Медичний порталПрепаратиЕЕтопозид-Ленс

Етопозид-Ленс - инструкция, аналоги

Етопозид-Ленс ТОВ „ЛЕНС-Фарм”, Російська Федерація. Россия

Етопозид-Ленс ТОВ „ЛЕНС-Фарм”, Російська Федерація. Россия

Международное название:

Etoposide

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

ТОВ „ЛЕНС-Фарм”, Російська Федерація.

Страна производства:

Россия

Форма выпуска:

Етопозид-Ленс концентрат д / приг. р-на д / інф., 20 мг / мл по 5 мл у флак. №1

Категория отпуска:

без рецепта

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Нет данных

Грудным детям:

Не рекомендовано

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Загальна характеристика

міжнародна назва: etoposidum;

Основні фізико-хімічні властивості

безбарвна або злегка забарвлена прозора рідина;

Склад

1 мл розчину містить етопозиду 20 мг;

допоміжні речовини: спирт бензиновий, поліетиленгліколь 300, спирт етиловий абсолютний, твін 80, кислота лимонна, натрію цитрат для ін’єкцій.

Форма випуску

Концентрат для приготування розчину для інфузій.

Фармакотерапевтична група

Алкалоїди рослинного походження. Похідні подофілотоксину.

Код АТС L01C B01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Етопозид – напівсинтетична похідна подофілотоксину, який використовується як протипухлинний засіб.

Механізм дії пов’язаний з інгібуванням топоізомерази II. Етопозид має цитотоксичну дію за рахунок пошкодження ДНК. Препарат блокує мітоз, викликаючи загибель клітин у G2 фазі і пізній S-фазі мітотичного циклу. Високі концентрації препарату спричиняють лізис клітин в премітотичній фазі.

Етопозид також пригнічує проникнення нуклеозидів через плазматичну мембрану, що перешкоджає синтезу і відновленню ДНК.

Фармокінетика. Після внутрішньовенного введення максимальна концентрація в плазмі крові становить 30 мкг/мл та досягається після 1 - 2 год. Зв’язування з білками плазми становить приблизно 97%. Препарат виявляється в плевральній рідині, слині, тканині печінки, селезінці, нирках, міометрії, тканинах мозку, проникає через гематоенцефалічний і плацентарний бар’єри. Показники концентрації етопозиду в спиномозковій рідині можуть становити від невизначених показників до 5% від концентрації в плазмі крові. Дані про виділення препарату з грудним молоком відсутні.

Етопозид активно метаболізується в організмі. Виведення етопозиду при цьому здійснюється двофазним способом. У дорослих з нормальною функцією нирок і печінки час напіввиведення в початковій фазі в середньому становить 0,6 - 2 год та у межах 5,3 - 11 год в термінальній фазі.

Етопозид виводиться з сечею в незмінному вигляді (приблизно 40 - 60%) або у вигляді метаболітів (приблизно 15%) протягом 48 - 72 год; 2 - 16% виділяється з калом протягом 72 год.

Показання для застосування

Герміногенні пухлини яєчка та яєчників, дрібноклітинний рак легенів.

Ефективний при лікуванні раку сечового міхура, раку кори наднирникових залоз, лімфогранулематозу, неходжкинських лімфом, гострого монобластного та мієлобластного лейкозу, саркоми Юїнга, трофобластичних пухлин, саркоми Капоши та нейробластоми.

Спосіб застосування та дози

Режим дозування встановлюють залежно від схеми хіміотерапії (під час вибору дози слід враховувати мієлосупресивну дію інших лікарських засобів, що застосовуються в комбінації з етопозидом, а також дію попередньої променевої терапії та хіміотерапії). Етопозид-ЛЕНС вводиться внутрішньовенно протягом 30 - 60 хв в таких дозах:

У хворих з порушенням функції нирок (кліренс креатиніну 15 - 50 мл/хв) дозу етопозиду слід зменшити на 25%. Якщо кліренс креатиніну менший за 15 мл/хв, дані щодо застосування етопозиду відсутні. 

Повторні курси проводяться тільки після нормалізації показників периферійної крові.

Перед введенням Етопозид-Ленс розводять в 250 мл 0,9% розчину натрію хлориду або 5% розчином декстрози до кінцевої концентрації 0,2 - 0,4 мг/мл. Потрібно уникати контакту препарата з водними буферними розчинами рН яких вище ніж 8.

Перед використанням слід провести візуальну перевірку розчину на наявність твердих частинок та зміни кольору.

Побічна дія

Органи кровотворення: зниження кількості лейкоцитів і нейтрофілів залежить від дози, що вводиться і є основним обмежувальним токсичним проявом Етопозиду-Ленс. Максимальне зниження кількості гранулоцитів зазвичай спостерігається на 7 - 14 день після введення препарату. Тромбоцитопенія виникає рідко, і максимальне зниження тромбоцитів спостерігається на 9 - 16 день після введення Етопозиду-ЛЕНС. Відновлення показників крові відбувається зазвичай на 20 день після введення стандартної дози. Анемії спостерігаються рідко.

Шлунково-кишковий тракт: нудота і блювання виникає у 30 - 40% пацієнтів. Зазвичай ці прояви є помірними, і вдаватися до відміни лікування через ці побічні явища доводиться рідко. Крім того, можлива діарея, біль у животі, стоматит, анорексія, езофагіт, дисфагія, тимчасова гіпербілірубінемія та підвищення активності «печінкових трансаміназ». Найчастіше це спостерігається у разі прийому доз, які перевищують рекомендовані.

Серцево-судинна система: при швидкому внутрішньовенному введенні у 1 - 2% хворих відмічалось тимчасове зниження артеріального тиску. Тиск відновлюється при припиненні вливання і введенні рідини або при проведенні іншої симптоматичної терапії. При необхідності відновлення введення Етопозиду-ЛЕНС, швидкість вливання необхідно зменшити.

Алергічні реакції: можливі симптоми, які нагадують анафілактичні, такі як озноб, гарячка, тахікардія, бронхоспазм і задишка. Ці реакцї зазвичай спостерігаються під час або одразу після введення Етопозиду-Ленс і припиняються при призупиненні вливання і застосуванні кортикостероїдів або антигістамінних засобів.

Дерматологічні реакції: зворотна алопеція, що іноді призводить до повної втрати волосся, виникає, принаймні, у 66% хворих. Рідко відмічається поява пігментації, свербіж, рецидиви променевого дерматиту.

Місцеві реакції: флебіт, при потраплянні препарату під шкіру – виражена місцева подразнююча дія (до розвитку некрозу оточуючих тканин).

Інші токсичні прояви: зрідка відмічаються периферійна нейропатія, сонливість, підвищена стомлюваність, залишковий присмак у роті, гарячка, інтерстиціальна пневмонія/фіброз легенів, злоякісна ексудативна еритема (синдром Стівенса-Джонсона), токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла), неврит зорового нерва, перехідна втрата зору (пов’язана з порушеннями в корі головного мозку), судоми м’язів, метаболічний ацидоз, гіперурикемія.

Протипоказання

Підвищена чутливість до етопозиду чи допоміжних речовин.

Мієлосупресія (кількість нейтрофілів нижча за 1500/мкл та/або тромбоцитів нижча за 75000/мкл).

Значні порушення функції печінки.

Гострі інфекції.

Дитячий вік.

Затстосування у період вагітності та годування груддю. Препарат протипоказаний при вагітності. При необхідності застосування в період лактації слід припинити годування груддю. На період лікування і протягом 3 місяців після його завершення пацієнткам дітородного віку необхідно застосовувати ефективні методи контрацепції. Експериментальними дослідженнями встановлено, що етопозид має тетрагенну і ембріотоксичну дію. Препарат протипоказаний в період годування груддю.

Передозування

Антидот для Етопозиду-Ленс невідомий. Основні передбачувані прояви передозування – мієлосупресія та токсичні ефекти з боку кишково-шлункового тракту. У випадках передозування проводять симптоматичне лікування.

Особливості застосування

Препарат необхідно застосовувати тільки під постійним наглядом лікаря, що має досвід терапії цитотоксичними лікарськими засобами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Протипухлинна дія Етопозиду-ЛЕНС посилюється при застосуванні його у поєднанні з цисплатином, але при цьому слід враховувати, що у хворих, які раніше отримували лікування цисплатином, виведення Етопозиду-ЛЕНС може бути порушено.

Етопозид не можна змішувати з іншими лікарськими засобами у одному розчині.

Препарат є фармацевтично несумісним з розчинами, що мають лужне значення рН.

У зв’язку з імунодепресивною дією препарату та можливістю розвитку важкої інфекції, не рекомендується на період хіміотерапії застосовувати живі вакцини. Вакцинацію слід проводити через 3 місяці після завершення терапії.

Умови та термін зберігання

Зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

Не допускати заморожування.

Термін придатності – 2 роки в нерозкритій первинній упаковці.

Не застосовувати по закінченні терміну придатності, вказаному на упаковці.

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка

Етопозид-ЛЕНС, концентрат для приготування розчину для інфузій 20 мг/мл у скляних флаконах ємністю 5 мл.

Поміщають по 1 флакону в пачку з картону.

Виробник

ТОВ „ЛЕНС-Фарм”, Російська Федерація.

Адреса

143000, Московська область, м. Одинцово, Можайське шосе, б.71.

Тел. (495) 284-1280.

Аналоги препарата: Етопозид-Ленс

Совпадает код АТС и состав:

- етопозид

- Етопозид-Тева

- Етопозид-милі

- Етопозид-Ебеве