклоспорину і креатиніну.

Астемізол

Спеціальні дослідження не проводились, однак застосування флуконазолу може призвести до підвищення вмісту астемізолу в сироватці крові. При сумісному застосуванні необхідно бути обережними.

Цизаприд

У поодиноких випадках відмічені побічні ефекти з боку серцево-судинної системи – пароксизми шлуночкової тахікардії. Пацієнтам, які застосовують флуконазол, цизаприд протипоказаний.

Терфенадин

Сумісне застосування терфенадину і флуконазолу у дозі 400 мг і вище протипоказане. Можливе порушення серцевого ритму та збільшення тривалості інтервалу QT. Хворі, які одночасно застосовують ці препарати, повинні перебувати під постійним наглядом.

Гідрохлоротіазид

При клінічних дослідженнях сумісне застосування флуконазолу та гідрохлоротіазиду призводило до підвищення концентрації флуконазолу в плазмі крові на 40 %. Це не потребує зменшення дози флуконазолу, але лікар повинен це враховувати.

Пероральні контрацептиви

Вивчення фармакокінетики комбінованого перорального протизаплідного засобу сумісно з багаторазовим застосуванням флуконазолу у дозі 50 мг/добу не впливало суттєво на рівень гормонів, коли при дозі 200 мг/добу спостерігалось збільшення площі під кривою концентрація-час (AUC) етилестрадіолу на 40 % і левоногестролу – на 24 %. Це свідчить, що вказані дози флуконазолу суттєво не впливають на ефективність комбінованих протизаплідних засобів.

Пероральні гіпоглікемічні препарати

Застосування флуконазолу разом з пероральними гіпоглікемічними препаратами може призвести до розвитку клінічно значущої гіпоглікемії. Флуконазол призводить до сповільнення метаболізації толбутаміду, гліпізиду і глібуриду та підвищення цих препаратів в плазмі крові. При сумісному їх застосуванні необхідно стежити за концентрацією глюкози в крові і за необхідності, змінити дозу гіпоглікемічного препарату.

Фенітоїн

Флуконазол підвищує концентрацію фенітоїну в плазмі крові, тому при сумісному застосуванні цих препаратів необхідно встановити дозу фенітоїну та слідкувати за його вмістом у крові.

Рифабутин

Флуконазол підвищує концентрацію рифабутину в плазмі крові. Сумісне застосування цих препаратів треба проводити з обережністю, оскільки існує ризик розвитку увеїту.

Такролімус

Взаємодія між флуконазолом і такролімусом призводить до підвищення вмісту останнього в сироватці крові. У разі сумісного їх застосування потрібен постійний нагляд за хворим.

Теофілін

Хворі, які застосовують великі дози теофіліну, або з підвищеною чутливістю до нього повинні перебувати під постійним наглядом при сумісному застосуванні цих препаратів, щоб попередити розвиток теофілінової токсичності.

Зидовудин

Хворі, які сумісно застосовують зидовудин і флуконазол, повинні перебувати під постійним наглядом, аби запобігти розвитку побічних ефектів, пов’язаних з підвищенням концентрації зидовудину, що обумовлено зменшенням його трансформації в основний метаболіт.

Взаємодія з продуктами харчування рослинного походження не встановлена. Вплив на показники лабораторних досліджень також не встановлений.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в недоступному для дітей місці, при температурі 15 – 30°С.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Упаковка

По 1 капсулі (150 мг) у блістері, по 1 блістеру в картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Аналоги препарата: Флуконазол-фармасайнс