етоній - инструкция, аналоги

Международное название:

Aethonium

Тип:

Медичний препарат

Производитель:

ВАТ “Фармак”.

Страна производства:

Украина

Форма выпуска:

Етоній гель д / зовніш. заст. 1% по 15 г у тубах
Етоній гель д / зовніш. заст. 1% по 40 г у тубах
Етоній гель д / зовніш. заст. 1% по 80 г у тубах

Категория отпуска:

без рецепта

Дополнительноя информация

Оригинал/Дженерик:

Нет данных

Разрешен в России:

Да

Разрешен в ЕС:

Нет данных

Разрешен в США:

Нет данных

Вождение авто:

Нет данных

Грудным детям:

Нет данных

Кормящим:

Не рекомендовано

Беременным:

Не рекомендовано

Инструкция по применению

Загальна характеристика

хімічна назва: 1-2-етилен-біс-(N-децилоксикарбонілметил-N,N-диметил)-амонію дихлорид;

Основні фізико-хімічні властивості

гель білого кольору зі слабким специфічним запахом;

Склад

етоній - 1 г,

допоміжні речовини - проксанол, пропіленгліколь, поліетиленоксид - до 100 г.

Форма випуску

Гель.

Фармакотерапевтична група

Препарати для зовнішнього застосування із бактерицидною, фунгіцидною та гіперосмолярною дією.

Фармакологічні властивості

Етоній - бісчетвертична амонієва сполука, що викликає бактеріостатичний та бактерицидний ефекти, зумовлені порушенням у стрептококів, стафілококів та інших мікроорганізмів процесів синтезу клітинної оболонки. Виявляє також легку анестезуючу і ранозагоювальну дію. Ефективність дії препарату визначається не лише активною діючою речовиною етонієм, але й допоміжними речовинами, що сприяють більш глибокому проникненню препарату в тканини і підвищенню його терапевтичної активності.

Фармакокінетика. Гель має гідрофільну основу, що сприяє переважно місцевій дії без суттєвого резорбтивного ефекту. Після одноразового нанесення дія препарату розвивається через 5 - 15 хвилин і зберігається протягом 4 - 6 годин.

Показання для застосування

В дерматології - для лікування дерматомікозів та піодермій; в хірургії, травматології та комбустіології - для профілактики та лікування гнійних ускладнень післяопераційних ран і опіків II та III А ступенів; для лікування трофічних виразок; для профілактики інфекційних ускладнень при побутовому травматизмі.

Спосіб застосування та дози

Застосовують місцево. Під час лікування на уражене місце гель наносять 1-2 рази на добу (до одержання негативних результатів мікробіологічних досліджень протягом 1-2 тижнів).

Після стандартної обробки трофічних виразок, ран і опіків препарат наносять безпосередньо на ранову поверхню і накладають стерильну марлеву пов'язку, або гель накладають на пов'язку, а потім її - на рану. Тампонами, просоченими гелем, заповнюють

порожнини гнійних ран після хірургічної обробки, а марлеві турунди з гелем етонію вводять у свищі.

При лікуванні гнійних ран гель застосовують один раз на добу, при лікуванні опіків – щодня або 2-3 рази на тиждень, в залежності від стану рани. Кількість необхідного для використання препарату визначається площею ранової поверхні та ступенем гнійної ексудації. Тривалість курсу лікування залежить від динаміки очищення та загоєння рани.

Побічна дія

В окремих випадках при нанесенні гелю можливе відчуття легкого печіння і болю, що проходять самостійно або потребують попередньої обробки ранової поверхні розчином місцевого анестетика. В разі необхідності гель етонію може бути змитий з рани водою. У деяких хворих може спостерігатися підвищена індивідуальна чутливість, яка проявляється шкірним висипом, кропивницею, набряками.

Протипоказання

Індивідуальна підвищена чутливість до компонентів гелю. Варто утримуватися від застосування препарату у вагітних жінок та від нанесення на груди жінкам, що годують.

Передозування

Оскільки препарат практично не чинить резорбтивного впливу, його часте застосування не чинить негативних наслідків для організму.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Засоби для загальної анестезії та інші препарати, що пригнічують центральну нервову систему, можуть підсилювати як місцеву, так і загальнорезорбтивну дію гелю. Одночасний системний прийом протимікробних засобів підсилює антиінфекційну дію препарату, а приймання сульфаніламідів (стрептоцид, сульфадимезин, бісептол) зменшує його ефективність.

Умови та термін зберігання

Зберігати в сухому, прохолодному, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності 2 роки.

Умови відпуску

Без рецепта.

Упаковка

По 15 г, 40 г або 80 г у тубах.

Виробник

ВАТ “Фармак”.

Адреса

04080, Україна, м. Київ, вул. Фрунзе, 63.

Аналоги препарата: етоній